Stpanos, fue+bht, 1200+200 grafts, 10-11/10/2011

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης...πρόθεση μεταμόσχευσης

Φίλε koskar την μεταμόσχευση θα την κάνω για μένα για λόγους που ανέφερα ..σίγουρα ότι χρειάζεται κάποιος χρόνος για την αποθεραπεία…. δεν με απασχολεί καθόλου πως θα το δουν δεν έχω σκοπό να το κρύψω και ελπίζω το αποτέλεσμα να κάνη μπάμ όπως αναφέρεις σε αντίθετη περίπτωση θα ανησυχήσω, αυτός είναι και ο στόχος μου να υπάρχει εμφανή αποτέλεσμα.
Είμαι σε μια ηλικία που αν δεν το κάνω τώρα δεν θα το κάνω ποτέ οπότε δεν έχει νόημα να περιμένω ούτος η άλλος οι επεμβάσεις αυτές πάντα θα είναι ακριβές σε σχέση με κάποιες άλλες να πέσουν και 2000-3000 κάτω δεν είναι θέμα σε σχέση με τον χρόνο που θα χάσω…περίμενα 20 χρόνια και αν είναι να γίνει κάτι είναι η κατάλληλη στιγμή.

Οι ελληνικές κλινικές και οι έλληνες γιατροί από μένα είναι εκτός για λόγους φτωχού αποτελέσματος, έχω δει την δουλειά τους σε μένα και σε άλλους …άστο καλύτερα.

Αν κάποιος θέλει να κάνη κάτι σοβαρό το εξωτερικό είναι μονόδρομος, αλλιώς να μην το κάνη, ξέρετε πόσα άτομα είναι υποτίθεται ευχαριστημένοι και διαφημίζουν τα αποτελέσματα τους οι ελληνικές εταιρίες και οι γιατροί…..αλλά πιθανόν να μην γνωρίζετε άτομα που απλά τους έσφαξαν και δεν μπορούν να βγουν από το σπίτι τους αλλάζοντας την ζωή τους δραματικά προς το χειρότερο σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο …απλά καταστραφήκαν ..είχα προσωπική επαφή με φίλο μου που γνώρισα σε κλινική κατά την διάρκεια των επαφών μου με μερικές από αυτές.

Πήγαινα μέρα παρά μέρα στο σπίτι του να του δώσω κουράγιο… μου είχε πει ότι σκεπτόταν να δώσει τέλος στην ζωή του…μετά από αυτό εγώ τα παράτησα όλα και είπα ναι είμαι καλύτερα έτσι.

Έβαλε κάποιες τρίχες αλλά όταν τον έβλεπες από πίσω στην περιοχή της τομής τρόμαζες ακόμη και μετά από πολύ καιρό η τομή ήταν εμφανή.

Δεν τα ισοπεδώνω όλα αυτό έγινε πολλά χρόνια πριν, και πολλά άλλαξαν, αλλά φέρνοντας στο μυαλό μου τα γεγονότα και τις στιγμές εκείνες ειλικρινά σας λέω τρέμω στην ιδέα να μην βιώσω κάτι τέτοιο.

Οι τεχνικές strip άλλαξαν οι ουλές από φαράγγι της Σαμαριάς έγιναν σχεδόν απαρατήρητες.

Βλέπω παιδιά που ανοίγουν θέματα για επέμβαση στην ελλάδα και πραγματικά στενοχωριέμαι…κρίμα…αυτά είναι προσωπικά μου βιώματα και δεν περιμένω κανένας να τα ασπαστεί….αλλά πολλοί από εδώ μέσα που έχουν επαφή με το αντικείμενο έχουν δει σίγουρα παρόμοια αποτελέσματα οπότε γνωρίζουν αν έχω δίκιο η όχι.

Κάθομαι και τα γράφω αυτά για να καταλάβουν οι πιο νέοι ότι η συγκεκριμένη επέμβαση δεν είναι απλά μια επίσκεψη στο οδοντίατρο και αν γίνει κάτι λάθος δεν έχει επαναφορά οπότε η το κάνης σωστά η μην το κάνης καθόλου.

