Proklos, fut+fue, 2600 grafts, 21/1/2013

proklos

Member
John83 είπε:
Φίλε proklo έχεις μιλήσει με κάποιον από την κλινική να τους αναφέρεις τους προβληματισμούς σου? Αν δεν το έχεις κάνει πιστεύω πως πρέπει να γίνει.

Φιλικά

Φιλε John83 θα επικοινωνησω εννοειται και με την κλινικη.Μετα το τριημερο!
Δν γινοταν ομως να μην εκφρασω τους προβληματισμους μου και μεσα στο φορουμ!


n094 είπε:
Φιλε proklo μην ανησυχείς, είναι ακόμα νωρίς... κάποιοι (οι περισσότεροι) βλέπουν αποτέλεσμα μετά τον 5 μήνα, κάποιοι λίγοι τυχεροί βλέπουν νωρίτερα, οπότε θα σου πρότεινα να περιμένεις τουλάχιστον ακόμα 1 μήνα για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Εννοειται πως δεν εχω τελεσιδικησει ..Υπομονη αφθονη!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Proklos καλησπέρα! Η γνώμη μου ειναι πως θα πρέπει να περιμένεις κανά 2μηνο ακόμα αλλα ίσως και να πρεπει να αποδεχθεις πως με 2600 grafts δεν θα δωσεις οριστική λύση στο πρόβλημα σου! Ειναι μεγάλη η επιφάνεια που πρεπει να ασχοληθείς και λίγα τα μοσχεύματα που έχεις βάλει για να μην ξαναασχοληθεις! Θα βελτιωθεί σίγουρα αλλα δεν έχεις ξεμπερδεψει..Μάλλον χρειάζεσαι άλλα μια για να ξεγνοιασεις! Μην κανεις το λάθος να μετανοιωσεις για τις επιλογές σου απλα να δεις την αλήθεια που λεει πως 1 μεταμόσχευση ειναι αρκετή για Norwood 2-3 στα σαρανταβαλε , όχι για ολους τους άλλους! Ειναι προσωπική άποψη αυτή , ελπίζω να μην σε στενοχωρω , θεωρώ πως έχεις κάνει το 1ο μεγάλο βήμα και πως θα πρεπει να σκέφτεσαι θετικά γιαυτο! Σε μερικούς μήνες θα είσαι πολυ καλύτερα απο πριν την μ/μ σου.Σου εύχομαι ότι καλύτερο απο καρδιας!
 

proklos

Member
Flosk προσεξε να δεις τι γινεται.Εγω δεν θεωρησα οτι με μια μτσχ θα γινω μαλλι ντουμπανο αλλα οτι θα υπαρξει μια σχετικα καλη πυκνωση η οποια θα περιορισει το προβλημα!Αυτος ηταν και ο λογος που εκανα τη μτσχσ και που νομιζω οτι ολοι εδω μεσα καπως ετσι το σκεφτηκαν!Να σου πω μονο οτι στην κλινικη, μου ειχαν κανει λογο επειδη υπαρχουν ηδη μαλλια στο κεφαλι μου,πως το αποτελεσμα θα ειναι εκπληκτικο σε σημειο να μη φαινεται δερμα!ΔΕν αμφισβητω τα λεγομενα τους ,απλα αναμενω...
Εννοειται πως δεν μετανιωνω για το βημα αυτο και δεν το θεωρω λαθος!μονο καλο μπορει να βγει μεσα απο μια τετοια κινηση!
Δν με στεναχωρουν τα λογια σου,το αποτελεσμα θα με ριξει ψυχολογικα σε περιπτωση του μη αναμενομενου!!
 

Flosk

Well-Known Member
Αν σου είπαν συγκεκριμένα πως θα έχεις ένα εκπληκτικό αποτελεσμα παω πάσο,αλλα μου φαίνεται δύσκολο να χρησιμοποιεί μια σοβαρή κλινικη τέτοιο λεξιλόγιο και μάλιστα σε μια όχι εύκολη περίπτωση οπως η δικιά σου. Οπως και να έχει proklos εσυ ξέρεις καλύτερα και το μόνο σίγουρο ειναι πως ειναι ακόμη νωρίς για να αγχωνεσαι. Κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά, το έχουμε πει πολλές φορές! Υπομονή και ολα θα πανε καλα. Είσαι στην μέση της διαδικασίας ακόμα..Σε κανα πεντάμηνο μπορεί να κανεις τούμπες απτή χαρά σου :)
 

proklos

Member
Flosk είπε:
Αν σου είπαν συγκεκριμένα πως θα έχεις ένα εκπληκτικό αποτελεσμα παω πάσο,αλλα μου φαίνεται δύσκολο να χρησιμοποιεί μια σοβαρή κλινικη τέτοιο λεξιλόγιο και μάλιστα σε μια όχι εύκολη περίπτωση οπως η δικιά σου. Οπως και να έχει proklos εσυ ξέρεις καλύτερα και το μόνο σίγουρο ειναι πως ειναι ακόμη νωρίς για να αγχωνεσαι. Κάθε οργανισμός αντιδράει διαφορετικά, το έχουμε πει πολλές φορές! Υπομονή και ολα θα πανε καλα. Είσαι στην μέση της διαδικασίας ακόμα..Σε κανα πεντάμηνο μπορεί να κανεις τούμπες απτή χαρά σου :)


