Proscar vs finar

kapa

Μέλος του προσωπικού
Λεγε μου τετοια και μετα αντε να την κοψω που το σκεφτομαι τελευταια.
Θα δω τι θα κανω,ισως την κοψω για κανα 3-4 μηνες να δω τι γινεται.
Αλλα θελει σιγα σιγα διακοπη ετσι δεν ειναι?
εγω στην θεση σου μετα απο τοσα χρονια χρησης δεν θα την εκοβα.
περα απο το θεμα της αραιωσης που το πιο πιθανο ειναι να εχεις....
το σωμα σου εχει μαθει με την φιναστεριδη,εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να δεις παρενεργειες απο την διακοπη της παρα αν την συνεχισεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κοιτα,Πονους δεν εχω καθολου.Το σπερμα μου ειναι μια χαρα.
Και η ποσοτητα επανηλθε που ειχα ενα θεματακι κανα 2 βδομαδες που πιστευω ηταν απο μια αντιβιωση.
Στην στυση καποιες φορες ισως ειναι μαλακη αλλα αυτο το θεμα το ειχα και πριν φινας.
Ειναι αναλογος τις μερες την ψυχολογια αλλα και τα χρονια που περναν.Αλλη στυση στα 20 που σε κανε κουκου ακομη και με περιοδικο με γυναικες και αλλο τωρα που εγω πρωσοπικα εχω και πιο πολλες απαιτησεις απο μια γυναικα για να με ερεθισει.
Αυτο με την στυση θα το καταλαβω πιο καλα αν εχω σχεση με καποια κοπελα και το κανουμε διαρκως.
Γιατι τωρα που πηγαινω περαστασιακα που και που για ξεπετες (μιλαω για κοπελες οχι studios) κουμπωνω και βιαγκρα για να με πιο ντουρος και μην με πιασει κανα ανχος και δεν γινει η δουλεια.
Καλα με το Proscar δεν το σηζητω τα χω ξαναπει.Και πονους και αραιο σπερμα και στυση θεμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa καπου διαβασα οτι εχεις αρχισει φινα... ποσο καιρο? τι παρενεργειες και τι αποτελεσματα εχεις? και αν το ντερμα ρολλερ κανει δουλεια γτ αρχισες φινα? ευχαριστω
εχω 8 μηνες με φιναρ.
με την φινα δεν πανε καλα τα πραγματα,εχω πονο στους ορχεις και δεν εχει δουλεψει ακομα.
υποψιν οτι η dht μου ειναι 0,75 που ειναι μικρη τιμη.
θα πρεπει να ξεκινησω rouler σε nw6 και να σταματησω την φιναστεριδη
ξεκινησα φιναστεριδη για να αποφυγω τον πονο και τελικα εχω πονο χωρις αποτελεσματα:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
@kappa

και γω 0,75 εχω βασικα τωρα που την ξαναειδα, 0,747 για την ακριβεια :p

τι εννοεις η μεση ειναι 1,3? αφου για τον μεσο ανθρωπο οι τιμες ειναι 0,25-0,99

η μεση για καποιον με τριχοπτωση? φιλε καπα στο χει πει γιατρος αυτο ή ειναι δικο σου πορισμα απο την εμπειρια σου στο φορουμ?

Δεν νομιζω οτι οι τιμες 0.25-0.99 αφορουν τους ανδρες που ΔΕΝ εχουν τριχοπτωση. Αλωπεκια εχει το 1/3 των ανδρων και παραπανω, αρα αυτες οι τιμες καλυπτουν ολο το φασμα των ανθρωπων.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kappa

και γω 0,75 εχω βασικα τωρα που την ξαναειδα, 0,747 για την ακριβεια :p

τι εννοεις η μεση ειναι 1,3? αφου για τον μεσο ανθρωπο οι τιμες ειναι 0,25-0,99

η μεση για καποιον με τριχοπτωση? φιλε καπα στο χει πει γιατρος αυτο ή ειναι δικο σου πορισμα απο την εμπειρια σου στο φορουμ?

Δεν νομιζω οτι οι τιμες 0.25-0.99 αφορουν τους ανδρες που ΔΕΝ εχουν τριχοπτωση. Αλωπεκια εχει το 1/3 των ανδρων και παραπανω, αρα αυτες οι τιμες καλυπτουν ολο το φασμα των ανθρωπων.
τα τελευταια μηνυματα μεταφερθηκαν στο finar.
περιπου 15 μελη που μετρησαν στο φορουμ,αν βγαλουμε εναν μεσο ορο ειναι η 1,3 η 1,5.
επικρατει πολυ το 2
 

FreeThinker

Well-Known Member
@ kapa

εμενα αιμα μου πηρανε στις 10.30 το πρωι, πιστευεις οτι νωριτερα θα ηταν πιο υψηλες οι τιμες μου? σημειωτεον ειχα διακοψει το saw palmetto μια βδομαδα πριν την εξεταση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@ kapa

εμενα αιμα μου πηρανε στις 10.30 το πρωι, πιστευεις οτι νωριτερα θα ηταν πιο υψηλες οι τιμες μου? σημειωτεον ειχα διακοψει το saw palmetto μια βδομαδα πριν την εξεταση
η τιμη ειναι σταθερη ολη την ημερα,εγω την μετρησα 5 φορες και ηταν η ιδια τιμη.
η προσφατη διακοπη του saw palmetto ισως να επηρεασε το αποτελεσμα
 

FreeThinker

Well-Known Member
@kapa

Άρα τι λες ? Εγω και συ με 0,75 δεν ειμαστε καταλληλοι για φιναστεριδη? Ξερεις περιπου ποσο ριχνει thn dht το propecia?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa

Άρα τι λες ? Εγω και συ με 0,75 δεν ειμαστε καταλληλοι για φιναστεριδη? Ξερεις περιπου ποσο ριχνει thn dht το propecia?
δεν ξερω για αλλον,ξερω οτι εγω δεν μπορω να την ριξω κατω απο 0,74,ειναι 0,75.
το προσπαθησα.
η φιναστεριδη γενικα ριχνει κατα 70% απο την στιγμη που εχεις 2.
δεν εχουμε αναφορα πριν και μετα σε χαμηλοτερες τιμες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πηγε ο μπαμπας μου στον ουρολογο να με γραψει το finar γιατι σε μενα δεν το εγραφε και του το αλλαξε και τον εγραψε το Finastir.Λεει ειναι πιο καλο απο το finar που ο ιδιος με ειχε κοψει το Proscar για να περνω finar και τωρα μας πασαρε το finastir.
Eιναι πολυ ηλιθιος τελικα.Δεν ημουν εγω εκει και ο μπαμπας μου που να ξερει τωρα.
Η συσκευασια εχει 30 χαπια με τιμη 11,78 αν δεν το γραψεις.
Τι να κανω τωρα?Να δοκιμασω και αυτην την Μ@λακι@?
Να παω να παρω παλι το finar που εχει 14 ευρω χωρις συνταγη.Θαρρεις και μας περισσευουν.
Κολογιατροι την τσεπη τους παντα να κοιτανε δεν τους φτανουν τα λεφτα που βγαζουν.
Σας παραθετω φωτο με το FINASTIR και το χαπακι σε μεγεθος.Θα το αρχισω λιγες μερες να δω τι κανει.
Εντομεταξυ finar δεν εχω εδω και 10 μερες επηδει τελιωσε και δεν εχω καμια παρενεργεια λογο διακοπης.
 

Συνημμένα

  • P8262684.JPG
    P8262684.JPG
    522 KB · Προβολές: 21

gkast

Active Member
Κοιτα,Πονους δεν εχω καθολου.Το σπερμα μου ειναι μια χαρα.
Και η ποσοτητα επανηλθε που ειχα ενα θεματακι κανα 2 βδομαδες που πιστευω ηταν απο μια αντιβιωση.
Στην στυση καποιες φορες ισως ειναι μαλακη αλλα αυτο το θεμα το ειχα και πριν φινας.
Ειναι αναλογος τις μερες την ψυχολογια αλλα και τα χρονια που περναν.Αλλη στυση στα 20 που σε κανε κουκου ακομη και με περιοδικο με γυναικες και αλλο τωρα που εγω πρωσοπικα εχω και πιο πολλες απαιτησεις απο μια γυναικα για να με ερεθισει.
Αυτο με την στυση θα το καταλαβω πιο καλα αν εχω σχεση με καποια κοπελα και το κανουμε διαρκως.
Γιατι τωρα που πηγαινω περαστασιακα που και που για ξεπετες (μιλαω για κοπελες οχι studios) κουμπωνω και βιαγκρα για να με πιο ντουρος και μην με πιασει κανα ανχος και δεν γινει η δουλεια.
Καλα με το Proscar δεν το σηζητω τα χω ξαναπει.Και πονους και αραιο σπερμα και στυση θεμα.
Γιάννη με τα στούντιο θα δεις μεγάλη διαφορά ....χωρίς βιάγκρα ...
 

nikolaos2014

New Member
Καλησπέρα είμαι και εγω χρηστης του Proscar αφου το κοβω σε 5 κομματια και εχω ενα για καθε μερα δλδ 1mg/μερα. το εκοψα για 2-3 μερες και ειχα πονο στο στομαχι κυριως και ζαλη δεν ξερω αν και η ζαλη ειναι παρενεργεια του Proscar.Δημιουργει και τετοια πραγματα το proscar; Λετε να ειναι επειδη δεν το πηρα για 2-3 μερες? Φοβαμαι και σκεφτομαι μηπως δημιουργησει προβλημα στον οργρανισμο μου. ειμαι 28 χρονων και το αρχισα περσυ τον Ιουνιο δλδ ειμαι περιπου 1 χρονο και 2 μηνες χρηστης. Πονο στους ορχεις δεν εχω,ουτε προβλημα με την λιμπιτο.Ακομα πιστευω οτι το σπερμα μ ειναι καλό.Εχω κερδισει πολυ εδαφος οσο αναφορα το μαλι αλλα σκεφτομαι να το κοψω.Θελει σταδιακο κοψιμο? δηλαδη πως; Ακομα γιατι δημιουργουνται πονοι στο στομαχι και καμια φορα ζαλη; Τελος με την χρηση proscar μπορεις να παθεις κατι αλλο που να ειναι πολυ κακο για τον οργανισμο; πχ καρκινο; ή να μην μπορεις να κανεις παιδια; Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να το κοψουμε παρα να παθουμε τπτ.αρχιζω και φοβαμαι και εχω ανχος.Ισως και απο το ανχος δημιουργείται πονος ή ζαλη. Περιμενω τα νεα σας,τις απαντησεις σας. Μπορει να εχω γραψει και λαθος πραγματα,δεκτες φυσικα διορθωσεις και βοηθεια απο οσους ξερουν ή ειναι χρονια χρηστες. τι προτεινετε; Ευχαριστω πολυ!!!
 

gkast

Active Member
Καλησπέρα είμαι και εγω χρηστης του Proscar αφου το κοβω σε 5 κομματια και εχω ενα για καθε μερα δλδ 1mg/μερα. το εκοψα για 2-3 μερες και ειχα πονο στο στομαχι κυριως και ζαλη δεν ξερω αν και η ζαλη ειναι παρενεργεια του Proscar.Δημιουργει και τετοια πραγματα το proscar; Λετε να ειναι επειδη δεν το πηρα για 2-3 μερες? Φοβαμαι και σκεφτομαι μηπως δημιουργησει προβλημα στον οργρανισμο μου. ειμαι 28 χρονων και το αρχισα περσυ τον Ιουνιο δλδ ειμαι περιπου 1 χρονο και 2 μηνες χρηστης. Πονο στους ορχεις δεν εχω,ουτε προβλημα με την λιμπιτο.Ακομα πιστευω οτι το σπερμα μ ειναι καλό.Εχω κερδισει πολυ εδαφος οσο αναφορα το μαλι αλλα σκεφτομαι να το κοψω.Θελει σταδιακο κοψιμο? δηλαδη πως; Ακομα γιατι δημιουργουνται πονοι στο στομαχι και καμια φορα ζαλη; Τελος με την χρηση proscar μπορεις να παθεις κατι αλλο που να ειναι πολυ κακο για τον οργανισμο; πχ καρκινο; ή να μην μπορεις να κανεις παιδια; Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να το κοψουμε παρα να παθουμε τπτ.αρχιζω και φοβαμαι και εχω ανχος.Ισως και απο το ανχος δημιουργείται πονος ή ζαλη. Περιμενω τα νεα σας,τις απαντησεις σας. Μπορει να εχω γραψει και λαθος πραγματα,δεκτες φυσικα διορθωσεις και βοηθεια απο οσους ξερουν ή ειναι χρονια χρηστες. τι προτεινετε; Ευχαριστω πολυ!!!
Μην τρελένεσαι φίλε Νίκο από οτι καταλαβαίνω δεν έχεις παρενέργειες τώρα εαν θέλεις να το κόψεις το κάνεις σταδιακά και σιγά σιγά...
Τώρα αυτά περί καρκίνου δεν παίζει με την καμία ....
 