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και την συμπαράσταση σας στην πρόθεση μου για την επέμβαση……
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pavlos

Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης...πρόθεση μεταμόσχευσης

Τα λογια ειναι περιττα!!!!
:clap2: :clap2: :clap2: :clap2:
Σου ευχομαι τα καλυτερα μετα τηνμεταμοσχευση να αλλαξη ολη σου η ζωη(προς το καλυτερο)!!!!!
 

koskar

Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης...πρόθεση μεταμόσχευσης

stpanos είπε:
Οι ελληνικές κλινικές και οι έλληνες γιατροί από μένα είναι εκτός για λόγους φτωχού αποτελέσματος, έχω δει την δουλειά τους σε μένα και σε άλλους …άστο καλύτερα.
Εννοείται ότι όταν σου έγραψα να ζητήσεις και άλλα consultation δεν αναφερόμουνα σε ελληνικές κλινικές (που είναι για γέλια...) αλλά μόνο για εξωτερικό. Στην περίπτωσή σου λόγο μεγάλου NW θα χρειαστείς οποσδήποτε strip όπου για αυτήν την μέθοδο υπάρχουν αυθεντίες στο εξωτερικό (όχι μόνο στην Κύπρο). Πλέον με το διαδίκτυο δεν δικαιούται κανείς από εμάς να λέει μετά, δεν ήξερα δεν έψαξα είναι όλα στην διάθεσή μας αρκεί να τα αναζητήσουμε και να πάρουμε την σωστή απόφαση προς όφελός μας.
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης...πρόθεση μεταμόσχευσης

Δυστυχώς δεν μπορώ να πάω στον Καναδά στον hasson που ειδικεύεται στα μεγάλα nw.

Αλλά και η HDC είναι από τις κορυφαίες εταιρίες σε παγκόσμιο επίπεδο…..εκείνο που με προβληματίζει είναι η τεχνική strip επειδή έχω αραιό μαλλί στην δότρια κατά πόσο δεν θα φαίνετε είμαι επηρεασμένος και από τον φίλο μου που ανέφερα ποιο πάνω και την φοβάμαι…εκεί κολάω δεν ξέρω…

Είδα κάποιες φωτογραφίες από την τομή μου φανήκαν καλές αλλά άλλο στο κεφάλι ενός ξένου και άλλο στο δικό σου.

Η περίπτωση μου είναι περίπου αυτή που δίνει το link ίσως και ελαφρώς ποιο αραιά

http://www.hdc.com.cy/index.php?pageid=273&patnum=38&pageNum_rs_ws_mm_photos_03_multiple_menu=3&totalRows_rs_ws_mm_photos_03_multiple_menu=57
 

LOK

Member

crossfire

Well-Known Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης...πρόθεση μεταμόσχευσης

LOK είπε:
Ρε παιδιά γιατί η hδc έχει τόσο χάλια φωτογραφίες στο site της...? Αφού είναι κορυφαία και έχει δείξει πολλά καλά αποτελέσματα...
Δείτε αυτό π.χ... http://www.hdc.com.cy/index.php?pageid=305&patnum=6&pageNum_rs_ws_mm_photos_03_multiple_menu=0&totalRows_rs_ws_mm_photos_03_multiple_menu=57

+1
το εχω τσεκαρει εδω και καιρο...στα διαφορα forum υπαρχουν φωτος με τρομερα αποτελεσματα της HDC.....στο site δυστυχως...υστερουνε
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

pavlos είπε:
Τα λογια ειναι περιττα!!!!
:clap2: :clap2: :clap2: :clap2:
Σου ευχομαι τα καλυτερα μετα τηνμεταμοσχευση να αλλαξη ολη σου η ζωη(προς το καλυτερο)!!!!!
Ευχαριστώ Παύλο να είσαι καλά…..
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Λοιπόν οι ημερομηνίες κανονίστηκαν η προκαταβολή ταχτοποιήθηκε, καλώς εχόντων των πραγμάτων η μεταμόσχευση θα πραγματοποιηθεί στις 10-11-12 Οκτωβρίου στήν HDC, τοποθέτηση 4000 graft strip 2500 fue 1500
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

stpanos είπε:
Λοιπόν οι ημερομηνίες κανονίστηκαν η προκαταβολή ταχτοποιήθηκε, καλώς εχόντων των πραγμάτων η μεταμόσχευση θα πραγματοποιηθεί στις 10-11-12 Οκτωβρίου στήν HDC, τοποθέτηση 4000 graft strip 2500 fue 1500

Ωραίος φίλε!!! Καλή επιτυχεία να έχεις!!! :)
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Μακάρι feni μπας και αλλάξει τίποτα με την κατάρα που κληρονομήσαμε
 

PANOS101

Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Ειμαι και εγω ιδιο περιπου Nw και σκεφτομαι για hdc.Πες μας τελικη τιμη και το fue απο που;
Χρονος διαμονης-επεμβασης και κοστος ολων με αεροπορικα;
Ευχομαι να σου πανε ολα καλά
Ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Το κόστος είναι περίπου στα 13.000…. 2500 strip 7000 euro και 1500 fue 6300 euro η διαδικασία θα πάρει 3 ημέρες 10,11,12 Οκτώβριου, έδωσα μια προκαταβολή 3000…περισσότερα θα ξέρω για την διαδικασία και τις λεπτομέρειες όταν φτάσω στο νησί.

