Makedonas-64, fut, 3087 grafts, 23/12/2011

Makedonas-64

New Member
Αρχικά θα ήθελα να ευχαριστήσω το forum μέσω του οποίου μου δίνεται η ευκαιρία να μοιραστώ μαζί με τα άλλα μέλη του, την εμπειρία ζωής που είχα , με την πραγματοποίηση μεταμόσχευσης στις 23/12/2011 στην HDC.

Είμαι 47 ετών και ήμουν στη βαθμίδα NW 6. Μετά από επίσκεψη μου στις 16/12/2011 στην HDC και συνάντηση που είχα με τον κο. Θεόδωρο Φιούρη, Διευθυντή Συντονισμού και Διαχείρισης Ασθενών στην παρουσία του Δόκτορα Κυριάκου Μάρα έγινε συνολική εκτίμηση της κατάστασης μου και τέθηκε συγκεκριμένος στόχος. Μου επεξηγήθηκε επακριβώς τι πρόκειται να γίνει και τι ήταν το καλύτερο, ώστε να έχουμε όσο το δυνατό καλύτερο αποτέλεσμα. Αποφασίστηκε να γίνει strip στις 23/12/2011 και ο στόχος ήταν να γίνει όσο το δυνατό μεγαλύτερη κάλυψη, ξεκινώντας από το hairline και προς τα πίσω. Ο στόχος ήταν δύσκολος μιας και είχα να καλύψω μεγάλη κενή περιοχή.

Στις 7 το πρωί ήμουν στην κλινική και αφού έγιναν όλα τα σχετικά και η σχεδίαση του hairline ξεκίνησε η όλη διαδικασία.

Εδώ θα ήθελα να αναφέρω κάτι. Το πρωί στην HDC συνάντησα και είχα μιλήσει με ένα παιδί από Αγγλία ο οποίος θα έκανε fue στην κλινική. Τότε σκέφτηκα ότι για να έρχονται από Αγγλία στην Κύπρο και στην HDC για μεταμόσχευση, τότε και εγώ ήρθα στο σωστό μέρος. Αυτό με έκανε να νοιώσω μεγάλη ασφάλεια διώχνοντας και αρκετό άγχος που είχα.

Η όλη διαδικασία κύλησε άψογα. Η συνεργασία του Δόκτωρ Μάρα με την υπόλοιπη ιατρική ομάδα ήταν άψογη. Παρών στην όλη διαδικασία ήταν και ο Δόκτωρ Γιάννος Βοσκός, λαμβάνοντας και αυτός μέρος. Η μεταμόσχευση κράτησε μέχρι τις 6 μμ, έχοντας και μικρά διαλειμματα για φαγητό. Κουρασμένος αλλά και ταυτόχρονα χαρούμενος και συγκινημένος. Τοποθετηθήκαν 3,087 μοσχεύματα και καλύφθηκε και περισσότερη περιοχή από αυτή που αναμέναμε.

Μου δόθηκαν μετεγχειρητικές οδηγίες τόσο γραπτώς όσο και προφορικά καθώς και φαρμακευτική αγωγή (μια τσάντα της HDC με όλα όσα χρειάζονται μετά την επέμβαση), επεξηγώντας μου ο ίδιος ο Δόκτωρ Μάρας το τι έπρεπε να κάνω, μιας και οι πρώτες 15 μέρες είναι πολύ σημαντικές.
Έφυγα από την κλινική πλήρως ικανοποιημένος από την όλη διαδικασία και τον επαγγελματισμό και τη δουλεία της ιατρικής ομάδας.

Εδώ παΐδια θα ήθελα τη βοήθεια σας, όσο αφόρα την φαρμακευτική αγωγή που θα μπορούσα να παίρνω. Αν και μου δόθηκαν συμβουλές από την κλινική θα ήθελα να ακούσω και τις δίκες σας απόψεις σχετικά και με σιαμπού, λοσιόν, βιταμίνες και οτιδήποτε άλλο.

