Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

poseidonas77

Well-Known Member
κωστακη για τα μοσχευματα που εβαλες ειναι αξιοπρεπες το αποτελεσμα...ησουν πολυ αδειος και βελτιωθηκες...οπως καταλαβαινεις για καλη πυκνοτητα θες αλλη μια βαρβατη μπροστα χωρις να κατεβασεις hairline..δεν αξιζει...και οτι περισεψει απο τη δοτρια βαλτα σε μια τριτη πισω και καθαρισες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
κωστακη για τα μοσχευματα που εβαλες ειναι αξιοπρεπες το αποτελεσμα...ησουν πολυ αδειος και βελτιωθηκες...οπως καταλαβαινεις για καλη πυκνοτητα θες αλλη μια βαρβατη μπροστα χωρις να κατεβασεις hairline..δεν αξιζει...και οτι περισεψει απο τη δοτρια βαλτα σε μια τριτη πισω και καθαρισες
Σευχαριστω.. Λεω να κανω το πισω πρωτα
 

Corfu Rider

Active Member
Δεν φαινεται και τρομερη πυκνωση, αλλα υποθετω πως θα σου ειπαν οτι απαιτειται 2η συνεδρεια σιγουρα. Καλη ιδεα θα ηταν να διατηρησεις μια ορθη αναλογια πυκνωσης και hairline.. γνωμη μου: Για ενα γεματο, δυνατο αποτελεσμα: τριτη μεταμοσχευση.. δεν θα αρκουν οι δυο..
 

Δημητρης38

Active Member
Δεν φαινεται και τρομερη πυκνωση, αλλα υποθετω πως θα σου ειπαν οτι απαιτειται 2η συνεδρεια σιγουρα. Καλη ιδεα θα ηταν να διατηρησεις μια ορθη αναλογια πυκνωσης και hairline.. γνωμη μου: Για ενα γεματο, δυνατο αποτελεσμα: τριτη μεταμοσχευση.. δεν θα αρκουν οι δυο..

Ποσα μοσχευματα εχει η δοτρια του να δωσει ακομα για να κανει και 3η μεταμοσχευση ?
Εαν θυμαμαι καλα... ο κωστακης εδωσε 5 χιλιαδες ευρω/2.500 grafts για το αποτελεσμα που βλεπουμε

Καθίστε ρε παιδια... 5 χιλιαρικα (τοσα εγραψε οτι πλγρωσε αν θυμαμαι καλα) για λιγες εκατονταδες τριχες με ποσοστα φυτρωσης κατω του μετριου και οι συμβουλες σας ειναι να κανει 2η και 3η επεμβαση για να πιασει την αναλογουμενη πυκνοτητα/φυτρωση ?

Θα σκαμε 20χιλιαρα στις κλινικες για να καθετε το τοπικ στις τριχες? γιατι την πυκνοτητα που ολοι θελουμε δεν την δινει καμια κλινικη στον κοσμο και καμια επεμβαση μεταμοσχευσης. Το μονο που επιθυμουμε ειναι οτι βαζουν να βγαινει και οτι λενε να το κανουν!!! Και εγω προκαλω τον Γιωργακη να παει σε εναν δερματολογο να του κανει μια πυκνομετρηση να δουμε τι ποσοστο φυτρωσης ειχε η επεμβαση του. Βαζω στοιχημα οτι πανω απο 40% ....ΔΕΝ !!!!
 

Corfu Rider

Active Member
Μα εγω δεν μιλησα για χρηματα, αλλα για ενα αξιολογο και ιδανικο αποτελεσμα. Δεν νομιζεις οτι συμφωνα με την εφαρμογη της πρωτης μμ, θα χρειαζονταν μια δευτερη ΣΙΓΟΥΡΑ session και μαλλον μια τριτη?
Δεν κανω αξιοολογηση κλινικης και χρηματων, απλα προσπαθω να φανταστω ποσα grafts/μμ απαιτουνται για ενα.. total transformation. Βεβαια, θελει να φυτρωσουν πρωτα ολες οι τριχες απο την 1η μμ. Αρα ακομα δεν εχει τελικο αποτελεσμα..
 

kwsTakis

Active Member
κορφου ετσι κ αλλιωσ με τον γιατρο μου εχουμε πει στο χρονο πανω να κανουμε κ την 2η μμ,,δυστυχωσ πολλοι εδω μεσα δεν εχουν καταλαβει πωσ δεν εχουμε ολοι καλη δοτρια περιοχη κ καλησ ποιοτητασ τριχα κ περιμενουν να να δουν ουτοπικα αποτελεσματα
 

Δημητρης38

Active Member
Μα εγω δεν μιλησα για χρηματα, αλλα για ενα αξιολογο και ιδανικο αποτελεσμα. Δεν νομιζεις οτι συμφωνα με την εφαρμογη της πρωτης μμ, θα χρειαζονταν μια δευτερη ΣΙΓΟΥΡΑ session και μαλλον μια τριτη?
Δεν κανω αξιοολογηση κλινικης και χρηματων, απλα προσπαθω να φανταστω ποσα grafts/μμ απαιτουνται για ενα.. total transformation. Βεβαια, θελει να φυτρωσουν πρωτα ολες οι τριχες απο την 1η μμ. Αρα ακομα δεν εχει τελικο αποτελεσμα..

Nα τις κανει τις μεταμοσχευσεις εφοσον εχει το μπικικινι.. αλλα κυριως να υπαρχει η δοτρια και να φυτρωνει οτι φυτευουν.
Εαν εχει σκοπο να το παλεψει με 7.500 grafts για παραδειγμα με αντιτιμο 15.000 ευρω να το κανει...αλλα να βγουνε ολα οσα του φυτεψουνε. Εαν απο τα 7.500 grafts φυτρωσουνε τα μισα για παραδειγμα... φυσικα και δεν αξιζει !!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
κωστα.. τα λεφτα που εδωσες δεν ειναι λιγα.. αν εδωσες 5000 θα επρεπε να σου εχουν σχεδιασει τουλαχιστον σωστα τη hairline. γιατι να μην εχεις μια σωστη hairline και μετα απο εκει και περα γεμιζεις και προς τα πισω.. τωρα εχεις να φτιαξεις και μπροστα και πισω.. δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγινε αυτο?
 

sadman73

Member
Κωστα πολυ καλο το αποτελεσμα σου και εχει μια φυσικοτητα,κατα τη γνωμη μου εγινε μια καλη προσπαθεια πυκνωσης,σε μια αδεια περιοχη με λιγα grafts. Kaλυτερα που δε φτιαχθηκε η hairline,γιατι θα σπαταλουσες πολλα grafts,και δε θα εμενες και ευχαριστημενος πιστευω.Τουλαχιστον εχει μια καλυτερη εικονα απο πριν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
Κωστα πολυ καλο το αποτελεσμα σου και εχει μια φυσικοτητα,κατα τη γνωμη μου εγινε μια καλη προσπαθεια πυκνωσης,σε μια αδεια περιοχη με λιγα grafts. Kaλυτερα που δε φτιαχθηκε η hairline,γιατι θα σπαταλουσες πολλα grafts,και δε θα εμενες και ευχαριστημενος πιστευω.Τουλαχιστον εχει μια καλυτερη εικονα απο πριν
Σευχαριστω φιλε. Στο χρονο θα κανω κ την 2 μμ. Μακαρι να παω ακομη καλυτερααα
 

kwsTakis

Active Member
κωστα.. τα λεφτα που εδωσες δεν ειναι λιγα.. αν εδωσες 5000 θα επρεπε να σου εχουν σχεδιασει τουλαχιστον σωστα τη hairline. γιατι να μην εχεις μια σωστη hairline και μετα απο εκει και περα γεμιζεις και προς τα πισω.. τωρα εχεις να φτιαξεις και μπροστα και πισω.. δεν μπορω να καταλαβω γιατι εγινε αυτο?
δεν νομιζω να με συνεφερε,,θα σπαταλουσα πολλα grafts κ ισωσ να χα χειροτερο αποτελεσμα
 

dimitris50423

Well-Known Member
δηλαδη στην επομενη δεν θα φτιαξεις και hairline? ετσι κι αλλιως πρεπει να μουν και εκει.. μπροστα ειναι η βιτρινα κωστα..
 

Corfu Rider

Active Member
μακάρι να γινόταν να λάμβαναν frafts και από άλλα σημεία του σώματος (γένια, στήθος, πόδια)..
γιατί εφόσον γίνει και 2η (μην πω και τρίτη..) μμ, θα ληφθούν αρκετά από το πίσω μέρος της κεφαλής..
Ελπίζω να επιτευχθεί πύκνωση όσο πιο πολύ γίνεται στο 100%, καθώς είναι άσχημο να μειώνεται η δότρια και να μην αποδίδει στο 90%+..
Ίσως είναι λίγο νωρίς να κάνουμε.. τελική αξιολόγηση.. νομίζω στο 12μηνο θα έχεις σχεδόν τελικό αποτέλεσμα..
Καλή φύτρωση λοιπόν και φρόντιζε την διατροφή σου (βιταμίνες, ιχνοστοιχεία, μεταλλικά στοιχεία, θαλασσινά - έχω διαβάσει ότι συνεισφέρουν) ..
 

