Pilotaki, fue, 4500 grafts, 26-27/11/2015

aeratos28

Just aeratos
γιατί μόνο το 15%?? βασικά το λέω επειδή έχουμε δει ότι συνήθως με τα pen κρατάει ένα αρκετά μεγάλο μέρος των μοσχευμάτων και αναπτυσονται κανονικα χωρίς να πεφτουν πρώτα..μπορεί και ένα 40-50% των μοσχευμάτων από αρκετά παιδιά που έχουμε δει..εντάξει αυτό δεν λέει τίποτα,το θέμα είναι να βγουν τώρα αυτά που μεγάλες,μακάρι δηλαδή!εσύ πως τα βλέπεις?;)
Είμαι στους 2 μήνες και 10 ημέρες. Κάτι αρχίζει και σκάει τώρα! Στο εξέταση του 2μηνου μου είπαν από D*I ότι κράτησα το 10-15% περίπου.
Στου 4 μήνες θα ανεβάσω και φωτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Μπακαλίστικη προσέγγιση και μεγάλο το πρόβλημα σου. Πρέπει να κάνεις προσεκτικότερο στρατηγικό σχεδιασμό.
 

Hope

Active Member
γιατί μόνο το 15%?? βασικά το λέω επειδή έχουμε δει ότι συνήθως με τα pen κρατάει ένα αρκετά μεγάλο μέρος των μοσχευμάτων και αναπτυσονται κανονικα χωρίς να πεφτουν πρώτα..μπορεί και ένα 40-50% των μοσχευμάτων από αρκετά παιδιά που έχουμε δει..εντάξει αυτό δεν λέει τίποτα,το θέμα είναι να βγουν τώρα αυτά που μεγάλες,μακάρι δηλαδή!εσύ πως τα βλέπεις?;)
Συγκρατημένη αισιοδοξία!
Βέβαια με τα grafts που εβλαλα δεν περιμένω και θαύματα
Θα δούμε...
 

tasos33

Well-Known Member
Μπακαλίστικη προσέγγιση και μεγάλο το πρόβλημα σου. Πρέπει να κάνεις προσεκτικότερο στρατηγικό σχεδιασμό.
ετσι οπως τα γραφει ο φιλος ειναι οντως μπακαλιστικη η προσεγγιση...πιστευω πως ο ντοκ πρεπει να τα εξηγησε η απλσ να του κανε μια πρωτη εκτιμηση κ ο φιλος να μη καταλαβε...
αν βεβαια ειπε ο ντοκ ελα σξασε τα φραγκα κ βλεπουμε τοτε εχουμε μια κλασσικη συμπεριφορα ελλ. κλινικης τυπου b.k που ελεγε ....θα σε κανω καραφωτη.....
 

giannis25

Member
φιλε εγω θα σου λεγα να μην πας στον β**ρη. και να κοιταξεις για κυπρο. κυπρο εχουν καλα αποτελεσματα. αν ειχες κοιταξει το φορουν θα εβλεπες και αλλους που ειχαν παει D**I και το αποτελεσμα τους δεν ηταν καλο. ή στην L**er.... Cl..... Χωρις να θελω να κανω διαφημιση στην κυπρο. καλο θα ηταν να μας ελεγες το ονομα του γιατρου στην D**I που σου εκανε την μεταμοσχευση. Στην D**I ο παπ**....... είναι πολυ καλ΄ς γιατρός. βλέποντας αποτελέσματα και ιστορίες μελών πριν και μετά αντικειμενικά θα σου ελεγα να πας Κύπρο. Στον Β**... δεν έχουμε σαφή εικόνα γνώμη δεν εχουν παει πολλοί και είναι ρίσκο εγω θα σου λεγα να πας καπου στα σιγουρα να διαβάσεις ιστορίες μελών στο σαιτ και σε ξενα σαιτ. εγω θα σου έλεγα πηγαινε καπου οπου θα δεις θα πληρωσεις τοσα λεφτα αλλα θα πιασουν. ψαξτο παρα παρα παρα πολυ. σε γενικες γραμες σου λεω αυτα που σου λενε και οι αλλοι. εγω που το χω ψαξει και θελω να κανω και γω δεν θα πηγαινα στον β**... εγώ θα σου λεγα να το ακυρώσεις. δεν εχουμε σαφη εικονα γι αυτον οπως για αλλους που εχουμε σαφη εικονα. ψαξτο παρα παρα παρα πολυ καλα.
 

Pilotaki

Member
Θα μιλήσω δευτέρα για τιμή και πόσα grafts και θα σας πώ τα πάντα παιδιά. όσο για την δότρια μου θα ανεβάσω αύριο μεθαύριο φώτο .!
 

