Traccas, fue, 3500 grafts, 20-21/11/2014

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εμενα με προβληματιζει η hairline Λιγο.
Ποσα grafts σε εβαλε crown traccas?
 

Flosk

Well-Known Member
Μπραβο ρε tracca, πας και συ για σουπερ αποτελεσμα.ευχομαι τα καλυτερα στη συνεχεια!!!
 

traccas

Active Member
John πίσω βάλαμε 580 τριχοθυλάκια μόνο.
Η στρατηγική ήταν να φτιάξουμε hairline και να πυκνώσουμε τη ζώνη πίσω από αυτή. Αλλά επειδή το μπιφτέκι με ενοχλεί αρκετά (ειδικά όταν βλέπω καμιά φώτο μου από πίσω να λάμπει επιβλητικά τρελαίνομαι) και επειδή η επόμενη επέμβαση θα γίνει σε 2 χρόνια τουλάχιστον είπα του γιατρού ό,τι περισσέψει να το χώσει στο μπιφτέκι μπας και μαυρίσει λίγο.
Η hairline γιατί σε προβληματίζει; Πιστεύεις έπρεπε να είχε δώσει κι άλλο;
Flosk σε ευχαριστώ. Μακάρι να τουμπανιάσω φίλε μου!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kρινω παντα βαση εμενα που βαλαμε σχεδον ιδια grafts αλλα εγω δεν εριξα καθολου crown αλλα εσυ ειχες λιγο περισσοτερα μαλλακια στη Β'ζωνη.
Οκ εγω τωρα που με ειδα στους 6 μηνες τα εχω αφησει και μεγαλυτερα σε μακρος αλλα την δικια σου Hairline την περιμενα λιγο πιο πυκνη.Οκ εισαι 6μηνο ακομη και βλεπουμε.
Σιγουρα απο ατομο σε ατομο διαφερει η αναπτυξη.
 

Δημητρης38

Active Member
Οντως υπαρχει μεγαλη διαφορα πριν και μετα
Εχουμε συνηθίσει τις πυκνες hairlines της hdc και μας κακοφαινονται οι υπολοιπες επεμβασεις.
Τρακα φιλε ευχομαι εσυ να μεινεις ικανοποιημενος με το τελικο αποτελεσμα που θα εχεις
Γραψε αν θελεις τι ποσοστο φυτρωσης πιστευεις οτι εχεις μεχρι τωρα ?
 

traccas

Active Member
Σε ευχαριστώ Δημήτρη. Σε όσα πετυχημένα αποτελέσματα του Γ***ου έχω δει δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά στις πυκνότητες και ελπίζω αυτό να γίνει τελικά και στη δική μου περίπτωση.
Δημήτρη υπολογίζω ότι πίσω είμαι στο 30% οπτικά και με την αφή στο 40% γιατί τώρα βγαίνουν κι άλλες. Μπροστά στο 50% μπορεί και 60%.
Εύχομαι το υπόλοιπο 40% και 60% να κάνει κι άλλη διαφορά.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαι εμεις το ευχομαστε σιγουρα!!!Παντα θελουμε καλα αποτελεσματα απο οπου και να ειναι γιατι ολοι σε ενα καζανι βραζουμε......
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φιλαράκο καλησπέρα, ελπίζω να είσαι καλά. Νομίζω πας αρκετά καλά, να ξέρεις ακόμη είσαι στο 70% της διαδρομής, στο 8μηνο θα δεις ακόμη περισσότερα και στο 12μηνο θα δεις το 100%. Οπότε ακόμη είσαι στα μισά, έχεις και πιο αργή φύτρωση απο το μέσο όρο νομίζω βλέποντας την εξέλιξη σου. Οπότε περιμένεις ακόμη περισσότερα. Βλέπω ομοιομορφη και σωστή φύτρωση, και να ξέρεις θα είχες ακόμη πιο υψηλή πυκνότητα αν έκανες θεραπεία όπως εγώ πχ, ο ilcapitano κτλ κτλ.

