Καινουργιο μελος κ επικοινωνια με DHI...

horhitto4

Member
n094 είπε:
Νίκο, από εδώ: http://www.minoxidildirect.com/Minoxidil.htm θα την πάρεις "τζάμπα"... μην φοβηθείς να ψωνίσεις, σε κάποιους μερικές φορές αργεί η παραγγελία αλλά τόσο η εξυπηρέτηση πελατών, όσο και το προιόν (και βέβαια και η τιμή) είναι σούπερ. Από εκεί ψωνίζουμε οι περισσότεροι... στην ιδια τιμή που πουλάνε ένα μπουκάλι σε ελληνικό φαρμακείο, παίρνεις 6 μπουκάλια από εκεί.

η τιμη ειναι χωρις μεταφορικα??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

coleman_ts

New Member
Λες να δω διαφορα ρ σι?? ενταξει μια χαρα μου φαινετε κ μεσο paypal.. δλδ ποσο εχει ενα μπουκαλι εδω κ ποσο κραταει? λογικα θα παραγκειλω αυριο σε ευχαριστω n094 :D
 

n094

Active Member
δεν ξέρω αν θα δεις διαφορά, αλλά δεν χάνεις τίποτα αν δοκιμάσεις. Γενικά προσπάθησε να ξοδέψεις λίγο χρόνο για να διαβάσεις λίγο το κομμάτι των θεραπειών. Χονδρικά να ξέρεις ότι αυτό που μας προκαλεί την ΑΑ τριχόπτωση είναι η DHT, την οποία με μινοξιδίλη δεν καταπολεμάς, η μιονοξ βοηθά στην καλύτερη αιμμάτωση γύρω από τους θύλακες και μπορεί να ξυπνήσει ή να δυναμώσει κάποιες τρίχες, αλλά μακροπρόθεσμα και αν δεν λαμβάνεις ένα DHT blocker δεν μπορείς να περιμένεις και πολλά...
 

raoul

New Member
coleman_ts είπε:
καλησπερα παιδες ειμαι καινουργιος μελος στην ομαδα με λενε Νικο κ ειμαι απο κομοτηνη!! επικοινωνησα πριν 15 μερες περιπου με την dhi στην α8ηνα κ μου εστειλαν email οτι εχουν στην ξανθη συνεργατη να επικοινωνησω για γνωματευση!! ποια ειναι η γνωμη σας για την συγκεκριμενη εταιρια αυτη την στιγμη?? ποσο θα μου κοστισει μια μεταμοσχευση?? θα βαλω κ φωτο να μπορεσετε να με βοηθησετε για την περιπτωση μου!! εχετε να προτινετε καποια θεραπεια?? αξιζει?? δεν εχω τεραστιο προβλημα παρα μονο εδω κ χρονια στους κροταφους.. αλλα οπως κ να εχει 8ελω με καθε τροπο να λυσω αυτο το προβλημα κ οι συμβουλες σας θα μου ειναι χρησιμες :angel: ευχαριστω προκαταβολικα!!





Φιλε μου εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την DHI. Oι ανθρωποι ηταν απολυτα ειλικρινης και η αποψη μου ειναι τουλαχιστον να το ψαξεις οπως εκανα κι εγω και να πας να μιλησεις απο κοντα. Να εχεις προσωπικη αποψη και να μην ακους απλα γνωμες. Καλη τυχη σου ευχομαι.
 

dimos18

Member
Νίκο, άκου τους παλιούς εδώ.Δεν είσαι για μεταμόσχευση .Με δυσκολία είσαι ,θα έλεγα,norwood 2.Μια μεταμόσχευση γίνεται κυρίως σε 4άρια norwood.Ψάξε λίγο το site βρες μια θεραπεία στα μέτρα σου και θα είσαι εντάξει.
 

coleman_ts

New Member
σκεφτηκα τα λογια σας κ λεω να μεταβω σε θεραπεια dht blocker poscar κ μινοξιδίλη.. ελπιζω να δς αποτελεσματα κ οχι αλλο τριχοπτωση.. αν μπορει καποιος να μου δωσει τα λινκ για να μπορεσω να παραγκειλω λιγο φθηνα :D
 

tsintsila

Member
θα ελεγα να μην παρεις προσκαρ μιας και η αραιωση ειναι στους κροταφους.Βαλε μινοξ και συνδιασε τη με ενα απλο τοπικο blocker. Εμενα η μινοξ στους κροταφους τη βλεπω και προσπαθει και μου βγαζει χνουδι που αν και ειμαι ενα μηνα χρηστης της καλα τα παει.
Οποτε ασε το προσκαρ για το μελλον (αχρειαστο να ναι) που ισως προχωρησει η τριχοπτωση σε βαρυτερη μορφη.
 

coleman_ts

New Member
Ρε σι η θεραπεια revivogen ειναι λιγο ακριβη.. μηπως να παρω ενα σαμπουαν revivogen k μονοξιδιλη κ ειμαι οκ?
 

Μ32

Member
Φιλε μου τι ηλικια εχεις?.Επισης βαζεις τοπικ ή καποιο αλλο κονσιλερ στα μαλλια σου?
 

coleman_ts

New Member
ειμαι 27 χρονων κ δεν βαζω τπτ στα μαλλια μου!! τωρα ειπα να ξεκινησω να κανω θεραπεια με rovivogen sampoo κ μινοξιδιλη!! για ενα μηνα να δω πως παω κ μετα μπορει να συμπληρωσω κ rovivogen therapy.. αποτι διαβασα στις θεραπειες αυτα νομιζω θα μου ειναι αρκετα για τωρα.. εχετε να μου πειτε καμια αλλη γνωμη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
ειμαι 27 χρονων κ δεν βαζω τπτ στα μαλλια μου!! τωρα ειπα να ξεκινησω να κανω θεραπεια με rovivogen sampoo κ μινοξιδιλη!! για ενα μηνα να δω πως παω κ μετα μπορει να συμπληρωσω κ rovivogen therapy.. αποτι διαβασα στις θεραπειες αυτα νομιζω θα μου ειναι αρκετα για τωρα.. εχετε να μου πειτε καμια αλλη γνωμη?

