Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

kwsTakis

Active Member
Το παλικάρι κάνει μια ενημέρωση για να μάθουν γενικά οι ενδιαφερόμενοι και μη , αν δεν ξέρει καλά τις κλίμακες εκεί είναι όλο το το πρόβλημα ;

Κωστάκη υπάρχει ήδη διαφορα πριν και μετά και ,λογικά θα βγάλεις και άλλες. Υπομονή :)
Σευχαριστω sven για τα καλα σ λογια. Ο γιατρος μ πε θα βγαλω κ αλλες. Αναμενωωωωω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Κώστα καλή είναι όντως.Και ηρέμησε και το κεφάλι σου από τον ερεθισμό.Η hairline σου αρέσει;Συμφωνώ στο να την κατεβάσεις.
 

kwsTakis

Active Member
Ναι μαρεσει..απλα θα την ηθελα λιγο πιο χαμηλα 3cm περιπου οπως ειπα κ πριν..βασικα σκεφτομαι να παω βημα βημα. Θα κανω το μπιφτεκι σιγουρα μαρτη κ αν με παιρνει θα την κατεβαςω την hairline(βεβαια κ αν μακρυνει το μαλλι λογικα θα δειχνει καλυτερα ακομη κ οπως ειναι τωρα)
 
Τελευταία επεξεργασία:

kwsTakis

Active Member
Μετρια ειναι σχετικα.κ η τριχα μ γενικα ειναι λεπτη.αλλα εχει να μ δωσει ακομη η δοτρια περιοχη ευτυχως
 

aeratos28

Just aeratos
kwstaki πραγματικά από θέμα φωτογραφίας παίρνεις συγχαρητήρια πολλα.. κανονικές φωτό ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...χαχα!! όσο για το αποτέλεσμα υπάρχει βελτίωση από τις προηγούμενες που είχες ανεβάσει..δεν ξέρω ποσό βελτίωση ακόμη μπορεί να έχεις μακάρι να είναι μεγάλη αλλά δεν πιστεύω σε μεγάλες διάφορες λόγο ότι τα grafts που εβαλες ένα τέτοιο αποτέλεσμα μπορεί να σου δώσει πάνω κάτω..χρειαζοσουν πιστεύω λίγα ακόμα,αλλά από πριν είσαι άλλος άνθρωπος!θα έχεις πάρει και τα πάνω σου τώρα έτσι??;) όσο για πίσω,επειγόντως χρειάζεται άλλη μια και όσο πιο σύντομα τόσο το καλύτερο..για το κατέβασμα που λες 5cm δεν θα στο πρότεινα..γιατί θα θέλεις 2000-2500 για να το κανείς σωστά και με την δοτρια δεν ξέρω τι θα παίξει μετά..για μένα κατέβασε 1,5 το πολύ πολύ 2 πόντους,βάλε και crown και θα είσαι κούκλος..γενικά πιστεύω πως πέρασες από το μέτριο αποτέλεσμα και πας προς το καλό αποτέλεσμα,καλή συνέχεια να έχεις φιλε..
 

kwsTakis

Active Member
σευχαριστω αερατε,κ εγω για sto crown σκευτομαι να επικεντρωθω,,με την δοτρια π εχω ξερω πωσ ισωσ δεν με καλυψει για μπροστα,,μακαρι να μ φτασουν εστω κ για 2 ποντουσ,,οσο για την ψυχολογια μου ειμαι χαρουμενοσ π εχω μαλλια πια,,,αλλα εχει γινει η μιση δουλεια ,,θα πρεπει να κανω κ πισωω,,καταραμενο μπιφτεκι,,χαχαα
 

aeratos28

Just aeratos
1-1,5 πόντο το πολύ για μένα kwstaki να κατεβάσεις,όχι παραπάνω γιατί και δεν θα σε φτάσουν να βάλεις πίσω και αν κατεβεις τόσο που λες θα είναι παρα πολύ αραιά μπροστά και θα είσαι χαλια μετα με ένα πολύ αραιό αποτέλεσμα..συντηρητικά κάνε μπροστά ώστε να γίνει ομοιόμορφο το αποτέλεσμα σου
 

kwsTakis

Active Member
ακριβωσ το ιδιο σκευτομαι κ εγω,,στο μπιφτεκι με ενδιαφερει κυριωσ να πιασω μια καλη πυκνοτητα,,ο βασικοσ μ στοχοσ αυτοσ ειναι
 

aeratos28

Just aeratos
ρε συ kwstaki πίσω και λιγότερη πυκνότητα να έχεις από μπροστά δεν τρέχει κάτι..τι ποσοστό φυτρωσης σου είπε ο γιατρός ότι έχεις μέχρι στιγμής και τι αναμενεται ακόμα να βγει,αν βγει?
 