Η τριχόπτωση σου ειναι σε εξέλιξη, και σίγουρα στο διάστημα αυτό των 6 μηνών έχεις χάσει κάποια απο τα υφιστάμενα μαλλιά σου στην ζώνη Α μιας και δεν λαμβάνεις φιναστερίδη. Ταυτόχρονα έχεις σχετικά λεπτή τρίχα και μαύρο μαλλι που δημιουργεί μεγάλη αντίθεση με το δέρμα. Αυτα ειναι ντισαβανταζ σου και δεν σε κολακεύουν. Αν τουλάχιστον λάμβανες φιναστερίδη θα είχες διπλή πυκνότητα τώρα. Βέβαια όποιος κάνει μμ δεν σημαίνει πως πρέπει να λαμβάνει φιναστερίδη και δεν σε ενθαρύνω να πάρεις, αλλά να λέμε και την αλήθεια μας, φιναστερίδη + μμ ειναι το κλειδί για μεγάλες πυκνότητες.

Οπότε καλή επιτυχία που ειναι δεδομένη, έχεις πολλά να δεις ακόμη, και σε φύτρωση (ειδικά πίσω) αλλά και σε αύξηση όγκου και ποιότητας τρίχας. Για το δικό σου κεφαλι και λόγω των μειονεκτημάτων που έχεις και που ανέφερα πριν (αντίθεση χρώματος τρίχας με κρανίο, μη χρήση ισχυρής θεραπεία, τριχόπτωση σε εξέλιξη και σχετικά λεπτή τρίχα) αφού ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα σου, ιδανικό θα ειναι για σένα ενα hairstyle με σχετικά μακρύ μαλλίο 4-5 cm τουλάχιστον και χτενισμένο πλαγίως, και πίστεψε με δεν θα βλέπεις δέρμα ουτε για πλάκα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

traccas

Active Member
Φιλαράκο καλησπέρα, ελπίζω να είσαι καλά. Νομίζω πας αρκετά καλά, να ξέρεις ακόμη είσαι στο 70% της διαδρομής, στο 8μηνο θα δεις ακόμη περισσότερα και στο 12μηνο θα δεις το 100%. Οπότε ακόμη είσαι στα μισά, έχεις και πιο αργή φύτρωση απο το μέσο όρο νομίζω βλέποντας την εξέλιξη σου. Οπότε περιμένεις ακόμη περισσότερα. Βλέπω ομοιομορφη και σωστή φύτρωση, και να ξέρεις θα είχες ακόμη πιο υψηλή πυκνότητα αν έκανες θεραπεία όπως εγώ πχ, ο ilcapitano κτλ κτλ.

Η τριχόπτωση σου ειναι σε εξέλιξη, και σίγουρα στο διάστημα αυτό των 6 μηνών έχεις χάσει κάποια απο τα υφιστάμενα μαλλιά σου στην ζώνη Α μιας και δεν λαμβάνεις φιναστερίδη. Ταυτόχρονα έχεις σχετικά λεπτή τρίχα και μαύρο μαλλι που δημιουργεί μεγάλη αντίθεση με το δέρμα. Αυτα ειναι ντισαβανταζ σου και δεν σε κολακεύουν. Αν τουλάχιστον λάμβανες φιναστερίδη θα είχες διπλή πυκνότητα τώρα. Βέβαια όποιος κάνει μμ δεν σημαίνει πως πρέπει να λαμβάνει φιναστερίδη και δεν σε ενθαρύνω να πάρεις, αλλά να λέμε και την αλήθεια μας, φιναστερίδη + μμ ειναι το κλειδί για μεγάλες πυκνότητες.

