Trixofilos, dr. kesser, fue, 1500 grafts, 21/5/2009

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hopefull

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

panos1982 είπε:
στην αρχη ειναι ο καλυτερος.....γιατι δεν σου αλαζει το παρουσιαστικο.....μιας και αραιωνουν ολα μαζι.....αλλα η μλκια ειναι οτι εφ οσων αραιωνουν ολα μαζι.....θα πεσουν πιο γρηγορα μιας και ειναι ολα εκτεθημενα στην dht απο νωρις.....οποτε μεσα σε μια δεκαετια τα πιο πολλα θα εχουν καθαρισει.......
ενω σε περιπτωσεις οπως εμεις....ξεκιναει απο μπροστα.....αλλα τα πισω και στην μεση ειναι safe για μερικα χρονια......και αρχιζουν πιο μετα....αρα θα πεσουν και πιο μετα......και αν κανουμε και θεραπεια τα πισω θα πεσουν πολυ πιο μετα.....δλδ ειμαστε σε αρκετα καλυτερη μοιρα οσο να πεις......

εμενα ασ πουμε η τριχοπτωση αρχισε απ τα 17 μπροστα......10 χρονια πριν δλδ.....
το middle k crown ομως δεν εχει αρχισει ακομα......οι κροταφοι ομως εγιναν φλυδα......

Πολυ σωστο post, επισης ειναι και πολυ δυσκολο να παρεις την αποφαση για μεταμοσχευση αμαν εισαι diffuse thinner γιατι ξερεις οτι τα πραγματα θα χειροτερεψουν και θα πας για nw6. Εξαρτασαι πολυ περισσοτερο απο το propecia απο οτι αν εισαι απλα receder.
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

να 'σαι καλά ρε hopefull, δε μπορείϛ να φανταστείϛ τι γέλιο εριξα με την υπογραφή σου... :D τουϛ γυφταρμαδεϛ :D
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

aleksandros είπε:
Οτι του εβαλε μονο 1000 grafts και εχει ενα καλο αποτελεσμα μπροστα.

κοιτα σε αυτο εχεις δικιο......λογικα απ οτι φαινετε τα περισσοτερα φυτρωσαν κανονικα.....
δεν υπαρχουν ομως πολλα περιστατικα του κεσερ ακομα στο ιντερνετ......
για να με πεισει εμενα να παω σε αυτον πρεπει να δω παρα πολλα περιστατικα ακομα.....και να περασουν και λιγα χρονια ακομα,.....και να κριθει απο πολους πελατες του και σε πολλες περιπτωσεις....και να δω και τι αποφασεις περνει για την καθε περιπτωση κτλ κτλ.....να ειμαι σιγουρος τελοσπαντων για τον τροπο που λειτουργει.....και να ξερω με τι ανθρωπο εχω να κανω....
Οπως συμβαινει με το χασσον....μιας και για μενα ειναι ο μονος αυτη τη στιγμη που μου εχει αποδειξει οτι και πολυ καλα αποτελεσματα φερνει....και φροντιζει για την μελλοντικη σου εικονα και σε συμβουλευει πως να κινηθεις κ τι επιλογες εχεις....
και εχει πολυ καλο after care στους ασθενεις μετα την εμφυτευση κ τους φροντιζει σε οτι χρειαστουν......δλδ ο χασσον ειναι γενικα ενα δυνατο πακετο και καλυπτει ολες τις αναγκες του ασθενη.....

και για τον αρμανι με το φυε του ετσι ελεγαν κι εδειχναν κατι βιντεο απιστευτα......
και τελικα ηταν μεγαλη πατατα ο τυπος....και ξεσκεπαστηκε......
γενικα αργα η γρηγορα θα φανει τι γιατρος ειναι ο καθενας......
Ας δοσουμε χρονο στον κεσερ ομως να μας δειξει τι ειναι......για αρχη καλα φαινεται οτι τα παει παντος.....
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

αν κ ο τίτλοϛ του θέματοϛ ειναi "1500 τριχοθυλακια (FUE)" κ αναφερεται στην επεmβαση/εμπειρια μου, τελικά όμωϛ ξεφuγε πολύ (διαφορα video - που δεν έχουν καμία σχεση με την επεmβαση μου - κ οι σχετικεϛ συζηthσειϛ), κ δειχνονται διάφορα περιστατικα, δείτε αν θέλετε κ το επομενο. είναι του Keser κ το βρήκα στο γερμανικό forum.

1200 grafts, επιφανεια ληπτριαϛ περιοχηϛ ~22 cm², μεσοϛ οροϛ πυκνοthταϛ ~55 grafts/cm², κλασικη περίπτωση hairline.

χμμ το link δεν λειτουργει... δοκιμαστε εδώ (πρεπει να κάνετε κλικ σε κάθε ποστ ξεχωριστα):

http://alopezie.de/foren/transplant/index.php/t/2952/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
[quote author=panos1982 link=topic=1489.msg26441#msg26441 date=1266408844]
δε βλεπω τπτ......

