Derma roller 1,5mm μονο του.

Πηγα χτες βραδυ να παραγγειλω ενα dermapen και δυο dermaroller απο ebay με paypal ομως μονο η παραγγελια για το dermapen εγινε δεκτη. Για τα dermaroller μου βγηκε μηνυμα στο paypal οτι η καρτα μου αρνηθηκε τη συναλλαγη. Τι παιζει? Ειναι λογω capital controls;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Δε κατάλαβες του γκομι νομιζε ότι χάλασε αλλά έτσι λειτουργεί αυτή η μουφα.ο γκομι νόμιζε ότι έκανε παλινδρομικη κίνηση και ότι χάλασε, η αλήθεια είναι ότι κάνει μόνο οριζόντιο τρέμουλο. Και είναι πολύ άσχημο πράγμα να βάζεις βελόνες με στο δέρμα και να τρέμουν με στο δέρμα σχιζοντας το απτο να τρέμουλο που κάνουν .ειναι τελειως διαφορετικο απο βελόνες που ανεβοκατεβαινουν σε ένα αυθεντικό δερμαπεν

Bγάλε την κεφαλή με τις βελόνες μονο και βάλτη σε έναν δονητή με μπαταριες μπας και κάνεις καλήτερο τραυματισμό. :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeGarmo

New Member
Λοιπόν έβγαλα με macro φακό φώτο τους κροτάφους, φαίνονται ξεκάθαρα οι νέες τριχες που φυτρώνουν,σε μια περιοχή που ειδικά στο δεξί κρόταφο(πρώτη φώτο) είχα χάσει το 80+% από τα μαλλιά μου.
image.jpeg image.jpeg
 

DeGarmo

New Member
Από τον Μάιο αν θυμάμαι καλά ξεκίνησα.Norwood ήμουν/είμαι 2 και σταδιακά πήγαινα για 3 vertex,το πρόλαβα στην αρχή.Σιγά σιγά κατεβαίνουν οι κρόταφοι και πάω για ας το πούμε 1,5.
 

DeGarmo

New Member
Βάζω μόνο minox, κατά μέσω όρο κάθε 4 μέρες 1ml.
Έβαζα τους τελευταίους μήνες και nu-hair πάλι ανα 4 μέρες περίπου μέχρι που τελείωσε και δεν ξαναπήρα.
 

lalakis

Active Member
Γκομι δε ξέρω πως σου λειτουργούσε εσένα εγώ απτην αρχή που το άνοιξα μόνο έτρεμαν οι βελόνες δεν ανεβοκατεβαιναν ..μιλάμε για απατη
 

edyuser1

Active Member
Μεσα σε ποσο καιρο ρε παιδια βλεπετε βελτιωση στα μαλλια επανεκφυση?τα αδυναμα μαλλια βελτιωνονται χοντραινουν?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γκομι δε ξέρω πως σου λειτουργούσε εσένα εγώ απτην αρχή που το άνοιξα μόνο έτρεμαν οι βελόνες δεν ανεβοκατεβαιναν ..μιλάμε για απατη

Προσπάθησε να πάρεις τα χρήματά σου πίσω...αν όχι όλα, έστω ένα μέρος αυτών.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Από τον Μάιο αν θυμάμαι καλά ξεκίνησα.Norwood ήμουν/είμαι 2 και σταδιακά πήγαινα για 3 vertex,το πρόλαβα στην αρχή.Σιγά σιγά κατεβαίνουν οι κρόταφοι και πάω για ας το πούμε 1,5.
Φίλε degarmo πέρα από την επανέκφυση που παρατηρείς με το dermaroler έχεις και μείωση στην τριχόπτωση; Και επίσης οι αδυνατισμένες-αδύναμες τρίχες δυνάμωσαν;
 

lalakis

Active Member
Χοντρενουν και βγαίνουν σταδιακά και πολλαπλασιαζονται χάντρες τριχες και στα νεκρά σημεια.εγω έφτασα 6μηνο για να δω αποτελέσματα εμφανη
 

leas

Well-Known Member
Χοντρενουν και βγαίνουν σταδιακά και πολλαπλασιαζονται χάντρες τριχες και στα νεκρά σημεια.εγω έφτασα 6μηνο για να δω αποτελέσματα εμφανη
Είσαι δηλαδη και εσύ σίγουρος πως η θεραπεία έχει να δώσει πράγματα;
 

leas

Well-Known Member
Άμα βλέπεις τρίχες χάντρες σε σημεία που χες μαλλί 6 χρόνια νωρίτερα δε θα αισιοδοξεις;
Μακάρι φίλε λαλακι. Για να το βλέπεις καλά κάνεις και αισιοδοξείς και μαζί και εμείς. Ρωτάω συνεχώς και παρατηρώ το thread γιατι είχα στο παρελθόν ενθουσιαστεί και με τα ω3 αλλά τελικά δεν ήταν κάτι τόσο αξιόλογο, αλλά και γενικότερα γίνεται ένας χαμός απο θεραπείες εαν λοιπόν όσα αναφέρετε για αυτήν είναι πραγματικότητα το θέμα είναι να ξεκινήσουμε και αλλόι την θεραπεία και να έχουμε πολλά αποτελέσματα για σύγκριση..Πάντως όπως και προαναφέρθηκε καλό θα ήταν να ψάξουμε λίγο το θέμα με τον μακροχρόνιο τραυματισμό, την ίνωση και την μεταμοσχευση σε μέρη που τραυματίζαμε πχ για χρόνια.
 

DeGarmo

New Member
Φίλε degarmo πέρα από την επανέκφυση που παρατηρείς με το dermaroler έχεις και μείωση στην τριχόπτωση; Και επίσης οι αδυνατισμένες-αδύναμες τρίχες δυνάμωσαν;

Γενικά δεν μετράω πόσες τρίχες χάνω,αλλά με το μάτι πχ στο λούσιμο βλέπω καμιά 10-15 τρίχες στην παλάμη μου,αν τραβήξω τα μαλλιά μου δεν μένουν στο χέρι παρά ελάχιστες τρίχες.
 

leas

Well-Known Member
Γενικά δεν μετράω πόσες τρίχες χάνω,αλλά με το μάτι πχ στο λούσιμο βλέπω καμιά 10-15 τρίχες στην παλάμη μου,αν τραβήξω τα μαλλιά μου δεν μένουν στο χέρι παρά ελάχιστες τρίχες.
Καλά να χάνονται κάποιες τρίχες απ ότι έχω διαβάσει είναι και φυσιολογικό. Παιδιά μακάρι να έχουμε βρεί κάτι που μπορεί να βοηθήσει πραγματικά, μην σταματάτε τα update.
 

DeGarmo

New Member
Έτσι,από όσο έχω διαβάσει και γω καμιά 50 με 100 τρίχες την ημέρα θεωρείτε φυσιολογικό να χάνονται.
 
Μπλουζα