Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο μια πολυ μικρη υποχωρηση τραυματιζοντας καθε 14 μερες και μετα απο μια πολυ μικρη βελτιωση τραυματιζοντας καθε 5 μερες στους κροταφους εχω μια υποψια οτι εδω εχουμε να κανουμε με ενταση δια μερες τραυματισμου.
δηλαδη οσο περισσοτερη ειναι η ενταση και οσο λιγοτερες οι μερες μεχρι τον επομενο τρυματισμο,τοσο πιο δυνατα τα αποτελεσματα,μικρες λεπτομερειες αλλα αυτα προσπαθω να εντοπισω.
αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι που σταματαει,φαινεται οτι εδω ο καθε ενας μπορει να παιξει με τα αποτελεσματα οπως προειπα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από ποιον πωλητή το πήρες? Όσο δούλεψε πάντως, ήταν αστέρι σε σχέση με το roller και χωρίς αναισθητική.
 

Komis

Active Member
Αυτος ο τυπος εδω εγινε τουμπανο χρησιμοποιωντας derma roller(1mm)
Αναφερει οτι μεγαλυτερα mm μπορει να προκαλεσουνε περισσοτερη ζημια και επισης οτι
ειναι καλυτερα να μην προκαλεις τρυπες στο δερμα με δυνατη χρηση.
Στο καπακι,μετα τη χρηση του derma,απλωνει στους κροταφους λαδι χοχομπα,καστορελαιο, emu oil και χωρια αιθεριο ελαιο λεβανταs και δεντρολιβανο.


Αναφερει οτι μετα απο 2 μηνες χρησης αρχισαν να εμφανιζονται μικρα διασπαρτα τριχακια
και επειτα απο 6 μηνες ητανε ορατα τα αποτελεσματα

Toυ εστειλα μνμ ποσες φορες την εβδομαδα χρησιμοποιει το derma και περιμενω απαντηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

crossfire

Well-Known Member
Ο μόνος λόγος που δεν έχω ξεκινήσει ακόμη dermaroller ειναι γιατί δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει στο δέρμα της λήπτριας σε κάποιον που σκέφτεται να κάνει μεταμόσχευση στο μέλλον .
Φοβάμαι δηλαδή μην σκληρύνει ή δημιουργηθεί ίνωση με αποτέλεσμα να μην δεχθει τα μοσχεύματα στο μέλλον.
Υπάρχει τέτοιος φόβος ή υπερβάλλω;
Έχει κανείς γνώμη επ´αυτου;
 

rafahl

Member
επίσης αυτός στο video λέει να μην ματώνουμε τις περιοχές και να μην κάνουμε rolling στα ήδη υπάρχοντα μαλλιά επειδή μπορεί να τα τραβάει και να μην τα αφήνει να μεγαλώνουν αλλα εδώ έχουμε ζωντανά αποτελέσματα με μάτωμα από τον κάπα και τα αλλα μελόι
 

Gibik

Active Member
Αυτος ο τυπος εδω εγινε τουμπανο χρησιμοποιωντας derma roller(1mm)
Αναφερει οτι μεγαλυτερα mm μπορει να προκαλεσουνε περισσοτερη ζημια και επισης οτι
ειναι καλυτερα να μην προκαλεις τρυπες στο δερμα με δυνατη χρηση.
Στο καπακι,μετα τη χρηση του derma,απλωνει στους κροταφους λαδι χοχομπα,καστορελαιο, emu oil και χωρια αιθεριο ελαιο λεβανταs και δεντρολιβανο.


Αναφερει οτι μετα απο 2 μηνες χρησης αρχισαν να εμφανιζονται μικρα διασπαρτα τριχακια
και επειτα απο 6 μηνες ητανε ορατα τα αποτελεσματα

Toυ εστειλα μνμ ποσες φορες την εβδομαδα χρησιμοποιει το derma και περιμενω απαντηση.
Κάθε μέρα εκτός σ/κ έκανε δέρμα ρόλλερ 1mm, χωρίς πίεση. Το αναφέρει στο πρηγούμενό του video:
www.youtube.com/watch?v=X1HIaZNY4Ko
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
Εγώ ρε καπα γιατί είδα να βγαίνουν τρίχες μετά την Πέμπτη μέρα ώπου αναπτύχθηκαν μέχρι την ένατη που ξανά κάνα ρολερ;
 

lalakis

Active Member
Γκομι είδη περιμένω από μέρα το dermapen από e bay έχεις να προτείνεις κάτι πιο καλό σε θέμα εγγυησης;αξιοπηστιας
 
Τελευταία επεξεργασία:

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ο μόνος λόγος που δεν έχω ξεκινήσει ακόμη dermaroller ειναι γιατί δεν ξέρω τι επιπτώσεις θα έχει στο δέρμα της λήπτριας σε κάποιον που σκέφτεται να κάνει μεταμόσχευση στο μέλλον .
Φοβάμαι δηλαδή μην σκληρύνει ή δημιουργηθεί ίνωση με αποτέλεσμα να μην δεχθει τα μοσχεύματα στο μέλλον.
Υπάρχει τέτοιος φόβος ή υπερβάλλω;
Έχει κανείς γνώμη επ´αυτου;
μπορει να μην χρειαστεις μεταμοσχευση.
θα μπορουσε ανετα αυτο http://www.hairlossgr.com/threads/derma-roller-1-5mm-μονο-του.10024/page-30#post-149139 το αποτελεσμα να ειναι με τραυματισμο και 6 μερες μινοξιδιλη.
τα αποτελεσματα του τραυματισμου δεν φευγουν.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ ρε καπα γιατί είδα να βγαίνουν τρίχες μετά την Πέμπτη μέρα ώπου αναπτύχθηκαν μέχρι την ένατη που ξανά κάνα ρολερ;
μην αλαζεις κατι,συνεχισε ετσι.
εγω στους κροταφους μου εχω δει να αλαζει η ταχυτητα επανεκφυσης αναλογα την ενταση και τις μερες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αυτος ο τυπος εδω εγινε τουμπανο χρησιμοποιωντας derma roller(1mm)
Αναφερει οτι μεγαλυτερα mm μπορει να προκαλεσουνε περισσοτερη ζημια και επισης οτι
ειναι καλυτερα να μην προκαλεις τρυπες στο δερμα με δυνατη χρηση.
Στο καπακι,μετα τη χρηση του derma,απλωνει στους κροταφους λαδι χοχομπα,καστορελαιο, emu oil και χωρια αιθεριο ελαιο λεβανταs και δεντρολιβανο.


Αναφερει οτι μετα απο 2 μηνες χρησης αρχισαν να εμφανιζονται μικρα διασπαρτα τριχακια
και επειτα απο 6 μηνες ητανε ορατα τα αποτελεσματα

Toυ εστειλα μνμ ποσες φορες την εβδομαδα χρησιμοποιει το derma και περιμενω απαντηση.
αυτην ειναι η κλασικη χρηση του derma roller για απορροφηση τοπικων.
υποψιν ομως οτι τα αποτελεσματα θα χασουν στον χρονο σαν τοπικο σε αντιθεση με τον τραυματισμο που δεν θα χασουν ποτε.
εχω βιωσει πτωση αποτελεσματων με roller minox,roller folligen,roller nu hair,βαδιζω στην εξαπλασια διαρκεια αποτελεσματων απο αυτα που προ ανεφερα.
ο τραυματισμος ειναι εντελως διαφορετικη θεραπεια απο ολα τα αλλα.
δεν εχω φτασει καμια θεραπεια τοσο πολυ,ολες ξεφουσκωσαν στον δευτερο μηνα και στον τριτο τις σταματουσα,αφου δεν ειχαν κατι να μου προσφερουν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
θα διαπιστωσετε μετα απο αρκετο καιρο οτι τα αποτελεσματα του τραυματισμου ειναι μονιμα,αυτο ειναι που κανει την θεραπεια μοναδικη.
προσοχη ομως....οταν σταματησετε να τραυματιζετε θα φυγουν.
εμενα οι κροταφοι μου ειναι καμμενο χαρτι και εχουν πολυ συντομο κυκλο,2 μηνες μου κρατανε τα αποτελεσματα των τοπικων.
 

lalakis

Active Member
Ρε καπα Αμ το κάνεις κάθε 5 μέρες με 1.5 θα το διαλύσει το δέρμα. Θέλει το χρόνο του.δε ξέρω εγώ νιώθω ότι μετά από 9μερες μπορώ ξανα.ασε που κάνα με 2mm kαι είχα ψιλό πονοκέφαλος για 3 μερες
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ρε καπα Αμ το κάνεις κάθε 5 μέρες με 1.5 θα το διαλύσει το δέρμα. Θέλει το χρόνο του.δε ξέρω εγώ νιώθω ότι μετά από 9μερες μπορώ ξανα.ασε που κάνα με 2mm kαι είχα ψιλό πονοκέφαλος για 3 μερες
μονο 2 τραυματισμους εκανα με αποσταση 5 ημερων,με την ενταση απο τις τελευταιες φωτο και πηρανε φωτια τα καρβουνα,εμφανης βελτιωση.
οσο ενταση και να βαλω την τριτη μερα ειμαι ετοιμος,το πολυ 2 μερες μου κραταει το πιασιμο.
νομιζω οτι πονας πολυ γι αυτο εχεις πονοκεφαλους
 

lalakis

Active Member
Εσυ βρεισκεις σιγα σιγα την χρυση τομη αλλα νομιζω οτι δεν ειναι ιδια για ολους.Εγώ βάζω και άλοη βέρα που και που και νομίζω έχω την εντύπωση ότι δεινει ωθηση
 
Μπλουζα