Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

Panoschania

Active Member
Όντως πολύ μεγαλύτερη κάλυψη!Είσαι τυχερός που έχεις σπαστό μαλλί και στα "καμουφλάρει" πολύ όμορφα!
Ήταν αρκετά μεγάλο όμως, έτσι θέλει κάθε 2 3 βδομάδες πιστεύω μάζεμα και σίγουρα κούρεμα βάση χτενίσματος καθαρά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Ήταν αρκετά μεγάλο όμως, έτσι θέλει κάθε 2 3 βδομάδες πιστεύω μάζεμα και σίγουρα κούρεμα βάση χτενίσματος καθαρά
Ναι και εγώ κάπου εκεί τα κουρεύω για να μην είναι ούτε πολύ κοντά αλλά ούτε πολύ βαριά μέχρι να βρούνε την φόρμα τους!
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Άλλος άνθρωπος είσαι ρε. Βάλε πριν και μετά δυο φωτό πλάι πλάι και ρώτα τον εαυτό σου αν άξιζε. Σε τιμή χώμα γύρισες το χρόνο πίσω.

Και ΟΚ μείνανε σημάδια, αλλά σε λίγους μήνες θα τα έχεις ξεχάσει τελείως. Εγω στην 6 σκάλα κουρεύω τα πλαϊνά και για να δεις σημάδια πρέπει να κολλήσεις τη μούρη σου πάνω και να ξέρεις και τί ψάχνεις.

Απόλαυσε τη ζωή και το μαλλί τώρα!
 

Panoschania

Active Member
Άλλος άνθρωπος είσαι ρε. Βάλε πριν και μετά δυο φωτό πλάι πλάι και ρώτα τον εαυτό σου αν άξιζε. Σε τιμή χώμα γύρισες το χρόνο πίσω.

Και ΟΚ μείνανε σημάδια, αλλά σε λίγους μήνες θα τα έχεις ξεχάσει τελείως. Εγω στην 6 σκάλα κουρεύω τα πλαϊνά και για να δεις σημάδια πρέπει να κολλήσεις τη μούρη σου πάνω και να ξέρεις και τί ψάχνεις.

Απόλαυσε τη ζωή και το μαλλί τώρα!
μια χαρά πήγε η φάση ρε ,τα σημάδια οκ το είχα στο νου μου ότι δεν πάω σε τέλειο χέρι... και αν παραμείνει έτσι η εικόνα χωρίς αγωγή και δεν κάνω άλλη μμ ακόμα καλύτερα!
Σήμερα πχ μου μείνανε αρκετές τρίχες στα χέρια όσο τα εβρεχα το πρωί ακόμα και μικρές μικρές (σαν νέες), δεν ξέρω πόσο είναι το νορμάλ έχω ακούσει 50-150 τρίχες κάθε μέρα να χάνεις είναι νορμάλ. Πλησιάζει και άνοιξη και ίσως γιαυτό.. ? εσύ βλέπεις αρκετά τριχακια κάθε πρωί ? σε έχει απασχολήσει?
 

witcher

Well-Known Member
Πολύ καλο δειχνει φιλε και η εικόνα σου είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με πριν που ησουν καθαρό Norwood 6..άλλος άνθρωπος έγινες. Να χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου...
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Αν βλέπεις λεπτά και κοντά σχετικά τριχάκια, είναι καινούρια που βγήκαν, πέφτουν και ξαναβγαίνουν πιο χοντρά/κανονικά. Τελογενείς, χοντρές τρίχες φεύγουν ελάχιστες. Στο λούσιμο 10-15 το πολύ, εντελώς φυσιολογικό.

Νομίζω είχα περάσει ένα σταδιο προς τον 11ο μήνα που έφευγαν αρκετά μικρά τριχακια στο χτενισμα, αλλά όλα ξανάβγαιναν πιο χοντρά. Δες το σα σημάδι πως φυτρώνεις ακόμη.
 

Panoschania

Active Member
Αν βλέπεις λεπτά και κοντά σχετικά τριχάκια, είναι καινούρια που βγήκαν, πέφτουν και ξαναβγαίνουν πιο χοντρά/κανονικά. Τελογενείς, χοντρές τρίχες φεύγουν ελάχιστες. Στο λούσιμο 10-15 το πολύ, εντελώς φυσιολογικό.

Νομίζω είχα περάσει ένα σταδιο προς τον 11ο μήνα που έφευγαν αρκετά μικρά τριχακια στο χτενισμα, αλλά όλα ξανάβγαιναν πιο χοντρά. Δες το σα σημάδι πως φυτρώνεις ακόμη.
ναι διότι και στο 10ο μήνα είχα φαγούρα και κάτι σπυράκια και είχα τέτοια αίσθηση φυτρωσης χωρίς να μπορώ να δω με το μάτι όμως τι γίνεται!
 

Panoschania

Active Member
Before after 11 months

20240217_172153.jpg


20240217_171831.jpg
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Η αλλαγή είναι τεράστια!

Ήταν αρκετά τα 4850;

Όχι για τέτοια έκταση. Θέλει ακόμα 2000-2500 για να δείξει γεμάτο.

Έπιασαν τόπο;
Ναι (υπό την έννοια της μέρα με νύχτα κατάστασης)

Βγήκαν όλα;

Μάλλον όχι, με 4850 θα το περίμενα πιο γεμάτο (όχι πολύ πιο γεμάτο αλλά πιο γεμάτο).

