NW stage V, #monotovideometraei video 13, 2 στάδια, 3000 τριχοθυλάκια, FUE, 16 μήνες μετά

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
DSC05411.JPG

DSC05412.JPG

DSC05418.JPG

DSC05420.JPG

72.png


ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ! Ζητάτε ΠΑΝΤΑ να βλέπετε VIDEO με πριν και μετά αποτελέσματα, καθώς μέσω αυτών μπορείτε πραγματικά να αξιολογήσετε την επιδεξιότητα και την τέχνη του χειρουργού μεταμόσχευσης μαλλιών που θα εμπιστευθείτε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Πρέπει να είναι ο ίδιος αλλά μετά απο το πρώτο στάδιο παιδια!Είπε ο γιατρός ότι έγινε σε 2 στάδια και ότι αφαιρέθηκαν 7000 τριχοθυλάκια!Οπότε υποθέτω ότι η εικόνα στο μόνιτορ του ήταν πρίν απο τα 2 στάδια εδώ η φώτο είναι μετά το 1ο και στο βίντεο μάλλον το τελικό αποτέλεσμα!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Προφανως και ειναι το ιδιο περιστατικο
Ειναι το δευτερο σταδιο του

Οι λόγοι που ανεβαζω πλεον βιντεο ειναι επειδη οι φωτογραφιες χρειαζονται
  1. μια μια σβησιμο προσωπο
  2. μια μια μειωση ΚΒ σε 2000
  3. μια μια αναρτηση
  4. μια μια thumbnail
  5. πολλες φορες δνε τις παιρνει στη σωστη σειρα και θελει φτου και απο την αρχη την αναρτηση κτλ.
Δεν υπάρχει χρονος για ολα αυτα ΚΑΙ το βιντεο ειναι πιο πειστικο απο καθε φωτογραφια που ο καθε Ηρακλης Πουαρώ μπορει
να γραψει για φωτσμούς, χτενισματα, φεγγαρια και αστερισμούς.

Εξηγηστε μου ομως ΑΚΡΙΒΩΣ τι σας κανει να πιστευετε οτι ειναι αλλο περιστατικο ωστε να σας απαντησω με τις καταλληλες φωτογραφιες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
Εγώ μετά τις διευκρινήσεις σας πιστεύω. Η Α ζώνη πίσω από τη hairline μετά το πρώτο στάδιο μου φαίνεται όμως πιο αραιή από ό,τι στο βίντεο με το τελικό αποτέλεσμα. Κάνατε touch up στο 2ο σταδιο?
 

bobby

Well-Known Member
Δεν νομίζω να υπονόησε κανένας κάτι τέτοιο (ότι δηλαδή είναι άλλο περιστατικό) απλά μπερδεύτηκαν γιατί όλοι νόμισαν ότι η φώτο ήταν πριν την 1η ΜΜ (ενώ ήταν μετά την 1η ΜΜ)
 

JimKan1

Well-Known Member
Εξηγηστε μου ομως ΑΚΡΙΒΩΣ τι σας κανει να πιστευετε οτι ειναι αλλο περιστατικο ωστε να σας απαντησω με τις καταλληλες φωτογραφιες.

Εγω να εξηγησω λοιπον ΑΚΡΙΒΩΣ γιατι ρωταω αν ειναι το ιδιο περιστατικό.

Γιατι δεν περιμενα να διαφημιζετε περιστατικο με τοσο προφανες και εκτεταμενο pitting και cobblestoning



Αρκει καποιος να κανει λιγο zoom στην πρωτη και την τελευταια φωτο και βγαζει ματι.

Edit: Διορθωση, τελικα δεν υπαρχει cobblestoning, μονο pitting
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bigk

Well-Known Member
Εγω να εξηγησω λοιπον ΑΚΡΙΒΩΣ γιατι ρωταω αν ειναι το ιδιο περιστατικό.

Γιατι δεν περιμενα να διαφημιζετε περιστατικο με τοσο προφανες και εκτεταμενο pitting και cobblestoning


Αρκει καποιος να κανει λιγο zoom στην πρωτη και την τελευταια φωτο και βγαζει ματι.
Νομίζω πλέον ότι υπάρχει μεγάλη εμπάθεια με τον γιατρό..
Δεν νομίζω ότι στο τελικό αποτέλεσμα κάποιο μάτι πέφτει στην βάση της ρίζας της τρίχας να δει το φαινόμενο που περιγράφεις.. ( αν και δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς cobblestones αυτά....)
 

JimKan1

Well-Known Member
Νομίζω πλέον ότι υπάρχει μεγάλη εμπάθεια με τον γιατρό..
Δεν νομίζω ότι στο τελικό αποτέλεσμα κάποιο μάτι πέφτει στην βάση της ρίζας της τρίχας να δει το φαινόμενο που περιγράφεις.. ( αν και δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς cobblestones αυτά....)
Εγω απο που και ως που εχω εμπαθεια με τον γιατρο; Ισα ισα που τον θεωρω τον καλυτερο, αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα κανω αντικειμενικη κριτικη.