aeratos28

Just aeratos
ρε συ δημητρη38 πραγματικά ότι σχόλιο κανεις σε όλους,καλή κουβέντα δεν λες..ο φίλος δεν είχε μαλλιά καθόλου και έβαλε σε 2 άδειες ζώνες 2500 grafts..και είναι ακόμα στους 6 μήνες..ας περιμένουμε λίγο ακομα.. 1-2 μήνες,ίσως έχει ακόμα βελτίωση..από την αρχή του είχαμε πει του kwstaki ότι είναι λίγα τα grafts..Σκέψου ότι σε κάθε ζωνη, άδεια τελείως έβαλε από 1250..τι περιμενες δηλαδή..να ειναι τουμπανο?εννοείται ότι θέλει τουλάχιστον άλλη μια για να δέσει καλά..40% δεν είναι..είναι περισσότερο σίγουρα..απλά είναι λίγα τα grafts που έχουν μπει...και αυτο είναι το θέμα με την εν λόγο εταιρία..δεν κάνουν μεγάλες εμφυτεύσεις..το κάνουν για να σε ξαναφέρνουν?? το κάνουν γιατί δεν μπορούν περισσότερα?θα συμφωνησω και εγώ σε ολα αυτά..αλλά αυτο το 40% που λες είναι άκυρο..
 

Δημητρης38

Active Member
ρε συ δημητρη38 πραγματικά ότι σχόλιο κανεις σε όλους,καλή κουβέντα δεν λες..ο φίλος δεν είχε μαλλιά καθόλου και έβαλε σε 2 άδειες ζώνες 2500 grafts..και είναι ακόμα στους 6 μήνες..ας περιμένουμε λίγο ακομα.. 1-2 μήνες,ίσως έχει ακόμα βελτίωση..από την αρχή του είχαμε πει του kwstaki ότι είναι λίγα τα grafts..Σκέψου ότι σε κάθε ζωνη, άδεια τελείως έβαλε από 1250..τι περιμενες δηλαδή..να ειναι τουμπανο?εννοείται ότι θέλει τουλάχιστον άλλη μια για να δέσει καλά..40% δεν είναι..είναι περισσότερο σίγουρα..απλά είναι λίγα τα grafts που έχουν μπει...και αυτο είναι το θέμα με την εν λόγο εταιρία..δεν κάνουν μεγάλες εμφυτεύσεις..το κάνουν για να σε ξαναφέρνουν?? το κάνουν γιατί δεν μπορούν περισσότερα?θα συμφωνησω και εγώ σε ολα αυτά..αλλά αυτο το 40% που λες είναι άκυρο..

Tωρα μου κανεις πλακα ετσι ?
Αρχιζω και υποψιαζομαι οτι πλακωσανε οι πλασιεδες απο τις κλινικες παλι με αυτα που γραφετε ...
Eιναι λιγα τα 2500 grafts και το αποτελεσμα του Κωστακη οπως το βλεπετε σας αρεσει ?

Εγω προκαλω τον Κωστακη να παει σε εναν δερματολογο να του κανει μια πυκνομετρηση και να μας πει ποσα grafts φυτρωσανε. Εαν εχει 2500 grafts (εγω λεω πως ουτε το 40% δεν του εχει φυτρωσει) εδω ειμαστε να το συζητησουμε.


Ο Τζων εβαλε 3400 και αυτος αδειος ηταν.. για πανε δες αποτελεσμα και συγκρινε με τον κωστακη.. μετα ελα να μου πεις γιατι δεν λεω καλο λογο (λες και φταιει ο κωστακης αν δεν εχει φυτεμενα 2500 grafts).
Τα παιρνετε προσωπικα ολα.
Ουτε εκπροσωποι των κλινικων να ησασταν !!

Εσκασε 5 χιλιαρικα ευρω, του βγηκανε ενα ματσο τριχες (ουτε hairline δεν εχει) και χειροκροτατε ολοι !!
Τι να πω ...

karafla-jpg.8848


7a-jpg.8846
 

kwsTakis

Active Member
αφου αυτο θεσ να περασεισ δημητρη κ αναπαραγεισ παλι τισ φωτο μου στο νημα μου οκ,,,40%,,κ δευτερα πρωι πρωι πριν βγει ο ηλιοσ θα παω στο δερματολογο,,,ικανοποιηθηκεσ?εχεισ καταλαβeι πωσ ειμαι στον 6ο μηνα ακομη?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα