Hope, fue, λιόσης, 1364 grafts, 23/7/2015

dimitris50423

Well-Known Member
Ωραιος hope.. στον 4 και 5 μηνα θα δεις πολλα αν κρινω απο εμενα.. ευχομαι να εχεις ενα ομοιομορφο αποτελεσμα. ;-)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
μια χαρά hope.καλά έκανες και ανέβασε φωτό! εγώ πιστεύω πως αυτό που θέλεις,θα το πετυχεις.. δεν έχεις απαιτήσεις τρελές και θα γίνει άνετα!καλή συνέχεια!
 

kwsTakis

Active Member
καλη φυτρωση hope...πιστευω πωσ θα πετυχεισ τον στοχο σου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hope

Active Member
Στους 4 μήνες ακριβώς. Οι 2 πρώτες φωτογραφίες είναι με flash και η 3η με φως ημέρας (μήκος στα 13mm περίπου).
Μόλις πριν κανα 10ημερο άρχισε να δίνει για τα καλά.
Έχουν ξεπεταχθεί αρκετά νέα κεφαλάκια, επίσης παρατηρώ ότι κάποιες τρίχες (ιδίως μπροστά που μπορώ να δω καλύτερα) οι οποίες ήταν πολύ λεπτές και αδύναμες αρχίζουν σιγά-σιγά να δυναμώνουν και να παχαίνουν σε διάμετρο.
Μέχρι το 5μηνο θεωρώ ότι όσες είναι να φυτρώσουν θα έχουν ξεπεταχθεί και από εκεί και πέρα θα δώσει μόνο σε ποιότητα τρίχας.
Για τα grafts που έβαλα σε συνδυασμό με τις προσδοκίες μου πιστεύω ότι είμαι σε ικανοποιητικό δρόμο.
Στο 5μηνο οι επόμενες
 

Συνημμένα

  • Hope_flash1.JPG
    Hope_flash1.JPG
    246.4 KB · Προβολές: 593
  • Hope_flash2.JPG
    Hope_flash2.JPG
    54.6 KB · Προβολές: 580
  • Hope_day_light.JPG
    Hope_day_light.JPG
    52.6 KB · Προβολές: 578

dimitris50423

Well-Known Member
εισαι σε δυο καλους μηνες τωρα.. ο 5ος και ο 60ς εχουν να δωσουν αναλογα με τα γκραφτς που εβαλες φυσικα
 

Hope

Active Member
Και μια σημερινή (4 μήνες και 5 ημέρες) φωτογραφία της δότριας περιοχής και της ουλής.
Κοντό κούρεμα που ξεκινά με 3 mm χαμηλά στον σβέρκο και καταλήγει με 6 mm ομοιόμορφα από το ύψος της ουλής και πάνω.
Υπάρχει ήδη σημαντική διαφορά στην κάλυψη της ουλής (δεν τολμούσα να πάω κάτω από 10mm εκεί πίσω). Επίσης δεν υπάρχουν εμφανή σημάδια από το punch της FUE.
 

Συνημμένα

  • SAM_0139.JPG
    SAM_0139.JPG
    299.2 KB · Προβολές: 461

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εχεις χάσει σημαντική πυκνότητα μάλλιου ακριβώς πάνω απο το σβέρκο σου, στις άκρες, εκτος και αν με μπερδεύει το κούρεμα, τα πλαϊνά σου πως ειναι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hope

Active Member
CVIAL νομίζω ότι η φωτό δημιουργεί ένα τέτοιο Illusion καθώς ξεκινά χαμηλά από τα 3mm και ανεβαίνοντας στο crown φθάνει τα 6mm. Στο λέω αυτό γιατί και στα πλαϊνά πάνω από τα αυτιά δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα αραίωσης. Σίγουρα δεν είναι όπως όταν ήμουν 18 αλλά δεν υπάρχει αξιοσημείωτη μεταβολή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οκ μόλις τωρα είχα κανει edit και το προηγούμενο post με πρόλαβες..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Hope

Active Member
Οκ μόλις τωρα είχα κανει edit και το προηγούμενο post με πρόλαβες..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για αυτό είμαστε εδώ. Να ανταλλάσσουμε απόψεις/εμπειρίες/γνώσεις. Δεν το είχα ξανακούσει αυτό το είδος αλωπεκίας και από ότι διάβασα στα γρήγορα οι παθόντες είναι ακατάλληλοι για μμ (προφανές). Και σίγουρα αυτό οι περισσότερες εταιρίες δεν θα είναι πρόθυμες να το αναφέρουν... Άρα κάτι μάθαμε ;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ειναι απολύτως ακριβές αυτό. Απλα θέλει μεγάλη προσοχή και πρεπει να γίνει λεπτομερής εξέταση της safe περιοχής η οποία ειναι σαφώς μικρότερη αφού πρεπει να αποκλειστούν τα άκρα..Φυσικά παίζει ρόλο και η ηλικία και η εξέλιξη της (αν τείνει να σταθεροποιηθεί)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα