Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

sevi_lol

New Member
Γεια σας παιδια πριν 11 μερες εκανα διαφραγμα και ρινοπλαστικη με τον γνωστο πλαστικο Ζ.Μ στο μετροπολιταν και το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου!ασχετα οτι πριν μιλησα με εναν συνεργατη του και μετα ολες τις αλλαγες μου τις εκανε ενας αλλος συνεργατης του!ο γιατρος με ειδε δυο φορες και μου ειπε οτι η περιπτωση μου ειναι ευκολη οποτε και εγω τον εμπιστευτηκα!πηγα απο τις 9 στο νοσοκομειο για να κανω τις εξετασεις μου και κατα τη μια μου ειπαν οτι θα εμπαινα χειρουργιο..αλλα ηρθε ο γιατρος και μου ειπε οτι προεκυψε ενα δικαστηριο και πρεπει να φυγει!μακαρι εκεινην την στιγμη να μου εκοβε και να εφευγα θα ευχαριστουσα τον θεο τωρα!λοιπον με τα πολλα μπαινω κατα τις 5 για να φωτογραφισει την μυτη μου και του λεω οτι δεν θελω να αλλαξουν τα χαρακτηριστικα μου και οτι θελω να ξεφορτωθω την μικρη καμπουρα που εχω και μου ειπε οτι πρεπει να στην σηκωσω ελαχιστα γτ παει προς τα κατω οταν γελας...το θεμα ειναι οτι πανω στην ναρκωση πρεπει να ξυπνησα γτ ενιωθα καποιον νε με σπρωχνει πισω και ακουγα και καποιον να μιλαει..πραγματικα ολα αυτα τα θυμαμαι αμυδρά και θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι οταν ξυπνησα καποιος γιατρος μου ειπε οτι ημουν πολυ ανησυχη και θα με δειρει..αλλα εγω ημουν με παγο στο προσωπο και δεν μπορουσα να μιλησω νομιζα οτι θα πεθανω!
τελος παντον περναει μια εβδομαδα και βγαζω τον ναρθηκα...ουτε καθρεφτη δεν ειχαν θα με εδιωχνε χωρις να την δω καν... επρεπε να του το πω εγω για να με παρει στην τουαλετα να την δω στην αρχη μου αρεσε αλλα μετα που με παρατηρουσα ειχα απογοητευτει πληρως!απο το πλαι μου ελεγε οτι θα μου την κανει ισια ελληνικη και μου την εκανε σαν γαλλικη πες νταξ ηξερα οτι δεν θα εβγαινε τελεια αλλα απο την στιγμη που πληρωνω δεν θελω να γινονται τετοια λαθη!!!! τα ρουθουνια μου εχουν ανεβει αρκετα απο οσο ηθελα με αποτελεσμα απο μπροστα να μην μου αρεσει μοιαζω με ζωακι πραγματικα...παιδια δεν ξερω τι να κανω ειμαι αποοητευμενη θελω να γυρισω τον χρονο πισω και να τα σβησω ολα!οποιος εχει παρομοιο περιστατικο ας μου απαντησει :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
Και εγω ηθελα να κανω τετοια επεμβαση αλλα λιγο που το εψαξα καταλαβα πως θα ανοιξω περισσοτερα προβληματα αν ασχοληθω...Και ο tropheus που ανοιξε το νημα ταλαιπωρηθηκε αφανταστα με αυτο το θεμα...Δυστηχως αν δεν σου κανανε καλη δουλεια θα πρεπει να πρωχωρησεις σε νεα επεμβαση.
 

