John83, fue, 2368 grafts, 8-9/4/2013

John83

Member
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

John_John1 είπε:
Υπομονη και καλη επιτυχια και απο μενα John.
Φενεται καλη δουλεια και εγω πιστευω δεν χρειαζεται να ανυσηχεις για τιποτα,εφοσον δεν εχεις και θεμα με το crown σου.Και εχω πιστευω οπως λεει ο Tropheus ισως μελλοντικα λιγο πιο πισω απο την hairline μπορει χρειαστεις ισως και οχι.

Να σαι καλά John1.Και εγώ ελπίζω να πάνε όλα καλά...Όπως έχω αναφέρει και πιο πριν μέχρι να δω το αποτέλεσμα κρατάω μικρό καλάθι... Οψόμεθα!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John83

Member
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

Καλησπέρα σε όλους,

Έχουν περάσει ήδη 2 μήνες από την μ/μ και είπα να κάνω ένα update post. Δεν έχει νόημα να ανεβάσω photos μιας κ όπως είναι φυσιολογικό δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη. Εδώ και κανα μήνα έχω αρχίσει να χρησιμοποιώ minox 2% που μου είχε δώσει η κλινική. Κάποια από τα μοσχεύματα (ελάχιστα βασικά) που δεν έπεσαν ποτέ έχουν αρχίσει και μεγαλώνουν κανονικά. Να σημειώσω πως δεν έχω χρησιμοποιήσει concealer μετά τη μ/μ. Αυτό που παρατηρώ είναι πως η συστηματική εφαρμογή του big3 έχει δώσει πολύ καλή ποιότητα στην τρίχα!
 

rastavrasta

New Member
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

file m sou euxomai ta kalitera elpizo na exeis ena poli kalo apotelesma gia na dosis 8aros k se mas k na elpizoume oti iparxi sotiria sta agorakia "me tin megali xoristra" :p eleos dld imaste sto 2013 edw klonopioun an8ropous dn boroun na ftiaksoun "trixes" dn ksero paidia egw prosopika ime poli kseneromenos me to 8ema "karafla" ala akoma pio kseneromenos otan vlepo sta forum oti dn iparxi elpida gia tin genia mas gia tin epomenes elpizo kalitera pragmata k makari na prolavoume kai emis na doume to kefalaki mas pali me trixoules file john83 sinenomate kiolas s euxomai mesa apo tin kardia m ta kalitera k polous zeledessssss axaxaxaxaxa
 

John83

Member
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

rastavrasta είπε:
file m sou euxomai ta kalitera elpizo na exeis ena poli kalo apotelesma gia na dosis 8aros k se mas k na elpizoume oti iparxi sotiria sta agorakia "me tin megali xoristra" :p eleos dld imaste sto 2013 edw klonopioun an8ropous dn boroun na ftiaksoun "trixes" dn ksero paidia egw prosopika ime poli kseneromenos me to 8ema "karafla" ala akoma pio kseneromenos otan vlepo sta forum oti dn iparxi elpida gia tin genia mas gia tin epomenes elpizo kalitera pragmata k makari na prolavoume kai emis na doume to kefalaki mas pali me trixoules file john83 sinenomate kiolas s euxomai mesa apo tin kardia m ta kalitera k polous zeledessssss axaxaxaxaxa

Να σαι καλά rastavrasta... Πίστεψέ με και εγώ εύχομαι να έχω ένα καλό αποτέλεσμα!! Περιμένω να περάσει ο καιρός ώστε να δούμε ...
 

osfp91

New Member
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

καλη επιτυχια φιλε..μακαρι να εχεις δυνατο αποτελεσμα.εγω ειμαι της γνωμης να μην ασχοληθεις με concealer Κλπ και να το πας κανονικα μεχρι να δεις το αποτελεσμα ολοκληρωμενο...
 

John83

Member
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σύγαυρε..!! Πρωτίστως γι αυτό δε χρησιμοποιώ και εγώ concealer. Θέλω να έχω όσο το δυνατόν πιο "καθαρή" άποψη για το πως εξελίσσεται η μ/μ.

Επίσης παρ' όλες τις απόψεις των πιο έμπειρων στο forum (με απόλυτο σεβασμό πάντα) εμένα ακόμα με τρομάζει ο συνδυασμός του concealer με κάποια "δόση" λακ σε μεταμοσχευμένη περιοχή στην οποία περιμένω να "ξεπεταχτούν" τα μαλλάκια. Είναι υποκειμενικό κ μπορεί να είμαι λάθος. Δεκτή πάντως κάθε άποψη...
 

John83

Member
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

Μιας και περάσανε 3 μήνες από την μ/μ είπα να ανεβάσω κάποιες φώτο με την εξέλιξη. Ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη αλλά είναι οι πρώτες που ανεβάζω και ίσως ο φωτισμός και οι ρυθμίσεις τις φωτογραφικής να μην είναι οι τέλειες δυνατές. Φαίνεται πως κάτι έχει αρχίσει και κινείται. Δεκτό κάθε σχόλιο.

Αριστερός Κρόταφος
cvfb.gif


Αριστερός Κρόταφος 2
kok.gif


Δεξιός Κρόταφος
0qmg.gif


Δεξιός Κρόταφος 2
fk84.gif
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
RE: Μεταμόσχευση HDC FUE 2.368 grafts

Σεμπτεβριο θα εισαι τουμπανο.στους 3 μηνες βλεπεις λιγα πραματα ακομη.
 

koskar

Member
Θα βοηθουσε επίσης μια φωτογραφία με κανονικό φωτισμό σε ήλιο, χωρίς να βάζεις τα χερια σου.
 

prowler3

Member
Πιστεύω οτι όλα εξελίσονται πολύ καλά φίλε John83.Καλά αποτελέσματα να εχεις!
Θελω να σε ρωτήσω κάτι.
Αγωγή με φιναστερίδη σου συστήσανε απο τη κλινική για μετά τη μ/μ και αν ναι για πόσο καιρό, ή είναι κάτι που αποφάσισες μόνος σου;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Στο τρίμηνο λίγα μπορούμε να πούμε, ωστόσο φαίνεται ότι όντως κάτι κινείται.... Πιστεύω και εγώ ότι το Σεπτέμβριο θα έχουμε πιο ξεκάθαρη εικόνα...
 

John83

Member
koskar είπε:
Θα βοηθουσε επίσης μια φωτογραφία με κανονικό φωτισμό σε ήλιο, χωρίς να βάζεις τα χερια σου.

Koskar ανέβασα photos που επικεντρώνονται στο σημείο της μ/μ. Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω. Νο problem.. Πήγα να ανεβάσω και μία φώτο αμφάς αλλά λόγω του ότι είμαι κοντοκουρεμένος και το μαλλάκι πέφτει κάτω - σε συνδυασμό με τα τριχάκια που έχουν βγει- φαινόντουσαν όλα μια χαρά (!!) όποτε τη θεώρησα "παραπλανητική"...


prowler3 είπε:
Πιστεύω οτι όλα εξελίσονται πολύ καλά φίλε John83.Καλά αποτελέσματα να εχεις!
Θελω να σε ρωτήσω κάτι.
Αγωγή με φιναστερίδη σου συστήσανε απο τη κλινική για μετά τη μ/μ και αν ναι για πόσο καιρό, ή είναι κάτι που αποφάσισες μόνος σου;;

Prowler η κλινική δε μου πρότεινε τίποτα. Είχα αρχίσει φίνα ένα εξάμηνο προτού κάνω την μ/μ. Δεν είχα καμία παρενέργεια και αποφάσισα να την συνεχίσω κανα εξάμηνο ακόμα. Να σημειώσω πως η ποσότητα που παίρνω είναι 1mg/ 2 μέρες.. Ελπίζω να σε κάλυψα!
 

prowler3

Member
Αφού δε σου έβγαλε παρενέργειες τότε γιατί όχι. Συνεχίζεις ακάθεκτος!!
Το λέω αυτό γιατί αρκετοί φίλοι το έχουν αναφέρει, οτι μετά τη μ/μ τους συστήνεται η χορήγηση φιναστερίδης, νομίζω για 3 μήνες ή κάτι τέτοιο.
 

Scrooge

Member
John83, σου εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα.
Για να παίρνουμε κουράγιο και όσοι δεν το έχουμε πάρει ακόμη απόφαση.
Μήπως μπορείς να μας πεις το όνομα του γιατρού ;
 

John83

Member
Scrooge είπε:
John83, σου εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα.
Για να παίρνουμε κουράγιο και όσοι δεν το έχουμε πάρει ακόμη απόφαση.
Μήπως μπορείς να μας πεις το όνομα του γιατρού ;

Καλησπέρα Scrooge. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω ολογράφως το όνομα του γιατρού (ας μου πεί ο Chs) γι αυτό βάζω αστεράκια. Την επέμβαση την έκαναν ο κ. Μ***ς με τον κ. Β****. Αν ανατρέξεις στο site της εταιρείας είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις ποιοι είναι οι συγκεκριμένοι γιατροί.
 

koskar

Member
John83 είπε:
Καλησπέρα Scrooge. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω ολογράφως το όνομα του γιατρού (ας μου πεί ο Chs) γι αυτό βάζω αστεράκια. Την επέμβαση την έκαναν ο κ. Μ***ς με τον κ. Β****. Αν ανατρέξεις στο site της εταιρείας είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις ποιοι είναι οι συγκεκριμένοι γιατροί.
Γενικά απο τιμές πώς ειδες τα πράγματα στην Κύπρο μετα τις τελευταιες εξελίξεις;;; Διαπίστωσες κάποια σημαντική μειωση στο κοστολόγιο για την μμ ή δεν είχαν καμια αξιοσημειωτη αλλαγη στην τιμολόγηση.
 

John83

Member
Koskar εγώ πήγα κανα 2 βδομάδες αφότου έσκασε το θέμα με το κούρεμα καταθέσεων. Δν είχαν καταλάβει ακόμα τι τους περίμενε :-/ !! Όπως εχώ αναφέρει και σε προηγούμενο post είχα πληρώσει 3 eurw/graft.
 

krhtikos21

Member
είναι ακόμα σχετικά ανεβασμένες οι τιμές τους παρά την κρίση.αυτό προκύπτει και από το ότι έχουν πελάτες από μέρη που δεν έχει κρίση και τους τα σκάνε ακόμα χοντρά.οι τιμές αυτές για επίπεδα Ελλάδος είναι απαγορευτικές δυστυχώς ειδικά για fue.Στην Ελλάδα ένας καλός μισθος πλέον είναι 1500-2000.Στην Κύπρο 2500 είναι από τους χαμηλούς.Εγώ ένα έχω να πω οι cayenne που κυκλοφορούν στην Κύπρο είναι πολύ περισσότερες από αυτές που έχει το Μονακο. :p
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
jumbo ενας νεος 4ωρος περνει 200 ευρω 8ωρος 400 αλλα πλεον 8οροι δεν υπαρχουν.Απαγορευτικο ειναι πλεον να παραγγειλης και μια Pizza απεξω.
 
Μπλουζα