Θα πρεπε να ξερεις τοσο καιρο που εισαι στο forum οτι αυτα ειναι ανεπιτρεπτα εν ετη 2024, δεν υπαρχει "δεν πεφτει το ματι εκει" , ειναι μεγαλο φαουλ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
@JimKan1 Έχεις πολύ καλό μάτι δεν το είχα προσέξει και έχεις δίκιο.

Πάντως να ομολογήσουμε πως είναι προς τιμήν του γιατρού που ανεβάζει τόσο αποκαλυπτικές φωτογραφίες και μπορούμε να δούμε το cobblestoning ξεκάθαρα. Σε αντιδιαστολή με τις παρουσιάσεις ας πούμε της Seneca που τις θεωρώ απαράδεκτες (όλες μακρινές, τα μετά όλα σκοτεινά κλπ). Είναι επίσης προς τιμήν του γιατρού να ανεβάζει όλα τα περιστατικά του παρά μόνο τα απόλυτα επιτυχημένα. Το συγκεκριμένο μετά το πρώτο στάδιο έπρεπε να είναι πιο γεμάτο.

@bobby Δε μπερδευτήκαμε ότι είναι πριν το 1ο στάδιο, ούτε υπονοήσαμε, ρωτήσαμε ευθέως αν είναι ο ίδιος μήπως είχε γίνει λάθος στο ανέβασμα φωτογραφιών.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εγω να εξηγησω λοιπον ΑΚΡΙΒΩΣ γιατι ρωταω αν ειναι το ιδιο περιστατικό.

Γιατι δεν περιμενα να διαφημιζετε περιστατικο με τοσο προφανες και εκτεταμενο pitting και cobblestoning


Αρκει καποιος να κανει λιγο zoom στην πρωτη και την τελευταια φωτο και βγαζει ματι.
Βγάζει μάτι? :))

Cobblestoning ειναι κάτι άλλο, χρειαζαται να κανεις update τις "γνωσεις" σου
Μπορεις να βρεις ΕΔΩ ακριβως τι ειναι (για να έχεις επίσημη/επιστημονική εξηγηση και να μην βασιζεσαι σε google search), μιας και εισαι fan, αξιζει τον κοπο να αγορασεις αυτα τα 2 κεφάλαια
Κεφάλαιο 85
Κεφάλαιο 105

Pitting φαινεται να υπάρχει σε καποια από τα 3000 τριχθυλάκια που τοποθετηθηκανε στην πρώτη επέμβαση, αλλα ειναι θεμα φωτισμού περισσότερο
Η βαθια τοποθετηση μοσχευματων ειναι κατι που δεν συμβαινει ποτε στην Anastasakis Hair Clinic.
Αλλωστε φαινεται και στις φωτογραφιες που σου ανεβαζω για αποδειξη.
Αρχικα φωτογραφιες της 1ης ημερας επεμβασης
Επειτα 3 φωτογραφιες πριν την 2η επέμβαση που δεν φαινεται κανεναν pitting
Έπειτα 3 ΙΔΙΕΣ φωτογραφιες μετα την ολοκλήρωση και της 2ης, πάλι κανενα pitting

Εκτος αν ειδες pitting στο video ....
Enjoy

DSC09167.JPG
DSC09168.JPG
DSC05409.JPG
DSC05416.JPG
DSC05417.JPG
DSC07262.JPG
DSC07270.JPG
DSC07272.JPG
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Νομίζω πλέον ότι υπάρχει μεγάλη εμπάθεια με τον γιατρό..
Δεν νομίζω ότι στο τελικό αποτέλεσμα κάποιο μάτι πέφτει στην βάση της ρίζας της τρίχας να δει το φαινόμενο που περιγράφεις.. ( αν και δεν νομίζω ότι είναι ακριβώς cobblestones αυτά....)
Εσυ καταλαβαίνεις ακριβως το νοημα απο τον τροπο που γραφει ο αλλος. ;)

Φυσικα, ο καθενας μπορει να καλυψει την οποια εμπαθεια ή τοξικοτητα πίσω από τη μάσκα της αντικειμενικής κριτικής, της επιστημονικής παρατηρησης, στο αν εχει δικιο ή άδικο κτλ κτλ.