Οι φωτογραφίες που έστειλα με μια εκτίμηση από τον κύριο Φιούρη για να έχω ένα ευπρεπές αποτέλεσμα θα πρέπει να βάλω 4000 grafts.

Τα αεροπορικά και την διαμονή για μια εβδομάδα τα καλύπτει η κλινική.
το καλό είναι ότι δεν έχω πλέον τριχόπτωση οπότε το αποτέλεσμα όποιο και αν είναι θα είναι μόνιμο έχω όμως περιορισμένη δότρια αλλά κάτι γίνετε….

Δυστυχώς σε μεγάλα nw ο συνδυασμός και των δυο τεχνικών είναι αναγκαίος για να έχεις κάποιο αποτέλεσμα.

Η περίπτωση μου είναι κάτι σαν και αυτό http://www.hdc.com.cy/index.php?pageid=273&patnum=38&pageNum_rs_ws_mm_photos_03_multiple_menu=3&totalRows_rs_ws_mm_photos_03_multiple_menu=57
 

PANOS101

Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Fue απο που θα σου πάρουμε τρίχες;θα στις βάλουμε πάνω κ πίσω;λογικά μπροστά θα μπούνε οι strip
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Περισσότερα θα ξέρω όταν φτάσω στο νησί εκείνο που ειπώθηκε στην συνομιλία μας ήταν να σχεδιαστεί μια καλή hairline crown και όσο πάει ίσως χρειαστεί και μια δεύτερη στο μέλλον για να καλύψει τυχόν μελλοντικές μου απαιτήσεις συνήθως ο σχεδιασμός γίνεται με τέτοιον τρόπο που και με μια μεταμόσχευση να δίνετε ένα ευπρεπές αποτέλεσμα και από εκεί και πέρα είναι θέμα δικό σου αν θα συνέχισης η όχι.

Επίσης θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι... ότι δεν είναι δυνατόν με 4000 grafts να αποκατασταθεί μια κλίμακα nw 6 μια προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι θα χρειαστώ περίπου μέχρι τα 6000 αλλά με τα 4000 η αλλαγή θα είναι αισθητά εμφανή και θα αλλάξει η εικόνα μου, οπότε στο μέλλον θα κάνω και μια δεύτερη για να ολοκληρωθεί.
Είναι σημαντικό να ξεκινήσεις σωστά μου το τόνισαν από την HDC αυτοί ξέρουν και τους έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.


Με fue μπορείς να πάρεις από όποια ασφαλή ζώνη είναι διαθέσιμη και ενδείκνυται γι αυτό… μην ξεχνάς και με την μέθοδο fue μπορείς να πάρεις και από το body….σε αναφορά μου σε αυτή την προέλευση μοσχευμάτων από την HDC η απάντηση τους ήταν ότι δεν είναι στην πρώτη τους επιλογή διότι και η ποιότητα της τρίχας και ο τρόπος συμπεριφοράς στο τριχωτό είναι διαφορετική και απλά παίζουν υποστηρικτικό ρόλο ανάμεσα στα ήδη υπάρχοντα…δηλαδή δεν μπορεί μια μεταμόσχευση να βασίζεται μόνο στο BHT για φυσικό αποτέλεσμα είναι η εσχάτη λύση σε περίπτωση ανεπαρκείας της δότριας.

Λύσεις υπάρχουν αλλά είναι ανάλογα την περίπτωση και ανάλογα το μέχρι που θες να φτάσεις…αν θες περισσότερες πληροφορίες νομίζω ότι μια επικοινωνία μαζί τους θα σου δώσει τις απαντήσεις που ζητάς πιο υπεύθυνα σε σχέση με αυτά που θα σου πω εγώ, καλό είναι οι ερωτήσεις σου να συνοδεύονται με φωτογραφικό υλικό για να μπορέσεις να πάρεις πιο εξατομικευμένες απαντήσεις στα ερωτήματα σου.
 

g-tsak

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

stpanos τωρα διαβασα το νήμα σου... είχα πρόσφατη εμπειρία μεταμόσχευσης στην HDC και οι άνθρωποι της είναι πολύ καλοί επαγγελματίες. να μη φοβάσαι τίποτα! σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλή δύναμη!!
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Ευχαριστώ για τις ευχές σου μακάρι να πάνε όλα καλά ελπίζω…. γιατί δεν είναι και λίγα τα χρήματα, ναι παρακολουθούσα το νήμα σου, το ξέρω ότι είναι καλοί επαγγελματίες, αυτό που θα ήθελα είναι να κοιτάζω στον καθρέπτη και να είμαι ευχαριστημένος με αυτό που βλέπω ένα αίσθημα που έχω καιρό να το νιώσω.
 

