Τριχόπτωση και ψυχολογικό κομμάτι

LostUser

Active Member
Παιδιά τα χουμε πει 100 φορές. Η επιστημονική μέθοδος δεν είναι απλή. Το "συζητιέται" μέχρι την σοβαρή μελέτη,τροποποίηση των χημικών ενώσεων κτλπ απέχει ΠΑΡΑ πολύ. Αποτελεσματικό τρόπο ψάχνουν για να αξιοποιήσουν τα θετικά της.
Το ότι δεν πιστεύεις εσύ τους 8 μήνες είναι αυθαίρετο καθώς δεν ξέρεις το χρονοδιάγραμμα της εταιρείας,ούτε πόσο καιρό το δουλεύουν. Στην Ευρώπη δεν υπάρχει FDA για να καθυστερήσει η έκδοση του. Τέλος, όταν θα γίνει release θα γίνει σε πολλές χώρες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Ωραια, για παραθεσε μας συνδεσμο να δουμε το χρονοδιαγραμμα λοιπον
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Εγω παντως κραταω μικρο καλαθι.Μετα τη φουσκα με το setipiprant που δεν εδειξε κατι αξιολογο στα φορουμ ειμαι πολυ επιφυλακτικος.Μακαρι ο ιταλος να προσφερει κατι στον πολεμο της αα αλλα εχουμε χορτασει φουμαρα και μεταξωτες κορδελες.Ασχολουμαι απο το 2007 με την τριχοπτωση και εχω βαρεθει να διαβαζω εξαγγελιες και νεα ματζουνια και δυστυχως καθε βραδυ παιρνω 1mg propecia και συνεχιζω
 

FreeThinker

Well-Known Member
Εγω παντως κραταω μικρο καλαθι.Μετα τη φουσκα με το setipiprant που δεν εδειξε κατι αξιολογο στα φορουμ ειμαι πολυ επιφυλακτικος.Μακαρι ο ιταλος να προσφερει κατι στον πολεμο της αα αλλα εχουμε χορτασει φουμαρα και μεταξωτες κορδελες.Ασχολουμαι απο το 2007 με την τριχοπτωση και εχω βαρεθει να διαβαζω εξαγγελιες και νεα ματζουνια και δυστυχως καθε βραδυ παιρνω 1mg propecia και συνεχιζω

sides εχεις? μαλλια εβγαλες? καποια στιγμη θα το τσιμπησω και γω το χαπι, ειμαι σιγουρος. Απλα θα ειμαι χεστης για 1 mg ολοκληρο, ισως 0.75 ή 0.5
 

koumparos

Well-Known Member
10 χρονια χρηστης .Δεν ειχα ποτε παρενεργειες.Μαλια εβγαλα λογο μινοξ αλλα μολις σταματησε να δουλευει μετα απο μερικα χρονια απο norwood 0 πηγα 2-3 και ετσι ειμαι λογο φινας εδω και 10 χρονια.Στους κροταφους δε κανει τιποτα .Ακομα και στην αρχη να το προλαβεις μολις λαχανιασει η μινοξιδιλη θα εχεις απωλειες στους κροοταφους.Ετσι γινεται συνηθως.Υποψιν παιρνω μονο propecia σταθερα και ακριβως 1mg.
 

mimis giova

Active Member
1986 αρχισε το ψαξιμο ο θειος μ...απο τοτε;?;?το ιδιο οπως τωρα..φτιαχτει βεβαια μινοξ...δεν υπηρχε ετοιμη..κ μετα απο χρονια το παλιοχαπο...για γελια ειμαστε!
 

Serifis

Active Member
Πάντως βλέπω περιπτώσεις απο ξένα φόρουμ και η φίνα σου δίνει έδαφος μπροστά, hairline κροτάφους. Αρκεί βέβαια ο άλλος να είναι μικρό nw και να υπάρχουν ακόμα τριχούλες μπροστά. Τώρα αν κάποιος είναι 40 nw5 και ξεκινήσει, φυσικά και δεν θα τον αγγίξει μπροστά.
 

Serifis

Active Member
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω και στα 2. Αφενός έχουν γίνει μελέτες με πολύ καλές ενδείξεις για την s-equol χωρίς sides και 2ον λοσιον ειναι,δν γινεται να ειναι και μετρια και πανάκριβη.Θα πατώσει 100% σαν προιόν!