tropheus

Well-Known Member
sevi_lol είπε:
Γεια σας παιδια πριν 11 μερες εκανα διαφραγμα και ρινοπλαστικη με τον γνωστο πλαστικο Ζ.Μ στο μετροπολιταν και το αποτελεσμα δεν μου αρεσει καθολου!ασχετα οτι πριν μιλησα με εναν συνεργατη του και μετα ολες τις αλλαγες μου τις εκανε ενας αλλος συνεργατης του!ο γιατρος με ειδε δυο φορες και μου ειπε οτι η περιπτωση μου ειναι ευκολη οποτε και εγω τον εμπιστευτηκα!πηγα απο τις 9 στο νοσοκομειο για να κανω τις εξετασεις μου και κατα τη μια μου ειπαν οτι θα εμπαινα χειρουργιο..αλλα ηρθε ο γιατρος και μου ειπε οτι προεκυψε ενα δικαστηριο και πρεπει να φυγει!μακαρι εκεινην την στιγμη να μου εκοβε και να εφευγα θα ευχαριστουσα τον θεο τωρα!λοιπον με τα πολλα μπαινω κατα τις 5 για να φωτογραφισει την μυτη μου και του λεω οτι δεν θελω να αλλαξουν τα χαρακτηριστικα μου και οτι θελω να ξεφορτωθω την μικρη καμπουρα που εχω και μου ειπε οτι πρεπει να στην σηκωσω ελαχιστα γτ παει προς τα κατω οταν γελας...το θεμα ειναι οτι πανω στην ναρκωση πρεπει να ξυπνησα γτ ενιωθα καποιον νε με σπρωχνει πισω και ακουγα και καποιον να μιλαει..πραγματικα ολα αυτα τα θυμαμαι αμυδρά και θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι οταν ξυπνησα καποιος γιατρος μου ειπε οτι ημουν πολυ ανησυχη και θα με δειρει..αλλα εγω ημουν με παγο στο προσωπο και δεν μπορουσα να μιλησω νομιζα οτι θα πεθανω!
τελος παντον περναει μια εβδομαδα και βγαζω τον ναρθηκα...ουτε καθρεφτη δεν ειχαν θα με εδιωχνε χωρις να την δω καν... επρεπε να του το πω εγω για να με παρει στην τουαλετα να την δω στην αρχη μου αρεσε αλλα μετα που με παρατηρουσα ειχα απογοητευτει πληρως!απο το πλαι μου ελεγε οτι θα μου την κανει ισια ελληνικη και μου την εκανε σαν γαλλικη πες νταξ ηξερα οτι δεν θα εβγαινε τελεια αλλα απο την στιγμη που πληρωνω δεν θελω να γινονται τετοια λαθη!!!! τα ρουθουνια μου εχουν ανεβει αρκετα απο οσο ηθελα με αποτελεσμα απο μπροστα να μην μου αρεσει μοιαζω με ζωακι πραγματικα...παιδια δεν ξερω τι να κανω ειμαι αποοητευμενη θελω να γυρισω τον χρονο πισω και να τα σβησω ολα!οποιος εχει παρομοιο περιστατικο ας μου απαντησει :)

Αγαπητή φίλη η κορυφή της μύτης να είσαι σίγουρη ότι με τον καιρό και όσο ξεπρίζεται θα πέφτει. Το θέμα είναι το πόσο θα πέσει ώστε να είσαι εσύ ευχαριστημένη (και να μη μοιάζεις με "ζωάκι").
Δυστυχώς (τα έχουμε πει πολλές φορές από εδώ) η ρινοπλαστική είναι κάτι που δεν το ξέρουν στην Ελλάδα.

Τώρα εσύ πρέπει να ηρεμήσεις και να περιμένεις αρκετούς μήνες μέχρι να δεις το τελικό αποτέλεσμα αλλά σου ξαναλέω ότι η μύτη δε θα μείνει τόσο ψηλά. Ψυχραιμία...
 

sevi_lol

New Member
μακαρι παιδια γτ δεν θα το αντεξω!παντος με ανακουφιζει λιγο η απαντηση σου!!!απλα το κοιταξα και ειδα οτι η μυτη σε ενα μηνα παιρνει το 80-90% της τελικης της μορφης!φοβαμαι λιγο γτ δεν το εψαξα καλα γτ πιστευα οτι ηταν κατι απλο αφου ολοι ελεγαν οτι ειναι εγχειρηση ρουτινας!θελω πολυ να κρατησω επαφη μαζι σου tropheus γτ εσυ με καταλαβαινεις περισσοτερο απο τον καθενα!!
 
Καλησπέρα σε όλους ! :) Είμαι 16 χρόνον και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την μύτη μου δεν είναι μεγάλη είναι Normall το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι είναι γαμψή .Δεν θα είχα πρόβλημα ε αν δεν γεννιόμουν ξανθός,γαλάζια μάτια και ωραίες γωνίες.Όσοι με βλέπουν και με ξέρουν χρονιά πάντα μου λέγαν το εξής:Η μύτη σου δεν ταιριάζει με το πρόσωπο σου. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να κάνω πλαστική και το ψάχνω από τέτοια ηλικία φυσικά για να πάρω μια τέτοια σοβαρή απόφαση και να είμαι πλήρης από σιγουριά.Γιαυτό ρωτάω και σας ως πιο έμπειρους μπορώ να εμπιστευτώ να κάνω μια τέτοια επέμβαση και αν όχι στην Ελλάδα η ίσως στο εξωτερικό ? Ευχαριστώ πολύ :)
 

tropheus

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους ! :) Είμαι 16 χρόνον και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την μύτη μου δεν είναι μεγάλη είναι Normall το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι είναι γαμψή .Δεν θα είχα πρόβλημα ε αν δεν γεννιόμουν ξανθός,γαλάζια μάτια και ωραίες γωνίες.Όσοι με βλέπουν και με ξέρουν χρονιά πάντα μου λέγαν το εξής:Η μύτη σου δεν ταιριάζει με το πρόσωπο σου. Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να κάνω πλαστική και το ψάχνω από τέτοια ηλικία φυσικά για να πάρω μια τέτοια σοβαρή απόφαση και να είμαι πλήρης από σιγουριά.Γιαυτό ρωτάω και σας ως πιο έμπειρους μπορώ να εμπιστευτώ να κάνω μια τέτοια επέμβαση και αν όχι στην Ελλάδα η ίσως στο εξωτερικό ? Ευχαριστώ πολύ :)

Εδώ ΣΔΟΕ φίλε "Με κυνηγάει η εφορία" :)
Αν θέλεις καλά αποτελέσματα και με μικρότερο ρίσκο, μόνο εξωτερικό.
Στην Ελλάδα δεν το κατέχουν το άθλημα. Ακόμα και οι λεγόμενοι "κορυφαίοι" και "τηλεορασάτοι" είναι ΑΣΧΕΤΟΙ !!!
Οι ρινοπλαστικές έχουν τρελά ποσοστά αποτυχίας και ειδικά στην Ελλάδα.
Δυστυχώς το έμαθα αυτό καλά μετά από 4 επεμβάσεις στην Ελλάδα. ΟΛΟΙ τους ήταν υποσχέσεις και μην ανησυχείς και ξέρουμε τι κάνουμε και στο τέλος σφύριζαν αδιάφορα...

Μη μου ζητήσεις να σου προτείνω γιατρό στο εξωτερικό. Πραγματικά δεν ξέρω...

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ.
 
Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ θα ηθελα να κανω αρκετες ακομα ερωτησεις σχετικα με αυτο το θεμα.
1.Πρεπει να εχεις λεφτα στην ακρη (10.000-20.000Ε) σε περιπτωση που παει κατι στραβα ?
2.Πριν κανεις κατι εχεις πληρης γνωσεις με τη σχημα θα εχει η μυτη ?(ενοω κατι σαν φωτογραφια να σου δειξει ο γιατρος πριν την επεμβαση)
και 3.Διαβασα τα καλυτερα λογια και σε χρηματα αλλα και σε δουλεια οτι κανουν στην Τσεχια
Αμα ξερεις σε παρακαλω απαντησε μου :) Σε ευχαριστω και παλι για τον χρόνο σου
 

tropheus

Well-Known Member
Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ θα ηθελα να κανω αρκετες ακομα ερωτησεις σχετικα με αυτο το θεμα.
1.Πρεπει να εχεις λεφτα στην ακρη (10.000-20.000Ε) σε περιπτωση που παει κατι στραβα ?
2.Πριν κανεις κατι εχεις πληρης γνωσεις με τη σχημα θα εχει η μυτη ?(ενοω κατι σαν φωτογραφια να σου δειξει ο γιατρος πριν την επεμβαση)
και 3.Διαβασα τα καλυτερα λογια και σε χρηματα αλλα και σε δουλεια οτι κανουν στην Τσεχια
Αμα ξερεις σε παρακαλω απαντησε μου :) Σε ευχαριστω και παλι για τον χρόνο σου

1. Το κόστος για μια πλαστική μύτης στους υποτίθεται "κορυφαίους" Έλληνες γιατρούς είναι 3000€ - 3500€.
2. Όχι πριν κάνεις την επέμβαση δε σου δείχνουν τίποτα (μιλάω πάντα για Έλληνες). Αφού τους πεις τι θέλεις σου λένε ότι θα στην κάνουν τέλεια. Αν επιμείνεις μπορεί να φας
και κανένα προσβλητικό σχόλιο μέχρι και βρίσιμο γιατί έχουν καβαλήσει το καλάμι καθέτως.
3. Δεν το γνωρίζω το θέμα.

Σου εύχομαι τα καλύτερα και πρώτα από όλα να το ψάξεις πααααρα πολύ καλά και μετά να πάρεις τις αποφάσεις σου.
Μη βιαστείς!!!
 
1. Το κόστος για μια πλαστική μύτης στους υποτίθεται "κορυφαίους" Έλληνες γιατρούς είναι 3000€ - 3500€.
2. Όχι πριν κάνεις την επέμβαση δε σου δείχνουν τίποτα (μιλάω πάντα για Έλληνες). Αφού τους πεις τι θέλεις σου λένε ότι θα στην κάνουν τέλεια. Αν επιμείνεις μπορεί να φας
και κανένα προσβλητικό σχόλιο μέχρι και βρίσιμο γιατί έχουν καβαλήσει το καλάμι καθέτως.
3. Δεν το γνωρίζω το θέμα.