Η ΕΜΠΑΘΕΙΑ που αναφερει ο @Bigk έγκειται @JimKan1 στο γεγονός ότι:
1. κάποιος εξαντλει την οποια παρατηρητικότητα του ΜΟΝΟ στα περιστατικα ΜΟΥ. ΔΛΔ, φαινεται να καραδοκει στη γωνια για να κραξει για το παραμικρο ενω σε άλλα περιστατικα δεν γραφει κουβενατ ή κανει τα στραβα ματια
2. καποιος θα μιλησει ΜΟΝΟ για να ασκήσει, δικαια ή άδικα, αρνητική κριτική, δηλαδη ΔΕΝ ειναι ζυγισμενα τα σχόλια, ΔΛΔ να σχολιαζει τα θετικα και τα αρνητικα σε βαθμο που αναλογει στο καθενα: ειδα 10 θετικα λεω 10 θετικα πραγματα, ειδα 3 αρνητικα λεω 3 αρνητικα
3. ο τρόπος που θα σχολιασει, αν θα ειναι σεβαστικός ή απρεπής

Όταν λοιπόν σε δουν @JimKan1 εσενα ή άλλους
1. με την ΙΔΙΑ αυστηρότητα/παρατηρητικότητα να κρινετε περιστατικά ΟΛΩΝ και οχι μονο επιλεκτικα, φωτογραφικα
2. Αν σε ενα περιστατικο εισαι ικανοποιημενος με το 95% να κανεις 95 ΘΕΤΙΚΑ σχολια και 5 ΑΡΝΗΤΙΚΑ, και οχι μονο τα 5 αρνητικα
3. Αν γραφεις με σεβασμό σαν να ειχες τον άλλον μπροστα σου

ΤΟΤΕ, δεν θα μιλαει κανεις για εμπάθεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

FreeThinker

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic

Ο @JimKan1 έχει κάνει το ακόλουθο σχόλιο σε δικό σας περιστατικό (https://www.hairlossgr.com/forum/threads/anastasakis-hair-clinic-2515-grafts-3-5-2023.14272/) πριν από 1 μήνα:
αμαρτια να πειραξεις αυτη τη χερλαιν, δεν νομιζω να εχω δει καλυτερο αποτελεσμα στο φορουμ σε φτιαξιμο hairline (εγχωρια και Κυπρο, δεν συγκρινω με Ισπανια), ισως του pagoura συναγωνιζεται αλλα διαφορετικες περιπτωσεις και εδω οι φωτο ειναι πολυ υψηλου επιπεδου και πολυ αποκαλυπτικες.
Δε νομίζω ότι μπορείτε να του προσάψετε αυτά που λέτε.
 

JimKan1

Well-Known Member
Εγω χαιρομαι για τα σχολια του γιατρου γιατι κανουν εμφανες σε ολους την συγχηση του για το αποτελεσμα και για την αντικειμενικη κριτικη στις αστοχιες του αλλα και τι ειδους ανθρωπος και επαγγελματιας ειναι ( για τα νεα μελη κυριως, τα παλια τον εχουμε δει απο οταν απειλουσε ασθενεις με μηνυσεις )

Εγω θελω οποιος διαβασει το νημα να κοιταξει τις φωτο, να δει το σχολιο του γιατρου που παραδεχθηκε οτι υπαρχει pitting (αλλα φταει το φως, εδω γελαμε) και να ξερει οτι ειναι η (ισως)μεγαλυτερη ιατρικη αστοχια που μπορει να προκληθει σε επεμβαση μεταμοσχευσης και 100% λαθος του ιατρου-ιατρικου team, εκτος αν καποιος δεν εχει προβλημα να εχει μια τρυπα-βαθουλομα γυρω απο καθε graft, η μπορει απλα να κρυβεται στη σκια γιατι μαθαμε οτι για το pitting φταιει το φως.

Το πιο ανησυχητικο ομως ειναι οτι ενα αποτελεσμα σαν αυτο ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ απο την κλινικη και συνεπως θεωρειται καλο και επιτυχημενο.


Αυτα απο μενα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
@Anastasakis Hair Clinic

Ο @JimKan1 έχει κάνει το ακόλουθο σχόλιο σε δικό σας περιστατικό (https://www.hairlossgr.com/forum/threads/anastasakis-hair-clinic-2515-grafts-3-5-2023.14272/) πριν από 1 μήνα:

Δε νομίζω ότι μπορείτε να του προσάψετε αυτά που λέτε.
Οχι, γενικα μιλαω.
Παραθετω την γνωμη μου πως μπορει κανεις να αποφυγει να θεωρηθει εμπαθης.
Χρησιμοποιω 2ο ενικο ΟΧΙ προσωπικα προς τον @JimKan1, ως τροπο γραφης
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εγω χαιρομαι για τα σχολια του γιατρου γιατι κανουν εμφανες σε ολους την συγχηση του για το αποτελεσμα και για την αντικειμενικη κριτικη στις αστοχιες του αλλα και τι ειδους ανθρωπος και επαγγελματιας ειναι ( για τα νεα μελη κυριως, τα παλια τον εχουμε δει απο οταν απειλουσε ασθενεις με μηνυσεις )