kwsTakis

Active Member
ρε συ kwstaki πίσω και λιγότερη πυκνότητα να έχεις από μπροστά δεν τρέχει κάτι..τι ποσοστό φυτρωσης σου είπε ο γιατρός ότι έχεις μέχρι στιγμής και τι αναμενεται ακόμα να βγει,αν βγσε μια με δυο βδομαδεσ θα τον επισκεφτω κ θα σε ενημερωσω,,,
ρε συ kwstaki πίσω και λιγότερη πυκνότητα να έχεις από μπροστά δεν τρέχει κάτι..τι ποσοστό φυτρωσης σου είπε ο γιατρός ότι έχεις μέχρι στιγμής και τι αναμενεται ακόμα να βγει,αν βγει?
σε 2 βδομαδεσ θα τον επισκευτω,,μενω επαρχια,,θα σ πω αναλυτικα τοτεεε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Κωστάκη.
Μια αλλαγή την έχεις 100%, το ποσο καλά έχει πάει είναι υποκειμενικό εκτος αν μιλήσουμε για πυκνότητες. Τα 2.500 grafts σε τόση μεγάλη έκταση είναι πολύ λίγα, αλλα για την πυκνότητα που βλέπω ok για αυτό έφτασε. Θες να κατεβάσεις την hairline τόσο πολύ? Θα ήθελα να δω τι μπορεί να κάνει η D*I σε τέτοια απόφαση.
 

kwsTakis

Active Member
Βασικα μπουκλα με την ποιοτητα της τριχας κ την δοτρια περιοχη π εχω ξερω πως δεν θα μπορεσω να πιασω την πυκνοτητα π θα θελα. Οπως γραφω κ παραπανω επικεντρωνομαι στο crown στην επομενη μμ. Βασικα θελω να κανω σταδιακα το καθε βημα
 

dimitris50423

Well-Known Member
εχεις καλυψη κωστα.. σωστα ειπες μπορεις να διορθωσεις λιγο τη hairline και πισω.. και σημασια εχει να νιωθεις καλα εσυ.. καλη συνεχεια φιλε μου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δουλεια εγινε φανηκε η διαφορα αλλα hairline δεν εγινε.
Σαν να μην εγινε σχεδιασμος και να τα βαλαν οπως νανε στην hairline.
Με 2500 grafts λογικο ειναι να μην εχει το καταλληλοτερο αποτελεσμα γιατι δεν εφταναν.Ηθελε 3500 τουλαχιστον για αρχη.
Το κατεβασμα 5 ποντοι ξενχα το.φτιαξε τα υπολοιπα πισω και δες το τελευταιο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δουλεια εγινε φανηκε η διαφορα αλλα hairline δεν εγινε.
Σαν να μην εγινε σχεδιασμος και να τα βαλαν οπως νανε στην hairline.
Με 2500 grafts λογικο ειναι να μην εχει το καταλληλοτερο αποτελεσμα γιατι δεν εφταναν.Ηθελε 3500 τουλαχιστον για αρχη.
Το κατεβασμα 5 ποντοι ξενχα το.φτιαξε τα υπολοιπα πισω και δες το τελευταιο.

Εντελώς λάθος αντιμετώπιση. Κανονικά ξεκινάς με την hairline στην θέση που πρέπει με τα graft που επιλέγεις και στην 2ή μμ συνεχίζεις από εκεί που τελείωσες και προς τα πίσω. Αυτή είναι η σωστή σειρά εκτός και αν δεν υπάρχουν graft για δεύτερη που όμως δεν νομίζω ότι ισχύει στην περιπτωσή αυτή.
 

kwsTakis

Active Member
Δουλεια εγινε φανηκε η διαφορα αλλα hairline δεν εγινε.
Σαν να μην εγινε σχεδιασμος και να τα βαλαν οπως νανε στην hairline.
Με 2500 grafts λογικο ειναι να μην εχει το καταλληλοτερο αποτελεσμα γιατι δεν εφταναν.Ηθελε 3500 τουλαχιστον για αρχη.
Το κατεβασμα 5 ποντοι ξενχα το.φτιαξε τα υπολοιπα πισω και δες το τελευταιο.
σκεφτομαι να κανω το crown κ εγω κ αν με παιρνει κατεβαζω κ λιγο την hαirline,,τι λεσ,,,?ωσ 2 εκ
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
και τα δυο πρεπει να κανεις.θελει και hairline ενας καλυτερος σχεδιασμος φυσικα για να βελτιωθει η εικονα σου
 
Μπλουζα