Καινουργιο μελος κ επικοινωνια με DHI...

coleman_ts

New Member
καλησπερα παιδες ειμαι καινουργιος μελος στην ομαδα με λενε Νικο κ ειμαι απο κομοτηνη!! επικοινωνησα πριν 15 μερες περιπου με την dhi στην α8ηνα κ μου εστειλαν email οτι εχουν στην ξανθη συνεργατη να επικοινωνησω για γνωματευση!! ποια ειναι η γνωμη σας για την συγκεκριμενη εταιρια αυτη την στιγμη?? ποσο θα μου κοστισει μια μεταμοσχευση?? θα βαλω κ φωτο να μπορεσετε να με βοηθησετε για την περιπτωση μου!! εχετε να προτινετε καποια θεραπεια?? αξιζει?? δεν εχω τεραστιο προβλημα παρα μονο εδω κ χρονια στους κροταφους.. αλλα οπως κ να εχει 8ελω με καθε τροπο να λυσω αυτο το προβλημα κ οι συμβουλες σας θα μου ειναι χρησιμες :angel: ευχαριστω προκαταβολικα!!


[attachment=4531][attachment=4530]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καλημέρα Νίκο.
Η αραιωση σου ειναι πολυ μικρή.
Δεν ειναι για μεταμοσχευση.
Έχεις υποχώρηση στους κραταφους τα τελευταία χρόνια;
Υπάρχουν χνουδακια σε αυτην την περιοχή;
Κάποιος που δεν σε γνωρίζει χρονια θα έλεγε οτι και στα 20 σου θα ήσουν έτσι
 

coleman_ts

New Member
καλημερα καπα φιλε μου!! ναι δεν εχω αραιωση απλα προβλημα με τους κροταφους κ οσο περνανε κ τα χρονια υποχορουν!! να πω την αληθεια απο 18 χρονων ειναι ετσι αλλα το τελευταιο διαστημα ψιλουποχωρισαν κιαλο κ ειπα να το κοιταξω σιγα σιγα αν μπορω να το σταματησω!! ναι εχω χνουδακι στην περιοχη παιζει ρολο?? μιπως φταιει που βαζω η lac η πυλο?? αλλα τα ξεπλενω καθε βραδυ!! διαφωτιστεμε :D τι μπορω να κανω ωστε να ειναι καλυτερα? παιζουν ρολο το γυμναστηριο κ τα συμπληροματα διατροφης μηπως ξερει καποιος??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
καλημερα καπα φιλε μου!! ναι δεν εχω αραιωση απλα προβλημα με τους κροταφους κ οσο περνανε κ τα χρονια υποχορουν!! να πω την αληθεια απο 18 χρονων ειναι ετσι αλλα το τελευταιο διαστημα ψιλουποχωρισαν κιαλο κ ειπα να το κοιταξω σιγα σιγα αν μπορω να το σταματησω!! ναι εχω χνουδακι στην περιοχη παιζει ρολο?? μιπως φταιει που βαζω η lac η πυλο?? αλλα τα ξεπλενω καθε βραδυ!! διαφωτιστεμε :D τι μπορω να κανω ωστε να ειναι καλυτερα? παιζουν ρολο το γυμναστηριο κ τα συμπληροματα διατροφης μηπως ξερει καποιος??

με αυτο το σκεπτικο ειχα ξεκινησει και εγω,οτι η μεταμοσχευση θα μου λυσει το προβλημα,και μαλιστα πηγα στην εταιρεια που αναφερεις.
μαγαλο λαθος οχι για τα 2700 που εδωσα θα εδινα αλλα 10.000 για να μην το ειχα κανει
 

Flosk

Well-Known Member
kapa είπε:
coleman_ts είπε:
καλημερα καπα φιλε μου!! ναι δεν εχω αραιωση απλα προβλημα με τους κροταφους κ οσο περνανε κ τα χρονια υποχορουν!! να πω την αληθεια απο 18 χρονων ειναι ετσι αλλα το τελευταιο διαστημα ψιλουποχωρισαν κιαλο κ ειπα να το κοιταξω σιγα σιγα αν μπορω να το σταματησω!! ναι εχω χνουδακι στην περιοχη παιζει ρολο?? μιπως φταιει που βαζω η lac η πυλο?? αλλα τα ξεπλενω καθε βραδυ!! διαφωτιστεμε :D τι μπορω να κανω ωστε να ειναι καλυτερα? παιζουν ρολο το γυμναστηριο κ τα συμπληροματα διατροφης μηπως ξερει καποιος??

με αυτο το σκεπτικο ειχα ξεκινησει και εγω,οτι η μεταμοσχευση θα μου λυσει το προβλημα,και μαλιστα πηγα στην εταιρεια που αναφερεις.
μαγαλο λαθος οχι για τα 2700 που εδωσα θα εδινα αλλα 10.000 για να μην το ειχα κανει

Οπου σταθείς κ όπου βρεθείς σταζεις μέλι για την DHI ..Χαχαχα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Flosk είπε:
Οπου σταθείς κ όπου βρεθείς σταζεις μέλι για την DHI ..Χαχαχα

πως να ειμαι καλος μαζι τους?
απο που να ξεκινησω...νομιζεις οτι η ενοτητα που βλεπεις στις μεταμοσχευσεις ειναι αυτην που υπηρχε 3 χρονια πριν?
 

coleman_ts

New Member
ποια ειναι η γνωμη σας ρ παιδια?? τι μπορω να κανω στην περιπτωση μου??
Εσυ τι επαθες με d h i??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
ποια ειναι η γνωμη σας ρ παιδια?? τι μπορω να κανω στην περιπτωση μου??
Εσυ τι επαθες με d h i??

