Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

ναι προφανως...εννοω οτι δεν ειναι ενας πλαστικος που κανει και στηθος και μαλλια και οπισθια κλπ κλπ.. ειδικευεται μονο στις μυτες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Καλό αυτό.
Γιατί ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΔΙΆΦΡΑΓΜΑ είναι πολύ εξειδικευμένη τεχνική, και ας λένε ότι δεν είναι..
 
με νευριαζει παντως που θελει υπομονη η μυτη οσον αφορα το πρηξιμο και το αισθητικο κομματι :p
διαβασα σε διαφορα σαιτ οτι η μυτη ειναι ενα σημειο του σωματος που πρηζεται αρκετα ευκολα.
 

aretipap24

New Member
παιδιά είμαι και γω θύμα αποτυχημένης ρινοπλαστικής από τον Α.Σ στο κολωνακι και ψάχνω επανορθωτική είμαι απελπισμένη και καταρρακωμένη ψυχολογικά όλη η ζωή μου περιστρέφεται γύρω από μία μύτη για τον μπαλόμα και την κυπραίου τι εχετε ακούσει??γιατρους εξωτερικού ξερω και μπορείτε να ψάξετε στο realself .com ενδεικτικα αναφέρω nolst trenite,sam rizsk,dean toriumi,spencher cohran ,eric josephp,paul nassif όποιος μπορεί να με βοηθήσει για την επανορθωτική αλλά να μην είναι βαλτός καλοδεχούμενος
 

Corfu Rider

Active Member
Καλημέρα Αρετή.
Να ξέρεις ότι ΔΕΝ είναι ο χειρουργός ο αποκλειστικός παράγοντας της επιτυχίας, αλλά και η αντίδραση του ατομικού οργανισμού. Είχα μια τηλεφωνική επικοινωνία με τον χειρουργό Μητσου Ιωάννη που κάνει στο Ιατρικό Αθηνών. Ο άνθρωπος αυτό μου είπε. Δεν τον ενδιαφέρει να αντλήσει περεταίρω ασθενείς μέσω του διαδικτύου εξάλλου πραγματοποιεί 5 επεμβάσεις την εβδομάδα, αλλά ούτε μου είπε ότι οι άλλοι χειρουργοί είναι κακοί κτλ. Απλά ΔΕΝ ξέρει κανένας τι μέλλει γενέσθαι έπειτα την ρινοπλαστικη. Ο ίδιος προσωπικά δεν χειρουργει με την μέθοδο που συνηθίζεται αλλά με άλλο τρόπο που δεν έχω καταλάβει ακριβώς για να σου πω. Άλλα μου είπε ότι όσο πιο λίγες μεταβολές και διεργασίες εντός της μύτης, τόσο το καλύτερο. Α, και για την τιμή.. μου λέει πεταμένα λεφτά δίνουμε όλοι μας: όταν ο ίδιος χρεώνει +/- €2000 και χωρίς επιπλέον έξοδα νοσηλείας, γιατι κάποιοι άλλοι ζητούν μέχρι και €5000?
Είμαστε στην Ελλάδα της κρίσης και οι περισσότεροι χειρουργοί αδιαφορούν για εμάς, παρά μόνο για την τσέπη τους.
Όπου και να κάνεις την πλαστική, ξεκαθάρισε ότι δεν είναι θησαυροφυλάκιο και ότι είσαι ενεργός χρήστης internet forum και λαμβάνεις και από εδώ συμβουλές. Να μην σε θεωρήσει κανένας υποψήφιο χρηματοδότη ή αθώο θύμα..
Καλή επιτυχία και αποτέλεσμα όπου και να πας ))
 

zozi

New Member
Καλησπέρα Corfu Rider!
Έψαξα πληροφορίες για το Μήτσου Ιωάννη που είχες χειρουργηθεί εσύ παλαιότερα και ήθελα να σε ρωτήσω:
1)Τι ακριβώς έκανε πχ. είχες καμπουρίτσα στη μύτη που στη διόρθωσε ή αν ήταν μεγάλη και στη μίκρυνε κ.τ.λ.
2)Αν εφάρμοσε και σε εσένα τις νέες μεθόδους που αναφέρει στο site του για τη οστεοτομη( δεν θυμάμαι πως το λέει ακριβώς) και την υπνοχάλαση
3)Να μου πεις αν το αποτέλεσμα μετά απο κάποιους μήνες ήταν πετυχημένο γενικά, αν επεξεργάστηκε τη φωτογραφία σου προεγχειρητικά για να σου δείξει το τελικό αποτέλεσμα και αν ναι πόσο κοντά ήταν στο πραγματικότητα
4)Τέλος θα ήθελα αν μπορείς να μου στείλεις τις φωτογραφίες σου πριν, μετά και τώρα για να τις συγκρίνω στο mail μου [email protected] !
Να αναφέρω απλά οτι με παραξένεψε το γεγονός οι δεν είχε πολλές φωτογραφίες με αποτελέσματα ασθενών νομίζω μόνο 2-3!
Ελπίζω να μην σε κούρασα!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Corfu Rider