nikolaos2014

New Member
Μην τρελένεσαι φίλε Νίκο από οτι καταλαβαίνω δεν έχεις παρενέργειες τώρα εαν θέλεις να το κόψεις το κάνεις σταδιακά και σιγά σιγά...
Τώρα αυτά περί καρκίνου δεν παίζει με την καμία ....

ζαλαδες εχω και πονοκεφαλο καμια φορα,η λιγο θολουρα στην οραση.νομιζω οτι παιζει ρολο και το regain που βαζω,εχω διαβασει για αυτο,ισχυει οντως; Γιατι η θεραπεια μου ειναι με proscar 1mg/μερα & 1 φορα το βραδυ 4 φορες ψεκασμα καθε βραδυ. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αν εχεις να πεις και για αυτα κατι για βοηθεια θα μου ηταν ευχαριστο. :)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαι την ιδια ωρα που στο παραπανω μου post ελεγα οτι ειμαι σχεδον 10 μερες χωρις φινα επηδει μου τελιωσε και οτι δεν ειχα παρενεργειες λογο της μικρης διακοπης αυτην την στιγμη αρχισαν πονοι ορχεις και στο στομαχικοι.Θα δειξει αυριο τωρα πως θα ειμαι.
Απο παρασκευη αρχιζω το νεο χαπι Finastir να δω τι κανει και αυτο.Ιδεαλος παω παλι σε Finar που ειμαι οκ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Νikolaos2014 εδω και 3 μερες και εγω εχω ζαλη και πονοκεφαλους και διεκοψα περιπου 10 μερες την φινα μεχρι να αγορασω αλλο κουτακι.Με βαζεις ιδεες τωρα η εκτος αν φταιει και ο καιρος λιγο και οτι δεν κοιμαμε καλα τελευταια.
Αλλα γενικα ειμαι πολυ στρεσαρισμενος τις τελευταιες μερες.
Παιζει ρολο και το στρες λογο διακοπης φινας λογο ορμονων?
 

gkast

Active Member
ζαλαδες εχω και πονοκεφαλο καμια φορα,η λιγο θολουρα στην οραση.νομιζω οτι παιζει ρολο και το regain που βαζω,εχω διαβασει για αυτο,ισχυει οντως; Γιατι η θεραπεια μου ειναι με proscar 1mg/μερα & 1 φορα το βραδυ 4 φορες ψεκασμα καθε βραδυ. Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση αν εχεις να πεις και για αυτα κατι για βοηθεια θα μου ηταν ευχαριστο. :)
Νίκο από regain να έχεις θολούρα στην όραση το βλέπω δύσκολο τα sides που μπορει να έχεις ειναι σχετικά με πρήξιμο στο πρόσωπο ....
Καλό ειναι όμως να εξετάσεις την πίεση σου γιατί η μινοξιδίλη μπορει να δημιουργήσει πρόβλημα εαν είσαι σχετικά ευσθητος ....γιαυτό να νιώθεις ατονία
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ασχετο...αλλα και σχετικο μαζι.
μια φορα καταφερα να ριξω την dht μου απο 0,75 στο 0,71 και δεν μπορουσα να δουλεψω απο τον πονο.
ειμαι σιγουρος οτι με το φιναρ δεν πηγα και πολυ μακρια,περιπου 0,73.
εχω 5 μερες που βγηκα...απο πονος εγινε καψιμο και ερχομαι στα κανονικα μου σιγα σιγα
 
Μπλουζα