Εγώ προσωπικά επισκέφθηκα το μαγαζί στην Θεσσαλονίκη,μου είπαν ότι τα μεταμοσχευμενα έχουν την ίδια πυκνότητα με τα υπόλοιπα και ότι θα γίνω 20 χρόνων.
Δεύτερο ψέμα ηταν ότι δεν έκαναν συνέδρια κάτω των 2500 ευρώ που τελικά κάνανε και μικρότερες.
Το αποτέλεσμα στον δεξί κροταφο φύτρωσαν 20 τρίχες απο τις 700 που υποτίθεται θα ηταν οι οποίες κατανε στον βορά.
Και στον αριστερο φύτρωσαν άλλες 150 οι οποίες κοιτάνε στην ανατολή
Η συμφωνία ηταν 1500 τρίχες
 

coleman_ts

New Member
πολυ ασχημα τα πραγματα δλδ..!! κριμα κ εδωσες τοσα λεφτα.. πριν ποσο καιρο εγινε αυτο? εγω που μιλησα μαζι τους μου ειπαν οτι η μεταμοσχευση ξεκιναει απο τα 2500-3000 κ αναλογος τι περιπτωση!! δλδ τι 8ελουν να μου πουνε αν παω κ βαλω 500 η 1500 θα μου παρουν τα ιδια?? ε μην τρελαθουμε.. για την hdc τι εχετε να πειτε? εκει ποσο παει το μαλλι? οσο παει τοσο πληρωνεις η οτι νανε?
 

vag25

Well-Known Member
Βρε συ τι μεταμοσχευση?!

Αντε καμια θεραπεια και πολυ ειναι για την περιπτωση σου.
 

coleman_ts

New Member
λες φιλε μου?? γιατι ανησυχω οπως κ να εχει με τον καιρο μεγαλονουν οι κροταφοι.. τι θεραπεια μπορω να κανω χωρις παρενεργειες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

coleman_ts

New Member
flosk φιλε μου καταλαβαινω οτι το προβλημα μου δεν ειναι τοσο σοβαρο οπως σε καποιους αλλους.. απλα βλεπω σιγα σιγα καποια αραιωση κ ζητησα την γνωμη σας για να μην χειροτερεψει κ μπορεσω να προλαβω οτι μπορω!! φιλε billy διαβασα για την μονοξιδιλη αλλα κατι παρενεργειες για την στυση κ τετοια διαφορα.. ειναι σπρει η χαπια?? εχει οντως παρενεργειες τι ισχυει??
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Η φιναστεριδη υποτιθεται οτι προκαλει προβλημα στην στυση οχι η μινοξιδιλη την οποια θα σου προτεινα κ εγω.Δεν εισαι για μεταμοσχευση αλλα και αν αποφασισεις να κανεις σου ειπαν παρα πολλα.Σπρει ειναι.
 

n094

Active Member
Νίκο και η δική μου άποψη είναι ότι καλύτερα θα ήταν να ξεκινήσεις με μια θεραπεία (έστω μόνο μινοξιδίλη) για κανένα 6μηνο πρώτα να δεις τι μπορεί να σου δώσει και μετά να σκεφτείς για μμ. Τώρα όσον αφορά την DHI από ότι βλέπεις και θα δεις οι γνώμες διίστανται. Για κάποιους (όπως για μένα) θεωρείται μια πολύ καλή κλινική, για κάποιους άλλους όχι. Το μόνο που έχεις να κάνεις όταν αποφασίσεις τελικά να κάνεις μμ (που για μένα δεν πρέπει να το αποφασίσεις άμεσα) είναι να δεις αποτελέσματα από κοντά από διάφορες κλινικές, μόνο τότε θα μπορέσεις να καταλάβεις αν σου κάνει μια κλινική.
 

zan

New Member
Γνωμη ειναι οτι μου δεν υπαρχει κανενας λογος να μπλεξεις ουτε με μεταμοσχευσεις ουτε με φαρμακα...
 

no_hair

New Member
Η μινοξιδίλη βοηθάει πολύ. Συμφωνώ κι εγώ με τους υπολοιπους. Δεν χρεάζεσαι ακόμη μεταμφύτευση.
 

coleman_ts

New Member
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους σας για το χρονο σας κ για τις συμβουλες σας!! Λεω να ξεκινησω θεραπεια με μονοξιδιλη νομιζω πως θα με βοηθησει αρκετα!! Πουλανε στο φαρμακειο?? θελει συνταγη γιατρου κ ποσο κοστιζει??
 

n094

Active Member
Νίκο, από εδώ: http://www.minoxidildirect.com/Minoxidil.htm θα την πάρεις "τζάμπα"... μην φοβηθείς να ψωνίσεις, σε κάποιους μερικές φορές αργεί η παραγγελία αλλά τόσο η εξυπηρέτηση πελατών, όσο και το προιόν (και βέβαια και η τιμή) είναι σούπερ. Από εκεί ψωνίζουμε οι περισσότεροι... στην ιδια τιμή που πουλάνε ένα μπουκάλι σε ελληνικό φαρμακείο, παίρνεις 6 μπουκάλια από εκεί.
 
Μπλουζα