Active Member
Ok, θα σου στείλω email με φωτογραφίες. Όχι δεν έχει κάνει processing στις φωτογραφιες, ηταν οι ρεαλιστικές απεικονίσεις.. το πρόβλημα μου είναι σύνθετο στην μύτη μου, μου το έχει πει και ο αδελφος ενός γείτονα μου που είναι παλιός και έμπειρος ΩΡΛ. .
εγω ήμουν άτυχος που έκανα την επέμβαση στο Υγεία και πριν την εφαρμογή της νέας μεθόδου.. νομίζω την μέθοδο την διδάχθηκε στο εξωτερικό. Θα μάθω εαν θέλεις. Πάντως να ξέρεις ότι έχω την πιο δύσκολη μύτη -αντικειμενικά.. φωτογραφιες τον είχα ρωτήσει γιατί δεν αναρτά, και μου είπε ότι θα πρέπει να ρωτάει όλους τους ασθενείς από την αρχή.. νομίζω δεν τον πολυενδιαφερει το διαφημιστικό γιατι έχει πολλές επεμβάσεις (πιστεύω πως μετράει και η χαμηλή τιμή, μάλλον είμαι σίγουρος ). Για να μην σου λέω ότι θέλω, θα μάθω τις λεπτομέρειες και θα σε πληροφορήσω.. πάντως όπου και να κάνεις επεμβαση να μας ενημερώσεις και καλή επιτυχία βέβαια..
 

Αλέκα

New Member
Καλησπέρα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε κάποιο forum, χρειάζομαι όμως πραγματικά τη γνώμη σας...κατά πώς φαίνεται, μόνο εδώ μπορείς να μάθεις την αλήθεια.
Υποβλήθηκα σε επέμβαση διαφράγματος προ τριμήνου. Η μύτη μου ήταν όμορφη, με μια ανεπαίσθητη καμπουρίτσα την οποία είχα αποκτήσει από κάποιο χτύπημα στο παρελθόν και ήθελα να ξεφορτωθώ για να επανέλθω σ αυτό που είχα απ τη φύση μου. Πήγα στον ΒΒ, Ωριλα στη Θεσσαλονίκη γιατί έδωσα προτεραιτότητα στο διάφραγμα και επειδή θεώρησα αφελώς ότι το θέμα μου είναι τόσο μηδαμινό που δεν θα απαιτηθεί ιδιαίτερη πλαστική χειρουργική....ένα ελαφρύ κλικ το αποκαλούσα τότε...ο γιατρός με ξεπέταξε σε 3' δείχνοντας μεγάλη σιγουριά στον εαυτό του, μου είπε ότι αυτό που θέλω είναι ευκολο και ότι μπορεί να με χειρουργησει αύριο κιόλας. Αποτέλεσμα??? Στένεψε την ήδη λεπτή μύτη μου στη ράχη -για να βγάλει, είπε εκ των υστέρων, το κοκαλάκι- και προκειμένου να δένει με το υπόλοιπο της μύτης μου πετσοκοψε και το ακρορίνιο και το ανέβασε προς τα πάνω γιατί λέει έγερνε λίγο προς τα κάτω και ήθελε ανέβασμα...έκτοτε και μέχρι σήμερα βιώνω σοβαρής μορφής κατάθλιψη. Είμαι σε απόγνωση. Αυτό που λένε "το ασχημόπαπο που έγινε κύκνος" ισχύει σε εμένα αντίθετα: Ο κύκνος που έγινε ασχημόπαπο. παρακαλώ θερμά όποιον έχει υποβληθεί σε δεύτερη επέμβαση ας μου γράψει σε ποιόν γιατρό. Προ επεμβάσεως είχα πάει στον ΑΣ στην Αθήνα, τον περισσότερο χρόνο αναλώσαμε στο να μου λέει πότε θα μου βγούμε για καφέ...το θέμα της μύτης κράτησε πάλι 5'....ο δικός μου γιατρός το μόνο που μου έκανε ήταν να με χαζεύει και να μου λεει τι κούκλα είσαι και έχεις τόσο ωραίο χαμόγελο...και μου το κατέστρεψε και αυτό. Αλλοιώθηκε το βλέμμα μου, πετάχτηκαν γραμμές στο πρόσωπο μου που μέχρι πρότινος δεν τις είχα (προφανώς γιατό καλύπτονταν από τη μυτούλα μου που ήταν εμφανώς πιο γεμάτη στο ακρορίνιο- και είναι ακόμα στραβή προς τα κάτω...νιώθω ότι κατέστρεψα τη ζωή μου και τον εαυτό μου....
 

