Hope, fue, λιόσης, 1364 grafts, 23/7/2015

Pes

Active Member
Καλησπέρα μια βοήθεια περί ποσών μοσχευμάτων χρειάζονται στην μέση ακειβως
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 692

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sadman73

Member
αν και χαλαμε το νημα του hope,φιλε pes,καλα τα λεει o flosk,και μονο με strip 2500 σε ενα καλο γιατρο θα φτιαξεις μια αποδεκτη εικονα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καταρχην φιλε Pes τι ηλικια εχεις?Ανηξε ενα νημα δικο σου περι μεταμοσχευσεων για να σε βοηθησουμε καλυτερα γιατι εδω ειναι αλλα νημα του Hope.και ξεκινα απο εκει τι θες να πεις ξανα απο την αρχη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ ήθελα να ρωτήσω, ποια η γνώμη σας για την μεταμόσχευση από body grafts?
Πόδια, στήθος κτλ..
Δεν είναι καλή ιδέα, αντί να θυσίαζεται η -πολύτιμη- δοτρια της κεφαλής, να μην λαμβάνονται οι τρίχες από μηρό κτλ, που είναι και πιο δυνατές/ μεγάλη διάμετρο κτλ?
Γιατι οι κλινικές δεν προτιμούν αυτή την μέθοδο?
΄
Μεταξύ άλλων και η πολύ μεγάλη διαφορά διαμέτρου τρίχας μεταξύ κεφαλιού και υπόλοιπου σώματος (πόδια, κοιλιά) που δεν βοηθάει στην κάλυψη.
 

kwsTakis

Active Member
Προβολή συνημμένου 8326 Προβολή συνημμένου 8325
Φωτο ακριβώς μετά δεν έχω λάβει ακόμα αλλά δημοσιεύω 2 φωτο το επόμενο μεσημέρι (σήμερα) αμέσως μετά την αφαίρεση της γάζας (σσ. δεν έκανα λούσιμο δότριας λόγω fue στην ουλή - μόνο πλύσιμο με φυσιολογικό, λούσιμο ολικό από Κυριακή)
Πως πας φιλε μου. ;;με τον συγκεκριμενο γιατρο εκανα κ γω μμ κ προς το παρον νομιζω παω καλΑ
 

Hope

Active Member
Πως πας φιλε μου. ;;με τον συγκεκριμενο γιατρο εκανα κ γω μμ κ προς το παρον νομιζω παω καλΑ
Άχαρη περίοδος. Απώλεια γύρω στο 70-80%.
Σήμερα όμως είδα να σκάνε από το δέρμα σε 2-3 σημεία κάτι μικρούλια μαύρα κεφαλάκια :)

Πριν το τελικό αποτέλεσμα δεν μπορούμε να πούμε κάτι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
εμενα ο ιδιοσ γιατροσ με εσενα μ συνεστησε καθε βραδυ να βαζω,,επισησ στουσ 2 πρωτουσ μηνεσ μ δωσε κ καπποιεσ βιταμινεσ,,παντωσ φαινοταν καταρτισμενοσ ο τυποσ,,αλλα ολοι κρινονται εκ τ αποτελεσματοσ
 

Hope

Active Member
εμενα ο ιδιοσ γιατροσ με εσενα μ συνεστησε καθε βραδυ να βαζω,,επισησ στουσ 2 πρωτουσ μηνεσ μ δωσε κ καπποιεσ βιταμινεσ,,παντωσ φαινοταν καταρτισμενοσ ο τυποσ,,αλλα ολοι κρινονται εκ τ αποτελεσματοσ
Βιταμίνες παίρνω και εγώ (μην περιμένεις και πολλά, περοςςοτερο placebo είναι για την ψυχολογία). Μου είπαν και εμένα για μινοξ αλλά αποφάσισα να μην βάλω
 

Hope

Active Member
3 μήνες τώρα και διαπιστώνω ότι αρχίζει η φύτρωση. Είχαν ξεκινήσει από τον 2ο μήνα να σκάνε κάποια μικρά "κεφαλάκι" τρίχας, αλλά τώρα ξεκινά εντονότερα. Oψόμεθα...
Φωτος δεν έχει νόημα να βάλω ακόμα. Θα ανεβάσω σε 1 μήνα από τώρα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
αποψη μου ειναι οτι πρεπει να βαζουμε φωτογραφιες και απο την αχαρη περιοδο.. εγω ειχα βαλει και στο 2ο μηνα και στον τριτο.. αν δεν ηξερα απο αλλους που ειχαν βαλει φωτο οτι σε αυτους τους μηνες χανεις πολλα απο τα μοσχευματα θα ειχα αγχωθει πολυ.. ετσι ξερουν τι να περιμενουν οι επομενοι που κανουν μμ.. καλη συνεχεια hope
 

aeratos28

Just aeratos
πολύ σωστός ο dimitris50423 σε αυτό που λέει φιλε hope..καλό είναι να φαίνονται όλες οι φάσεις που περνάει κάποιος,έτσι ώστε οι ενδιαφερόμενοι να ξέρουν ακριβώς τι γίνεται με την πάροδο του καιρού..αλλιώς δεν έχει νόημα το να ανοίγει κανείς νήμα..με αυτό τον τρόπο βοηθάς κάποιον που ενδιαφέρεται,να δει πως θα πάνε τα πράγματα μέχρι να έχει το τελικό αποτέλεσμα μετά απο χονδρικά ας πούμε 1 χρόνο περίπου..(στο dimitris50423 τα είδαμε στους 4 μήνες χαχα;) ) αλλιώς ας βλέπουμε φωτό πριν και μετά απλά και να τελειωνουμε!ελπίζω να μην παρεξηγήσεις φιλε hope γτ δεν σου την λέω,αντιθέτως με πολύ καλή διάθεση το λεω
 

Hope

Active Member
Μετά από την ορθή απαίτηση των συναγωνιστών μας παραθέτω φωτογραφίες:

3 μήνες και 2 μέρες ακριβώς. Κοντό κούρεμα στα 0,8 mm περίπου.
Από τα αρχικά μμ έχω κρατήσει ένα 15% περίπου (εκτίμηση D*I).
Τις τελευταίες 3-4 ημέρες αρχίζουν και σκάνε σε όλη την έκταση του κεφαλιού μου μικρά μαύρα κεφαλάκια από τα νέα τριχοθυλάκια.
Δεν μπορώ να εκτιμήσω κάτι προς το παρόν παρά μόνο ότι αυτό το +15% κάνει μια πολύ μικρή διαφορά με το πριν.
Έτσι και αλλιώς όμως γνωρίζω ότι ακόμα και τα 1.200 να βγούν πάνω (έκταση περίπου 100cm2) δεν θα γίνω μαλλιάς.
Οι προσδοκίες μου είναι γνωστές άλλωστε.

Συνεχίζουμε δυναμικά :)
 

Συνημμένα

  • Hope 3 months_a.JPG
    Hope 3 months_a.JPG
    42.2 KB · Προβολές: 455
  • Hope 3 months_b.JPG
    Hope 3 months_b.JPG
    95.8 KB · Προβολές: 460
Μπλουζα