Θα δουμε Flosk .στην παρουσα φαση ο καιρος ειναι εχθρος και οχι συμμαχος!
Αναμενουμε!
Θα εχω περισσοτερα θεματα προς συζητηση απο βδομαδα οπου και θα συναντηθω με ατομο της κλινικης.
 

athenian

Well-Known Member
Βελτιωση στην εικονα σου υπαρχει αλλα δεν ειναι στο επιπεδο που σου υποσχεθηκαν ακομη.Στην θεση σου θα μιλουσα μαζι τους αλλα να ξερεις οτι δεν εχεις δει ακομα την τελικη εικονα.
 

proklos

Member
athenian είπε:
Βελτιωση στην εικονα σου υπαρχει αλλα δεν ειναι στο επιπεδο που σου υποσχεθηκαν ακομη.Στην θεση σου θα μιλουσα μαζι τους αλλα να ξερεις οτι δεν εχεις δει ακομα την τελικη εικονα.

Λιγα πραγματα athenian ..Βασει των αποτελεσματων της κλινικης και των χρηματων που δαπανηθηκαν φυσικο ειναι να εχω μεγαλυτερες προσδοκιες!
Σε 2-3 μηνες θα εχουμε ξεκαθαρη εικονα..
 

Bane

Member
φιλε προκλο υπέρχει βελτίωση αλλα μικρή,περιμενε ακομη λίγο, μιλα και με τους γιατρούς σου ;)
 

koskar

Member
Μην περιμενεις οτι εαν μιλήσεις με την κλινική θα σου δώσουν κάποια ιδιαιτερη απαντηση. Σε αυτες τις περιπτωσεις όπου δεν επιτυγχανεται η απαιτουμεη πύκνωση, σου λενε οτι πρέπει να περιμένεις 9 μηνες για να κρινεις το τελικο αποτελεσμα και ισως σου υποσχεθουν μια καλυτερη τιμη για την δευτερη τυχον μτχ.
Απλως εσυ θα χρειαστει να δεις εαν θα ξαναπας στην ιδια κλινική εφοσον δεν εισαι ικαναοποιημενος απο την πρωτη μτχ ή εαν θα κοιταξεις για άλλη κλινική.
Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο ακομη πριν επικοινωνησεις εαν και δεν νομιζω οτι θα υπαρξει σημαντικη διαφοροποιηση στο αποτελεσμα σου. Πάντως το σημαντικο που πρεπει να αποφασισεις ειναι τι θα κάνεις απο εδώ και πέρα όσον αφορα την δευτερη μτχ σου...
 

proklos

Member
koskar είπε:
Μην περιμενεις οτι εαν μιλήσεις με την κλινική θα σου δώσουν κάποια ιδιαιτερη απαντηση. Σε αυτες τις περιπτωσεις όπου δεν επιτυγχανεται η απαιτουμεη πύκνωση, σου λενε οτι πρέπει να περιμένεις 9 μηνες για να κρινεις το τελικο αποτελεσμα και ισως σου υποσχεθουν μια καλυτερη τιμη για την δευτερη τυχον μτχ.
Απλως εσυ θα χρειαστει να δεις εαν θα ξαναπας στην ιδια κλινική εφοσον δεν εισαι ικαναοποιημενος απο την πρωτη μτχ ή εαν θα κοιταξεις για άλλη κλινική.
Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις λιγο ακομη πριν επικοινωνησεις εαν και δεν νομιζω οτι θα υπαρξει σημαντικη διαφοροποιηση στο αποτελεσμα σου. Πάντως το σημαντικο που πρεπει να αποφασισεις ειναι τι θα κάνεις απο εδώ και πέρα όσον αφορα την δευτερη μτχ σου...

koskar ειπαμε αρκετες φορες οτι θα περιμενουμε και μετα θα κρινουμε!
Θεωρω πως ειναι κριμα και για μενα αλλα και για την κλινικη να μιλαμε στο πενταμηνο για μετρια αποτελεσματα αλλα και για το ενδεχομενο δευτερης μτσχς!
Ευχαριστω για τις αποψεις σου παντως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Τώρα συμφωνώ proklos, γενικά μια μμ μπορεί να δείξει τα αποτελέσματα της (ανάλογα με την τεχνική και τον άνθρωπο) από τους 6 έως και τους 12 μήνες, ενώ θα έλεγα ότι το τελικό, τελικό αποτελέσμα το έχεις ίσως και μέχρι τον 15-16 μήνα, οπότε μη βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα. Κοίτα να χαρείς το καλοκαίρι σου και είμαι σίγουρος πως όλα θα πάνε καλά και τον Σεπτέμβριο θα έχουμε ευχάριστα νέα και από εσένα.
 

proklos

Member
καλημερα και παλι.πριν δυο μερες εκλεισα 6 μηνες αναμονης..
παραθετω τις φωτογραφιες και αναμενω τα σχολια σας .
δική μου αποψη και εκτιμηση ειναι ενα μετριο αποτελεσμα στο
μπροστινο μερος του κεφαλιου και ελαχιστο στο πισω!
ανεβαζω φωτογραφιες αλλες μεσα στο σπιτι ,αλλες στον ηλιο κτλ.
εχω σημειωσει μεσα σε κοκκινο κυκλο το σημειο που πιστευω οτι
υπαρχει το μεγαλυτερο προβλημα και αυτοματως οχι ικανοποιητικο
αποτελεσμα.