tropheus

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε κάποιο forum, χρειάζομαι όμως πραγματικά τη γνώμη σας...κατά πώς φαίνεται, μόνο εδώ μπορείς να μάθεις την αλήθεια.
Υποβλήθηκα σε επέμβαση διαφράγματος προ τριμήνου. Η μύτη μου ήταν όμορφη, με μια ανεπαίσθητη καμπουρίτσα την οποία είχα αποκτήσει από κάποιο χτύπημα στο παρελθόν και ήθελα να ξεφορτωθώ για να επανέλθω σ αυτό που είχα απ τη φύση μου. Πήγα στον ΒΒ, Ωριλα στη Θεσσαλονίκη γιατί έδωσα προτεραιτότητα στο διάφραγμα και επειδή θεώρησα αφελώς ότι το θέμα μου είναι τόσο μηδαμινό που δεν θα απαιτηθεί ιδιαίτερη πλαστική χειρουργική....ένα ελαφρύ κλικ το αποκαλούσα τότε...ο γιατρός με ξεπέταξε σε 3' δείχνοντας μεγάλη σιγουριά στον εαυτό του, μου είπε ότι αυτό που θέλω είναι ευκολο και ότι μπορεί να με χειρουργησει αύριο κιόλας. Αποτέλεσμα??? Στένεψε την ήδη λεπτή μύτη μου στη ράχη -για να βγάλει, είπε εκ των υστέρων, το κοκαλάκι- και προκειμένου να δένει με το υπόλοιπο της μύτης μου πετσοκοψε και το ακρορίνιο και το ανέβασε προς τα πάνω γιατί λέει έγερνε λίγο προς τα κάτω και ήθελε ανέβασμα...έκτοτε και μέχρι σήμερα βιώνω σοβαρής μορφής κατάθλιψη. Είμαι σε απόγνωση. Αυτό που λένε "το ασχημόπαπο που έγινε κύκνος" ισχύει σε εμένα αντίθετα: Ο κύκνος που έγινε ασχημόπαπο. παρακαλώ θερμά όποιον έχει υποβληθεί σε δεύτερη επέμβαση ας μου γράψει σε ποιόν γιατρό. Προ επεμβάσεως είχα πάει στον ΑΣ στην Αθήνα, τον περισσότερο χρόνο αναλώσαμε στο να μου λέει πότε θα μου βγούμε για καφέ...το θέμα της μύτης κράτησε πάλι 5'....ο δικός μου γιατρός το μόνο που μου έκανε ήταν να με χαζεύει και να μου λεει τι κούκλα είσαι και έχεις τόσο ωραίο χαμόγελο...και μου το κατέστρεψε και αυτό. Αλλοιώθηκε το βλέμμα μου, πετάχτηκαν γραμμές στο πρόσωπο μου που μέχρι πρότινος δεν τις είχα (προφανώς γιατό καλύπτονταν από τη μυτούλα μου που ήταν εμφανώς πιο γεμάτη στο ακρορίνιο- και είναι ακόμα στραβή προς τα κάτω...νιώθω ότι κατέστρεψα τη ζωή μου και τον εαυτό μου....

Αγαπητή Αλέκα δυστυχώς είμαστε πάρα πολλοί όλοι εμείς που έχουμε "κακοποιηθεί" από τους πλαστικούς "γιατρούς".
Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει ολόκληρο το νήμα αλλά οι εμπειρίες όλων όσων έχουν γράψει μοιάζουν να επαναλαμβάνονται σαν ένα κακόγουστο αστείο.

Το συμπέρασμα που μπορώ να σου πω εγώ (έχω κάνει 4 πλαστικές στη μύτη) είναι ότι η ρινοπλαστική είναι μια μεγάλη ζαριά. Δεν ξέρεις τι θα σου φέρει. Όσο απλή και αν φαίνεται η περίπτωση το αποτέλεσμα δεν είναι ποτέ προδιαγεγραμμένο.
Μη ζητάς ονόματα και σίγουρες λύσεις. Δεν υπάρχουν. Μπορεί να πας στους κορυφαίους και να έχεις πολύ άσχημα αποτελέσματα. Και εγώ τις 2 από τις 4 επεμβάσεις τις έκανα σε πρωτοκλασάτα ονόματα. Ε και; Ακόμα έχω σοβαρά προβλήματα.

Το έχω πει σε πολλά σημεία σε αυτό το νήμα: Η ρινοπλαστικοί "γιατροί" στην Ελλάδα είναι κάτω του μετρίου. Ακόμα και τα πρώτα ονόματα. Διακατέχονται από εγωπάθεια, αλαζονεία και υπεροπτισμό.
Ποια είναι η λύση;;; Να βρεις γιατρό στο εξωτερικό. Μπες σε ξένα φόρα (π.χ. Αγγλία) και μάθε. Μόνο στα φόρα μπορεί μετά από ψάξιμο να μάθεις την αλήθεια και ποιος αξίζει. Και μη νομίζεις. Το κόστος δεν είναι πάνω από 600€ (εισιτήρια + 1-2 μέρες διαμονή) παραπάνω από αυτά που παίρνουν οι δικοί μας τσαρλατάνοι.

Δύσκολο;;; Εξαρτάται. Μην κάνεις τα ίδια λάθη που έκανα και εγώ. Είναι κρίμα να παίξεις και παλι τη σωματική και ψυχική σου υγεία στα ζάρια...
 

weznem

Well-Known Member
καλησπερα παιδια εχω καιρο να γραψω και γενικως να μπω στο φορουμ..
εχω στραβο διαφραγμα και θα ηθελα να το διορθωσω, ψάχνοντας εμαθα για εναν γιατρο (ιωαννης σουλης νομιζω λεγεται) ο οποιος εχει ιατρειο αθηνα και ζακυνθο(πηγαινοερχεται απο δευτερα μεχρι τεταρτη ζακυνθο και απο πεμπτη μεχρι σαββατο αθηνα) φτιαχνει το διαφραγμα με υπερήχους.. διχως αναισθησιες και χειρουργεια.. σε αυτον εφτιαξε την μυτη ενας γειτονας μου στο ιατρειο του στην ζακυνθο, απο οτι μου ελεγε ειχε σοβαρο προβλημα δεν ανεπνεε τιποτα απο την μυτη το συμπερασμα ειναι οτι ειναι απολυτως ευχαριστημενος κανα 40λεπτο επεμβαση μου ειπε με ανεκτο καψιμο σαν αισθηση κατι σου βαζει να ραβδο σην μυτη και κατι καιει και μετα πλαθει την μυτη αναιμακτα.. αυθημερον σπιτι του.. κοστος με διαπραγματευση του πηρε 500 ευρω.. θα κανονισω και εγω επισκεψη στον γιατρο να δω τι θα μου πει και θα σας ενημερωσω.. απλα ενιωσα την αναγκη να σας το πω μηπως και σωθει κανεις απο τα χειρουργεια αν ισχυουν οτι μου ειπε ο γειτονας θα σωθουμε πολυ εδω μεσα.. τωρα βεβαια δεν ξερω αν περαν του διαφραγματος διορθωνει και αισθητικα κομματια της μυτης..
οριστε μολις τον εψαξα αυτος ειναι διαβαστε εδω το βιογραφικο του http://www.doctorshospital.gr/el/medical-staff-doctors/otolaryngologist-surgeon-soulis-ioannis.html
οι πιο εμπειροι σαν τον τροφεα ας μας πουν μια γνωμη ολο και κατι παραπανω σκαμπαζουν.. σεκαθε περιτπωση λεω ξανα οτι απο πληροφοριες εγραψα τα παραπανω οταν και συνομιλησα με τον γειτονα στην πατρα αλλα σιγουρα θα κανω μια επισκεψη σε αυτον τον γιατρο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Corfu Rider

Active Member
Αλέκα Καλώς ήλθες στο φόρουμ.
Μην είσαι πολύ λυπημένη, για το εδώ θα σε βοηθήσουμε και θα βρεις την λύση. Και μέχρι τότε να είσαι θετική οτι θα διορθωθεί το πρόβλημα. Τα παιδιά θα σε κατευθύνουν.. να ξέρετε όλοι ότι το διάφραγμα είναι ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ και ΕΥΚΑΜΠΤΟ και χρειάζεται σοβαρή και λεπτομερή αντιμετώπιση.. υπάρχουν 2-3 ιατροί που θεωρούνται αυθεντίες στο διάφραγμα.. όμως παίζει ρόλο και ο οργανισμός του κάθε ασθενή.. Μην κάνεις επεμβαση τι καλοκαίρι. Από Σεπτέμβριο.. για πολλούς λόγους..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αλέκα

New Member
Αγαπητή Αλέκα δυστυχώς είμαστε πάρα πολλοί όλοι εμείς που έχουμε "κακοποιηθεί" από τους πλαστικούς "γιατρούς".
Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει ολόκληρο το νήμα αλλά οι εμπειρίες όλων όσων έχουν γράψει μοιάζουν να επαναλαμβάνονται σαν ένα κακόγουστο αστείο.

Το συμπέρασμα που μπορώ να σου πω εγώ (έχω κάνει 4 πλαστικές στη μύτη) είναι ότι η ρινοπλαστική είναι μια μεγάλη ζαριά. Δεν ξέρεις τι θα σου φέρει. Όσο απλή και αν φαίνεται η περίπτωση το αποτέλεσμα δεν είναι ποτέ προδιαγεγραμμένο.
Μη ζητάς ονόματα και σίγουρες λύσεις. Δεν υπάρχουν. Μπορεί να πας στους κορυφαίους και να έχεις πολύ άσχημα αποτελέσματα. Και εγώ τις 2 από τις 4 επεμβάσεις τις έκανα σε πρωτοκλασάτα ονόματα. Ε και; Ακόμα έχω σοβαρά προβλήματα.

Το έχω πει σε πολλά σημεία σε αυτό το νήμα: Η ρινοπλαστικοί "γιατροί" στην Ελλάδα είναι κάτω του μετρίου. Ακόμα και τα πρώτα ονόματα. Διακατέχονται από εγωπάθεια, αλαζονεία και υπεροπτισμό.
Ποια είναι η λύση;;; Να βρεις γιατρό στο εξωτερικό. Μπες σε ξένα φόρα (π.χ. Αγγλία) και μάθε. Μόνο στα φόρα μπορεί μετά από ψάξιμο να μάθεις την αλήθεια και ποιος αξίζει. Και μη νομίζεις. Το κόστος δεν είναι πάνω από 600€ (εισιτήρια + 1-2 μέρες διαμονή) παραπάνω από αυτά που παίρνουν οι δικοί μας τσαρλατάνοι.

Δύσκολο;;; Εξαρτάται. Μην κάνεις τα ίδια λάθη που έκανα και εγώ. Είναι κρίμα να παίξεις και παλι τη σωματική και ψυχική σου υγεία στα ζάρια...

Αγαπητέ Tropheus,
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.
Το κακό με εμενα ηταν οτι "απαξίωσα "το αισθητικό θεμα δεδομένου οτι ήθελα κατι πολύ απλό κ εύκολο...δν ειχα καν στο μυαλό μου οτι θα υποβληθω σε ρινοπλαστικη.
Η καμπουριτσα ηταν μηδαμινή στην μια μονο πλευρά της μυτης,ανεπαίσθητη...εξ ου κ δν εκανα καμία έρευνα...ΤΡΑΓΙΚΟ ΛΑΘΟΣ .Όπως λες κ εσυ,η παραμικρή αλλαγη θελει εξωνυχιστικο ελεγχο γιατι δν ξέρεις σε τίνος χέρια μπορει να πέσεις...οπως εγω καλη ωρα...

Η αληθεια ειναι οτι ο αδερφός μου τυγχάνει να ειναι στην Αγγλια οποτε θα το ψάξω σίγουρα εκει.

Λυπαμαι που εχεις ταλαιπωρηθεί τοσο πολύ με επεμβάσεις,ελπιζω τουλαχιστον τωρα να εισαι ικανοποιημένος απο το σημερινό αποτελεσμα.

