Traccas, fue, 3500 grafts, 20-21/11/2014

kwsTakis

Active Member
κ αυτο ειναι μονο ενα απο τα πολλα αρθρα π αναφερουν πωσ υπαρχουν περιπτωσεισ φυτρωσησ μετα τουσ 12 μηνεσ,,οοτε καλυτερα δημητρη να ενημερωνεσαι πριν γραφεισ οτιδηποτε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
εσύ περίμενε μεχρι τους 15 μήνες να βγάλει μαλλιά!χωρίς να θέλω να σου επιτεθώ,ούτε να παρεξηγηθω μαζί σου ρε kwstaki πραγματικά τώρα και αν το περνεις έτσι ζητάω προκαταβολικά συγνώμη!αλλά αυτά που λες τα πιστεύεις?????στο 15ο μήνα μπορεί να πεταχτεί 1 ΤΡΙΧΑ ακόμα άντε 2 το πολύ..όχι ότι έχεις φυτρωση σε αυτό το μήνα!! μετά το χρόνο συνήθως καλυτερεύσει ή ποιότητα των εμφυτευμενων μαλλιών,στρώνουν καλύτερα κτλ..δεν ξέρω γιατί,αλλά ρε συ μου φαίνεται ότι αυτά που σου είπε ο γιατρός ή που έχεις διαβάσει είναι πολύ μπερδεμένα!
 

Δημητρης38

Active Member
κ αυτο ειναι μονο ενα απο τα πολλα αρθρα π αναφερουν πωσ υπαρχουν περιπτωσεισ φυτρωσησ μετα τουσ 12 μηνεσ,,οοτε καλυτερα δημητρη να ενημερωνεσαι πριν γραφεισ οτιδηποτε


Kωστακη αφου το λεει η derma medicine οτι η φυτρωση μπορει να συνεχιστει και στα 2 χρονια απο την επεμβαση... ετσι θα ειναι τι να σου πω !! Κλαιω !!!
 

kwsTakis

Active Member
αερατε δεν μιλαω για μαζικη φυτρωση στον 15ο μηνα,,,απλα λεω πωσ σε καποιουσ ισωωσ να αργησει η φυτρωση,,αυτο λεω,,κ το λενε κ πολλοι γιατροι,,δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου,,
 

kwsTakis

Active Member
Kωστακη αφου το λεει η derma medicine οτι η φυτρωση μπορει να συνεχιστει και στα 2 χρονια... ετσι θα ειναι τι να σου πω !!
Κλαιω !!!
μ ειπεσ να σ ανεβασω ενα αρθρο κ το εκανα,,τωρα π το εκανα κλαισ,,αν δεν το εκανα παλι θα ειρωνευοσουν,,οποτε συνεχισε να κλαισ
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Άκου φιλε αν στους 3-4 μήνες δεν έχει ξεκινήσει με ένα 30% φυτρωση τουλάχιστον υπάρχει μεγαλο πρόβλημα!στους 5-6 μήνες έχεις περίπου το 50% στους 10 μήνες παίζει από 75-90% και μέχρι τους 12 ίσως και παραπάνω κάτι να παίξει ακόμα ένα 10%..αυτό είναι το χρονοδιάγραμμα περίπου..τώρα με τα στυλό που γίνεται πλέον όπως έκανες και εσύ,βλέπουμε ότι όλα γίνονται πολύ πιο γρήγορα,ίσως στους 8-9 μήνες να έχεις το 100%
 

Δημητρης38

Active Member
Άκου φιλε αν στους 3-4 μήνες δεν έχει ξεκινήσει με ένα 30% φυτρωση τουλάχιστον υπάρχει μεγαλο πρόβλημα!στους 5-6 μήνες έχεις περίπου το 50% στους 10 μήνες παίζει από 75-90% και μέχρι τους 12 ίσως και παραπάνω κάτι να παίξει ακόμα ένα 10%..αυτό είναι το χρονοδιάγραμμα περίπου..τώρα με τα στυλό που γίνεται πλέον όπως έκανες και εσύ,βλέπουμε ότι όλα γίνονται πολύ πιο γρήγορα,ίσως στους 8-9 μήνες να έχεις το 100%

Αυτο που γραφεις το ισχυριζονται τα grafts growth timeline που κυκλοφορουν στο Ιντερνετ και αναφερονται στο τελικο αποτελεσμα (φυτρωση + ωριμανση της τριχας)

Η φυτρωση ολοκληρωνεται κατα 80 - 90% στους 6 μηνες απο την επεμβαση.
Ρωτησε και τα παιδια εδω που κανανε μεταμοσχευση να δεις οτι εχω δικιο.
Στο επομενο 6μηνο απλα η τριχα μεγαλωνει, η διαμετρος της αυξανεται και η υφη της προσαρμοζεται με τα υπολοιπα υφισταμενα μαλλια.
 

