Traccas, fue, 3500 grafts, 20-21/11/2014

traccas

Active Member
Καθε επεμβαση ειναι.διαφορετικη οση κ η διαφορετικοτητα μεταξυ των ανθρωπων, δεν υπαρχει ενα στανταρ για μια επεμβαση 3000 γκραφτς, δηλ βαζεις 3000; θα γινεις ετσι. Οχι αυτο δεν ισχυει δυο ανθρωποι θα δεχθουν τον ιδιο αριθμο γκραφτς κ το αποτελεσμα θα ειναι διαφορετικο,στον εναν πλουσιοτερο η φτωχοτερο και αυτο επειδη το παχος της τριχας ειναι διαφορετικο,το δερμα επισης,το μεγεθος του κρανιου κ.α. ....καποιος με μικροτερο μετωπο θα δει πιο πλουσια hairline απο αλλον με μεγαλυτερο παντα με τον ιδιο αριθμο θυλακιων. Για μενα θα επρεπε ολα τα γκραφτ να τοποθετηθουν μπροστα και οσο πηγαινε προς τα πισω, διοτι με τη στρατηγικη που ακολουθησες ο γιατρος ,οποιοςκ αν ηταν,εβαλε τα πολυτριχα στο crown για περισοτερη καλυψη με αποτελεσμα να εκτεθει η μπροστινη καλυψη, κρατα μας ενημερους φιλε τρακα
Νικόλα όταν κατέβηκα Κύπρο είχα ως στρατηγική στο μυαλό μου να ξεκινήσω να καλύπτω από το μπιφτέκι και σε επόμενες μμ να καλύπτω και πιο μπροστά. Ο γιατρός (αφήνοντας πάντα σε μένα την απόφαση) μου είπε ότι αυτό είναι κάπως λάθος και συνήθως γίνεται πρώτα η hairline, και μετά πάμε προς τα πίσω. Ο γιατρός πρότεινε και εγώ αποφάσιζα. Μετά από κουβέντα καταλήξαμε ως στρατηγική να κάνουμε μια δυνατή hairline για να ξεμπερδεύουμε και να πυκνώσουμε την Α ζώνη τόσο ώστε να περισσέψουν μερικά για έστω και λίγο κάλυψη του crown. Δηλαδή αν μπορούμε να το πούμε έτσι η έκπτωση έγινε στην πύκνωση της Α ζώνης και όχι στη hairline. Για αυτό το λόγο λέω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος μόνο από το μέχρι τώρα αποτέλεσμα της hairline.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
Σιγουρα δε πρεπει να εισαι ευχαριστημενος με την επεμβαση διοτι δεν πηρες εως τωρα ενα δυνατο αποτελεσμα, μιλωντας με γενικοτητες θα επρεπε να ειχε δωσει περισοτερα στους 9,5 μηνες....οι προσδοκιες σου δεν πραγματοποιηθηκανγια τον α η β λογο και ειναι δυστυχως αληθεια μεγαλο το ρισκο...
 

kwsTakis

Active Member
σε πολλουσ η φυτρωση αρχιζει κ απο τον 6 μηνα κ μετα,,ολοκληρωμενη εικονα θα εχεισ σε 12 μηνεσ,,κανε υπομονη,,2 με 3 μηνεσ ακομα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νικολας Νικ τι ενοεις φιλε μου ήθελε παραπάνω grafts??τα grafts που έβαλε ήταν παρα παρα πολύ καλά γι αυτο το κομμάτι..ο cvial χοντρικά τωρα, περίπου στην ίδια έκταση έβαλε 2500 grafts και ή hairline του θα παίζει με πυκνότητα 55grafts..οπότε ήταν παρά πολλά αυτά που έβαλε ο Τράκας!φυτρωση δεν έχει ο φίλος,όχι ότι είναι λίγα ρε συ,είπαμε!όταν σου λέει ότι έχει 70% φυτρωση έβαλε 3000 και του βγήκαν τα 2000..αν και εγώ πιστεύω(γνώμη μου)ότι ή φυτρωση δεν περνάει το 50%..μακάρι να γίνει κάτι ακόμα αν και δύσκολο το βλέπω,γιατί και τα μισά grafts βγήκαν,και τζάμπα 3000-4000 € παραπάνω έδωσε για αυτά που βγήκαν από ότι εβαλε

DSCN4600(συμπιεσμένη).jpg

Έχεις απόλυτο δίκιο. Ας δούμε την περιοχή της hairline όπου μπήκαν τα graft. Είναι σχετικά μικρή και υπάρχει και η παρουσία αρκετών μαμά μαλλιών. Με τέτοιο δεδομένα το αποτέλεσμα έπρεπε να ήταν πολύ καλύτερο. Εγώ νομίζω ότι και δεν είχαμε καλή φύτρωση και πιθανώς έχουμε και shock loss στα υπάρχοντα. Βέβαια πολύ εύστοχα ο φίλος δεν βλέπει την ζητούμενη φύτρωση και εκεί που δεν είχε τίποτα και έχει δίκιο. Σίγουρα και η τρίχα παίζει μεγάλο ρόλο αλλά είναι σίγουρο επίσης ότι δεν υπάρχει ομογενοποιημένο αποτέλεσμα, υπάρχουν περιοχές που δεν υπάρχει τίποτα μετά την μμ, με φύτρωση έως και 0%. Εκεί είναι το πρόβλημα.
 

Δημητρης38

Active Member
Traccas τηλεφωνο αυριο στον Γιατρο, του στελνεις φωτογραφιες και ζητας αποψη.

Απο οτι ξερω, 6 μηνες θελει ο θυλακας να βγαλει τριχα, οποτε σε θεμα φυτρωσης δεν εχεις τιποτα να περιμενεις στους μηνες που εισαι. Ξεκινα θεραπεια με μινοξιδιλη και φινα να boostareis θυλακες μηπως και το σωσεις. Στις φωτογραφιες φαινεται να μην εχεις φυτρωση φιλε και ρολο παιζουν πολλοι παραγοντες. Εγω πιστευω οτι εισαι πανω απο 50% σε θεμα φυτρωσης αλλα δεν ειναι αποτελεσμα αυτο για 3000 grafts σε hairline και λιγοτερα σε Α zone.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
οντωσ απο τον 6ο μηνα θα πρεπε ναρχισεισ να βγαζεισ τριχουλεσ,,αλλα κανε λιγη πομονη

Από τον 3-4 μήνα πρέπει να βγάζει τριχούλες, στον 6ο μήνα έπρεπε να έχει 50%+ του τελικού. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά αυτός είναι ο κανόνας
 

poseidonas77

Well-Known Member
δεν εχει φυτρωση παιδια..50% με το ζορι..βλεποντας την φωτο που εβαλε ο cvial φενεται ξεκαθαρα...
ακομα και σοκλος μονιμο να επαθε εαν ειχε τη σωστη φυτρωση επρεπε να ειχε hairline εφαμιλη με του john john...εχει και απο πισω μαλια για σκια θα ηταν τουμπανο ο τρακας...!!!!
ακομα και φινα να επαιρνε το αποτελεσμα σχεδον το ιδιο θα ηταν...η φινα δεν κανει τιποτα στη φυτρωση
το πραμα φαινονταν απο τον 5μηνα οτι δε παει καλα αλλα ολλοι ελπιζαμε μηπως ειναι καθυστερημενη η φυτρωση....ο τρακας ειναι καλο παιδι και αξιζει το καλυτερο...αμεσως να επικοινωνησει με το γιατρο
για αποζημιωση η διορθωση ...σε 3 μηνες τι αλλο μπορει να περιμενει???
 

Δημητρης38

Active Member
δεν εχει φυτρωση παιδια..50% με το ζορι..βλεποντας την φωτο που εβαλε ο cvial φενεται ξεκαθαρα...
ακομα και σοκλος μονιμο να επαθε εαν ειχε τη σωστη φυτρωση επρεπε να ειχε hairline εφαμιλη με του john john...εχει και απο πισω μαλια για σκια θα ηταν τουμπανο ο τρακας...!!!!
ακομα και φινα να επαιρνε το αποτελεσμα σχεδον το ιδιο θα ηταν...η φινα δεν κανει τιποτα στη φυτρωση
το πραμα φαινονταν απο τον 5μηνα οτι δε παει καλα αλλα ολλοι ελπιζαμε μηπως ειναι καθυστερημενη η φυτρωση....ο τρακας ειναι καλο παιδι και αξιζει το καλυτερο...αμεσως να επικοινωνησει με το γιατρο
για αποζημιωση η διορθωση ...σε 3 μηνες τι αλλο μπορει να περιμενει???

Δεν ειναι τοσο ευκολο ο καθε γιατρος να καταφερει την hairline του john-john
Aν ηταν ετσι θα εβλεπες και την B.K να παρεχει αναλογα αποτελεσματα.
Η τεχνικη που εχει ο καθε Γιατρος ειναι αυτη που τον κανει να ξεχωριζει απο τους υπολοιπους οσον αφορα τα αποτελεσματα που παρεχει τουλαχιστον.

Η φινα μπορει να τον βοηθησει να σωσει τον θυλακα.. απο την στιγμη που δεν εχει φυτρωση εχει θεμα με τα μοσχευματα που τοποθετηθηκαν. Φινα και μινοξιδιλι για να boostarei εκτος και αν εχει καποια φλεγμονη στο δερμα οποτε εκει χρειαζεται επειγοντως επισκεψη σε δερματολογο. Εχει επενδυσει παρα πολλα λεφτα για να περιμενει να δει τι θα του φερουν οι επομενοι μηνες. Στην Ελλαδα της κρισης με 8.000 ευρω αγοραζεις σπιτι σημερα !!!

Πανω απο 50% φυτρωση εχει μην τρελαθουμε ρε παιδια.
50% φυτρωση σημαινει 1.500 grafts σε μια εντελως αδεια περιοχη... θα φαινοντα πολυ φτωχο το αποτελεσμα... εγω συμφωνω με το ποσοστο που εγραψε ο traccaς οτι η φυτρωση του ειναι 60-70% .... ολα μαζι μπροστα, υπολογιζω 2.000 μοσχευματα στο περιπου οτι φυτρωσανε απο τα συνολικα 3.000 που εβαλε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνώ poseidonas.το θέμα ξέρεις ποιο είναι?? 1ο:ο γιατρός θα αρχίσει τα δικά του,να περιμένει ακόμα μέχρι το12μηνο,οκ σε αυτό πες!αν και καμία διαφορα δεν υπάρχει αλλά τεσπα! και 2ο: μολις περάσει το 12μηνο θα αρχίσει τα κολπακια με εξετάσεις κτλ κτλ..όπως έχουμε δει! + ότι το γράψιμο πάει συνεφο.. να κάνει εξετάσεις λέει και στον boukla,έκανε εξετάσεις ο bouklas, και ούτε στα mail του παιδιού δεν απαντάει!..έλεος δηλαδή!και τι πάει να πει να κάνει εξετάσεις??? οοεεεεοοο!! αυτές τις εξετάσεις γιατί δεν του είπε να τις κάνει από πριν ώστε να είναι σίγουρος?? και αφού δεν τις έκανε από πριν ο bouklas,γιατί τον έβαλε χειρουργείο o doctor??χωρίς να ψάξει μήπως υπάρχει κάποιο θέμα και δεν ήταν καταληλος για εμφύτευση??πολλά τα ερωτήματα και ο γιατρός τρώει χαλούμι!
 

kwsTakis

Active Member
καθε οργανισμοσ ανταποκρινεται διαφορετικα,,πριν τον 6 μηνα δεν υπαρχει περιπτωση να δεισ θεαματικα αποτελεσματα,μετα τον 6ο,,,επισησ ο γιατροσ μ εμενα μ εχει πει πωσ σε μερικα ατομα ισωσ καθυστερει κ παραπανω η φυτρωση,,οποτε περιμενε κ μην προδικαζεισ τιποτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
καθε οργανισμοσ ανταποκρινεται διαφορετικα,,πριν τον 6 μηνα δεν υπαρχει περιπτωση να δεισ τριχα,,επισησ ο γιατροσ μ εμενα μ εχει πει πωσ σε μερικα ατομα ισωσ καθυστερει κ παραπανω η φυτρωση,,οποτε περιμενε κ μην προδικαζεισ τιποτα

