airol

dimitris500

Member
καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση εγω που χρησιμοποιω butavate με μινοξιδιλη γιατι σκετη ερεθυζομαι κανει να χρησιμοποιησω και airol? αυτο το τριο ταιριαζει? να προσθεσω επισης οτι η μινοξιδιλη σταματησε να μου δουλευει!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση εγω που χρησιμοποιω butavate με μινοξιδιλη γιατι σκετη ερεθυζομαι κανει να χρησιμοποιησω και airol? αυτο το τριο ταιριαζει? να προσθεσω επισης οτι η μινοξιδιλη σταματησε να μου δουλευει!!!
εισαι σιγουρος οτι θελεις την airol?
ειναι το μοναδικο φαρμακο που δεν υπαρχουν κανονες,στους μισους θα προκαλεσει αραιωση και στους αλλους μισους επανεκφυση παντα σε συνδιασμο με μινοξιδιλη γιατι σκετη δεν κανει τιποτα.
και σαν τοπικο θα χασει και αυτο σε αποδοση.
υπαρχουν θεραπειες που θα σου δωσουν σιγουρη επανεκφυση και χωρις πτωση αποδοσης http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/
 

dimitris500

Member
kapa σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση για το derma ρολερ δεν εχω καταλαβει σου πληγωνει το δερμα? αν ναι δεν ειναι επικυνδυνο να τραυματισεις τους θυλακες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση για το derma ρολερ δεν εχω καταλαβει σου πληγωνει το δερμα? αν ναι δεν ειναι επικυνδυνο να τραυματισεις τους θυλακες?
σου πληγωνει το δερμα και ενεργοποιει μηχανισμους επανεκφυσης,κανενας δεν εχει αραιωσει με derma roller,η επανεκφυση ειναι σιγουρη εδω και μαλιστα ξεπερναει και την μινοξιδιλη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
kapa αυτο λεω να κανω φιλε τελικα σε ποσο διαστημα βλεπεις διαφορα??? η αυτο ειναι αναλογα
αυτο ειναι αναλογα την ηλικια και τα χρονια που εχουμε αραιωσει.
ξεκινα το,η θεραπεια ειναι παρα πολυ καλη;)
για αρχη πρεπει να κοψεις την κορτιζονη,συνεχιζεις μινοξιδιλη 6 μερες την εβδομαδα,και την μερα του τραυματισμου δεν βαζεις καμια λοσιον.
η κορτιζονη πρεπει να κοπει,δεν ειμαι σιγουρος αν δουλεψει αρνητικα στην ερευνα,ειναι ανοσοκατασταλτικο και υπαρχει η πιθανοτητα να καταστειλει τις λειτουργιες του δερματος για επανεκφυση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
σκετη χωρις κορτιζονη με πιανει φαγουρα και ερεθυζετε
η φαγουρα ειναι λογω της προπυλαινογλυκολης της μινοξ,γυρνα σε μινοξιδιλη γλυκερινης και θα δεις οτι θα φυγει.
rogaine foam.
καποια στιγμη θα κανω ενα FAQ για την μινοξιδιλη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δεν μου κανει τπτ η γλυκερινη το χω δοκιμασει καπα δυστυχως!!!
τοτε εχεις ευαισθησια η στην ιδια την ουσια η στο οινοπνευμα.
να ξερεις οτι απο ενα σημειο και μετα δεν θα την χρειαστεις ετσι και αλλιως.
η επανεκφυση που δινει αυτην η θεραπεια ειναι πολυ δυνατη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris500

Member
με αυτα που μου λες τωρα μου δινεις δυναμη φιλε ασε !!! αυτο με το derma roller μια φορα την εβδομαδα το κανεις ε? και να σε ρvτησω τι head and shoulder να παρω πιο απ'ολα δλδ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
με αυτα που μου λες τωρα μου δινεις δυναμη φιλε ασε !!! αυτο με το derma roller μια φορα την εβδομαδα το κανεις ε? και να σε ρvτησω τι head and shoulder να παρω πιο απ'ολα δλδ?
ολα τα h&s ειναι τα ιδια.
διαβασε το πρωτο μηνυμα με ολα τα λινκ http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/
θα σου λυθουν ολες οι αποριες
 

erevos

Active Member
Πάντως αφού η minox έδωσε ότι έδωσε κατ' εμέ σταμάτα σιγά σιγά και μπες ρολλερ. Από H&S το κατα της τριχόπτωσης μου αρέσει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Περιέχει και το κλασικό βιταμίνη ε (tocopheryl acetate)?
δεν θυμαμαι ακριβως τα συστατικα,μια φορα μου ετυχε να τα πετυχω ολα μαζι 8 διαφορετικα και κοιταξα τα συστατικα τους,ηταν ιδια.
εχω χρησιμοποιησει ολη την σειρα
 
Μπλουζα