Παιδιά εάν θέλετε και εσείς να με ρωτήσετε οτιδήποτε, είμαι στη διάθεση σας να βοηθήσω όσο το δυνατό περισσότερο σχετικά με την εμπειρία που είχα.

Δυσκολεύομαι να ανεβάσω τις φωτογραφίες μου κα θα παρακαλέσω αν μπορούσε η Σούζη να με βοηθήσει.


Εύχομαι καλές επιτυχίες σε όλους σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vinnie1978

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Φιλε μου μπραβο και συγχαρητηρια, ειναι επειδη το εζησα προσφατα φοβερο συναισθημα, πραγματικα εμπειρια ζωης και σου ευχομαι ολοψυχα ο,τι το καλυτερο! Για σενα δε θα ελεγα οτι ειναι επιπλεον καί αποφαση ζωης και πραγματικα πολυ ιδιαιτερη στιγμη στην ηλικια των 47 να προβεις σε μια τετοια επεμβαση! Η επιλογη ομως που εκανες οσον αφορα στην κλινικη ειναι αριστη και ολες οι προυποθεσεις ευνοικοτατες για να εχεις ενα παρα παρα πολυ καλο αποτελεσμα! Και παλι συγχαρητηρια για το θαρρος σου και σου ξαναευχομαι στο τελος να εχεις ενα αποτελεσμα περα των προσδοκιων σου!!! Για τα περαιτερω φιλε μου εγω θα σε συμβουλευα να περιοριστεις αποκλειστικα και μονο στις συμβουλες και οδηγιες των γιατρων που ειχαν την ευθυνη και καθοδηγηση της ολης επεμβασης. Αυτοι ξερουν καλυτερα και θα καλυψουν επαρκως ολες σου τις αποριες. Καλη συνεχεια!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Φίλε μου μια ερώτηση, αφού έκανες μεταμόσχευση στις 23/12/2011, και σήμερα έχουμε 18/1/2012, γιατί μία από τις IP σου που ανιχνεύθηκαν πριν από λίγο ανήκουν στην HDC?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Γιατί προφανώς ο φίλος έδωσε τον κωδικό του σε στελέχη της εν λόγω κλινικής οι οποίοι του κάνουν τα ποστ προφανώς. Και δεν ειναι ο μόνος πελάτης της κλινικής που γίνεται εδώ μέσα το ίδιο. Ωραία πράγματα.... !!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

@Danceworld θα σε παρακαλούσα για άλλες περιπτώσεις να μιλάς συγκεκριμένα και όχι γενικά.

Ας μας απαντήσει ο φίλος αν θέλει, βάζω και τα ip πιο κάτω...
 

Συνημμένα

  • ip_5.jpg
    ip_5.jpg
    61.3 KB · Προβολές: 581

koskar

Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Οπως κράζουμε τις εδώ ελληνικές κλινικές για τετοιου ειδους συμπεριφορές το ίδιο πρεπει να γίνεται και σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση.
Ελπίζω για την HDC που είναι αποδεδειγμένα μια αξιολογη κλινική, μην βγάλει τα μάτια της μόνη της γιατί όποιος καταφευγει σε τετοιες στημένες τεχνικές για μένα είναι το λιγότερο κατακριτεος και προσπαθεί με "πλάγια" μέσα να προσελκύσει πελάτες.
Δεν θέλω να κατηγορήσω κανένα στην παρούσα φάση αλλά ο Makedonas-64 οφείλει να μας εξηφήσει ποιος είναι τελικά.
 

n094

Active Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

κατ’ αρχάς, Fenimore ΜΠΡΑΒΟ… αυτό δείχνει ότι είσαι ακέραιος… για να δούμε τώρα… θα μπουν αστεράκια και δολάρια στο λογοτυπο της HDC ή θα περιφέρεται ως πιο αξιόπιστη και καλή ΕΤΑΙΡΕΙΑ!!!! βλέπω βέβαια ότι έγινε τροποποίηση και μπήκε στο τέλος η ατάκα:
Δυσκολεύομαι να ανεβάσω τις φωτογραφίες μου κα θα παρακαλέσω αν μπορούσε η Σούζη να με βοηθήσει
τι να πω…!! μπορεί πραγματικά ο άνθρωπος να θέλει βοήθεια για να τις ανεβάσει… πάντως μεταξύ μας… το θέμα είναι τα αποτελέσματα να είναι αληθινά και ας τα ανεβάζει όποιος θέλει…
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Μπράβο σου για το ήθος σου, σέβομαι την παρατήρηση σου, όπως είδες στα λόγια μου δεν ονομάτισα κλινικές, μιλάω γενικά και αόριστα όπως είδες και θα σου πω περισσότερα σε προσωπικό μήνυμα, αν ήμουν moderator και είχα πρόσβαση σε ip χρηστών θα μίλαγα ειδικά.

Fenimore είπε:
@Danceworld θα σε παρακαλούσα για άλλες περιπτώσεις να μιλάς συγκεκριμένα και όχι γενικά.

Ας μας απαντήσει ο φίλος αν θέλει, βάζω και τα ip πιο κάτω...
 

MANKAR

Active Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

εγω προτινω να πεταξουμαι εξω το ατομο αυτο που εκανε την λαμογια δεν αξιζει να παιζουν με τον πονο μας 7SFGSFG 7SFGSFG 7SFGSFG 7SFGSFG
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Fenimore είπε:
@Danceworld θα σε παρακαλούσα για άλλες περιπτώσεις να μιλάς συγκεκριμένα και όχι γενικά.

Ας μας απαντήσει ο φίλος αν θέλει, βάζω και τα ip πιο κάτω...

fenimore

εγω εχω ποσταρει την εμπειρια μου απο τη δουλεια μου. Δια το λογο οτι δεν κατεχω και πολλα απο Η/Υ εμφανιστηκε το ονομα και το επιθετο μου στο φορουμ αντι το ψευδονυμο. πανικοβληθηκα και επικινωνησα με την κλινικη και ζητησα απο τη Σουζη να με βοηθησει ωστε να εμφανιζετε το ψευδωνυμο μου. μου εδωσε οδηγιες πως να το κανω αλλα και παλι δεν τα καταφερα. φενετε με βαρεθηκε η κοπελλα :D και της εχω δωσει τον κωδικο ωστε να μου το διοτθωσει. πιστευω οτι οι διαχειριστες μπορουν να το επιβεβαιωσουν αυτο και παρακαλω οπως γινει αυτο και δημοσιευθει στο ποστ μου.
 

kos1987

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Μια παρατηρηση και απο μενα.Ο makedonas -64 οντως αρχικα μπηκε με αλλο ονομα αλλα....στο 1ο ποστ δεν εχεις χασει ουτε ενα τονισμο ενω τωρα...Οντως απο τα αποτελεσματα η εταιρια hdc ειναι φοβερη αλλα δεν αξιζει τετοια διαφημιση, γιατι δυσφημιση ειναι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

vinnie1978 είπε:
Φιλε μου μπραβο και συγχαρητηρια, ειναι επειδη το εζησα προσφατα φοβερο συναισθημα, πραγματικα εμπειρια ζωης και σου ευχομαι ολοψυχα ο,τι το καλυτερο! Για σενα δε θα ελεγα οτι ειναι επιπλεον καί αποφαση ζωης και πραγματικα πολυ ιδιαιτερη στιγμη στην ηλικια των 47 να προβεις σε μια τετοια επεμβαση! Η επιλογη ομως που εκανες οσον αφορα στην κλινικη ειναι αριστη και ολες οι προυποθεσεις ευνοικοτατες για να εχεις ενα παρα παρα πολυ καλο αποτελεσμα! Και παλι συγχαρητηρια για το θαρρος σου και σου ξαναευχομαι στο τελος να εχεις ενα αποτελεσμα περα των προσδοκιων σου!!! Για τα περαιτερω φιλε μου εγω θα σε συμβουλευα να περιοριστεις αποκλειστικα και μονο στις συμβουλες και οδηγιες των γιατρων που ειχαν την ευθυνη και καθοδηγηση της ολης επεμβασης. Αυτοι ξερουν καλυτερα και θα καλυψουν επαρκως ολες σου τις αποριες. Καλη συνεχεια!
σε ευχαριστω πολυ φιλε Vinnie 1978. πραγματι ηταν εμπειρια ζωης, κατι που ηθελα να κανω εδω και αρκετο καιρο. αν σου πω οτι μολις τελειωσε η μεταμοσχευση ειχα ξεσπασει στα κλαματα, προσπαθωντας εκει και ο γιατροσ και το προσωπικο να με ηρεμησουν. δεν ξερω αυτο που εχω νοιωσει με το τελος τησ μεταμοσχευσης ηταν κατι το απιστευτο.να εισαι παντα καλα.
 

icesensei

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Το ενοχλητικό ζήτημα είναι να θέλουν να "περνάνε" ως χρήστες, χωρίς να φαίνεται στην υπογραφή ότι πρόκεται για κάποιον που είναι στέλεχος της κάθε εταιρείας και άρα να ξέρουμε τι βάρος να δώσουμε... αν θέλουν προβολή ας τους δοθεί το δικαιωμα να βάλλουν πληρωμένη διαφήμιση, συμβάλλοντας στα έξοδα λειτουργίας του site ή να ποστάρουν γράφοντας πάντα στην υπογραφή άν έχουν σχέση με κλινική για να μην καταφεύγουν σε ενοχλητικά τρικ. Όπως και να χει συγχαρητήρια για άλλη μια φορά που δεν αφήνετε να περάσει έτσι... και διατηρείται το site "καθαρο" από "μολυσμένα" ποστ, που υποτιμούν τη νοημοσύνη μας.

RESPECT στους Admin :worshipper , συγχαρητήρια ;)

οι κλινικές νιώθουν ότι πρέπει να τους δοθεί βήμα, αυτό το ελληνικό site έχει ένα σωρό χρήστες , που είναι για τις κλινικές υποψήφιοι πελάτες με ή χωρίς το θέμα της ip αυτά θα γίνονται, είναι για μένα τουλάχιστον ήδη ύποπτα πολλά posts για έμμεση διαφήμιση.Δεν θέλω να ξέρω κάθε λεπτομέρεια άσχετη απο το θέμα της μεταμόσχευσης για να προβάλλεται κάθε κλινική που προσφέρει σάντουιτς καφέ ως ταξίδι με κότερο για να δελεάσει και να επιβάλλει στον πελάτη να γράψει κάτι καλό.
 

max_os

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

@Makedona-64 καλή επιτυχία και υπομονή.
@Fenimore εύγε φίλε. Δεν σου ξεφεύγει τπτ. Κ πάλι Μπράβο.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Makedonas-64 είπε:
fenimore

εγω εχω ποσταρει την εμπειρια μου απο τη δουλεια μου. Δια το λογο οτι δεν κατεχω και πολλα απο Η/Υ εμφανιστηκε το ονομα και το επιθετο μου στο φορουμ αντι το ψευδονυμο. πανικοβληθηκα και επικινωνησα με την κλινικη και ζητησα απο τη Σουζη να με βοηθησει ωστε να εμφανιζετε το ψευδωνυμο μου. μου εδωσε οδηγιες πως να το κανω αλλα και παλι δεν τα καταφερα. φενετε με βαρεθηκε η κοπελλα :D και της εχω δωσει τον κωδικο ωστε να μου το διοτθωσει. πιστευω οτι οι διαχειριστες μπορουν να το επιβεβαιωσουν αυτο και παρακαλω οπως γινει αυτο και δημοσιευθει στο ποστ μου.

Επιβαιβεώνω εγώ ότι όντως το όνομα αλάχθηκε σε αυτό που έχεις τώρα. Δεν είπε κάποιος ότι η αυτά που γράφεις δεν έγιναν, απλά όπως είπε πιο πάνω και ο icesensei: "Το ενοχλητικό ζήτημα είναι να θέλουν να "περνάνε" ως χρήστες, χωρίς να φαίνεται στην υπογραφή ότι πρόκεται για κάποιον που είναι στέλεχος της κάθε εταιρείας και άρα να ξέρουμε τι βάρος να δώσουμε... , αυτές οι 2 προτάσεις τα λένε όλα πιστεύω.
 

Souzie

Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Makedonas-64 είπε:
fenimore

εγω εχω ποσταρει την εμπειρια μου απο τη δουλεια μου. Δια το λογο οτι δεν κατεχω και πολλα απο Η/Υ εμφανιστηκε το ονομα και το επιθετο μου στο φορουμ αντι το ψευδονυμο. πανικοβληθηκα και επικινωνησα με την κλινικη και ζητησα απο τη Σουζη να με βοηθησει ωστε να εμφανιζετε το ψευδωνυμο μου. μου εδωσε οδηγιες πως να το κανω αλλα και παλι δεν τα καταφερα. φενετε με βαρεθηκε η κοπελλα :D και της εχω δωσει τον κωδικο ωστε να μου το διοτθωσει. πιστευω οτι οι διαχειριστες μπορουν να το επιβεβαιωσουν αυτο και παρακαλω οπως γινει αυτο και δημοσιευθει στο ποστ μου.

Όντως ο Μακεδόνας64 έχει μέρες που προσπαθεί να συνδεθεί με το φόρουμ αλλά λόγω απειρίας μου τηλεφωνούσε συνεχώς για να του εξηγήσω πώς να το κάνει. Όταν τελικά τα κατάφερε μπήκε με το πραγματικό του όνομα και μου τηλεφώνησε ξανά για να του εξηγήσω πώς να το διορθώσει . Δεν τα κατάφερνε και μετά από ‘έντονη επιμονή του μπήκα και το διόρθωσα.

Αν ήταν βαλτός όπως λέτε δε θα το έκανα από τους υπολογιστές της HDC. Αυτό και μόνο δείχνει ότι δεν υπάρχει κάτι το στημένο.

Μα έτσι και αλλιώς ο Μακεδόνας64 θα σας παρουσιάσει την περίπτωση του από την πρώτη μέρα της μεταμόσχευσης του και το αποτέλεσμα του θα κριθεί από όλους σας. Αυτός πιστεύω είναι και ένας από τους κύριους σκοπούς του φόρουμ. Δε βλέπω πως αυτό μπορεί να είναι Διαφήμιση.

Συγχαίρω τον Fenimore που αμέσως το ανέδειξε πράγμα που δείχνει για ακόμη μια φορά την αμεροληψία του.
 

icesensei

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

Makedonas-64 είπε:
Αν και μου δόθηκαν συμβουλές από την κλινική θα ήθελα να ακούσω και τις δίκες σας απόψεις σχετικά και με σιαμπού, λοσιόν, βιταμίνες και οτιδήποτε άλλο.
καλές επιτυχίες σε όλους σας.

από το site της HDC
"Ακολούθως μπορείτε να χρησιμοποιείτε σιαμπού που θα σας προταθεί από την κλινική ή το συνηθισμένο σας σιαμπού."

στην κυπριακή διάλεκτο το "σια" προφέρεται όπως το αγγλικό "sha" (ναι, με χοντρό σ και χωρίς να προφέρεται το ι)-
Μακεδόνα εμεις οι Ελλαδίτες "σαμπουάν" δεν το λέμε ? :chinscratch

Παραθέτω σχετική επιγραφή από την όμορφη Κύπρο

Να πω ότι δεν έχω πρόβλημα με την HDC, και δεν είμαι υποψήφιος για μεταμόσχευση, για να έχω οποιοδήποτε όφελος, είμαι ένας απλός χρήστης πρώην nw2 και νυν nw1 και για αυτό ότι γράφω μπορείτε να το εμπιστευτείτε όπως εμπιστευτήκατε και τον Μακεδόνα.
Αν είχα όμως λόγο να προωθήσω κάποιο προϊον ή υπηρεσία δεν θα θέλατε να το ξέρετε;;...
Συμπέρασμα
Ποιος έχει στα χέρια μέλι και δε γλύφει τα δάκτυλά του;
 

Συνημμένα

  • dspphoto.jpg
    dspphoto.jpg
    10 KB · Προβολές: 364

kos1987

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

icesensei είπε:
από το site της HDC
"Ακολούθως μπορείτε να χρησιμοποιείτε σιαμπού που θα σας προταθεί από την κλινική ή το συνηθισμένο σας σιαμπού."

στην κυπριακή διάλεκτο το "σια" προφέρεται όπως το αγγλικό "sha" (ναι, με χοντρό σ και χωρίς να προφέρεται το ι)-
Μακεδόνα εμεις οι Ελλαδίτες "σαμπούαν" δεν το λέμε ?

Παραθέτω σχετική επιγραφή από την όμορφη Κύπρο

;D ;D ;D
Το 1ο ποστ του μακεδονα δεν εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα 2(αφορα τον τροπο γραφης)...εγω βαζω στοιχημα οτι το εχει γραψει η souzie ... και δεν αλλαξε μονο το ονομα του...οποτε ειναι λογικο να ξαναρχισει αλλο θεμα οπως πρεπει να ειναι με φωτογραφιες και διχως σαλτσες...
 

Makedonas-64

New Member
Απ: Strip 3087 grafts-23/12/2011 στο HDC

danceworld_2001 είπε:
Γιατί προφανώς ο φίλος έδωσε τον κωδικό του σε στελέχη της εν λόγω κλινικής οι οποίοι του κάνουν τα ποστ προφανώς. Και δεν ειναι ο μόνος πελάτης της κλινικής που γίνεται εδώ μέσα το ίδιο. Ωραία πράγματα.... !!!

Αγαπητε φιλε danceworld-2001. ουτε απο την κλινικη μου κανουν ποστ, ουτε κανεις αλλος. οταν ανεβασα το ποστ μου προσεξα οτι εμφανιστηκε το πραγματικο μου ονομα και επιθετο,κατι που δεν ηθελα. τοτε ηταν που ζητησα τη βοηθεια της Σουζης, χωρις να την γνωριζω καν προσωπικα.αυτη προσπαθησε να μου εξηγησει πως θα το αλλαξω αλλα και παλι δεν τα καταφερα.εγω τοτε την παρακαλεσα να το κανει για το λογο που αναφερω πιο πανω.
Αναφερω απλα και καθαρα οτι καμια σχεση δεν εχω με την εν λογω κλινικη ουτε και καμια αλλη κλινικη. Απλως ειναι η κλινικη που εχω επιλεξη για να κανω την μεταμοσχευση μου.
και στο μελλον οταν θα ανεβασω φωτογραφιες μου θα ζητησω απο την κλινικη να το κανουν, γιατι εγω απλως δεν γνωριζω. ελπιζω να μην εχουμε τα ιδια παλι. καταλαβαινω την αντιδραση σας γιατι και εγω ειμαι τοθ εναντιον να προβαλλονται κλινικες και γιατροι με αωτο τον τροπο. σε ευχαριστω.
 
Μπλουζα