Toppik

petrospap

Active Member
απο οτι εχω καταλαβει δεν μπορεις να το πεις δημοσια για να μην το δει η εταιρια που το εμπορευεται στην ελλαδα και κανει καμια μηνυση επειδη ειναι η μονη π εχει αδεια για την ελλαδα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Αγαπητοί συμπάσχοντες,
έλαβα το πακέτο με την παραγγελία που είχα κάνει και πραγματικά το προϊόν είναι άριστο αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ η εταιρεία
μου διευκρίνισε ότι δεν μπορεί να στέλνει Ελλάδα γιατί δεν έχει τα δικαιώματα.

Το γιατί έστειλε σε εμένα έχει να κάνει με λόγω που δεν μπορώ να εξηγήσω δημόσια.
Πραγματικά έκανα ότι μπορούσα. Μάλιστα προσπάθησα να τους πείσω και μέσω τρίτου αλλά συνάντησα τοίχο.

Παραθέτω τα τελευταία e-mail που ανταλλάξαμε με την εταιρεία :
----------------------------------------------------------------
Dear ****,

I just received the parcel. Thank you very much.

ONE MORE QUESTION

I know a lot of people here in Greece (friends and others) who want original toppik. Is there any problem if I suggest you?
NOT BY PUBLISHING **** IN THE FORUM !

Thanks in advance

----------------------------------------------------------------

Dear Mr ******,

Better no because we should not sell abroad. Every country has a Toppik distributor. You can order by us because ******** but we should not sell to you. We don't want to risk our good relationship among distributors.

----------------------------------------------------------------

:( :( :(
 

tasos33

Well-Known Member
ασχημα τα νεα,παντως το verntini αν και τρωγεται βλεπω οτι κατεβαινει γρηγορα και τα 28 γραμ ειναι ακριβα(που δεν το βλεπω να εχει 28 αλλα τελοσπαντων),επισησ οποιος εχει βερντινι ασ διαβασει τα συστατικα του εχει κατι περιεργα και να τα ποσταρει εδω να τα δουμε,εγω τα πεταξα κατα λαθοσ
 

Briner

Active Member
Όπως έχω ξαναγράψει, τον σκόπελο αυτόν το ξεπερνάμε με μια αμερικάνικη διεύθυνση (αν η εταιρεία είναι στις ΗΠΑ). Μια γνωστή σελίδα που προσφέρει αυτή την υπηρεσία είναι η http://www.myus.com/. Υπάρχει αντίτιμο βέβαια, αλλά καθόμαστε και τα βάζουμε κάτω για να δούμε αν μας συμφέρει.

Οπότε tropheus μην μας σκας άλλο. Πες τη σελίδα αν θες κι ο καθένας ας κάνει ό,τι νομίζει.
 

baldasar

New Member
και εγω beaver χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη σαν υποκαταστατο του toppik ομως σαν συσταση παρατηρω οτι ειναι πιο "ελαφρυ" απο το toppik πραγμα που το κανει να απαιτειται λιγο περισσοτερο σε καθε εφαρμογη.επισης φευγει πιο ευκολα.σιγουρα θακανω και αλλες δοκιμες απο ebay
 

tasos33

Well-Known Member
ακριβωσ το ιδιο συμβαινει και με το βερντινι με αποτελεσμα να απαιτειται περισσοτερη ποσοτητα σε σχεση με το τοπικ που εδεινε το fibers24, αλλωστε οι ινες του εινια πιο μικρες και φαινεται με το ματι
baldasar είπε:
και εγω beaver χρησιμοποιω αυτη τη στιγμη σαν υποκαταστατο του toppik ομως σαν συσταση παρατηρω οτι ειναι πιο "ελαφρυ" απο το toppik πραγμα που το κανει να απαιτειται λιγο περισσοτερο σε καθε εφαρμογη.επισης φευγει πιο ευκολα.σιγουρα θακανω και αλλες δοκιμες απο ebay
 

Angel13

Member
εμενα παιδες μου ρθε το verdini δεν εχω προλαβει να το χρησιμοποιησω ακομα και περιμενω και το beaver. προς το παρον ακομα τοππικ απο fibers24 χρησιμοποιω. Πρεπει να βρουμε φτηνο και ποιοτικο τοππικ απο ebay μου φαινεται. Παλαιοτερα απο εκει επαιρνα τωρα ομως αυτοι που το πουλαγαν δεν υπαρχουν πια...
 