Φίλε μαζί σου μακάρι να είναι έτσι. Αλλά και οι μελέτες της merck λέγανε για 2% των χρηστών για sides. Επίσης εξαρτάται τι θεωρείς ακριβό, ακριβή φυσικά η μίνοξ για αυτό που κάνει δεν είναι(~15 ευρώ). Η κρέμα αυτή κάτω από 50-60 ευρώ να κάνει δύσκολα το βλέπω.
 

Utopia

Active Member
Ξεφύγαμε λίγο αλλά δεν πειράζει...:D Η φίνα όσο πιο νέος είσαι τόσο πιο αποτελεσματική είναι από ότι έχω δει σε forum του εξωτερικού. Και ισχύει ότι είναι λιγότερο αποτελεσματική στους κροτάφους για 1002 λόγους, οι κρόταφοι γενικώς είναι η πιο ευάλωτη περιοχή που πλήτεται από ΑΓΑ... Βέβαια έχει τα ρίσκα της... Αλλά μπορεί το αποτελεσμά της να ισοδυναμεί με 2-3 μεταμοσχεύσεις. Αφού φαντάσου εγώ που έιμαι μικρός σκέφτομαι να αρχίσω μόνο και μόνο για να εξασφαλίσω τα μαλλιά μου... διότι το να διατηρείς μαλλιά είναι πιο εύκολο από το να βγάλεις... Έχασα και έδαφος γιατί τη μίνοξ έπρεπε να την είχα αρχίσει ήδη το χειμώνα για να είμαι κομπλέ το καλοκαίρι που είμαστε πιο εξωστρεφείς γενικά αυτή την εποχή λόγω ζέστης, τα μπάνια κτλ.
Φυσικά, η φίνα είναι κολοφάρμακο αλλά τι να κάνουμε... δεν διαθέτουμε και πολλά όπλα... Δεν τη συνιστώ σε κανέναν και κακό του κεφαλιού μου που μπαίνω στο δίλημα να την αρχίσω... Το θέμα είναι αυτός που είναι διατεθειμένος να την αρχίσει να είναι συνειδητοποιημένος, να έχει αναλογιστεί το ρίσκο που πέρνει και να έχει ζυγίσει τα πράγματα...

Serifi, εφόσον το πας φυρί φυρί, τι να πω... δεν θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου... αρχισέ το για δοκιμή και δες αν σου βγάλει sides...
 

zaxosdogkanos

Active Member
serifi να σου πω απλα οτι αν αποφασισεις να αρχισεις,προσπαθησε να εισαι χαλαρος.μην αγχωθεις αν δεις αυξημενη τριχοπτωση η' αν δεν δεις κατευθειαν θετικα αποτελεσματα.θα κανεις οτι καλυτερο εχουμε διαθεσιμο σε θεραπεια.προσπαθησε να βγαζεις φωτογραφιες και να κρατας αρχειο της πορειας σου.συνεχισε αν δεν εχεις παρενεργιες και ακομα και αν εμφανισεις πειραματισου με μικροτερη δοσολογια πριν αποφασισεις να σταματησεις.
 

Serifis

Active Member
serifi να σου πω απλα οτι αν αποφασισεις να αρχισεις,προσπαθησε να εισαι χαλαρος.μην αγχωθεις αν δεις αυξημενη τριχοπτωση η' αν δεν δεις κατευθειαν θετικα αποτελεσματα.θα κανεις οτι καλυτερο εχουμε διαθεσιμο σε θεραπεια.προσπαθησε να βγαζεις φωτογραφιες και να κρατας αρχειο της πορειας σου.συνεχισε αν δεν εχεις παρενεργιες και ακομα και αν εμφανισεις πειραματισου με μικροτερη δοσολογια πριν αποφασισεις να σταματησεις.

Σε ευχαριστώ φίλε τα γνωρίζω αυτά. Στα μπροστινα μαλλιά είδες εσύ μεγάλη διαφορά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Serifis

Active Member
βαλε καμια φωτο να δουμε το προβλημα σου. να γελασουμε και λιγο με τα χαλια μας

Φωτό να βάλω ευχαρίστως όταν ξεκινήσω νέα θεραπεία η θέλω να δείξω την όποια πρόοδο, έχω σηκώσει και παλιά. Αλλιώς δεν έχει νόημα να κοντράρουμε τις καράφλες μας.
 