Οπότε καλή επιτυχία που ειναι δεδομένη, έχεις πολλά να δεις ακόμη, και σε φύτρωση (ειδικά πίσω) αλλά και σε αύξηση όγκου και ποιότητας τρίχας. Για το δικό σου κεφαλι και λόγω των μειονεκτημάτων που έχεις και που ανέφερα πριν (αντίθεση χρώματος τρίχας με κρανίο, μη χρήση ισχυρής θεραπεία, τριχόπτωση σε εξέλιξη και σχετικά λεπτή τρίχα) αφού ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα σου, ιδανικό θα ειναι για σένα ενα hairstyle με σχετικά μακρύ μαλλίο 4-5 cm τουλάχιστον και χτενισμένο πλαγίως, και πίστεψε με δεν θα βλέπεις δέρμα ουτε για πλάκα.
Dance καλησπέρα φίλε.Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου. Έχεις δίκιο γενικά σε όλα όσα λες. Όντως έχω πιο αργή φύτρωση από άλλους και γενικά τα χαρακτηριστικά μου δε βοηθούν για ένα άριστο αποτέλεσμα, αλλά είμαι σίγουρος πως στο τέλος θα πάει καλά.
Όσον αφορά στη φίνα: προτιμώ 80% πύκνωση χωρίς φίνα παρά 100% φύτρωση με φίνα. Τι να την κάνω να την πάρω αφού δεν έχω σκοπό να την λαμβάνω μια ζωή και αφού δεν έχει αποδειχθεί πλήρως ότι βοηθά στην φύτρωση.
 

traccas

Active Member
Βρεγμένα εννοείς poseidona; Αν ναι, θα βγάλω απόψε κιόλας.
@poseidonas77 ορίστε οι φώτο με τελείως βρεγμένο μαλλί ακριβώς μετά το μπάνιο χωρίς καθόλου σκούπισμα.
IMG_20150524_235916-tiny.jpg
IMG_20150524_235952-tiny.jpg IMG_20150525_000022-tiny.jpg IMG_20150525_000112-tiny.jpg IMG_20150525_000245-tiny.jpg
 

Συνημμένα

  • IMG_20150524_235935-tiny.jpg
    IMG_20150524_235935-tiny.jpg
    257.1 KB · Προβολές: 548

poseidonas77

Well-Known Member
αδερφε πιστευω ο γεωργιου σου εκανε καλη δουλεια...κοιτωντας το πως ησουν σιγουρα θα αλαξει η εικονα σου σε πολυ μεγαλο βαθμο...εχεις λεπτη τριχα ...εδω εισαι ατυχος..νομιζω πρεπει να περιμενεις μεχρι το 12μηνο να παχυνουν οι τριχες...μπροστα με μακρυ μαλακι πιστευω θα εισαι πολυ καλα
πισω να δουμε ...
στρατηγικη χαραξες με το γιατρο??τι norwood πιστευεις θα φτασεις???
 

traccas

Active Member
Ο γιατρός με ρώτησε τι θέλω να κάνω και τι είναι αυτό που ενοχλεί περισσότερο. Του είπα ότι με ενοχλεί πολύ και το crown και για αυτό το λόγο μπηκαν αυτά που μπήκαν πίσω. Η στρατηγική ήταν σε συνεργασία με το γιατρό με την έννοια ότι αυτός μου έλεγε πόσα τριχοθυλάκια θα βγούν και πόσα χρειάζονται για να καλυφθεί κάποια περιοχή, αλλά η απόφαση ήταν δική μου. Γενικά αυτό που παρατήρησα ήταν ότι το άφηνε πάνω μου δεν ήθελε να πάρει θέση
Τώρα για norwood πιστεύω ότι ακολουθώ τον πατέρα μου και πάω για 5. Για αυτό το λόγο το ήξερα από την αρχή ότι θα πάω και για δεύτερη.
Αυτό καθόρισε και τη στρατηγική μου. Δηλαδή φτιάχνω καλά το μπροστά και το μισό-πιο οπίσθιο μέρος του crown και στο μέλλον φτιάχνω το άλλο μισό crown και ότι αραιώσει από το κέντρο.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και βρεγμένος είσαι μια χαρά παιχταρά μου, όλα καλά θα πάνε, στο 12μηνο θα είσαι ακόμη πιο κομπλέ!!
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Νικόλα νομίζω πρέπει να του δώσουμε 2-3 μήνες ακόμη, εγώ απο το 6μηνο στο 8μηνο ειδα μεγάλη διαφορά, εξίσου απο το 8μηνο στο 12μηνο. Στις 25/05 ειχε ενημερώσει ο τρακας, τι να ειδε αξιόλογο σε 10 μέρες?
 
Μπλουζα