Minoxidil και έγκριση από ΕΟΦ για τελωνείο

kparsk88

New Member
Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και χρόνια αγοράζω από την Αμερική minoxidil 5% της Kirkland χωρίς κανένα πρόβλημα. Για πρώτη φορά μου ήρθε μήνυμα στο κινητό οτι για τον εκτελωνισμό του δέματος απαιτείται υπεύθυνη δήλωση - έγκριση του ΕΟΦ. Γνωρίζει κάποιος τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ή να τους καλέσω να το στείλουν πίσω? Είναι η πρώτη φορά εδώ και 8 χρόνια που μου συμβαίνει τέτοιο γεγονός και δεν γνωρίζω πως να κινηθώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δε θα δωσω λυση στο προβλημα σου απλα θα σε ρωτησω κατι, ειναι τοσο worth η μινοξ της Kirkland για να τραβάς όλη τη διαδικασία να την παραγγέλνεις από το ebay πχ και να σου έρχεται μετά από μία βδομάδα ; Ρωτάω σοβαρά γιατί έχω δει πολλά άτομα να το κάνουν.
 

grg19ggls

Member
Δε θα δωσω λυση στο προβλημα σου απλα θα σε ρωτησω κατι, ειναι τοσο worth η μινοξ της Kirkland για να τραβάς όλη τη διαδικασία να την παραγγέλνεις από το ebay πχ και να σου έρχεται μετά από μία βδομάδα ; Ρωτάω σοβαρά γιατί έχω δει πολλά άτομα να το κάνουν.
Από ebay μπορείς να παραγγείλεις Αφρό της Kirkland κοντά στα 150 ευρω για όλο το χρόνο (12 τεμάχια δηλαδή).
Ο αφρός δε λαδώνει το μαλλί και μπορείς να το χρησιμοποιείς το πρωί για styling. Είναι πραγματικά worth.
 

kparsk88

New Member
αν σκεφτείς οτι την αγόραζα περί τα 35 ευρώ την 6άδα .... είναι οτι πιο VFM υπήρχε. Ακόμα και τώρα που πληρώνεις επιπλέον τον ΦΠΑ βγαίνει γύρω στο 50άρικο (από τον Ιούλιο και μετά). Οπότε υπολόγισε πόσο μεγάλη διαφορά έχει σε σχέση με το botafex πχ που το έπαιρνα από το φαρμακείο 13-14 ευρώ το μπουκαλάκι..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Αν ειναι ετσι να το σκεφτώ και εγώ ρε αλάνια γιατί τα 30 ευρώ για 100 ml της hairway είναι πολλά.
 

kparsk88

New Member
ΤΟ ζητούμενο είναι πως αν η έγκριση που ζητάνε από τον ΕΟΦ έτυχε ή αν θα ζητάνε πλέον συνέχεια τέτοια έγγραφα προκειμένου να τα μπλοκάρουν..
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο αφρός ο συγκεκριμένος κανει τέλειο Styling :D.
Οποιος θελει να τσεκάρει biovea.
Δωρεάν μεταφορικά και πολυ συχνά προσφορές. Τα 6 βγαίνουν γύρω στα 92 ευρώ.
Προσωπικα μπορει οποιος χρησιμοποιει 2 φορε τη μέρα νομιζω σώνεται. Το πρωί κανει και styling και θεραπεια..
Εγώ έχω βγει ακόμα και βραδυ club κα για να μη χάσω τβ θρραπεια έκανα styling με τη μινοξιδιλη.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ο αφρός ο συγκεκριμένος κανει τέλειο Styling :D.
Οποιος θελει να τσεκάρει biovea.
Δωρεάν μεταφορικά και πολυ συχνά προσφορές. Τα 6 βγαίνουν γύρω στα 92 ευρώ.
Προσωπικα μπορει οποιος χρησιμοποιει 2 φορε τη μέρα νομιζω σώνεται. Το πρωί κανει και styling και θεραπεια..
Εγώ έχω βγει ακόμα και βραδυ club κα για να μη χάσω τβ θρραπεια έκανα styling με τη μινοξιδιλη.

Σκέφτομαι να πάρω να δοκιμάσω αλλά με φοβίζει ο αφρος... Τελευταία φορά που είχα βάλει αφρό (regaine) κοκκινιζε όλο το κεφάλι μου...
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Με το υγρό δεν έχεις τέτοιο θέμα καθόλου;
Σίγουρα θα με πιάσει λίγη φαγουριτσα (ελεγχόμενη) αλλα οχι σαν τότε. Το κακό με την υγρή είναι ότι ξεραινει το δέρμα και φεύγουν ολόκληρα κομμάτια που κολλάνε πάνω στο μαλλι και φαίνεσαι απλυτος. Εσενα δε σου έχει βγάλει τίποτα ε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και χρόνια αγοράζω από την Αμερική minoxidil 5% της Kirkland χωρίς κανένα πρόβλημα. Για πρώτη φορά μου ήρθε μήνυμα στο κινητό οτι για τον εκτελωνισμό του δέματος απαιτείται υπεύθυνη δήλωση - έγκριση του ΕΟΦ. Γνωρίζει κάποιος τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ή να τους καλέσω να το στείλουν πίσω? Είναι η πρώτη φορά εδώ και 8 χρόνια που μου συμβαίνει τέτοιο γεγονός και δεν γνωρίζω πως να κινηθώ.

Goldhair.gr φίλε μου ποια Αμερική? Παρε τηλέφωνο στο κινητό που έχει το site, πες ότι είσαι από το forum και την επόμενη μέρα σπίτι σου. 6 μπουκαλάκια υγρό Kirkland. 55Ε
 

Kostas97

Well-Known Member
Σίγουρα θα με πιάσει λίγη φαγουριτσα (ελεγχόμενη) αλλα οχι σαν τότε. Το κακό με την υγρή είναι ότι ξεραινει το δέρμα και φεύγουν ολόκληρα κομμάτια που κολλάνε πάνω στο μαλλι και φαίνεσαι απλυτος. Εσενα δε σου έχει βγάλει τίποτα ε;
Την κοκκινιλα που αναφερεις την εχω, χωρις ομως να συνοδευεταια απο ο,τιδηποτε αλλο.
Νομιζω ειναι κλασσικη σε ολους.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Με ψησατε ρε θηρια! Παρήγγειλα μόλις 3 τεμάχια έναντι 65 ευρώ. Μια ερωτησουλα ακόμα για κάποιον που έχει ασχοληθει, ο αφρός της folligain είναι legit; Αξίζει;
 

nine

Active Member
Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ και χρόνια αγοράζω από την Αμερική minoxidil 5% της Kirkland χωρίς κανένα πρόβλημα. Για πρώτη φορά μου ήρθε μήνυμα στο κινητό οτι για τον εκτελωνισμό του δέματος απαιτείται υπεύθυνη δήλωση - έγκριση του ΕΟΦ. Γνωρίζει κάποιος τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω ή να τους καλέσω να το στείλουν πίσω? Είναι η πρώτη φορά εδώ και 8 χρόνια που μου συμβαίνει τέτοιο γεγονός και δεν γνωρίζω πως να κινηθώ.

Απο Αμερική τη παράδοση έχουν; (μέρες)
 
Μπλουζα