Εγω θελω οποιος διαβασει το νημα να κοιταξει τις φωτο, να δει το σχολιο του γιατρου που παραδεχθηκε οτι υπαρχει pitting (αλλα φταει το φως, εδω γελαμε) και να ξερει οτι ειναι η (ισως)μεγαλυτερη ιατρικη αστοχια που μπορει να προκληθει σε επεμβαση μεταμοσχευσης και 100% λαθος του ιατρου-ιατρικου team, εκτος αν καποιος δεν εχει προβλημα να εχει μια τρυπα-βαθουλομα γυρω απο καθε graft, η μπορει απλα να κρυβεται στη σκια γιατι μαθαμε οτι για το pitting φταιει το φως.

Το πιο ανησυχητικο ομως ειναι οτι ενα αποτελεσμα σαν αυτο ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ απο την κλινικη και συνεπως θεωρειται καλο και επιτυχημενο.


Αυτα απο μενα
Ναι, ακριβως αυτο ειμαι!
1. Οταν με συκοφαντουν ανωνυμοι δειλοι κρυμμενοι πισω απο το μονιτορ, εξηγω οτι υπαρχουν νομικες συνεπειες και προειδοποιω ΠΡΙΝ τους φερω απολυτα δικαιολογημενα αντιμετωπους με την Δικαιοσυνη. Ειναι τιμιο και αντρικειο στο ΔΕΙΛΟ που σε συκοφαντει γιατι εχει προσωπικα προβληματα να του πεις "Το παρατραβηξες, θα αναγκαστω να καταφυγω στην Δικαιοσυνη γιατι με συκοφαντεις χυδαια".
ΕΣΥ ασ πουμε εκανες απλα μια κριτική, ειπες μια αστοχη αποψη (cobblestoning) γιατι δεν γνωριζεις τις ειναι αυτα που γραφεις, για αυτο και σου εδωσα λινκσ να μαθεις, δεν συκοφαντησες, δεν εβρισες, δεν επιτεθηκες προσωπικα, στο αρχικο μηνυμα. ΕΔω παλι, αρχιζεις να ξεφευγεις, αλλα επειδη τα γραφεις "θολα" (τι ειδους ανθρωπος και επαγγελεματιας ειναι ο Αναστασακης, ΧΩΡΙΣ να ΛΕΣ τις εννοεις, ξερεις εσυ!) δεν τιθεται θεμα. :) Γατα εισαι
2. ΑΝ η μεγαλυτερη ιατρική αστοχια ειναι αυτη για εσενα, χανω το χρονο μου πραγματικα. Μάλλον εισαι σε λαθος φορουμ, και ας εισαι ...expert
3. Ειμαστε τραγικοι, εχεις δικιο. Εχουμε βαλει αγγελια και ψαχνουμε Social Media Stategist. Ελα να μας αναλαβεις. Γιατι φαινεται εισαι ΚΑΙ σε αυτο ειδικος...

Χωρις πλακα τωρα, σκοπός μου ειναι να παρεχω ΑΦΘΟΝΑ περιστατικα στο φορουμ γιατι ολες οι άλλες κλινικές δεν ποσταρουν τιποτ ακαι περιμενετε ΜΠΑΣ και ανεβασει κανας ανεξαρτητος ή καμια Se***** κανα Ιρλανδο με 3000 τριχες και φωτογραφιες από δορυφορο, σκοτεινο μάλιστα :)
Με εξαιρετικες φωτογραφιες και με βιντεο που μονο συναδλφοι απο την Ισπανια εχουν στο Ιντερνετ, και φυσικα κανενας στη Ελλάδα.
Αν καπου βρισκεις εσυ ή άλλος οτι δεν σε ικανοποιούν, κανενα προβλημα.
Δεν εχω προβλημα με την κριτικη, πολλοι επειδη δεν έχουν τα λεφτα ή την τόλμη να επιλέξουν καππιον χειορυργό και να προβούν σε λυση τους προβλήματός τους, αρέσκονται στο να κάνουν τους ...Κριτικούς σε ενα αντικειμενο που εχουν αυτοανακυρηχθει ειδικοι

Εχω πρόβλημα με την ανακρίβεια, την συκοφαντια και τους κακούς τροπους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Bigk

Well-Known Member
Μεγαλύτερη αστοχία σε μεταμόσχευση μαλλιών πάντως, δεν είναι αυτό. Είναι 1ον η μη φυτρωση και 2ον η κακή διαχείριση της δοτριας... έχουμε δει και από τα 2 σε παααρα πολλά νήματα μέχρι στιγμής από πολλούς γιατρούς... Γνώμη μου πάντα
 
Μπλουζα