Σου εύχομαι τα καλύτερα και πρώτα από όλα να το ψάξεις πααααρα πολύ καλά και μετά να πάρεις τις αποφάσεις σου.
Μη βιαστείς!!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
φίλε εφορία απλά να ξέρεις ότι ακόμα κα ιστο Χόλυγουντ βλέπεις αρκετές χειρουργικές αποτυχίες στο θέμα μύτη...

Είσαι 16 και στην εφηβεία πολλά πράγματα μας φταίνε,εγώ θυμάμαι έλεγα ότι είμαι κοντός και τέτοια(1.74) γιατι άκουγα τις γκόμενες που έλεγαν τους αρεσουν οι ψηλοί......το θυμάμαι και γελάω

Για μένα περίμενε να φτάσεις τα 20-22 και το ξαναβλέπεις το θέμα...και μάλλον θα το ξεχάσεις όταν θα έχεις 2-3 φοιτήτριες να σε κυνηγάνε ...
 
Ναι οκ σε ευχαριστώ δεν εχω ιδιατερο προβλημα τα κοριτσια δεν μου λενε τιποτα το προβλημα το έχω με τα αγόρια ξερεις σε αυτην ηλικια τα αγορια ειναι ακομα ανώριμα και με κανουν καψωνια χωρις να τους εχω κανει τιποτα.Τα κοριτσια και οι κολλητοι μου, μου λενε λογο ζηλιας δεν ξερω...Τελος παντων σε ευχαριστω παρα πολυ να εισαι καλα :)))
 

MELA

Member
Sevi lol ενας φιλος μου εκανε εκει πριν μια βδομαδα με τον ιδιο και εχει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια παραπονα. Tropheus μπορεις να μου στειλεις πμ ολους τους γιατρους που πηγες; Θελει να κανει και η αδελφη μου οποτε να την προειδοποιησω. Εγω παιδια εκανα διαφραγμα πριν 6 χρονια στον Κας...λη ο οποιος ειναι ωρλ και μου εκανε αυτος πλαστικη στην καμπουριτσα που ειχα. Πολλοι δεν καταλαβαινουν οτι εχω κανει επεμβαση γιατι το αποτελεσμα ειναι φυσικο και αυτο ειναι που με κανει ευχαριστημενη.
 

tropheus

Well-Known Member
Φίλη MELA σου έστειλα το πμ.
Ήσουν τυχερή που όλα πήγαν καλά. Και εγώ συστημένος πήγα στην 3η επέμβαση από φίλη η οποία είχε άριστα αποτελέσματα. Αυτό ο 3ος γιατρός ήταν και ο πιο άσχετος!!! Όχι απλά δε βελτίωσε την κατάσταση αλλά την έκανε και πολύ χειρότερα.
 

MELA

Member
Ευχαριστω πολυ tropheus αλλα το pm δεν μου ηρθε. Καποιο προβλημα πρεπει να εχει το app γιατι μπαινω απο κινητο.
 

elna

New Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φορουμ.Θα ήθελα κ εγώ να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου από την αποτυχημένη μου ρινοπλαστική και να ζητήσω παράλληλα συμβουλές για 2η ρινοπλαστική.Υποβλήθηκα λοιπόν σε ρινοπλαστική τον Μάρτιο του 13 στον Ζ.Μ του Μετροπόλιταν.Το αποτέλεσμα δεν είναι καθόλου σωστό καθώς δεν μπορώ να αναπνευσω σωστα (ειχα στραβό διάφραγμα κ κόγχες).Εξωτερικά η μύτη δεν είναι σωστή επίσης καθώς στη μέση περίπου έχει ένα βαθούλωμα-αυλάκι ας πούμε κ μετά πετάει προς τα πανω όλο το ακρορρίνιο.Το προφιλ φαινεται πολύ πειραγμένο κ αφύσικο.Έχοντας πλέον περάσει τόσοι μήνες η μύτη δεν πρόκειται να αλλάξει άλλο και έχω πάρει απόφαση ότι πρέπει να υποβληθώ σε 2η εγχείρηση.Το πρώτο εξάμηνο πέρασα κατάθλιψη.Στην πορεία προσπάθησα να χαλαρώσω κ να αφησω το χρόνο να δείξει ενώ είχα άρνηση να συζητήσω το θέμα.Δεν πήγα καν στον πλαστικό για να μην ακούσω τις κοροιδίες του.Τώρα αν κ έχω κόμπλεξ με τη μύτη μου νιώθω την ανάγκη πια να το μοιραστώ κ να ζητήσω συμβουλες να επισκεφτω πλαστικους κ να ψαχτω για δευτερη κ τελευταια ρινοπλαστικη
 
Μπλουζα