Pilotaki

Member
Παιδιά μόλις έβγαλα μερικές φώτο απο δότρια να δείτε, τώρα είμαι αρκετα κοντοκουρεμένος. Όσο για κύπρο δεν με πέρνει οικονομικά, έιχα διαβάσει τα σχετικά forum. Για την D*I δεν θυμάμαι γιατρό... τότε το μόνο που σκεφτόμουν ήταν το αποτέλεσμα .. το μικρό της ηλικίας βλέπεται. Όσο για εδώ θα ρωτήσω να μάθω να σας πω, νομίζω μου είχαν πει 5000grafts το λιγότερο αλλά θα το διασταυρώσω αύριο μην τυχόν και λέω κατι λάθος.
 

Συνημμένα

  • 12053185_10204679383294409_1071533806_n.jpg
    12053185_10204679383294409_1071533806_n.jpg
    48.9 KB · Προβολές: 702
  • 12083809_10204679383054403_2061943570_n.jpg
    12083809_10204679383054403_2061943570_n.jpg
    96.8 KB · Προβολές: 719

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
τουλαχιστον πες τον β**ρη οτι μιλας εδω στο φορουμ.να βαλει τα δυνατα του αν θελει να κερδιζει εδαφος.
 

Hope

Active Member
Ας με διορθώσουν κα
Παιδιά μόλις έβγαλα μερικές φώτο απο δότρια να δείτε, τώρα είμαι αρκετα κοντοκουρεμένος. Όσο για κύπρο δεν με πέρνει οικονομικά, έιχα διαβάσει τα σχετικά forum. Για την D*I δεν θυμάμαι γιατρό... τότε το μόνο που σκεφτόμουν ήταν το αποτέλεσμα .. το μικρό της ηλικίας βλέπεται. Όσο για εδώ θα ρωτήσω να μάθω να σας πω, νομίζω μου είχαν πει 5000grafts το λιγότερο αλλά θα το διασταυρώσω αύριο μην τυχόν και λέω κατι λάθος.
Pilotaki δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά νομιζω ότι η δότρια σου δεν δίνει με τίποτα 5.000 grafts (safe zone).
Ας μας πουν όμως την άποψη τους και οι εμπειρότεροι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ας με διορθώσουν κα

Pilotaki δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά νομιζω ότι η δότρια σου δεν δίνει με τίποτα 5.000 grafts (safe zone).
Ας μας πουν όμως την άποψη τους και οι εμπειρότεροι.

Πρέπει να βάλει και πλάγιες φώτο για συνολική άποψη...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pilotaki

Member
Καλησπέρα Παιδιά, μίλησα με τον Ιατρό η μ.μ είναι για 5000grafts το λιγότερο, σε δύο συνεδρείες, έχει δει την δότρια μου κ είπε ότι είμαστε τέλεια δεν θα επικεντρωθεί μόνο στην πίσω περιοχή όπου εκεί έκανα την προηγούμενη φορα, αλλά θα πάρουμε και απο τα πλάγια γτ είναι πολύ καλά εκεί ! Επίσης εάν απαιτηθεί θα πάρει και απο γένια στήθος για το "μπιφτέκακι" πίσω ! Αυτά τα λίγα, προς το παρόν !
 

Δημητρης38

Active Member
Καλησπέρα Παιδιά, μίλησα με τον Ιατρό η μ.μ είναι για 5000grafts το λιγότερο, σε δύο συνεδρείες, έχει δει την δότρια μου κ είπε ότι είμαστε τέλεια δεν θα επικεντρωθεί μόνο στην πίσω περιοχή όπου εκεί έκανα την προηγούμενη φορα, αλλά θα πάρουμε και απο τα πλάγια γτ είναι πολύ καλά εκεί ! Επίσης εάν απαιτηθεί θα πάρει και απο γένια στήθος για το "μπιφτέκακι" πίσω ! Αυτά τα λίγα, προς το παρόν !


Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο !!!!
Εαν πιστευει πραγματικα αυτο που λεει.... τοτε ανεβαζει τον πηχη ψηλα.

Βεβαια κατα ποσο μπορει να παρει 5.000 grafts σε 2 ημερες... με δοτρια ηδη οργωμενη απο απο μια fue.. με πλαινα που δεν δινουν μεγαλο αριθμο μοσχευματων (σε ολους οχι μονο σε εσενα πιλοτακι)... και γενια-σωμα για να φτασει τα 5.000 ρισκάροντας το ποσοστο φυτρωσης .. ειναι αλλη ιστορια.