Tι λες μωρε Κωστάκη που πριν το 6μηνο δεν υπαρχει περιπτωση να δεις τριχα.
Ποιος Γιατρος στο ειπε αυτο το πραγμα ? οεο ?
 

kwsTakis

Active Member
Tι λες μωρε Κωστάκη που πριν το 6μηνο δεν υπαρχει περιπτωση να δεις τριχα.
Ποιος Γιατρος στο ειπε αυτο το πραγμα ? οεο ?
δεσ τι εγραψα,,,απλα εννοω πωσ απο τον 6ο μηνα κ μετα βλεπεισ μαζικα να φυτρωνουν τριχεσ
 

aeratos28

Just aeratos
kwstakis δεν θέλω να παρεξηγηθω από εσένα με αυτό που θα πω,αλλά αυτό που λες είναι άκυρο εντελώς!ποιος σου το είπε αυτό ότι πριν το 6μηνο δεν βλέπεις τρίχα??όχι πες το όνομα του γιατρού για να γίνει ρόμπα ο τύπος!αυτός που σου την έκανε το είπε??αν στο είπε αυτός,σου το είπε επειδή το αποτέλεσμα σου πιστεύω με τις φωτό που έχω δει ως τώρα θα είναι περίπου ίδιο με του traccas..και εσένα πάνω από 50-60% φυτρωση δεν σε κόβω να έχεις!οπότε αν σου τα είπε αυτά για να ευλογήσει τα γενιά του και να μην παραδεχθεί ότι δεν είχες το αναμενόμενο αποτέλεσμα σου πέταξε τη μ@λ@κια ότι έτσι και έτσι μετά από 6 μήνες θα δεις κάτι να γίνεται για να κερδίσει χρόνο για την δικαιολογια
 

kwsTakis

Active Member
kwstakis δεν θέλω να παρεξηγηθω από εσένα με αυτό που θα πω,αλλά αυτό που λες είναι άκυρο εντελώς!ποιος σου το είπε αυτό ότι πριν το 6μηνο δεν βλέπεις τρίχα??όχι πες το όνομα του γιατρού για να γίνει ρόμπα ο τύπος!αυτός που σου την έκανε το είπε??αν στο είπε αυτός,σου το είπε επειδή το αποτέλεσμα σου πιστεύω με τις φωτό που έχω δει ως τώρα θα είναι περίπου ίδιο με του traccas..και εσένα πάνω από 50-60% φυτρωση δεν σε κόβω να έχεις!οπότε αν σου τα είπε αυτά για να ευλογήσει τα γενιά του και να μην παραδεχθεί ότι δεν είχες το αναμενόμενο αποτέλεσμα σου πέταξε τη μ@λ@κια ότι έτσι και έτσι μετά από 6 μήνες θα δεις κάτι να γίνεται για να κερδίσει χρόνο για την δικαιολογια
μπορει να υπεραβαλα,οκ,,απλα ηθελα να τονισω πωσ η μαζικη φυτρωση γινεται μετα τον 6ο μηνα
 

aeratos28

Just aeratos
kwstaki κοιτά να δεις,ο traccas κοντεύει 10 μήνες και παίζει γύρω στο 50 άντε 60% με το ζορι φυτρωση..λες να βγει το άλλο 40 % τώρα???? μακάρι πάντως να γινει
 

kwsTakis

Active Member
δεσ αρθρα γιατρων κ θα δεισ πωσ αναφερουν φυτρωση ακομη κ 15 μηνεσ μετα την μμ,,απλα ηθελα να τονισω πωσ χρειαζεται πολυ υπομονη,,
 
Μπλουζα