Zeus30

New Member
παιδιά από τη δική μου εμπειρία, στο εξάμηνο έχεις το 75+% του τελικου αποτέλεσματος. Ολα τα αλλα είναι είτε για να ακολουθούν παρελκυστική πολιτική οι γιατροί είτε για σπάνιες εξαιρέσεις.
 

aeratos28

Just aeratos
κοιτά αυτό που λες Δημήτρη πιστεύω ότι γίνεται μόνο με pen,να έχεις τελικό αποτέλεσμα δηλαδή στο 8μηνο..και αν είδες το έγραψα και πιο πανω στον kwstaki..όσο για τα grafts growth timeline που λες δεν μου λένε τίποτα...γενικά πολλές π@π@ριες γράφονται,δεν πιστεύω ότι βλέπω στο νετ
 

Δημητρης38

Active Member
κοιτά αυτό που λες Δημήτρη πιστεύω ότι γίνεται μόνο με pen,να έχεις τελικό αποτέλεσμα δηλαδή στο 8μηνο..και αν είδες το έγραψα και πιο πανω στον kwstaki..όσο για τα grafts growth timeline που λες δεν μου λένε τίποτα...γενικά πολλές π@π@ριες γράφονται,δεν πιστεύω ότι βλέπω στο νετ

Ακομα και εγω που εκανα την πρωτη μου μεταμοσχευση πριν 20 χρονια περιπου (απο τους πρωτους που μπηκα στο χορό / ιντερνετ να ενημερωθω) ... στο 6μηνο θυμαμαι ειχα το τελικο αποτελεσμα οσον αφορα την φυτρωση τουλαχιστον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
ρε συ Δημήτρη σε ρωταω αν στους 6 μήνες βγήκε ότι εβαλες

Ειχα μαλλια οταν τα εβαλα (ΝW μηδεν)... επαθα shock loss και δεν μπορεσα να καταλαβω τι ποσοστο φυτρωσης ειχα γιατι μαζι με τα φυτεμενα επανηθανε και πολλα μαμισια.
Ξερω μονο οτι στους 6 μηνες οπως ηταν η εικονα μου ετσι και παρεμεινε
Τοτε νομιζα οτι ολα οσα ειχα στους 6 μηνες ηταν φυτεμενα και δεν θα μεινω ποτε φαλακρος

Βγηκανε καποια παντως τα οποια τα καταλαβαινα οτι ηταν φυτεμενα γιατι ηταν σγουρα και δεν χτενιζοταν οπως τα αλλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
καλά εσύ norwood 0 και πηγές να βάλεις μαλλιά??? έλεος είσαι!

φιλε.. οταν εκανα εγω την μεταμοσχευση... δεν υπηρχε ιντερνετ να φανταστεις
Διαβαζα τον επενδυτη τοτε θυμαμαι... ειχε μια fake φωτο με καραφλο φωτοσοπιασμενο που τον εμφανιζε με μαλλια
Ηρθα σε επαφη με την κλινικη να ρωτησω πως γινεται αυτη η τεχνικη
Μου κλεισανε ραντεβου..πηγα τους βρηκα.. μου υποσχεθηκανε πως αν κανω την επεμβαση δεν θα δω ποτε στην ζωη μου φαλακρα (ολο μου το σοι καραφλοι βλεπεις)..σε 3-4 ημερες μου κλεισανε χειρουργειο...τους ακουμπησα 1.000.000 δραχμες τοτε... και με γδαρανε.

Ημουν της αποψης εκεινη την εποχη οτι απο την στιγμη που εχουν αδεια λειτουργιας με διαφημισεις σε εντυπο τυπο ... την αληθεια θα λενε (οι ψευτες)
 

nikos chif

Active Member
Πρωτη φορα γραφω παιδια. Προχθες μιλησα με γεωργιου αλλα με αυτα που διαβαζω τωρα μου κοπηκαν τα ποδια. Τι να κανω...
 

Δημητρης38

Active Member
Πρωτη φορα γραφω παιδια. Προχθες μιλησα με γεωργιου αλλα με αυτα που διαβαζω τωρα μου κοπηκαν τα ποδια. Τι να κανω...

Αδερφε εγω το μονο που εχω να σου πω ... χωρις να θελω να σε επηρεάσω.. ειναι να ψαξεις στο ιντερνετ εναν Γιατρο που θα εχει σταθερα καλα αποτελεσματα ... καποιον που δεν θα ρισκαρεις μαζι του.

Επισης να ενημερωθεις για τις συγκεκριμενες επεμβασεις, να σχηματισεις ολοκληρωμενη εικονα ετσι ωστε να γνωριζεις το αποτελεσμα που θα μπορεις να εχεις.. το φορουμ θα σε βοηθησει πολυ σε αυτο !!
 

nikos chif

Active Member
Φιλε Δημητρη ειμαι καιρο στα φορουμ και εχω διαβασει σχεδον ολα οσα γραφεται. Ειχα διαβασει καλα λογια εκτος απο την περιπτωση μπουκλα...!!! Μιλησαμε προχτες,ενω του ειχα στειλει εμαιλ φωτο μου να μου πει ποσα grafs θα χρειαστω.Μου ειπε 2,500 heirline α ζωνη.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ
 

Δημητρης38

Active Member
Φιλε Δημητρη ειμαι καιρο στα φορουμ και εχω διαβασει σχεδον ολα οσα γραφεται. Ειχα διαβασει καλα λογια εκτος απο την περιπτωση μπουκλα...!!! Μιλησαμε προχτες,ενω του ειχα στειλει εμαιλ φωτο μου να μου πει ποσα grafs θα χρειαστω.Μου ειπε 2,500 heirline α ζωνη.ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙ

Ποσο χρονων εισαι ?
 
Μπλουζα