Ελλάδα vs εξωτερικό (για πολλοστή φορά)

Flosk

Well-Known Member
Leas νομιζω κινείσαι με σωστά βήματα, θα την βρεις την άκρη σίγουρα. Έτσι όπως μου τα είπες καλα κανεις και κοιτάς για στριπ αν δεν ειναι μύθος όμως ότι τελικα παίρνεις παραπάνω μοσχεύματα. Μη βιάζεσαι μαν περίμενε 2-3 χρονάκια ακόμα και εχε το νου σου. BTW μου έκανε εντύπωση που θυμάσαι ή ξέρεις το Floskara..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Στην strip μπορείς να βγάλεις πολλά grafts με την μία αν πας σε καλό γιατρό.Δεν νομίζω να αξίζει και η όλη διαδικασία για λίγα grafts μιας και είναι χειρουργείο , ράμματα κ.τ.λ και βέβαια δέν μπορείς να βγάλεις Lifetime πάνω από 2-3 strip συνεπώς στην μέθοδο αυτήν μπαίνεις για να βάλεις πολύ μαλλί με την μία.
Eπίσης δεν έχει τον περιορισμό της Fue 2000 g ανά ημέρα (m.fue) δεδομένου του γρήγορου τρόπου εξαγωγής (strip).

Τον Devroye τον έχω απορρίψει εδώ και πολλά χρόνια μιάς και την Fue την κάνει motorized , και γιατρός που κάνει motorized για μένα δέν αξίζει μίας και κοιτάει την ευκολία του και κυρίως γιατί δεν είναι μερακλής!.
Εγώ πάντως ψηφίζω Ελβετούς σε Ευρώπη...


Χαιρομαι που πιστευεις πως ειναι καλοι και εμενα μου αρεσουν αρκετα τα αποτελεσματα τους θα ψαξω να βρω κι αλλα δικα τους, αν εχεις κατα νου καπου που μπορουμε να χαζεψουμε δικα τους αποτελεσματα στειλε..
Ναι δεν διαφωνω απλα δεν θα ηθελα να βαλω παραπανω απο 3500 χιλ γκραφτς με την μια .,
Το πλανο μου πιστευω θα ηθελα να ειναι αφου ξερω με αριθμους τι μπορει πανω κατω να κανει η δοτρια μου.,να ξεκινησω α κ β ζωνη με μια στριπ.,στο μελλλον αλλη μια πισω ζωνες και μετα fue και bht αν εχουμε υγεια και κανα φραγκο αλλα και νταλγκα ακομα γ το κωλομαλλι.,ισως να μας σωσει και καμια θεραπεια.,

Stripar μιας και μου απαντησες θα ηθελα να σε ρωτησω., αρκετες φορες λογω και του οικονομικου σκεφτομαι για αρχη επειδη εχω θεμα σε hairline και forelock που πραγματικα διαλυει ολη την εμφανιση του τριχωτου μια fue στα 2500 χιλ γκραφτς και μετα με την παροδο του χρονου αν δεν ειμαι τυχερος να ξεκινησω στριπ αυτο το σεναριο θα μου στερησει το να εκμεταλλευτω στο επακρο τα πλεονεκτηματα της στριπ??
 

leas

Well-Known Member
Leas νομιζω κινείσαι με σωστά βήματα, θα την βρεις την άκρη σίγουρα. Έτσι όπως μου τα είπες καλα κανεις και κοιτάς για στριπ αν δεν ειναι μύθος όμως ότι τελικα παίρνεις παραπάνω μοσχεύματα. Μη βιάζεσαι μαν περίμενε 2-3 χρονάκια ακόμα και εχε το νου σου. BTW μου έκανε εντύπωση που θυμάσαι ή ξέρεις το Floskara..


προσπαθω να κρατηθω ακομα, η να βρω μια θεραπεια να ακολουθησω αλλα ψυχολογικα εχει αρχισει και με χαντακωνει το ολο θεμα,,για το floskara σας διαβαζω αρκετο καιρο εδω μεσα.,,. απλα δεν ημουν μελος.,.,
 

Stripar

Established Member
Stripar μιας και μου απαντησες θα ηθελα να σε ρωτησω., αρκετες φορες λογω και του οικονομικου σκεφτομαι για αρχη επειδη εχω θεμα σε hairline και forelock που πραγματικα διαλυει ολη την εμφανιση του τριχωτου μια fue στα 2500 χιλ γκραφτς και μετα με την παροδο του χρονου αν δεν ειμαι τυχερος να ξεκινησω στριπ αυτο το σεναριο θα μου στερησει το να εκμεταλλευτω στο επακρο τα πλεονεκτηματα της στριπ??

Καταρχήν ας ξεκινήσουμε με το οικονομικό.
Όπου και να κάνεις strip χρεώνεται πολύ λιγότερο από την fue , συνεπώς η επιλογή της strip σε βοηθάει ακόμα και στο Οικονομικό σκέλος , εκτός και αν σκέφτεσαι να ξεκινήσεις την fue στην Ελλάδα , όπου ΝΑΙ μπορεί να μην σε βοηθήσει η τεχνογνωσία της χώρας να μεγιστοποιήσεις την δότριά σου.
Έχουμε περιστατικό στο forum όπου έκανε fue σε γνωστή κλινική της Ελλάδας και μετά από μερικά χρόνια πήγε στο Hasson για strip , όπου και τον απέρριψε και τον έδιωξε πίσω δεδομένου ότι του είχανε καταστρέψει την δότρια με το scarring που του είχανε δημιουργήσει !!!
Έπειτα 2500-3000 g είναι ένα ωραιότατο strip και μήν ξεχνάμε ότι το πρώτο strip συνηθίζεται να είναι μικρό προς μεσαίο σε μέγεθος , εκεί στα g που σκέφτεσαι...
Θα συμφωνήσω με τον @Flosk η προσέγγιση σου είναι σωστή , οπότε ξερεις πώς να προχωρήσεις όταν έρθει η ώρα...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε stripar χαίρομαι που ξανά είσαι ενεργό μέλος στο φόρουμ,άπλα σε απολαμβάνω για τις γνώσεις που προσφέρεις.
Καλή συνέχεια!!!
 

leas

Well-Known Member
Καταρχήν ας ξεκινήσουμε με το οικονομικό.
Όπου και να κάνεις strip χρεώνεται πολύ λιγότερο από την fue , συνεπώς η επιλογή της strip σε βοηθάει ακόμα και στο Οικονομικό σκέλος , εκτός και αν σκέφτεσαι να ξεκινήσεις την fue στην Ελλάδα , όπου ΝΑΙ μπορεί να μην σε βοηθήσει η τεχνογνωσία της χώρας να μεγιστοποιήσεις την δότριά σου.
Έχουμε περιστατικό στο forum όπου έκανε fue σε γνωστή κλινική της Ελλάδας και μετά από μερικά χρόνια πήγε στο Hasson για strip , όπου και τον απέρριψε και τον έδιωξε πίσω δεδομένου ότι του είχανε καταστρέψει την δότρια με το scarring που του είχανε δημιουργήσει !!!
Έπειτα 2500-3000 g είναι ένα ωραιότατο strip και μήν ξεχνάμε ότι το πρώτο strip συνηθίζεται να είναι μικρό προς μεσαίο σε μέγεθος , εκεί στα g που σκέφτεσαι...
Θα συμφωνήσω με τον @Flosk η προσέγγιση σου είναι σωστή , οπότε ξερεις πώς να προχωρήσεις όταν έρθει η ώρα...


