Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ναι αυτό να χάσει σε απόδοση .και ο ουλωδης ιστός που λέει ο γκομι αυτό δεν ειναι;
εδω ειναι λιγο πολυπλοκο.αν κανει το σωμα ουλωδη ιστο επειδη δεν χρησιμοποιουμε αυτην την θεραπεια οποτε εχουν μπει σε αδρανεια οι θυλακες?παιζει και το αντιστροφο.σε εναν δυο χρονια εδω θα εχουμε αναφορες του στιλ"εφτασα την διπλασια,τριπλασια διαρκεια αποτελεσματων απο το ταδε τοπικο"η θεραπεια αυτην εχει θεματα με την διαρκεια.εχεις ξεκινησει να ξεπερνας σε διαρκεια αποτελεσματων καποιο τοπικο?
 

lalakis

Active Member
Kοιταξε μέτα το προσκαρ έχασα πολύ ώσπου έκανα φολι δερμα Ρόλερ και φολι που φτάσα νομίζω 2-ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ το Ρόλερ και το ρεγκαιν πήγα χειροτερα από ποτέ 4- τώρα αν ακτώ σιγά σιγά αυτό που μου δίνει πολλες ελπίδες είναι οι μαύρες τρίχες που έχουν εμφανιστεί κάτω απ την όριο γραμμή την τωρινή και πάνω στην όριο γραμμή που ειχα χνουδοτριχες και αδυναμες τριχες.τωρα πάλι έχουν εμφανιστεί πολύ περισσότερες μαύρες τρίχες το τελευταίο 20ημερο έχω μια σταδιακή πρόοδο μεγαλύτερη. Εσύ πως πας
 

lalakis

Active Member
Αυτό που ρωτάω είναι αν κάνεις Ρόλερ και κάποια στιγμή χάνει η θεραπεία με το να εμφανιστεί ούλωδης ιστος
 

lalakis

Active Member
I use the derma roller and have read that skin can only repair itself so many times before the skin tissues collapse damaging your skin and making it look even older is this true.

skin female damage repairDoctor Answers 1

Los Angeles Dermaroller

April 21st, 2011

+4

Hello and thank you for the question.

Your question itself is a bit nebulous as there are a wide variety of derma roller therapies,both medical grade and those designed for daily home use. Regarding the home-use derma rollers, their safety has been well-documented. As far as I am aware there is no scientific that would indicate that skin will "collapse" with too much derma-rolling, although there is likely a finite number of times one would want to perform surgical-grade derma rolling before the improvements in the skin would cease to continue.

Kindest Regards,

Glenn Vallecillos, M.D., F.A.C.S.
 

Yul Brynner

μαχητής κατά της φαλάκρας
Ξεκίνησα πριν 2-3 βδομάδες roller 1,5mm και κάνω 1 φορά την εβδομάδα (στο παρελθόν έκανα 0,5mm και 1mm για μερικούς μόνο μήνες το καθένα), και παρατηρώ ότι δεν ματώνω σχεδόν καθόλου! Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Παίζει το δαφνέλαιο που βάζω εδώ και 16 μήνες να έχει μαλακώσει την επιδερμίδα τόσο πολύ που να μην ματώνει ούτε με 1,5mm;

Επίσης, να το ρισκάρω να πάω στις 2 φορές την εβδομάδα ή δεν έχει νόημα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Ξεκίνησα πριν 2-3 βδομάδες roller 1,5mm και κάνω 1 φορά την εβδομάδα (στο παρελθόν έκανα 0,5mm και 1mm για μερικούς μόνο μήνες το καθένα), και παρατηρώ ότι δεν ματώνω σχεδόν καθόλου! Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Παίζει το δαφνέλαιο που βάζω εδώ και 16 μήνες να έχει μαλακώσει την επιδερμίδα τόσο πολύ που να μην ματώνει ούτε με 1,5mm;

Επίσης, να το ρισκάρω να πάω στις 2 φορές την εβδομάδα ή δεν έχει νόημα;
καλυτερα 1 φορα την εβδομαδα.
παρολο που τωρα θα ειναι χωρις λοσιον ταυτοχρονα θα δεις καλυτερα αποτελεσματα απο πριν.
βαζεις λιγο πιεση στην συσκευη?
 

lalakis

Active Member
Μόλις μου ρθε το dermapen που πήρε και ο γκομι πεταμενα λεφτά πολύ μουφα.γκομι εσύ το χρησιμοποιείς ;εγώ όχι. Καλύτερο το ρολερ.ειδα στην Αμερική είναι πολύ διαδεδομένο από δερματολογους το τελευταίο διαστημα το χρησιμοποιούν σε πελάτες για ΑΑ
 
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ξεκίνησα πριν 2-3 βδομάδες roller 1,5mm και κάνω 1 φορά την εβδομάδα (στο παρελθόν έκανα 0,5mm και 1mm για μερικούς μόνο μήνες το καθένα), και παρατηρώ ότι δεν ματώνω σχεδόν καθόλου! Τι μπορεί να σημαίνει αυτό; Παίζει το δαφνέλαιο που βάζω εδώ και 16 μήνες να έχει μαλακώσει την επιδερμίδα τόσο πολύ που να μην ματώνει ούτε με 1,5mm;

Επίσης, να το ρισκάρω να πάω στις 2 φορές την εβδομάδα ή δεν έχει νόημα;

Aν είχε μαλακώσει η επιδερμίδα, θα μάτωνες ευκολότερα, αλλά θα πονούσες λιγότερο. Είναι θέμα πίεσης. Ούτε εγώ μάτωνα ιδιαίτερα στο παρελθόν, αλλά τελευταία, με την αναισθητική κρέμα, γίνεται χαμός....
 

lalakis

Active Member
Όχι μόνο οριζόντια κινηση κανει η κάθετη είναι για το derminator που θα χω σένα μηνα στα χέρια μου;).άσε που πονάει περισσότερο το 0.5 από ρολερ 1.5.δεν αξίζει μια πεταμενα λεφτά.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Όχι μόνο οριζόντια κινηση κανει η κάθετη είναι για το derminator που θα χω σένα μηνα στα χέρια μου;).άσε που πονάει περισσότερο το 0.5 από ρολερ 1.5.δεν αξίζει μια πεταμενα λεφτά.
μπορεί να σου βγει γερό, χρησιμοποίησε το.το ότι χάλασε ένα δεν σημαίνει ότι είναι όλα σκάρτα. Γενικά οι ηλεκτρικές συσκευές είναι ένα ρισκο
 

lalakis

Active Member
Δε κατάλαβες του γκομι νομιζε ότι χάλασε αλλά έτσι λειτουργεί αυτή η μουφα.ο γκομι νόμιζε ότι έκανε παλινδρομικη κίνηση και ότι χάλασε, η αλήθεια είναι ότι κάνει μόνο οριζόντιο τρέμουλο. Και είναι πολύ άσχημο πράγμα να βάζεις βελόνες με στο δέρμα και να τρέμουν με στο δέρμα σχιζοντας το απτο να τρέμουλο που κάνουν .ειναι τελειως διαφορετικο απο βελόνες που ανεβοκατεβαινουν σε ένα αυθεντικό δερμαπεν
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
lalaki, εδώ φαίνεται να δουλεύει σωστά...και στην αρχή έτσι δούλεψε και μετά τα έφτυσε

 
Μπλουζα