Physio40, fue, παπανικολάου, 2.436 grafts, 27/9/2013

n094

Active Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Μπράβο ρε Physio... όπως λέει και ο Τροφέας... μπορούμε να φανταστούμε τη χαρά σου... υπάρχουν πολλοί (εμού συμπεριλαμβανομένου) που έχουν ζήσει αυτήν τη χαρά και ξέρω ότι ο καθρέφτης αυτήν την στιγμή έχει γίνει ο καλύτερός σου φίλος. Επίσης, το έχω πει πολλές φορές, όσο πιο γρήγορα πέσουν τόσο πιο γρήγορα θα βγουν οπότε να "εύχεσαι" να πέσει ότι είναι να πέσει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Σε ευχαριστώ n094. Αναμένω κι εγω το τελικο αποτελεσμα! Το καλό είναι ότι δεν έχω φαγούρα καθόλου, καμία απολύτως ενόχληση..μόνο βάζω Regaine. Μια πολύ καλή πελάτισσα μου με ρώτησε τι βάζω στα μαλλιά μου να δώσει και στον άντρα της..χαχαχα
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Εχω ερεθιστεί από το Regaine και το ελάττωσα σε 1 ψεκασμό το πρωί μόνο. Μου είπε ο Παπ*****ου ότι μόλις τελειώσει το μπουκάλι θα μου δώσει μια λοσιον. Διάβασα για μινοξιδίλη με γλυκερίνη..τι λέτε?
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Ευχαριστώ Γιάννη. Τωρα βρισκομαι σε φαση αναμονης. Οταν μπορεσω θα τραβηξω κι αλλες!
 

n094

Active Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

physio δες αυτό: http://www.minoxidildirect.com/Kirkland_Minoxidil_5_Foam_for_Men.htm χωρίς προπυλογλυκολη και ίσως χωρίς ερεθισμούς... σε καλή τιμή! για δοκίμασέ το.
 

Physio40

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Έχει φύγει λίγο η κοκκινίλα αλλά όχι και τελείως. Να κανω κατι αλλο;
___________zpsd3c404d9.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geroksouras

Active Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

φαινεται καλη δουλεια
σε βοηθησαν πολυ και τα ψηλα πλαινα
και εχει δεσει πολυ ωραια
καλα και γρηγορα αποτελεσματα
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Τα ψηλα πλαινα που ειναι φουλ σε καποιον μπορουν αραγε σε 10-15 χρονια να κατεβουν? Ή χανουμε μονο απο τα σημεια μονο που ειχαμε ξεκινησει να χανουμε στην 1η δεκαετια πχ και οτι αδειασει απο εκει στα υπολοιπα χρονια?
Να το πω και αλλιως στο δικο μου κεφαλι ειχα πριν την μμ pattern 3v με σημεια που φαινοντουσαν πιο αδυναμα και ηξερα πως αν θα χασω και απο κει θα παω για pattern5 .Υπαρχει ομως περιπτωση να παω pattern5 σε δεκα χρονια και μετα να μου κατεβουν και τα πλαινα που τωρα φαινονται πολυ ισχυρα και να παω και norwood 6 ή 7 ?


N094 , Tropheus και οποιος αλλος ξερει κατι παραπανω ας μου πει παρακαλω γιατι αγχωνομαι πολυ με το θεμα αυτο..
 

Flosk

Well-Known Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Εγω δεν εχω να πω και πολλα Robot πανω σε αυτο.. Οποιος το εχει χρησιμοποιησει μπορει να σου πει οπως ο Gio. Για αυτο ρωτησα και τοn Physio. Εγω εχω απλα διαβασει οτι ειναι χρησιμο οταν κανει καποιος body fue ή απο μουσια αλλα για το κεφαλι δεν νομιζω να ειναι και τοσο χρησιμο.
 

Gio

New Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Αγαπητοί φίλοι μετά απο ένα σύντομο πρόβλημα με το pc επιστρέφω στα γνώριμα λημέρια :) Όσον αφορά το prp. Έχω ανεβάσει σχετικό θέμα στην ενότητα των μεταμοσχέυσεων και αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι οτι... απο μόνο του δεν κάνει και πολλά. Όμως, επειδή ως γνωστόν μιλάμε για ιατρική επιστήμη πρέπει να γνωρίζουμε ποιές αλυσιδωτές αντιδράσεις συμβαίνουν στον οργανισμό μας μετά την ένεση πλάσματος. Αρχικά, υπάρχει κυτταρογέννεσις , αφού μιλάμε ουσιαστικά για το δικό μας άιμα φυγοκεντρισμένο με το πλάσμα και άρα πλούσιο σε αιμοπετάλια. Σαν συνέπεια, έχουμε ταχύτερη επούλωση-ανάπλαση του δερματικού ιστού σε δότρια-λήπτρια αλλά και πιθανώς κάποια επανα-ενεργοποίηση θυλάκων οι οποίοι είχαν αδρανίσει είτε λόγω μειωμένης αιμάτωσης του τριχωτού, είτε εξαιτίας της γνωστής DHT. Το τελευταίο σενάριο εξετάζεται ακόμα απο την επιστημονική κοινότητα για αυτό χρησιμοποίησα την λέξη πιθανώς.

Επαναλαμβάνω όμως οτι απο μόνο του δεν κάνει και πολλά -ειδικά σε ασθενείς με μακροχρόνια αδρανούς θύλακες. Το θεωρώ ωστόσο must σε όσους προβαίνουν σε μεταμόσχευση!!
 

ROBOT

Member
RE: Μεταμόσχευση στην D*I (FUE) 2.436 grafts

Οκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.Θα το ψάξω και εγώ!!
 
Μπλουζα