δε κατάφερα να κανw τιϛ φωτο copy paste, για κοίτα τώρα
[/quote]

προφανος ενοεις αυτο το περιστατικο απο κατω???

http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=1000&forum_id=4

γιατι στο γερμανικο λινκ που εδωσες τα εχουν κανει λιγο κουλουβαχατα......
 
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

ναι αυτό εννοω. Pano, για το θέμα που είχαμε εχτεϛ περι safe zone κτλ, ξαναδεϛ τιϛ φωτο από την ουλη του NGL κ πεϛ μου αν θέλειϛ τη γνώμη σου.
 

Hopefull

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

aleksandros είπε:
Οτι του εβαλε μονο 1000 grafts και εχει ενα καλο αποτελεσμα μπροστα.

Ναι το αποτελεσμα ειναι πραγματι πολυ καλο, ο τυπος εκανε FUE γλιτωσε την ουλη και ξοδεψε μονο 1000 grafts και εχει και πολυ καλο αποτελεσμα.Αλλα ολα ηταν υπερ του εχει full μαλλι απο πισω και ειχε να φτιαξει μονο τη hairline. Βεβαια ο γιατρος του ειπε να βαλει 2500 grafts ενω απο οτι φαινεται με 1000 ειναι μια χαρα και οι περισσοτεροι θα ταν χαρουμενοι με αυτο το αποτελεσμα...ομως τωρα γραφει οτι παει παλι για FUE να βαλει και αλλο density!!!Το γνωστο hair greed τον επιασε μου φαινεται.

Παντως μια χαρα σε μικρο προβλημα η FUE ισως ειναι καλη λυση...υπαρχουν αρκετοι γιατροι που πιστεουν στα μικρα νουμερα και δε θελουν να μπαινουν σε διαδικασια μεγαλου density γιατι δε πιστεουν οτι χρειαζεται. Ενας απο αυτους ειναι ο Woods στην Αυστραλια ο οποιος γενικα ειναι πιο conservative...παντως για FUE επειδη ειναι περιεργη εγχειρηση μονο το Woods θα εμπιστευομουνα...αυτος ο Kesser δε ξερουμε ποσο consistent ειναι στα αποτελεμσατα του
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
ναι αυτό εννοω. Pano, για το θέμα που είχαμε εχτεϛ περι safe zone κτλ, ξαναδεϛ τιϛ φωτο από την ουλη του NGL κ πεϛ μου αν θέλειϛ τη γνώμη σου.

την ειδα.......
κοιταξε.....ολη η ουλη ειναι αρκετα χαμηλα και μεσα στο safe zone......
ειμαι σιγουρος οτι αναφερεσαι στα δυο σημεια μπροστα (αριστερα-δεξια)που η ουλη φτανει κοντα στους κροταφους??? ναι εκεινοι οι 2 πρωτοι ποντοι που ξεκιναει η ουλη απο αριστερα κ δεξια
ειναι λιγο "επικυνδινα" ψηλα.......αλλα ο ngl ειχε προβλημα και κατεστραμενη δοτρια και ηταν πολυ δυσκολη η διαδικασια χαραξης της ουλης.....αν διαβασεις στο ποστ του θα το δεις τα λεει αναλυτικα.....και ο χασσον ειπε οτι μια φορα στα 10 χρονια συνανταει τοσο δυσκολη περιπτωση......
Ωστοσο η γνωμη μου ειναι οτι ισως υπαρχει κινδυνος στα σημεια που η ουλη φτανει κοντα στους κροταφους.....αλλα μονο στους 2 πρωτους ποντους...μετα χαμηλωνει.....οποτε δε θα ειναι και πολλα τα θυλακια που θα χαθουν αν ειναι εκτος safe zone....
Ας μας πει και ο ngl τι γινεται και τι συζητησε με το χασσον.......
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Trixofilos είπε:
ναι αυτό εννοω. Pano, για το θέμα που είχαμε εχτεϛ περι safe zone κτλ, ξαναδεϛ τιϛ φωτο από την ουλη του NGL κ πεϛ μου αν θέλειϛ τη γνώμη σου.

αρχικα να σου πω εγω φιλε,που ειμαι και ο αμεσα ενδιαφερομενος :)
ειναι ειναι σε απολυτη safe zone η ουλη..
τα πλαινα μου ειναι ψηλα και μπροστα και ολο το οικογενειακο ιστορικο μου δειχνει αυτο ακριβως.οταν ο hasson μου εφτιαξε την hairline δεν σχεδιασε καθολου να βαλει grafts στα πλαινα,γιατι δεν υπηρχε λογος να ''χαλασει'' τριχοθυλακια μιας και ηταν ηδη πολυ καλα απ οτι μου ειπε και απ οτι γενικα εχω παρατηρησει απο αλλους.ο comb πχ ειχε αναγκη να βαλει εκει..
κατι τελειως εμπειρικο θα σου πω λογω του οτι στην ουσια εσυ ποτε δεν υπεφερες απο τριχοπτωση.
καποιος που εχει τριχοπτωση ,ακομα και σε σημεια που οι τριχες ειναι γερες και οχι αδυνατισμενες,τραβοντας τες θα πεσουν..
ε σε σημεια αρκετα πανω η πλαι απ οπου υπαρχει η ουλη οι τριχες ειναι τοσο δυνατες που τραβανε φορτηγο χωρις να πεσει στην κυριολεξια ουτε μια....
 

