Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Ο ηλιος πως επιδρά όταν η έκθεση είναι παραταταμένη, σε αυτές τις τοπικές βαφές;
Βαζω τo menperfect, αλλα στο τελος του καλοκαιριου, απο τον έναν κρόταφο, τα μαλλιά ήταν πλέον αρκετά
'ανοιχτά' σε χρώμα.
Ένα 'ανακάτεμα' μεταξύ λιγων γκρίζων, καστανοξανθων και καποιες αλλες ενδιαμεσες αποχρωσεις.
Τωρα, ή θα γίνονταν έτσι κι αλλιώς καθώς το χρώμα των μαλλιών συνήθως ανοίγει το καλοκαίρι, ή γενικά επιταχύνθηκε η 'φυγή' της βαφής και κατέληξε αυτο το αποτελεσμα πριν την νεα επαναληπτικη δοση-βαφη.
Θα ηθελα να ξερω ομως, πως επιδρα ο ηλιος σε αυτα.
Εκτος καλοκαιριου, χειμωνα-φθινοπωρο-ανοιξη, το degradation στο χρωμα ειναι σταδιακο, βαθμιαίο.
Ειναι το πρωτο καλοκαίρι που με βρήκε με βαφη.
Τι ξέρετε για το θέμα;
 

cool11

Well-Known Member
Ρε παιδια, πως μπορουμε να βγαλουμε την τοπικη βαφη απο το δερμα μας, αν βαφτουμε κατα λαθος;
(πχ στα χερια)
Δοκιμασα με 'σπιτικη' βενζινη αλλα δεν ειδα σοβαρη καλυτερευση.
 

tasos33

Well-Known Member
Wella sp χρωμοαφρος,πολυ καλο εχω να πω,ανακατευεις πατας εκει που θες με την ειδηκη βουρτσα του απλωνεις αφηνεις 8 λεπτα ξεβγαζεις κ λουζεσαι και ετοιμος,αντεχει καμια δεκαρια λουσιματα αναλογως ποσο και ποσες ασπρες κωλοτριχες
 

weznem

Well-Known Member
cool11 είπε:
Ρε παιδια, πως μπορουμε να βγαλουμε την τοπικη βαφη απο το δερμα μας, αν βαφτουμε κατα λαθος;
(πχ στα χερια)
Δοκιμασα με 'σπιτικη' βενζινη αλλα δεν ειδα σοβαρη καλυτερευση.
υπαρχουν στα ειδη κομμωτηριου ειδικα υγρα η εδικα μαντιλάκια που αφαιρουν την βαφη οπως και προστατευτικα για το δερμα πριν την βαφη..
 

cool11

Well-Known Member
weznem είπε:
cool11 είπε:
Ρε παιδια, πως μπορουμε να βγαλουμε την τοπικη βαφη απο το δερμα μας, αν βαφτουμε κατα λαθος;
(πχ στα χερια)
Δοκιμασα με 'σπιτικη' βενζινη αλλα δεν ειδα σοβαρη καλυτερευση.
υπαρχουν στα ειδη κομμωτηριου ειδικα υγρα η εδικα μαντιλάκια που αφαιρουν την βαφη οπως και προστατευτικα για το δερμα πριν την βαφη..

Ενταξει, ειπα μηπως υπηρχε ευκολος-αμεσος τροπος, με σκευασματα που συνηθως ήδη εχει ενα σπιτι.
Βαζω γαντια κατα την εφαρμογη, αλλα παντα μπορει να μας ξεφυγει λιγο.
 

cool11

Well-Known Member
weznem είπε:
cool11 είπε:
Ρε παιδια, πως μπορουμε να βγαλουμε την τοπικη βαφη απο το δερμα μας, αν βαφτουμε κατα λαθος;
(πχ στα χερια)
Δοκιμασα με 'σπιτικη' βενζινη αλλα δεν ειδα σοβαρη καλυτερευση.
υπαρχουν στα ειδη κομμωτηριου ειδικα υγρα η εδικα μαντιλάκια που αφαιρουν την βαφη οπως και προστατευτικα για το δερμα πριν την βαφη..

Κανενα υγρο αν δω στο ebay? Ποιος ειναι ο αγγλικος ορος να κανω αναζητηση;




==================================
Υπαρχει περιπτωση, αυτα εδω τα 'γιατροσοφια' να βαφουν μαλλια;;;;
(για γυναικες το αρθρο, αλλα δεν νομιζω να αλλαζει κατι αυτο)
http://www.news.gr/gynaika/pos/article/188421/pos-na-vapsete-ta-mallia-sas-me-fysiko-tropo.html
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
tasos33 είπε:
Wella sp χρωμοαφρος,πολυ καλο εχω να πω,ανακατευεις πατας εκει που θες με την ειδηκη βουρτσα του απλωνεις αφηνεις 8 λεπτα ξεβγαζεις κ λουζεσαι και ετοιμος,αντεχει καμια δεκαρια λουσιματα αναλογως ποσο και ποσες ασπρες κωλοτριχες

καλο το wella sp
δεν εχω την εμπειρια να το συγκρινω με αλλο επειδη ειναι το πρωτο που χρησιμοποιω αλλα την δουλεια του την εκανε μια χαρα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GiannisTak

Active Member
ευχαριστώ πολύ Κάπα!
Αν το έχεις δοκιμάσει, δίνει αυτό το απαίσιο χρώμα του σάπιου μήλου? Έχω και διάχυτες άσπρες τρίχες και συκεντρωμένες...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ευχαριστώ πολύ Κάπα!
Αν το έχεις δοκιμάσει, δίνει αυτό το απαίσιο χρώμα του σάπιου μήλου? Έχω και διάχυτες άσπρες τρίχες και συκεντρωμένες...
το άφησα μόνο 5 λεπτα αλλα δεν έπιασε η βαφη.
την επομενη μερα το αφησα 10 λεπτα και εγινε καλη δουλεια.
θα έλεγα εφυγε κατά 80% το ασπρισμα.
ειχα τον φόβο μην γινω μπλε στην πρώτη εφαρμογή και την έκανα πολύ δειλά.
μου εχει μεινει η οικονα καποιων καθηγητων μου με μπλε μαλλι απο αποτυχια βαφης
 

gus210

Member
Έχω ασπρίσει πάρα πολύ τόσο στα πλάγια όσο και σε διάσπαρτα στο πάνω μέρος. Αραιώνουν και τα μαλλιά και δε φαίνεται όμορφο (σε εμένα :) στους άλλους δεν ξέρω). Πως μπορώ να τα βάψω αλλά να μην είναι αισθητή η αλλαγή; Με απαχολεί ιδιαίτερα αυτό. Επίσης κάποιος εδω μέσα (νομίζω ο Άκης) είχε χρησιμοποιήσει μια βαφή, η οποία επανέφερε σταδιακά το χρώμα των μαλλιών. Δε θυμάμαι πως λέγεται το σκεύασμα. Είχαμε κάποιο νέο από το συγκεκριμένο; Έχουμε κάποιες εξελίξεις;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
ότι και αν κάνετε, προς Θεού μη γίνετε σαν και αυτό τον καραγκιόζη
TSAOUSOPOULOS.jpg
 

gus210

Member
Έχω αποφασίσει να πάρω το men perfect.
Διστάζω ως προς το αποτέλεσμα και συγκεκριμένα για το αν θα είναι εμφανές από τον περίγυρο.
Αν έχεις αρκετά γκρίζα η διαφορά θα είναι εμφανής;
Μπορώ να το δοκιμάσω σε κάποιο σημείο πρώτα και μετά βλέποντας και κάνοντας;
Πως θα μπορούσα να κάνω μια τύπου "δοκιμή";

weznem θα μπορούσα να σου στείλω κάποιες φωτογραφίες ώστε να με κατατοπίσεις για το χρώμα αλλά στο περίπου και για το αποτέλεσμα;
 

cool11

Well-Known Member
Εγω για να μην ειναι 'αντιληπτο', διαλεξα ενα '60'αρι χρωμα σε menperfect και ειναι ok.
Βλεπω ομως δυστυχως οτι στα σουπερ μαρκετ δεν το πολυφερνουν το 60αρι, βλεπω το 70/80.
Αλλα αμα ψαξει καποιος καπου θα το βρει, λογικα στα μεγαλα σουπερ μαρκετ θα φερνουν και το 60αρι, εγω σε ενα μεγαλο carrefour το ειχα βρει. Δεν ξερω αν τα φερνει κι ο hondos.
 
Μπλουζα