PANOS101

Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

τα μοσχευματα (2500 απο strip) στο ειπανε βλεποντας φωτογραφια σου; Ειδανε δηλ οτι δεν μπορουνε να παρουνε παραπανω μοσχευματα;
Γιατι αν μπορουνε να παρουνε π.χ. 3000 τοτε με fue θα θελεις 1000.Στο συνολο δηλ περιπου 1000ε κατω και 1 μερα λιγοτερη
Τους ρωτησες αν μπορεις να κανεις super mega sessions;
Με τις φωτο που εστειλες μπορουν να παρουν μια τελικη αποφαση στο τι πρεπει να κανεις η πρεπει να σε δουν απο κοντα;
sorry για τον βομβαρδισμο ερωτησεων αλλα η περιπτωση σου ειναι σαν την δικια μου(λιγο σπανιο στο forum),και η αληθεια ειναι οτι καταληγω και εγω σε htc και συντομα οποτε μου ηρθες λαχειο
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Λοιπόν κοίτα πως έχει η κατάσταση οι φωτογραφίες δεν μπορούν να δείξουν με λεπτομέρεια το τι ακριβώς θα χρειαστεί δίνουν όμως μια γενική εικόνα που μπορεί να εξαχτεί μια ασφαλή εκτίμηση και αναλόγως το τι απαιτήσεις έχεις σχεδιάζετε σε πρώτη φάση ένα πλάνο …σαφώς η κατ ιδίαν εξέταση είναι πιο εξατομικευμένη οπότε οι τελικές αποφάσεις θα παρθούν τότε, αλλά δεν θα διαφέρουν πολύ από την εκτίμηση που έγινε από τον κύριο Φιούρη.

Πχ η ελαστικότητα του δέρματος της δότριας δεν μπορεί να απεικονίσει η φωτογραφία η ποιότητα τις τρίχας το ποσοστό των πολύτριχων τριχοθυλακίων κ.α.

Το τελικό πλάνο μπορεί να γίνει έτσι όπως ανέφερες δεν το αποκλείω αλλά θα κυμανθεί εκεί.

Δεν με ενοχλεί που μου κάνης ερωτήσεις αυτός είναι ο σκοπός του forum να ενημερώνει ο ένας τον άλλον, είναι υποχρέωση μου έτσι έφτασα και εγώ εδώ …

Αλλά καλύτερα είναι να έρθεις σε επαφή μαζί τους, ότι και να σου πω εγώ δεν έχει τόση σημασία δεν είμαι ο ειδικός άλλωστε, και δεν θέλω να σου δημιουργήσω λανθασμένες εντυπώσεις και εκτιμήσεις , μιλώ για το πρόβλημα μου και μέσα από αυτό ότι ξέρω.
 

PANOS101

Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Το επόμενο βήμα λοιπόν είναι να επικοινωνήσω μαζί τους κ βλέπουμε .πιθανόν να προχωρήσω και εγώ για μεταμόσχευση σε κανά 2μηνο.να δοκιμάσω και αυτό το ρημαδι το χάλουμι..
και επειδή Μέχρι τότε θα εχεις κάνει και ΕΣΥ θα έχω σαφές Παράδειγμα επειδή τα κεφαλιά μας ταιριαζουνε
Σου εύχομαι να γίνεις όπως θες και να είσαι αυστηρός κριτής
 

stpanos

New Member
Απ: Εμπειρία μεταμόσχευσης,πρόθεση μεταμόσχευσης HDC

Σε ότι καταλήξεις εδώ θα είμαι…….βλέπεις και αναλόγως αποφασίζεις… εγώ έχω τραβήξει αρκετά από τις ελληνικές κλινικές και μου δημιουργήθηκε μια φοβία….δεν εμπιστεύομαι κανέναν….είχα κάνει μια fue στην DHI το 2004-05 αν θυμάμαι για 500 τριχοθυλάκια που η γιατί δεν επιβιώσαν η από αυτά δεν μπήκαν τόσα.. πρέπει να είναι τώρα καμία εκατοστή τρίχες και μου στοίχισε τότε 4000 ευρω.

Γιώργος Ζω…ς ο γιατρός…. καλός τι να κάνει όμως το παλικάρι ότι πει η πολιτική της κλινικής.
Πεταμένα λεφτά……αλλά αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις……. αποφάσισα στο νησί γιατί έχει δείξει καλά αποτελέσματα και είναι επαγγελματίες…αυτό μου αρκεί.
 
Μπλουζα