Πλάνο μεταμόσχευσης.

athenian

Well-Known Member
Σκέφτομαι από Σεπτέμβρη να προχωρήσω κι εγώ σε μεταμόσχευση. Θέλω όμως να δείτε την κατάσταση των μαλλιών μου και να μου πείτε αν αξίζει να προχωρήσω και αν ναι ποια θα είναι η στρατηγική που πρέπει να ακολουθήσω, αν θα μπουν δλδ μοσχεύματα hairline ή crown κτλ. Οι φωτογραφίες είναι με τα μαλλιά κουρεμενα στα 6 χιλιοστά.


Οι φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες με τροπο τετοιο που δειχνουν το προβλημα στην χειροτερη του κατασταση.Στην καθημερινοτητα η εικονα ειναι καπως καλυτερη.
 

Συνημμένα

  • 20140519_110958-1.jpg
    20140519_110958-1.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 184
  • 20140521_114924.jpg
    20140521_114924.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 190

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τι ηλικια εχεις?
Αν κανεις μεταμοσχευση παλι κοντα θα τα εχεις οπως τωρα?
Εγω παντως μια χαρα σε βλεπω ακομη.
Στη θεση σου θα περιμενα.
Αλλα οκ οπως το βλεπει κανεις.
Μονο το μπροστα σου κενακι τα χαλαει λιγο.
 

athenian

Well-Known Member
Στα 32 ειμαι τζον και θεραπειες δεν κανω ουτε προκειται.Αν κανω μμ και βγει ωραιο αποτελεσμα εχω σκοπο να τα εχω πιο μακρια αλλα μην φανταστεις τπτ ιδιαιτερο,κανενα καρφακι ανακατεμενο θελω να εχω αλλα τα γυρω γυρω κοντα οποτε παμε μονο για fue.Το χειροτερο σημειο μου πιστευω ειναι το κεντρο της hairline που ειναι ανομοιπομορφο και εχει υποχωρησει αρκετα προς τα μεσα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κατα ταλλα 2000 grafts για το εμπροσθιο μερος θα λεγα.
Και κανα 1500 για crown.
το maximum.
Ας μιλησουν και οι πιο εμπειροι στο ματι.


καλη ηλικια ειναι και εγω στα 33 περιπου την εκανα.
Αλλα εισαι σε καλο σταδιο ακομη θα εχεις μια πολυ καλη εικονα.
Μακαρι να μεινεις και εκει.
 

athenian

Well-Known Member
Μακαρι φιλε.Ο Γε*ργ*ου μου ειχε πει για 1500 κροταφους και hairline αλλα φοβαμαι οτι στο μεσο και προς τα μεσα δεν μπορουν ευκολα να μπουν μοσχευματα γιιατι υπαρχουν φυσικα μαλλια.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Aν μπορουσες να περιμενεις 2 χρονακια ακομη θα ταν το καλυτερο για να δεις αν αδειασεις και αλλο μπροστα.
Ας δουμε τι θα πουνε και οι υπολοιποι.
 

athenian

Well-Known Member
Περιμενω να μας πουν και τα αλλα παιδια γνωμες.Ξεχασα να συμπληρωσω πως στην h*c ειπαν για 1000 μπροστα και οχι 1500 οπως ο γε*ργ*ου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
εγω σε ειπα μαξιμουμ 2000 μπροστα,αλλα πιστευω ενα 1500 τα θελεις σιγουρα.
 

gkast

Active Member
athenian είπε:
Μακαρι φιλε.Ο Γε*ργ*ου μου ειχε πει για 1500 κροταφους και hairline αλλα φοβαμαι οτι στο μεσο και προς τα μεσα δεν μπορουν ευκολα να μπουν μοσχευματα γιιατι υπαρχουν φυσικα μαλλια.

Φίλε athenian βάλε μόνο μπροστά και θα έισαι μια χαρά μηνα ασχοληθέις σε αυτην την φάση με τo crown...το βλέπεις μελοντικά.
Καλή επιτυχία ...
 

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε Athenian δείχνεις μια χαρά, έχεις αρκετό μαλλάκί και το καλό είναι πως μπορεί να φαίνεται μεν λίγο αραιό αλλα με τις προυπάρχοντες συν τις μεταμοσχευμένες θα δέσουν πολύ ωραία. Δεν έχεις δηλαδή καμια μεγάλη και άδεια περιοχή. Και εγώ πιστεύω 1.000 με 1.500 μπροστά (ανάλογα τι hairline θες), εγώ θα κοίταζα να φτιάξω το μπροστινό κομμάτι και πίσω βλέποντας και κάνοντας στο μέλλον πως θα εξελιχθεί.
 

giannis25

Member
Φιλε και γω ετσι ακριβως ειμαι. Ακριβως ομως. Στην h*c ποσα σου ειπανε πισω; και γω λεω για μεταμοσχευση απο σεπτεμβρη οκτομβρη νοεμβρη. Να εχει πιασει κρυο μην με τον ηλιο και τον ιδρωτα συμβει τιποτα. Ρε φιλε να δουμε μηπως το ψαξουμε μαζι. Γιατι ακριβως ιδιες περιπτωσεις ειμαστε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Εγω νομιζω οτι 1500 για μπροστα ειναι πολλα.Μεγαλυτερη αραιωση βλεπω στο μπιφτεκι.Απο την στιγμη που τα κοβεις κ κοντα με 1000 grafts μπροστα εισαι μια χαρα για αρκετο καιρο.Θεραπειες δυστυχως θα πρεπει να κανεις γιατι αλλιως θα χανεις πιο γρηγορα μαλλια.
 

athenian

Well-Known Member
Παιδιά θεραπείες δεν θέλω. Κανένα σαμπουάν μόνο. Το crown είναι χειρότερο αλλά το μπροστινό είναι που δεν με αφήνει να μακρυνω το μαλλί. Αυτό που σκέφτομαι όμως είναι ότι αν φτιάξω κροτάφους και hairline και το κόψω κάποια στιγμή πάλι κοντό οι μεταμοσχευμενες τρίχες θα φαίνονται χοντρές και οι υπόλοιπες λεπτές και θα είναι άσχημο. Γιάννη για πίσω δεν συζητήσαμε με τις κλινικές γιατί μου είπαν καλύτερα να περιμένω αργότερα για εκεί. Άσε που δεν με παίρνει το οικονομικό και για τα δύο μαζί.
 

KROTALIAS13

New Member
athenian είπε:
Παιδιά θεραπείες δεν θέλω. Κανένα σαμπουάν μόνο. Το crown είναι χειρότερο αλλά το μπροστινό είναι που δεν με αφήνει να μακρυνω το μαλλί. Αυτό που σκέφτομαι όμως είναι ότι αν φτιάξω κροτάφους και hairline και το κόψω κάποια στιγμή πάλι κοντό οι μεταμοσχευμενες τρίχες θα φαίνονται χοντρές και οι υπόλοιπες λεπτές και θα είναι άσχημο. Γιάννη για πίσω δεν συζητήσαμε με τις κλινικές γιατί μου είπαν καλύτερα να περιμένω αργότερα για εκεί. Άσε που δεν με παίρνει το οικονομικό και για τα δύο μαζί.

Φιλέ μου από την στιγμή που έχεις ΑΑ άλλα σε μια ήπια μορφή αφού είσαι 32 και έχεις ακόμα αρκετά, στάνταρ όμως μέχρι τα 40-45 θα χάσεις και άλλα . Είναι λάθος που δεν θες να κάνεις καποια θεραπεία για να ανακοψεις την αλωπεκία κάπως. Και εγώ πιστεύω με μια 1500 είσαι μια χαρά . Κράτα κάβα γιατί θα χρειαστείς στάνταρ για το μέλλον
 

athenian

Well-Known Member
Η μόνη θεραπεία σε βάθος χρόνου είναι τα αντιανδρογονα και προσωπικά δεν το ρισκάρω. Έχω ταλαιπωρηθεί με φάρμακα γενικά και δεν θα έπαιρνα κάτι βαρύ για τα μαλλιά. Στο θέμα μας τώρα, συμφωνούμε όλοι για μπροστά άρα εκεί το βλέπω να κινούμαι. Για τους ενδοιασμούς που ανέφερα παραπάνω δεν ξέρω τι γίνεται.
 
Γειά σου φίλε,
Πιστεύω ότι ο αριθμός των μοσχευμάτων που χρειάζονται μπροστά εξαρτάτε από το που θα τοποθετηθεί η μπροστινή γραμμή. Νομίζω το ολιγότερο είναι 1500 μοσχεύματα. Επίσης βλέπω το αραίωμα στην μέση του τριχωτού να πηγαίνει αρκετά πίσω. Αυτό αυξάνει τον αριθμό που χρειάζεται.
Άρα γύρο στα 2000 είναι εφικτό. Μην ασχοληθείς με την κορυφή προς το παρών.
 

athenian

Well-Known Member
Δεν εχω σκοπο να κατεβασω hairline αλλα να γεμισω το αραιωμα στην μεση και να την σχηματισω καλυτερα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
athenian είπε:
Δεν εχω σκοπο να κατεβασω hairline αλλα να γεμισω το αραιωμα στην μεση και να την σχηματισω καλυτερα.
Σωστος ο φιλος.Κλεισε καλα την μεση και γεμισε του κροταφους με λιγοτερα grafts προσωρινα.Θα δειξει πιστευω και πιο φυσικο το αποτελεσμα.Εγω θα σου ελεγα αφου μπαινεις κ εσυ στην μαχη κανε αυτο που εκανε ο Danceworld.δηλ κλεισε κ λιγο το μπιφτεκι με λιγα grafts γιατι ετσι θα καθυστερησεις λιγο την επομενη.Λογικα με 2000 γραφτς βελτιωνεσαι αρκετα.
 

geroksouras

Active Member
Athenian,
εγω θα εβαζα 1500-2000 μπροστα να τουμπανιασω και ενα 500αρακι
στο κροου ετσι για να δεσει λιγακι με τα αλλα ,αλλα και για να δω
τι θα βγει
εχεις παρθενα δοτρια και αν βγαλεις 2500 θα εχεις αρκετη
καβα για αργοτερα αν θα χρειαστει
μην το φοβασαι.καλυτερα να βαλεις λιγα παραπανω γιατι παιζει και
να μην χρειαστει να ξανακανεις
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απο την μια μεριά τα grafts ποτέ δεν ειναι αρκετά για πετύχεις μέγιστη κάλυψη και σουπερ πυκνότητα, απο την άλλη υπάρχει και ο κίνδυνος του σοκ λος.
 
Μπλουζα