Μιας κ εχεις την σχετική εμπειρία ποτε μπορω να θεωρήσω οτι ειμαι κοντά στο τελικό αποτέλεσμα ουτως ώστε να μπορω να σκεφτώ αν γινεται κάτι επανορθωτικό;;τελη Ιουλίου κλείνω 4 μηνες....κ οσο παει η μυτη συρρικνώνεται...για να μην μιλήσω γι αυτο το αδικαιολόγητο "ανέβασμα"της μυτης -που ακομα δν εχω καταλαβει γιατι το εκανε- το οποιο εχει πεσει λιγο αλλα ακομα κανει αυτην την απαίσια καμπύλη προς τα πανω...
 

Αλέκα

New Member
Αλέκα Καλώς ήλθες στο φόρουμ.
Μην είσαι πολύ λυπημένη, για το εδώ θα σε βοηθήσουμε και θα βρεις την λύση. Και μέχρι τότε να είσαι θετική οτι θα διορθωθεί το πρόβλημα. Τα παιδιά θα σε κατευθύνουν.. να ξέρετε όλοι ότι το διάφραγμα είναι ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ και ΕΥΚΑΜΠΤΟ και χρειάζεται σοβαρή και λεπτομερή αντιμετώπιση.. υπάρχουν 2-3 ιατροί που θεωρούνται αυθεντίες στο διάφραγμα.. όμως παίζει ρόλο και ο οργανισμός του κάθε ασθενή.. Μην κάνεις επεμβαση τι καλοκαίρι. Από Σεπτέμβριο.. για πολλούς λόγους..

Corfu Rider σε ευχαριστω πολύ.
Λυπαμαι πολύ που κ τοσα αλλα παιδια ειναι στη θεση μου...τουλαχιστον μεσα απο δω μπορούμε να αλληλοβοηθιόμαστε κ να αποτρέψουμε κ άλλους απ το να κάνουν τα ιδια λάθη. Ήδη νιωθω οτι δν ειμαι μονη σε ολο αυτο...
Η δικη μου επεμβαση εγινε αρχές Απριλίου...εκτοτε κ μεχρι σημερα εχω φαει το καλοκαιρι μου νιώθοντας αυτην την απαίσια δυσφορία στη μυτη σαν να εχω φαει 100μπουνιες στο προσωπο,ο ουρανίσκος μου κ τα δόντια μου ειναι ακομα μουδιασμένα,πρεπει να προσέχω στον ηλιο,δν μπορω να γελαω γιατι με τραβαει...+ που καποια στιγμή ένιωθα τη μυτη μου να βρωμάει κυριολεκτικά κ βρέθηκα να ξανα παιρνω αντιβίωση κ φτου κ απ την αρχη πλυσεις με αλατόνερα κ αλοιφές...-εννοειται οτι δν μου ειχε πει τιποτα απ ολα αυτα,μονο οτι" σε 10μερες θα βγάλουμε το νάρθηκα κ θα γυρισεις στην καθημερινότητα σου"...-
Με τοσο πετσοκόψιμο που μου εκανε ενας θεος ξερει ποτε θα αποκατασταθεί ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ η υγεία μου... Ο ΑΣ μου ειχε πει οτι θα "ξύσει"το κοκαλάκι...κ το θεώρησα δεδομένο αφου η μυτούλα μου ηταν ήδη λεπτη...
ο αλλος με κατακρεούργησε...κ επιμένει οτι ολα ειναι σουπερ.. τοσες μύτες λεει που βλεπουμε εδω μεσα,η δικη σου ειναι τελεια!!!! Φανταστείτε τι εγκλήματα εχει κανει ...
 

Corfu Rider

Active Member
Τωρα πρέπει να βρεις την επόμενη κίνηση. Βέβαια, θα χρειαστεί να περιμένεις μέχρι τον Μάρτιο για να ξανακάνεις επεμβαση.. εαν κατοικεις κοντά σε θάλασσα.. καθημερινά μπάνιο γιατί θα σου δώσει καλύτερη ίαση λόγω της υδροδυναμικης του θαλασσινού νερού..
 