Η άποψη μου είναι ότι αν πήγαινες πιο συντηρητικά (2ΜΜ, 2,5k & 2,5k δύο διήμερες για να μην ζοριστείς) σε μία κλινική στην Ελλάδα από τις οικονομικές (ή ακόμα και σε αυτήν που πήγες), θα πλήρωνες λίγο παραπάνω και πιθανότατα θα ήταν πιο γεμάτο (λόγω μικρότερου ζορισματος). Πιστεύω τόσο μεγάλες εξαγωγές με την μία έχουν κινδύνους (κυρίως στην επιβίωση των γκραφτ και το ζόρισμα της δότριας).

Σε κάθε περίπτωση όμως το πρόσημο είναι θετικό γιατί η αλλαγή είναι τεράστια.

Όμως εδώ από ότι έχεις καταλάβει, ψειρίζουμε την μαϊμού οπότε…….
 

Panoschania

Active Member
Η αλλαγή είναι τεράστια!

Ήταν αρκετά τα 4850;

Όχι για τέτοια έκταση. Θέλει ακόμα 2000-2500 για να δείξει γεμάτο.

Έπιασαν τόπο;
Ναι (υπό την έννοια της μέρα με νύχτα κατάστασης)

Βγήκαν όλα;

Μάλλον όχι, με 4850 θα το περίμενα πιο γεμάτο (όχι πολύ πιο γεμάτο αλλά πιο γεμάτο).

Η άποψη μου είναι ότι αν πήγαινες πιο συντηρητικά (2ΜΜ, 2,5k & 2,5k δύο διήμερες για να μην ζοριστείς) σε μία κλινική στην Ελλάδα από τις οικονομικές (ή ακόμα και σε αυτήν που πήγες), θα πλήρωνες λίγο παραπάνω και πιθανότατα θα ήταν πιο γεμάτο (λόγω μικρότερου ζορισματος). Πιστεύω τόσο μεγάλες εξαγωγές με την μία έχουν κινδύνους (κυρίως στην επιβίωση των γκραφτ και το ζόρισμα της δότριας).

Σε κάθε περίπτωση όμως το πρόσημο είναι θετικό γιατί η αλλαγή είναι τεράστια.

Όμως εδώ από ότι έχεις καταλάβει, ψειρίζουμε την μαϊμού οπότε…….
Ναι και εγώ την ψειρίζω έτσι για το χόμπι.. Τον άλλο μήνα που κλείνω χρόνος θα κάνω και εγώ μια ανασκόπηση και πως το βλέπω καθώς και βαθμολογία της δουλειάς - κλινικής.
 

Panoschania

Active Member
Βάλε και μια μπροστινή μόστρα να φανεί η διαφορά σε όλο της το μεγαλείο. Συχνά με τις 'τεχνικές' φωτογραφίες χάνουμε και την αίσθηση του πώς μας βλέπουν οι νορμάλ άνθρωποι :D
Θα βάλω θα βάλω!!!
 

bobby

Well-Known Member
Ναι και εγώ την ψειρίζω έτσι για το χόμπι.. Τον άλλο μήνα που κλείνω χρόνος θα κάνω και εγώ μια ανασκόπηση και πως το βλέπω καθώς και βαθμολογία της δουλειάς - κλινικής.
Φίλε Πάνο για τα λεφτά που έδωσες δεν το συζητάμε το VFM...είναι δεδομένο. Απλά εγώ πιστεύω ότι πρέπει να κινούμαστε πιο συντηρητικά για να μειώνονται οι πιθανότητες "παρενεργειών".
 

Panoschania

Active Member
Φίλε Πάνο για τα λεφτά που έδωσες δεν το συζητάμε το VFM...είναι δεδομένο. Απλά εγώ πιστεύω ότι πρέπει να κινούμαστε πιο συντηρητικά για να μειώνονται οι πιθανότητες "παρενεργειών".
Συμφωνώ, γιαυτό είπα και στην αρχή ότι θα προχωρήσω με ανάληψη σημαντικού ρίσκου, εάν μπορούσα να βρω ραντεβού όταν μπορούσα θα την είχα κάνει εδώ, από λεφτά άλλωστε δεν γλύτωσα κάτι, απλά έκανα και βόλτα και πέρασα ωραία. Πήρα καλό αποτέλεσμα άρα μια χαρά.
 

g_pal

Member
Πολύ ωραίο Πανο. H Αλλαγή ειναι πολυ μεγάλη στην εμφάνιση σου και πιστέυω πήγες πολυ καλά. Η έκταση που κάλυψες επίσης ηταν πολυ μεγάλη και για τα μοσχεύματα που έβαλες δειχνει μια χαρά και άλλαξε πολυ η εμφάνιση σου. Η hairline σου επισης πολύ φυσική και δεν προδίδει μεταμόσχευση.. Τώρα εννοείται αμα θες πιο υψηλή πυκνότητα στις πίσω ζώνες χρειάζεσαι και αλλη επέμβαση που αυτό ηταν δεδομένο απο την αρχη οτι δεν περιμένεις πληρη κάλυψη αλλά θα χρειαζόσουν και δευτερη συνεδρία καθώς αλλοι σε τέτοιες εκτάσεις βάζουν 8000 μοσχεύματα. Αλλοι κάνουν ακόμα και 3 συνεδρίες σε τέτοιες εκτάσεις και ακόμα πληρη κάλυψη δεν έχουν!!
 

Panoschania

Active Member

Συνημμένα

  • 20240217_204447.jpg
    20240217_204447.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 90

LoverBoy

Well-Known Member
Αυτη που ζήτησες, Αφιερωμένη @ApofasismenosPsyxakias
*Δέχομαι παραγγελίες :p
Θα πω την αμαρτία μου!Είσαι απο τους τύπους που και χωρίς μαλλιά στεκόσουν πολύ καλά!!!Καταλαβαίνω ότι το θέμα είναι πως νιωθει ο καθένας με το κεφάλι του αλλά εσένα σου πήγαινε και το πρίν!
 
Μπλουζα