Χυμος λεμονιου κατα του καρκινου!

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπερα.
δεν ειμαι απο τα ατομα που χαφτουν οτι διαβαζουν.
αλλα το συγκεκριμενο ειναι ενα θεμα που αξιζει συζητηση.
τι λετε γι αυτο?
εχω διαβασει πολλα αρθρα για το οτι ο χυμος λεμονιου καταπολεμαει καρκινικους ογκους.
τα αρθρα μαλιστα λενε για συνομωσιες περι χημειοθεραπειων και υποστηριζουν οτι ο χυμος λεμονιου ειναι πιο αποτελεσματικος.
δεν εχει νοημα να ρωτησω αν το ειδε καποιος στην πραξη,ειναι ακραιο και σπανιο....
σαν ιδεα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

zaxosdogkanos

Active Member
φιλε μου εγω πιστευω στις φυσικες θεραπειες αλλα δυσκολα να ειναι πιο αποτελεσματικος ο χυμος λεμονιου απο τη χημειοθεραπεια
για προληψη πιστευω παντως οτι θα βοηθαει πολυ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
φιλε μου εγω πιστευω στις φυσικες θεραπειες αλλα δυσκολα να ειναι πιο αποτελεσματικος ο χυμος λεμονιου απο τη χημειοθεραπεια
για προληψη πιστευω παντως οτι θα βοηθαει πολυ
δεν εχω ιδεα,απλα εχει γινει πολυς ντορος.
παντως για την χειμειοθεραπεια (απο την απο εξω μιλαω) δεν εχω και καλη αποψη.
οσους γνωστους ειχανε την ατυχια,τελικα νικησε ο καρκινος...
 

zaxosdogkanos

Active Member
ειχε ο πατερας μου kapa αστα
παντως γενικα απο αυτα που διαβαζω εδω στο φορουμ οι φυσικες θεραπειες κρυβουν μερικες δοσεις αληθειας
το δαφνελαιο με βοηθησε προσωπικα κατι αλλο φυτικο ομως δεν εχω δοκιμασει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ειχε ο πατερας μου kapa αστα
παντως γενικα απο αυτα που διαβαζω εδω στο φορουμ οι φυσικες θεραπειες κρυβουν μερικες δοσεις αληθειας
το δαφνελαιο με βοηθησε προσωπικα κατι αλλο φυτικο ομως δεν εχω δοκιμασει
τα συλλυπητήρια μου.
ποτε μου δεν πιστευα σε βοτανα.
αλλα μεσω καποιων θεραπειων φαινεται οτι καποια κατι κανουν.
καποιο μελος ειδε μειωση τριχοπτωσης με μια κουταλια ελαιολαδο την ημερα,τοσο απλα...
σκεφτομαι μηπως ενα λεμονι την ημερα τον γιατρο τον κανει περα.
μιλαμε παντα για φρεσκο λεμονι και φρεσκοστυμμενο και κανενα υπακαταστατο
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
@kapa αν σκεφτείς ότι το λεμόνι στη μπριζόλα εξουδετερώνει πολλές καρκινογόνες ουσίες ένα συμπέρασμα βγαίνει: φάτε μπριζόλες ελεύθερα!

Το λεμόνι βοηθάει στον "καθαρισμό" εσωτερικά από τοξίνες κτλ Φυσικά ο οργανισμός έχει τους δικούς του μηχανισμούς για αυτό, αλλά και μια βοήθεια δεν πειράζει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa δες και ενα απο μερικα αρθρα που αναφερουν την αλκαλοποιηση με διττανθρακικη σοδα για θεραπεια των καρκινικων ογκων!!τωρα κατα ποσο ισχυει αυτο...??https://eleftheria111.wordpress.com/2012/04/25/david-icke-η-δολοφονική-μηχανή-που-λέγεται/
εδω εχει μια συνταγη ενδιαφερον με λεμονι και σοδα,αν ησχυει βεβαια
http://www.diaforetiko.gr/lemoni-ke...n-chimiotherapia-gia-pio-logo-mas-to-krivoun/
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
@kapa αν σκεφτείς ότι το λεμόνι στη μπριζόλα εξουδετερώνει πολλές καρκινογόνες ουσίες ένα συμπέρασμα βγαίνει: φάτε μπριζόλες ελεύθερα!

Το λεμόνι βοηθάει στον "καθαρισμό" εσωτερικά από τοξίνες κτλ Φυσικά ο οργανισμός έχει τους δικούς του μηχανισμούς για αυτό, αλλά και μια βοήθεια δεν πειράζει.
λεω να το βαλω στην καθημερινοτητα,ελεγα για μισο την ημερα αλλα δεν ξερω αν διατηρει της ιδιοτητες και την επομενη μερα
 

giannis25

Member
Καπου ειχα διαβασει οτι το κιτρικο οξυ το εχει το λεμονι, η β6 το ασβεστιο και η ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια σκοτωνουν κατι στο αιμα και προκαλειται καρκινος.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπου ειχα διαβασει οτι το κιτρικο οξυ το εχει το λεμονι, η β6 το ασβεστιο και η ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια σκοτωνουν κατι στο αιμα και προκαλειται καρκινος.
ενδιαφερον....
αυτο σημαινει οτι το κιτρικο οξυ εχει καποια επιδραση στους καρκινικους ογκους.
χωρις να παιρνω καποια θεση υπερ η κατα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vasilist

New Member
Είναι γνωστό πως οι πικρές και ξινές τροφές ανακόπτουν τα καρκινικά κύτταρα ενώ αντίθετα η ζάχαρη τα τρέφει. Όλα αυτά πάντα εννοείται επικουρικά και όχι σαν θεραπεία πρώτης γραμμής
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εγώ πινω ένα την ημέρα, το πρωί με νερό
εισαι μπροστα!!!
Είναι γνωστό πως οι πικρές και ξινές τροφές ανακόπτουν τα καρκινικά κύτταρα ενώ αντίθετα η ζάχαρη τα τρέφει. Όλα αυτά πάντα εννοείται επικουρικά και όχι σαν θεραπεία πρώτης γραμμής
και εγω πιστευω πως ολα αυτα τα αρθρα εχουν μια δοση υπερβολης.
κατι θα κανει αλλα οχι τοσα
 

35007

Member
Εδω και ενα χρονο πινω ενα καθε πρωι. Ρυθμιζει την ορεξη (δεν τρωω με βουλιμια) ενω καταπραΰνει και το στομαχι παρολο που ειναι οξινο.
 

gkok

Member
Εγώ εδώ και 7 χρόνια πίνω μισό μέσα σε χλιαρό νερό κάθε πρωί.Δεν με έχει ξαναπιάσει πονόλαιμος από τότε.
 

cool11

Well-Known Member
Οσο καιρο βγαζει λεμονια η...παρακειμενη λεμονια, δηλαδη 6-7 μηνες το χρόνο, στιβω και πινω ενα λεμονι τη μερα!
Ακριβως γιατι πριν κανα δυο χρονια ειχα διαβασει αρθρο για τις αντικαρκινικες του ιδιοτητες.
Ασε που και αλλιως να το παρεις, πρεπει να βαζουμε και κατι 'ξινο' στον οργανισμο μας, εχουμε πηξει στη ζαχαρη απο παντου!
 
Μπλουζα