Nikki14

New Member
γεια σας παιδια...και εγω νεος στο φορουμ...ειχα κανει πριν 5 χρονια αποτυχημενη ρινοπλαστικη και με τα χρονια αφαιρεθηκαν οι χοντροι και επαθε καθισδηση το οστο στα πλαγια...και αποφασισα να κανω δευτερη επεμβαση να το διορθωσω...μου εχουν συστησει τους γιατρους παυλιδελη και λουλουδη...παρακαλω στειλτε μου τις αποψεις σας για αυτους τους 2 γιατρους οσοι τους γνωριζετε η αν εχετε καποιο αλλο καλο πλαστικο να μου συστησετε...σας ευχαριστω
 

Αλέκα

New Member
Τωρα πρέπει να βρεις την επόμενη κίνηση. Βέβαια, θα χρειαστεί να περιμένεις μέχρι τον Μάρτιο για να ξανακάνεις επεμβαση.. εαν κατοικεις κοντά σε θάλασσα.. καθημερινά μπάνιο γιατί θα σου δώσει καλύτερη ίαση λόγω της υδροδυναμικης του θαλασσινού νερού..

Η επόμενη κίνηση ειναι μονόδρομος...Ψυχραιμία κ υπομονη,δν εχει μείνει κ κατι αλλο...τεραστιο σοκ κ δυστυχώς πριν το Μάρτιο δν μπορω να κανω τιποτα...κ το κακο ειναι οτι δν ξερω αν θα αποκατασταθεί κ ποτε ολο αυτο...
Τελοσπαντων,ποτε πιστευεις οτι θα δω τα τελικα αποτελεσματα;;διαβαζω για ενα 6μηνο το νωρίτερο...καθε μερα νιωθω οτι συρρικνώνεται...ας σταθεροποιηθεί τουλαχιστον καπου για να μπορω να δω τι θα κανω.
Και κατι ακομα,ποτε περναει ολο αυτο το "τράβηγμα" κ η δυσφορία που νιωθω στη μυτη;;; Νιωθω καθε μερα αρρωστη,αυτο το κανει ακομα πιο δύσκολο...
 

Corfu Rider

Active Member
γεια σας παιδια...και εγω νεος στο φορουμ...ειχα κανει πριν 5 χρονια αποτυχημενη ρινοπλαστικη και με τα χρονια αφαιρεθηκαν οι χοντροι και επαθε καθισδηση το οστο στα πλαγια...και αποφασισα να κανω δευτερη επεμβαση να το διορθωσω...μου εχουν συστησει τους γιατρους παυλιδελη και λουλουδη...παρακαλω στειλτε μου τις αποψεις σας για αυτους τους 2 γιατρους οσοι τους γνωριζετε η αν εχετε καποιο αλλο καλο πλαστικο να μου συστησετε...σας ευχαριστω
Δεν γίνεται να αφαιρέθηκαν.. ίσως συρρικνώθηκαν μάλλον.. ο tropheus θα σε κατατοπισει για χειρουργό καλύτερα..
 

Meight

New Member
Καλημέρα σε όλους, τον Απρίλιο είχα ρωτήσει εδώ για ρινοπλαστική...θα ήταν η δεύτερή μου...πήγα σε αυτόν για τον οποίο ρωτούσα και με πετσόκοψε στην κυριολεξία. Είχα μια μυτη ψηλή και μακρία με 2 προβληματικά σημεία...μάλλον τα ίδια που έχουν όλοι και κατέληξα με γαλλική, με μια καμπύλη που στην ουσία δεν υπάρχει πλέον ράχη της μύτης και το ακρορρίνιο στο Θεό...απο προφίλ είμαι λες και τράκαρα με τοίχο και από μπροστά λες και γεννήθηκα από γουρούνι και όχι από άνθρωπο. Είναι κάτι λιγότερο από τέσσερις μήνες που την έχω κάνει, πήγα στον ίδιο και η δικαιολογία που μου δώσε γιατί μου έκανε γαλλική ενώ δεν του είπα ήταν "γιατί του άρεσε" και μου έβαλε ένα υλικό για να γεμίσει τη ράχη που κράτησε μετα βίας 2 εβδομάδες. Πηγα σε έναν άλλο στη Θεσ/νικη χτες και μου είπε ότι αν δεν περάσει χρόνος δεν αναλαμβάνει και οτι μπορει να μου βάλει υαλουρονικο ή λίπος από το σώμα. Και θα έχω δηλ. μύτη λάστιχο ή θα πηγαίνω κάθε 2 μήνες για refil ώσπου να πεθάνω. Δεν θέλει και πολύ μυαλό για να καταλάβει κανείς ότι ό,τι βγαίνει ΔΕΝ ξαναμπαίνει. Οι άνθρωποι είναι χασάπηδες, από ό,τι φαίνεται εδώ χωρίς εξαιρέσεις. Δεν ξέρω πού να πάω και τί να κάνω. Δεν θέλω να ξαναεμπιστευτώ σε κανέναν πια τα μούτρα μου, αλλά δεν αντέχω αυτό το μαρτύριο που βλέπω κάθε μέρα στον καθρέφτη. Αν ξέρει κανείς κάποιον στο εξωτερικό που ειδικεύεται στις προσθετικές ας το γράψει. Ευχαριστώ.
 