tasos33

Well-Known Member
εδω τα καλα τα νεα,εδω τα καλα τα νεα,εστειλα χθες μυνημα στη fibers24 ζητωντας να μου κανουν αλλη τιμη για το βερντινι μιας και ποιοτικα ηταν υποδεεστερο,μου απαντησαν στελνοντας νεα σελιδα δικια τους οπου αγοραζεις τοππικ με τις ιδιες τιμες οπως πριν www.eng.toppik.pl μπειτε και δειτε ειναι ιη ιδια σελιδα ακριβωσ
 

sito

Active Member
Τελευταια φορα αγορασα σακουλακι με ινες της Samson απο ebay. Τα 25 γρ μου βγηκαν συνολο γυρω στα 16 με 17 ευρω. Τα εβαλα μεσα σε κουτακι τοππικ και τα χρησιμοποθουσα με το αππλικατορ του τοππικ. Με το αλλο το κλασσικο δεν εβγαινε με τπτ γτ προφανως είχε πιο μεγάλη διαμετρο απο το τοππικ

Θετικα:
-Εμοιαζαν πιο πολυ με μικρες τριχουλες παρα με σκονη και εδινε ειδικα στην χερλαιν μια πιο φυσικη εικονα.
-Τιμή.
-Στην βροχη ιδια συμπεριφορα οπως τοππικ

Αρνητικά:
-Δεν καθοταν τοσο καλα στο μαλλι οπως το τοππικ. Με τοππικ περνουσα το χερι και δεν εμενε τπτ. Ενω με το Σαμσον ακομα και με πολυ δυνατη λακ παλι κατι εμενε στα χερια. Δλδ αν τυχαινε να κοιμηθω με σαμσον στα μαλλια το μαξιλαρι γινοταν χαλια, ενω με το τοππικ δεν ειχα αναλογο θεμα.
-Οταν το χρησιμοπουσα, μερικες φορες πετουσε τις ινες σαν σβωλους στο μαλλι κατα την εφαρμογη, ισως ομως να εφταιγε οτι χρησιμοποθυσα το συστημα τοππικ για να το εφαρμοωσω ισως με το συστημα της σαμσον να ηταν αλλιως.
 

Reve

Active Member
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα δοκίμασα το κλασικό τοππικ στην θάλασσα. Δυστυχώς με κανα 2,3 βουτίες (όχι μακροβούτια κτλπ) έφυγε σχεδόν όλο. Ένα 90% θα έλεγα, παρότι είχα βάλει την πιο δυνατή λακ που βρήκα στο σπίτι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

petrospap

Active Member
περιεργο ρε συ...εγω με λακ οταν βαζω ακομα και στο λουσιμο θελει τριψιμο με σαμπουαν για να βγει..με σκετο νερο δν φευγει ουτε για αστειο
 

Reve

Active Member
Και σε εμένα αυτό συμβαίνει. Σπίτι αν λούσω τα μαλλιά δεν βγαίνει αν δεν βάλω σαμπουάν. Στην θάλασσα έφυγε σε χρόνο έκπληξη.
 

Warp

Member
Καλησπερα παιδια, πριν κανενα χρονο ειχα αγορασει Toppik των 10γρ απο toppik24. Πηγα σημερα να αγορασω και ειδα οτι εχει αλλαξει η σελιδα και τα προιοντα. Μπορειτε να μπου προτεινετε καποιο αλλο site?
 
Παιδιά σορού αν έχει ειπωθεί κάπου αλλά θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να παραγγείλω κάπου αλλά να πληρώσω με αντικαταβολή, ξέρετε κάποιο site?
 

Briner

Active Member
Μόνο από Ελλάδα, αλλά θα σου πιάσουν τον κώλο.

Η συναλλαγή με το εξωτερικό είναι ασφαλής εάν φοβάσαι κάτι τέτοιο. Άσε που είναι και μεγάλη η διαφορά στην τιμή. Έχω αγοράσει αρκετές φορές από Πολωνία, χωρίς κάποιο πρόβλημα.
 
Απλά δεν ξέρω καλά αγγλικά και γενικά δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι από εξωτερικό. Εσύ briner με ποιον τρόπο κανεις τις αγορές σου?
 
Μπλουζα