Μπορείς να τα αφήσεις και τα δυο και να ξεκινήσεις αυτο http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5305-page-4.html
Ειναι καλύτερο για πολλούς λόγους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

coleman_ts

New Member
δυστυχως φιλε μου καπα τα εχω παραγκειλει τωρα :S λες να μην δω διαφορα ρ σι? κ σε τι εχει διαφορα το αλλο προιον που μου εδειξες?? κανει κ για blocker κ για regaine?? εδω μου ελεγαν ολοι οτι πρεπει να παρω μινοξ κ τωρα μου λετε δεν κανει.. κ εσυ για να το λες κατι θα ξερεις αλλα εγω τι να κανω κ ποιο ειναι το σωστο τλκ??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
δυστυχως φιλε μου καπα τα εχω παραγκειλει τωρα :S λες να μην δω διαφορα ρ σι? κ σε τι εχει διαφορα το αλλο προιον που μου εδειξες?? κανει κ για blocker κ για regaine?? εδω μου ελεγαν ολοι οτι πρεπει να παρω μινοξ κ τωρα μου λετε δεν κανει.. κ εσυ για να το λες κατι θα ξερεις αλλα εγω τι να κανω κ ποιο ειναι το σωστο τλκ??

Κράτησε τα για ποιο μετα,δεν θα πανε χαμένα
 

coleman_ts

New Member
δλδ να ξεκινησω με αυτο που μου προτεινες κ να αφησω το regaine για αργοτερα? το capilogain ποσο καιρο θα μου βγαζει ενα μπουκαλακι? κ πως χρησιμοποιειτε? το πολυ πολυ θα παραγκειλω κ αυτο που προτεινεις κ θα βαζω κ το sampoo για blocker κ βλεπουμε.. τι λες??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
δλδ να ξεκινησω με αυτο που μου προτεινες κ να αφησω το regaine για αργοτερα? το capilogain ποσο καιρο θα μου βγαζει ενα μπουκαλακι? κ πως χρησιμοποιειτε? το πολυ πολυ θα παραγκειλω κ αυτο που προτεινεις κ θα βαζω κ το sampoo για blocker κ βλεπουμε.. τι λες??

Το capillogaine ειναι και blocker,τίποτα άλλο,μετα το 6μηνο πρόσθεσε και την μινοξιδιλη
 

coleman_ts

New Member
κ που πως το χρησιμοποιω φιλε?? σου ειναι ευκολο να μ πεις πως κ που βαζω γιατι δεν ξερω καθολου? πρωι, βραδυ θα βαζω? μια φορα τι μερα? εκει που εχω προβλημα μονο θα βαζω η σε ολο το κεφαλι? κ μετα το 6μηνο πως θα το συνδιασω με την μινοξιδιλη? διαφωτισεμε λιγο ρ αδερφε αν σου ειναι ευκολο η αλλιως δωσμου ενα λινκ να διαβασω να μου λυθουν η αποριες ;)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
κ που πως το χρησιμοποιω φιλε?? σου ειναι ευκολο να μ πεις πως κ που βαζω γιατι δεν ξερω καθολου? πρωι, βραδυ θα βαζω? μια φορα τι μερα? εκει που εχω προβλημα μονο θα βαζω η σε ολο το κεφαλι? κ μετα το 6μηνο πως θα το συνδιασω με την μινοξιδιλη? διαφωτισεμε λιγο ρ αδερφε αν σου ειναι ευκολο η αλλιως δωσμου ενα λινκ να διαβασω να μου λυθουν η αποριες ;)
Αν έχεις και τριχοπτωση,μάλλον θα έχεις, βάζεις στα σημεία που χάνεις μαλλι και στα σημεία που έχεις αραιωση.
Αν δεν έχεις τριχοπτωση μονο στους κροταφους
Μετα το μπάνιο και αφού εχει στεγνώσει το μαλλι(για να ξέρεις τι σημεία έχεις καλύψει)
Εχει dropper,με αυτο τραβας 1,5ml της ουσίας και με μικρές πιέσεις ανάμεσα απο το μαλλι ρίχνεις απο λίγη ποσότητα,κανεις μασάζ με την παλάμη μεχρι να καλύψεις το δέρμα στα σημεία που έχεις τριχοπτωση,στους κροταφους με δάχτυλα.
Μετα το 6μηνο την ίδια διαδηκασια και συμπληρωνεις 0,5 ml μινοξιδιλη στους κροταφους μονο,μετα το capillogaine
Εγω λέω μια φορα την ημέρα
 

coleman_ts

New Member
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.. μονο κατι ακομη την μονοξιδιλη σε ποση ωρα την βαζεις μετα το capillogaine?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
coleman_ts είπε:
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.. μονο κατι ακομη την μονοξιδιλη σε ποση ωρα την βαζεις μετα το capillogaine?

Αμέσως μετα το capillogain,κατευθείαν μινοξιδιλη στους κροταφους μονο
 

coleman_ts

New Member
ok ευχαριστω.. μωλις εκανα παραγκελια κ το capillogain αναμενω τα προιοντα να ξεκινησω κ να δουμε εξελιξη :D
 
Μπλουζα