Meight

New Member
Corfu Rider σε ευχαριστω πολύ.
Λυπαμαι πολύ που κ τοσα αλλα παιδια ειναι στη θεση μου...τουλαχιστον μεσα απο δω μπορούμε να αλληλοβοηθιόμαστε κ να αποτρέψουμε κ άλλους απ το να κάνουν τα ιδια λάθη. Ήδη νιωθω οτι δν ειμαι μονη σε ολο αυτο...
Η δικη μου επεμβαση εγινε αρχές Απριλίου...εκτοτε κ μεχρι σημερα εχω φαει το καλοκαιρι μου νιώθοντας αυτην την απαίσια δυσφορία στη μυτη σαν να εχω φαει 100μπουνιες στο προσωπο,ο ουρανίσκος μου κ τα δόντια μου ειναι ακομα μουδιασμένα,πρεπει να προσέχω στον ηλιο,δν μπορω να γελαω γιατι με τραβαει...+ που καποια στιγμή ένιωθα τη μυτη μου να βρωμάει κυριολεκτικά κ βρέθηκα να ξανα παιρνω αντιβίωση κ φτου κ απ την αρχη πλυσεις με αλατόνερα κ αλοιφές...-εννοειται οτι δν μου ειχε πει τιποτα απ ολα αυτα,μονο οτι" σε 10μερες θα βγάλουμε το νάρθηκα κ θα γυρισεις στην καθημερινότητα σου"...-
Με τοσο πετσοκόψιμο που μου εκανε ενας θεος ξερει ποτε θα αποκατασταθεί ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ η υγεία μου... Ο ΑΣ μου ειχε πει οτι θα "ξύσει"το κοκαλάκι...κ το θεώρησα δεδομένο αφου η μυτούλα μου ηταν ήδη λεπτη...
ο αλλος με κατακρεούργησε...κ επιμένει οτι ολα ειναι σουπερ.. τοσες μύτες λεει που βλεπουμε εδω μεσα,η δικη σου ειναι τελεια!!!! Φανταστείτε τι εγκλήματα εχει κανει ...
Δεν είχα και μεγάλο πρόβλημα zozi. .
Άκου τον tropheus. Έχει περάσει πολλά και οι συμβουλές του είναι πολύτιμες..
Ρώτα τους γιατρούς που σου γράφουμε εδώ, και ΠΡΙΝ επιλέξεις γράψε μας τις εντυπώσεις σου.
Και βέβαια, όταν το αποφασίσεις, να αναρτήσεις φωτογραφιες και να τις συγκρίνουμε πριν με το μετα. οποίοι 'γιατροί' κάνουν πατάτες και δημιουργούν προβλήματα σε ασθενείς, θα τους ΞΕΜΠΡΟΣΤΙΑΣΟΥΜΕ και θα τους τακτοποιησουμε!!
-Το ίδιο ισχύει και για τις μμ.
Οι κλινικές που ΔΕΝ σέβονται τους ασθενείς, θα τρώνε 'κλωτσιά' . Όπως και να λέγονται.
Οι άνθρωποι δεν είναι αντικείμενα ούτε απορρίμματα.
Για να γίνονται ρινοπλαστικές και μμ από κάποιους ανθρώπους, σημαίνει πως έχουν -με πρόβλημα. Και τα χρήματα μας όπως και η Υγεία μας χρήζουν σεβασμού. .
 

Meight

New Member
Σορρυ για το repost. Ξέρει κάποιος πώς μπορεί να κινηθεί κανείς νομικά, αν δεν έχει υπογράψει έγγραφο απαλλαγής ευθύνης από τυχόν ιατρικά λάθη;;;
 
Μπλουζα