Σε καμια περιπτωση δεν μιλαω για ελληνικη κλινικη, τουλαχιστον με τα σημερινα δεδομενα και με τον τροπο που σκεφτομαι προσωπικα(σημερα).,.
Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ μια fue σε παρθενα δοτρια, της ταξης των 2000-2500, σε γιατρο βεληνεκους ερντογαν και αργοτερα προχωρησω με στριπ τοτε εχω χασει τα πλεονεκτηματα της στριπ γιατι εχασα για παραδειγμα σε ελαστικοτητα με την αρχικη επεμβαση που ηταν fue ή μικρο το "κακο"και μπορω μετα να κανω κανονικα πχ 2 μεγαλα στριπ..

Συγγνωμη αν κουραζω.
 

Utopia

Active Member
Η ταπεινοφροσύνη του μία από τις 1000 αρετές του! Που την είδατε την υπεροψία...???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member

ANAR

Well-Known Member
Υπάρχει κάποιο καλό αποτέλεσμα από τις 2 ελληνικές εταιρίες σε μεγάλης έκτασης αραίωση πχ όπως το δικό μου;
Βλέπω τώρα τελευταία ότι πολλά μέλη με noorwod 5+ ψάχνονται για Ελλάδα.
 

tasos33

Well-Known Member
Είναι ελαχιστα, αν κανεις και την τριτη μμ με 8000 graft συνολο, μαλλον θα έισαι το μοναδικό κεφάλι στο φορουμ τουλαχιστον, υπήρχε ο N90 που αν θυμαμαι καλα με nw 5 h 6 , ειχε βαλει σύνολο 7000 περιπου μαζι με γενεια στην dhi με καλο αποτέλεσμα. Δεν θυμάμαι καποιον αλλον με περισσοτερα

Υπάρχουν στο βεκρη καποιες περιπτωσεις με μεγάλο nw αλλα δεν εχουν ξεπερασει τα 5000graft.

Υπάρχει κάποιο καλό αποτέλεσμα από τις 2 ελληνικές εταιρίες σε μεγάλης έκτασης αραίωση πχ όπως το δικό μου;
Βλέπω τώρα τελευταία ότι πολλά μέλη με noorwod 5+ ψάχνονται για Ελλάδα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με τα 5000 μοσχευματα στην ahc οσοι εκαναν πηγαν καλα αναλογα με τα μοσχευματα που εβαλαν. Ενας ειναι ο larioso και ο pilotaki.
Αναρ εσυ αν βαλεις συνολικα τα 8000 gr δεν νομιζω να σε περασει ευκολα καποιος. Σχεδον μια μεση δοτρια ειναι. Μακαρι να κανουν παρουσιασεις παιδια με διπλες συνεδριες να βλεπουμε αποτελεσματα. Εχει ενδιαφερον σε μεγαλα nw.
 

aeratos28

Just aeratos
Αν πουμε πως μια μεση δοτρια παιζει στα 5500-6000 grafts το πολυ,τοτε μιλαμε οτι ο anar θα εξαγει 30%+ πανω απο μια μεση δοτρια..τωρα τον pilotaki δεν ξερουμε καν ποσα εχει βαλει εδω μας ειπε 4500,στην σελιδα γραφουν 5500 ..μπορει να εχουν βαλει και παραπανω..με οσα εχουν γινει με τον πιλοτο πλεον ειναι αναξια η αναφορα του..ο larioso παντως σχετικα καλα τα πηγε για τα grafts που μπηκαν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
O pilotaki σαν περίπτωση είναι αναξιόπιστη. Ο Larioso αξιόπιστη αν και με προβλήματα σε σχέση με τις φωτό που ερχόντουσαν και έφευγαν. Σοβαρά δείγματα μεγάλων NW από Ελληνικές κλινικές δεν έχουμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
O no94 που ειπε ο τασος με 6500grafts + ,και ο dim74 που με την τριτη μεταμοσχευση του εφτασε και αυτος τα 6500grafts αλλα δυστυχως την τριτη δεν την ανεβασε..μονο μια δυο φωτο στις 10 μερες ειδαμε.μετα τιποτα
 
Μπλουζα