Εγω πιλοτακι θα ηθελα να δω τι δουλεια θα σου κανει !!
 

aeratos28

Just aeratos
ρε pilotaki τρελε.!χαχα πας για πολύ μεγάλο εγχείρημα!είναι σίγουρος ο γιατρός??πολύ επικυνδινο μου φαινεται..ας πούμε ότι σου τα βγάζει αυτά τα grafts.που πολύ αμφιβάλλω αν γίνεται λόγο δοτριας αλλά πες ότι τα βγάζει..ξέρεις πως θα μείνει πίσω το κεφάλι??επειδή ήδη έχεις κάνει μια φορά..γι αυτό το λέω..Κοσσυφοπέδιο θα αφήσει μετά το πέρας της βομβιστικής επίθεσης που θα κάνει με το μοτεράκι του..αλλά οκ και σε αυτό πες..αν δεν έχεις επιθυμητό αποτέλεσμα μετά τι γίνεται??? οοεεοοοο!!πως θα μπορείς να διορθώσεις πιθανό μη σωστό αποτέλεσμα??? ή γνώμη μου είναι να μην το κανείς αυτό..πήγαινε πιο συντηρητικα.. τουλάχιστον σπάσε σε 2 εμφυτεύσεις..2500 τώρα,αν και τα θεωρώ πολλά και 2500 μετά από 1.5-2 χρόνια ώστε να είναι και λιγότερες οι απώλειες..τι θα κανείς τώρα είναι δική σου απόφαση,καλή επιτυχία σε ότι και αν κανεις..
 

Flosk

Well-Known Member
Συμφωνω με Aerato. Καλυτερα να κανεις μια με 2500 να δεις πως θα παει αλλα και να μην επιβαρυνεις το αιματολογικο δικτυο τοσο πολυ. Ισως εχεις απωλειες.. Ο γιατρος εχει ξανακανει τοσο μεγαλη μμ σε καποιον με την πρωτη; Για ρωτα τον.
Οσον αφορα το πως θα ειναι η δοτρια εμενα ο Μ*ρας μου εχει παρει 5000 με στριπ και fue και δεν φαινεται τπτ. Δεν ξερω αν παρω και αλλα στο μελλον πως θα ειναι αλλα πρεπει να ειναι ο γιατρος πολυ καλος για ενα τετοιο εγχειρημα. Βεβαια ειπες πως θα παρει και απο μουσι και στηθος αλλα δεν διευκρινισες ποσο.
 

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνώ ρε συ flosk αλλά εσύ όπως ειπες 5000 με στριπ και fue..γύρω στα 3300 αν δεν κάνω λάθος η ταν το strip..ενώ με fue δεν πρέπει να έχεις φτάσει τα 2000..αν τα είχες πάρει όλα με fue όμως?? και ο pilotakis έχει ήδη 1 εμφύτευση με 1500-2000 πάνω κάτω! αν βγάλει και αλλά 5000 χοντρικά από πίσω πως θα είναι??πολύ δύσκολα τα πράγματα..θα αδειασει παρά παρά πολυ
 

dimitris50423

Well-Known Member
και εγω συμφωνω οτι εχει αραιη δοτρια.
Ειναι καλη ιδεα να κανει αυτο που ειπατε μια τωρα με 2500 γκραφτς και την επομενη σε 1 χρονο..Δεν ξερω μονο αν θα του αρεσει το αποτελεσμα οταν θα εχει μαλλια μπροστα μονο.. αν μπορει να κανει υπομονη κ να τα κραταει κοντα οκ.
Ο Βεκρης εχει κανει σιγουρα μμ σε ολο το κεφαλι. τη μερα π ημουν εγω ενας δανος που εκανε ηταν η δευτερη του συνεδρια. το αποτελεσμα του δεν το ξερω.
 

aeratos28

Just aeratos
Δημήτρη ας βάλει 2500 grafts σε όλο το κεφάλι όπως τα έβαλε αν έχεις δει ένα παιδί τον tsamers που έβαλε 1500..ας βάλει το pilotaki 2500 και ας τα κρατάει κοντά αν δεν είναι ικανοποιημένος και μετά από 1 χρόνο και κάτι και βάζει πάλι αλλά τόσα μετά και το ολοκληρώνει!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε παιδια μην μπερδευεστε το δυο συνεδρειες που λεει των 5000 grafts πιστευω οτι ενοει σε 2 μεταμοσχευσεις να τα μοιρασει.Εδω η κρυπρος δεν βαζει 5000 σε δυο μερες με τοσο πρωσοπικο.μην τρελενομαστε κιολας...
jesus christ!!!
 

Flosk

Well-Known Member
Το σκεφτηκα και γω αυτο αλλα αφου δεν το ειπε ο ιδιος ο Pilotakis θεωρησα πως δεν θα ισχυει και θα γινει με μια αποπειρα το πεντοχιλιαρο
 
Μπλουζα