Makedonas-64, fut, 3087 grafts, 23/12/2011

n094

Active Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Makedonas-64 είπε:
μηπως γνωριζεις ποια παιδια απο εδω ηταν στην κλιμακα NW 5-6, και εχουν κανει μεταμοσχευση!
Μακεδόνα…, εγώ έχω κάνει μεταμόσχευση (για την ακρίβεια μεταμοσχεύσεις) σε νοργουντ 5-6 (δες το νήμα μου) αλλά με κάποια χνούδια και υγιή μαλλιά να υπάρχουν στην περιοχή. Θα πρέπει να ξέρεις ότι για να καλύψεις όλη τη περιοχή που βλέπω στις φωτογραφίες σου, θα πρέπει να κάνεις τουλάχιστον άλλη μία επέμβαση αυτής της έκτασης (>3000 grafts ακόμα). Όποτε, όπως αναφέρει και ο hair dreamer, οπλίσου με υπομονή και πείσμα και προχώρα, όλα θα πάνε καλά….
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

n094 είπε:
Μακεδόνα…, εγώ έχω κάνει μεταμόσχευση (για την ακρίβεια μεταμοσχεύσεις) σε νοργουντ 5-6 (δες το νήμα μου) αλλά με κάποια χνούδια και υγιή μαλλιά να υπάρχουν στην περιοχή. Θα πρέπει να ξέρεις ότι για να καλύψεις όλη τη περιοχή που βλέπω στις φωτογραφίες σου, θα πρέπει να κάνεις τουλάχιστον άλλη μία επέμβαση αυτής της έκτασης (>3000 grafts ακόμα). Όποτε, όπως αναφέρει και ο hair dreamer, οπλίσου με υπομονή και πείσμα και προχώρα, όλα θα πάνε καλά….

φιλε μου n094, η περιοχη που εχω καλυψει ειναι υο ιδιο με αυτη που εχει μεινει αλλα δεν νομιζω να χρειαστω ακομα 3000 grafts. δεν παιζει ρολο το οτι οι τριχες θα πρεπει να τοποθετουνται με γωνια προς τα κατω και θα καλυψουν περισσοτερη περιοχη; θα δω το νημα σου οποσδηποτε. γνωριζεις ποια αλλα παιδια ηταν σχεδον η το ιδιο στην κλιμακα 5-6;
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

PANOS101 είπε:
αν θελεις,για να δουμε την τομη, μας βαζεις και μια πισω 25 ημερες μετα

φιλε μου PANOS101 θα προσπαθησω να ανεβασω οσο πιο συντομα, αλλα απο οτι βλεπω ειναι πολυ καλη δουλεια που εχει γινει. οταν πηγα για μεταμοσχευση τα μαλια μου ηταν πολυ κοντα κομμενα, αν και φυσικα ξυριζεται η περιοχη οπου θα γινει το strip, δεν γνωριζω αν αυτο βοηθαει τον γιατρο.
 
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

μακεδονα καλη επιτυχια σου ευχομαι.Οντως φαίνεται πολύ καλή η δουλεία.Μπορείς να αναφέρεις τις διαστάσεις του τμήματος που σου βάλαν μαλλιά?
 

Lazaros

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Φίλε Μακεδόνα εύγε!

Πάρα πολύ καλή δουλειά! Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα! Καλό κουράγιο!
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

marmaromenos είπε:
μακεδονα καλη επιτυχια σου ευχομαι.Οντως φαίνεται πολύ καλή η δουλεία.Μπορείς να αναφέρεις τις διαστάσεις του τμήματος που σου βάλαν μαλλιά?

φιλε μου μαρμαρομενε,σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου. δεν γνωριζω τις διαστασεις ακριβως. συζητοντας με την κλινικη καταληξαμε στο να αποκατασταθει η περιοχη οπως στις διαστασεις που φαινεται στις φοτωγραφιες.κατι που με αφηνει απολυτα ικανοποιημενο ,αφου καλυψαμε και περισσοτερη περιοχη απο αυτη που περιμενα εγω προσωπικα.
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

PANOS101 είπε:
ευκολο ειναι
ειδικα με μεζουρα
πες μας αληθεια τι επιφανειες καλυψες

φιλε πανος 101, το εχω κανει αυτο που μου εχετε πει. η επιφανεια που εχει καλυφθει αν ειναι σωστα που εχω μετρησει ειναι 11εκ χ 12εκ αλλα ισως με ξεγελαει λιγο μπροστα η hairline που βγαινει πιο εξω. παντως καπου εκει ειναι. μπορειτε να το δειτε και απο τις φοτο νομιζω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PANOS101

Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Αν μετρησεσ σωστά τότε σου βάλανε 3087:130=24 grafts/τετράγωνο.εκατ
Περίπου
Το στριπ σου θυμάσαι τι μηκος είχε και ποσα grafts είχες στην δοτρια;
Η τομή φαίνεται ακόμη;
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

PANOS101 είπε:
Αν μετρησεσ σωστά τότε σου βάλανε 3087:130=24 grafts/τετράγωνο.εκατ
Περίπου
Το στριπ σου θυμάσαι τι μηκος είχε και ποσα grafts είχες στην δοτρια;
Η τομή φαίνεται ακόμη;

το strip ειχε μηκος 29cm. τα grafts ηταν 3,087 αλλα δεν γνωριζω μονοτριχα,διτριχα,τετρατριχα.καλα ειναι να ρωτησω ομως και θα σας πω.οσο για την τομη εναμιση μηνα μετα εχει κλεισει σχεδον τελειως αν και τα μαλια μου ηταν πολυ μικρα κατα την μεταμοσχευση(σχεδον 1ο νουμερο). θα προσπαθησω να ανεβασω συντομα φωτογραφιες της τομης.
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Παιδιά ανεβάζω τις φωτογραφίες που φαίνεται η τομή σχεδόν 2 μήνες μετά τη μεταμόσχευση δεν διακρίνεται καθόλου η ουλή.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Πάρα πολύ καλά φίλε Makedonas-64 !!!

Στα τέλη του άλλου μήνα θα αρχίσεις να βλέπεις και τα νέα μαλλάκια :)
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

Να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου?Πως κρίνετε ότι είναι καλή η τομή?Αφού είναι πολύ μακρύ το μαλλί...Μακεδόνα φίλε μου μόνο αν κουρευτείς μπορείς πιστεύω να την κρίνεις.Πόσο κοντά πιστεύεις ότι μπορείς να κόψεις τα μαλλιά σου χωρίς να φαίνεται η ουλή?
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

n094 είπε:
Πραγματικά φαίνεται ότι έχει γίνει καλή δουλειά στην ουλή…

ναι, πραγματικα φιλε εχει γινει παρα πολυ καλη δουλεια. 2 μηνες τωρα μετα την μεταμοσχευση και βλεπω και αγγιζω την περιοχη οπου εχει γινει η τομη και ειναι σαν να μην εχω κανει στριπ.μακαρι να ειναι παντα ετσι για ολα τα παιδια που κανουν στριπ.
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο H*C

tropheus είπε:
Πάρα πολύ καλά φίλε Makedonas-64 !!!

Στα τέλη του άλλου μήνα θα αρχίσεις να βλέπεις και τα νέα μαλλάκια :)

το περιμενω πως και πως φιλε, τελικα εγινε οπως μου λεγατε. ενω στην αρχη και μεχρι και αρχες του 2 μηνα δεν εβλεπα πολλα μεταμοσχευμενα να πεφτουν, τελικα σχεδον εχουν πεσει ολα. τωρα οπως λες και εσυ περιμενω απο μερα σε μερα να δω να φυτρωνουν τα νεα(και φανταζεσαι πως τα περιμενω).δεν υπαρχει πιθανοτητα να ξεκινησουν να βγαινουν απο αρχες του 3 μηνα;οπως και να εχει, μακαρι να βγουν ολα και οποτε θελουν ας βγουν. :)
 
Μπλουζα