εδω λοιπον
 

Συνημμένα

  • 25713 152.jpg
    25713 152.jpg
    251.8 KB · Προβολές: 517
  • 25713 149.jpg
    25713 149.jpg
    187 KB · Προβολές: 545
  • 25713 147.jpg
    25713 147.jpg
    144.4 KB · Προβολές: 528
  • 25713 160.jpg
    25713 160.jpg
    184.7 KB · Προβολές: 514
  • 25713 143.jpg
    25713 143.jpg
    96.3 KB · Προβολές: 563

tasos33

Well-Known Member
σιγουρα θα πρεπει να περιμενεισ κανα διμηνο ακομα,αλλα οι 2600 που εβαλες θεωρω οτι ειναι λιγες για ολη αυτην την επιφανεια,εγω που ειμαι σαν εσενα περιπου για ολη αυτην την εκταση εχω συζητησει για 3500 τθλ
 

krhtikos21

Member
είναι 2600 για νοργουντ 5 κάλυψη?
ε λογικά κάπου τόσο θα βγει η πυκνότητα δε πάει παραπάνω πολύ.
είναι μεγάλη η έκταση.
η κλινική σου πρότεινε μέθοδο και μοσχεύματα? ή δεν είχες χρήματα
 

horhitto4

Member
μπροστα ομως ρε proklos ειναι καλη η φυτρωση (βεβαια ειχες και τριχες ηδη) πισω να εστιασεις σε δευτερη μμ σε συνδυασμο με θεραπεια...αλλα μπροστα δε νομιζω να σου πουνε κατι αντε το πολυ πολυ να σου βαλουν ενα 500ρι ακομα πισω θες ενα 2ιχιλιαρο...
 

proklos

Member
londonakis είπε:
Καλημέρα Proklos. Τι λόγο είχες? Πόσες τρίχες μπήκανε δλδ?

οταν λες λογο?


horhitto4 είπε:
μπροστα ομως ρε proklos ειναι καλη η φυτρωση (βεβαια ειχες και τριχες ηδη) πισω να εστιασεις σε δευτερη μμ σε συνδυασμο με θεραπεια...αλλα μπροστα δε νομιζω να σου πουνε κατι αντε το πολυ πολυ να σου βαλουν ενα 500ρι ακομα πισω θες ενα 2ιχιλιαρο...

εκει θελω να εστιασω φιλε.οτι μπροστα κατι εγινε.και σιγουρα δεν περιμενα να φυγω βαλτεραμα απο την κλινικη,απλα με ανησυχει το οτι στο πισω μερος δεν υπαρχει η ιδια εξελιξη με το μπροστα.
 

londonakis

New Member
Αν δεν είχες καλο λόγο τριχοθυλακίων μπορεί τα 2600 τριχοθυλάκια να ήτανε 3000 τρίχες αλλά μπορεί με καλό λόγο να ήτανε και 5000 τρίχες αυτές που μπήκανε. Έχει σημασία σε τόσο μεγάλη έκταση που κάλυψες να καταλάβουμε πόσες ήτανε τελικά οι τρίχες.
 

proklos

Member
kritikos21 με την κλινικη που ειχαμε μιλησει ειπαμε οτι θα κανουμε STRIP να παρουμε πολλα μοσχευματα και μετα θα συμπληρωναμε με FUE μεχρι να φτασουμε στο οριο των χρηματων που διεθετα την συγκεκριμενη στιγμη.σιγουρα αν ειχα μεγαλυτερη οικονομικη ανεση ,θα εβαζα 1000 παραπανω!
Αυτο που με ανησυχει ειναι το πισω μερος οπου το νιωθω αδειο σε σχεση με το μπροστα ενω τα μοσχευματα κατανεμηθηκαν ισομερώς.


londonakis είπε:
Αν δεν είχες καλο λόγο τριχοθυλακίων μπορεί τα 2600 τριχοθυλάκια να ήτανε 3000 τρίχες αλλά μπορεί με καλό λόγο να ήτανε και 5000 τρίχες αυτές που μπήκανε. Έχει σημασία σε τόσο μεγάλη έκταση που κάλυψες να καταλάβουμε πόσες ήτανε τελικά οι τρίχες.

δν θυμαμαι αν το αναπτυξαμε αυτο το κομματι με την κλινικη.μπορει να μου το ανελυσαν αλλα δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη ,ουτε το βρισκω καπου γραμμενο
 
Μπλουζα