Hopefull

New Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

Οι ουλες του Hasson ανεβαινουν ψηλα στα πλαγια το χω δει και σε αλλες περιπτωσεις με megasessions...δεν ειναι ευκολο να παρεις 5000 και πανω grafts με τη μια αν δεν κανεις μια τεραστια ουλη, δε γινεται αλλιως, δεν ειναι κανας μαγος ο hasson και βγαζει παραπανω grafts απο τους αλλους γιατρους κοβωντας το ιδιο μεγεθος strip.

Εγω το χα κανει θεμα παλια στα forum του εξωτερικου απο αποψη οχι αν ειναι σε safe zone και χασει τα grafts μια μερα(αυτο ειναι το λιγοτερο) το θεμα ειναι αν προχωρησει η τριχοπτωση και παει καποιος NW6+ θα φανουν οι ουλες απο αριστερα και δεξια. Η απαντηση τοτε ηταν οτι δε παει πολυς κοσμος nw7 και κοιταμε και για μπουσουλα το ιστορικο του αλλα και στη χειροτερη υπαρχει και το propecia που θα κρατησει αυτα τα μαλλια και δε θα χαθουν ποτε μια και ειναι τα τελευταια που φευγουν.(αν παρατηρησετε ολοι οσι εχουν κανει μεταμοσχευση ακομα και ειναι nw6 π γιατρος τους λεει να παιρνουν propecia, γιατι θα βγαλουν μαλλια απο το πουθενα?ειναι για μη προχωρησει περα απο τη βαθμιδα nw6 και αραιωσει και το donor)

Βεβαια τι γινεται αμα ο ασθενης καποια στιγμη θελει να σταματησει το propecia ή το ιστορικο του ειναι χειροτερο απο οτι νομιζε(εγω ας πουμε ουτε ο πατερας μου ουτε ο αδερφος μου εχει προβλημα και ο παππους μου καραφλιασε μετα το 35 ενω εγω αρχισε απο τα 23 μου)?Πες οτι δεν το αντεχει ή παρουσιαστει καποιο αλλο προβλημα υγειας στη ζωη του και πρεπει να το κοψει?Εκει η απαντηση βρισκεται στο μυαλο του καθενος για να καταλαβει ή οχι τις συνεπειες.

Καλος ο Hasson παιδια και ο καθε top doctor που κανει αυτο που λεμε "push the envelope" αλλα αν το propecia σε προδωσει και αν εισαι για nw7 δε σε σωζει τιποτα απο το να φανουν αυτες οι ουλες μια μερα...οχι μονο εκει ψηλα στα πλαγια αλλα θα γινει και diffused η donor και μετα αστα να πανε πανω και κατω.
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

και κατι ακομα φιλε τριχοφιλε.τα πλαινα μου ηταν αυτα που μ εσωσαν..γιατι αυτα ηταν που μου εδωσαν τα περισσοτερα grafts που απαιτουνταν για την περιπτωση μου..o hasson εκει υπερτερει σε σχεση με τους αλλους.στην εξαγωγη μεγαλων στριπ βαση της ελαστικοτητας και του καλου΄''διαβασματος'' της δοτριας....
δες κι εδω http://bellicapelli.forumfree.it/?t=37910376
http://bellicapelli.forumfree.it/?t=43975949
 

NGL

Member
Απ: 1500 τριχοθυλάκια (FUE)

hopefull είπε:
Βεβαια τι γινεται αμα ο ασθενης καποια στιγμη θελει να σταματησει το propecia ή το ιστορικο του ειναι χειροτερο απο οτι νομιζε(εγω ας πουμε ουτε ο πατερας μου ουτε ο αδερφος μου εχει προβλημα και ο παππους μου καραφλιασε μετα το 35 ενω εγω αρχισε απο τα 23 μου)?Πες οτι δεν το αντεχει ή παρουσιαστει καποιο αλλο προβλημα υγειας στη ζωη του και πρεπει να το κοψει?Εκει η απαντηση βρισκεται στο μυαλο του καθενος για να καταλαβει ή οχι τις συνεπειες.

αν εισαι 20 και εισαι χειροτερος απ τον πατερα σου που ειναι 50 εκει υπαρχει προβλημα hopefull,αλλα πιστευω αν εισαι 34 οπως εγω σχεδον εχει εξαλειφθει...
αν ειναι να παρουσιασεις αλλο θεμα υγειας τοτε φιλε το τελευταιο που θα σε νοιαζει θα ειναι η ουλη που στην τελικη δεν ειναι τραγικη και τοσο διακριτη (αυτο αφορα τα tricho clos.tou hasson τουλαχιστον) οσο νομιζεις..
 
Μπλουζα