LostUser

Active Member
βαλε καμια φωτο να δουμε το προβλημα σου. να γελασουμε και λιγο με τα χαλια μας
Καλά πιτσιρίκο δεν την παλεύεις έτσι? Έχεις τεράστιο κόμπλεξ και παρά το κράξιμο που έχεις φάει μυαλό δεν βάζεις.
Και μην τολμήσεις να πεις οτι το πες για "χαβαλέ". Η μιζέρια σου ειναι τοξική και κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.Είναι δυνατόν να γράφεις να γελάσουμε με τα χάλια σου?
 

Serifis

Active Member
Καλά πιτσιρίκο δεν την παλεύεις έτσι? Έχεις τεράστιο κόμπλεξ και παρά το κράξιμο που έχεις φάει μυαλό δεν βάζεις.
Και μην τολμήσεις να πεις οτι το πες για "χαβαλέ". Η μιζέρια σου ειναι τοξική και κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.Είναι δυνατόν να γράφεις να γελάσουμε με τα χάλια σου?

Νομίζω πως το εννοεί αλλιώς.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Καλά πιτσιρίκο δεν την παλεύεις έτσι? Έχεις τεράστιο κόμπλεξ και παρά το κράξιμο που έχεις φάει μυαλό δεν βάζεις.
Και μην τολμήσεις να πεις οτι το πες για "χαβαλέ". Η μιζέρια σου ειναι τοξική και κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.Είναι δυνατόν να γράφεις να γελάσουμε με τα χάλια σου?

εσενα παλι η βλακεια σου κανει μπαμ απο χιλιομετρα. φαινεστε ομως μερικοι που γραφεστε στα φορουμ μονο και μονο για να αρχιζετε ασκοπους καβγαδες αφου δεν εχετε τιποτα καλυτερο να κανετε με τη ζωη σας. ουτε να διαβαζεις δεν ξερεις. ''τα χαλια μας'' εγραψα. και τις απειλες σου οχι εκει που σε παιρνει μπαρμπα. οχι πισω απο το πληκτρολογιο.
 

LostUser

Active Member
εσενα παλι η βλακεια σου κανει μπαμ απο χιλιομετρα. φαινεστε ομως μερικοι που γραφεστε στα φορουμ μονο και μονο για να αρχιζετε ασκοπους καβγαδες αφου δεν εχετε τιποτα καλυτερο να κανετε με τη ζωη σας. ουτε να διαβαζεις δεν ξερεις. ''τα χαλια μας'' εγραψα. και τις απειλες σου οχι εκει που σε παιρνει μπαρμπα. οχι πισω απο το πληκτρολογιο.
Το ποιος έχει φάει ban,ποιος δυναμιτίζει κάθε thread το βλέπουν όλοι.
Θα σου απαντούσα κατάλληλα αλλά θα σε λυπηθώ λόγω των ψυχολογικών προβλημάτων που σίγουρα αντιμετωπίζεις.
Παρακαλούνται οι moderators να χειριστούν την περίπτωση σου,για την εύρρυθμη λειτουργία του forum
 

Serifis

Active Member
Γιατί πρέπει γαμώ το καπιλαρίν μου μέσα σε κάθε thread να μαλώνετε; Βλέπεις @LostUser ότι το εννοεί αλλιώς, γιατί συνεχίζεις; Και εσύ @FreeThinker αφού το βλέπεις ότι έγινε παρεξήγηση, γιατί απαντάς εριστικά; Κάνετε σαν μικρά παιδιά, φοβάστε μην μειωθεί η υπόληψή σας σε ένα forum.
 

LostUser

Active Member
Γιατί πρέπει γαμώ το καπιλαρίν μου μέσα σε κάθε thread να μαλώνετε; Βλέπεις @LostUser ότι το εννοεί αλλιώς, γιατί συνεχίζεις;

Κάνετε σαν μικρά παιδιά, φοβάστε μην μειωθεί η υπόληψή σας σε ένα forum.

Όχι μαν.Ξέρω πολύ καλά τέτοια άτομα στην πραγματικότητα που κάνουν "χαβαλέ". Και τον παρακολουθώ καιρό σε πολλά threads τι γράφει και πως μιλάει. Είναι εριστικότατος, προσβάλλει κόσμο και πετάει εξυπνάδες συνεχώς. Συν το ότι έχει 0 contribution στο φόρουμ και απλά κράζει κόσμο και το παίζει εξυπνάκιας σε άτομα που πειραματίζονται και συμβάλλουν με τις γνώσεις τους.Η όποια ανοχή δείχναν οι mods και τα άλλα μέλη ήταν επειδή είναι μικρός. Φτάνει
 
Μπλουζα