Galan, fue, 2520 grafts, 17-18/1/2013

galan

New Member
Καλησπέρα στους φίλους του forum. Παρακολουθώ το forum από καιρό και επειδή έχω μάθει πολλά από αυτό, θα ήθελα να σας πω την δική μου ιστορία στο θέμα των μαλλιών μου. Άρχισα να χάνω μαλλιά από τα 20 περίπου αλλά ευτυχώς με αργό ρυθμό μέχρι την ηλικία των 30 που εκει άρχισε το πρόβλημα να γίνεται ποιο έντονο,τώρα είμαι 37. Έκανα μια πρώτη μεταμόσχευση στην d** το 2010 με 2700 τρίχες στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού και λίγα πίσω, (περίπου το 70 με 80% μπροστά) με μέτρια για έμενα αποτελέσματα δεδομένο ότι τώρα πια από εδώ μέσα ξέρω ότι με περίπου 1200grafts δεν θα μπορούσα να περιμένω και θαύματα (πριν περίμενα). Βάζοντας τα δεδομένα κάτω.(για παρά πολλή σκέψη μιλάμε) είναι και το οικονομικό το άτιμο, παίρνω την απόφαση να ξαναπάω στην d** για δεύτερη φορά. Την τελευταία στιγμή βλέποντας έναν φίλο που έκανε Κύπρο το μετανιώνω και πετάω για Κύπρο από όπου σας γραφώ τώρα.[attachment=4215][attachment=4214][attachment=4216]
Η 3 πάνω είναι από το 2010 μια ημέρα πριν την πρώτη μμ. Είναι cut από video για αυτό είναι χάλια.Η 2 κάτω είναι λίγες μέρες πριν κάνω την δεύτερη μμ.
[attachment=4218][attachment=4219]
Ήθελα να έβαζα ακόμη 4 αλλά δεν μου ανοίγει τα συνημμένα γιατι Κανένα παλιό μέλος μπορεί να βοηθήσει?χεχε βρήκα άκρη. αύριο θέλω να ζητήσω Φώτο από την κλινική και να βγάλω και εγώ στο φως της ημέρας
 

Συνημμένα

  • Καταγραφή26.JPG
    Καταγραφή26.JPG
    27.8 KB · Προβολές: 1,262
  • Καταγραφή.JPG
    Καταγραφή.JPG
    40.2 KB · Προβολές: 1,262
  • ΠΡΙΝ ΜΕΤΑΜ..PNG
    ΠΡΙΝ ΜΕΤΑΜ..PNG
    83.8 KB · Προβολές: 1,272
  • IMGP0877.jpg
    IMGP0877.jpg
    200.1 KB · Προβολές: 1,277
  • IMGP0878.jpg
    IMGP0878.jpg
    208.6 KB · Προβολές: 1,244

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Συγνώμη Galan αυτο ειναι το αποτέλεσμα μετά από 1200 grafts στην ελληνική εταιρεία που πηγες;Αυτοί καταρχάς σου είχαν πει πως με 1200 θα φτιάξεις τη hairline ή δεν είχες λεφτά τότε να βάλεις περισσότερες; Πολυ φτωχό πάντως το αποτελεσμα! Σου εύχομαι εγκάρδια να έχεις το καλύτερο αποτελεσμα απο τη 2η μμ και να δώσεις λύση στο πρόβλημα σου..καλη επιτυχία και συγχαρητήρια που δεν το βάζεις κάτω!!!
 

galan

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Floskara είπε:
Συγνώμη Galan αυτο ειναι το αποτέλεσμα μετά από 1200 grafts στην ελληνική εταιρεία που πηγες;Αυτοί καταρχάς σου είχαν πει πως με 1200 θα φτιάξεις τη hairline ή δεν είχες λεφτά τότε να βάλεις περισσότερες; Πολυ φτωχό πάντως το αποτελεσμα! Σου εύχομαι εγκάρδια να έχεις το καλύτερο αποτελεσμα απο τη 2η μμ και να δώσεις λύση στο πρόβλημα σου..καλη επιτυχία και συγχαρητήρια που δεν το βάζεις κάτω!!!
Γεια σου floskara ευχάριστο για τα καλά σου λόγια να είσαι καλά. Όπως έγραψα και ποιο πάνω ΤΟΤΕ νόμιζα ότι με 2700τριχες θα λύσω το πρόβλημα αλλά και αυτοί μου είχαν πει ότι στο μπροστά μέρος θα έχω ένα αρκετά καλό αποτέλεσμα. Παντός το ότι έβαλα λίγα πίσω ήταν δική μου απόφαση η d** επέμενε ότι έπρεπε να τα βάλω όλα μπροστά. Θα ανεβάσω και άλλες Φώτο που δεν μπόρεσα σήμερα. Πιστεύω πως τα πράγματα ήταν λίγο καλυτέρα από ότι φαίνετε σε αυτές της Φώτο. αύριο λοιπόν..
 

galan

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

jmirko είπε:
Φίλε μου, μην πας πάλι σε αυτούς.. Κρίμα είναι :(
φίλε μου jmirko δεν διάβασες όλο το ποστ. Είμαι ήδη Κύπρο, από Κύπρο γραφώ αυτήν την στιγμή. Γυρίζω το Σάββατο, ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον..
 

jmirko

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

galan είπε:
jmirko είπε:
Φίλε μου, μην πας πάλι σε αυτούς.. Κρίμα είναι :(
φίλε μου jmirko δεν διάβασες όλο το ποστ. Είμαι ήδη Κύπρο, από Κύπρο γραφώ αυτήν την στιγμή. Γυρίζω το Σάββατο, ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον..

Αχ.. Εγώ κατάλαβα ότι σκέφτεσαι να ξαναπάς.. (κοιμάμαι λίγο όρθιος αυτή την στιγμή..)

Καλή σου τύχη τότε φίλε μου και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!
 

Billy_tramp

Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Galan καλή σου επιτυχία!! Εύχομαι όλα να πάνε περίφημα! Πες μας μόνο πόσα έβαλες και φυσικά περιμένουμε φωτογραφικό υλικό!
 

n094

Active Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Το να περιμένει κανείς να δει αποτέλεσμα από 1200 μοσχεύματα διεσπαρμένα σε 2 περιοχές (Α και Γ) είναι μεγάλο λάθος. Δεν νομίζω λοιπόν ότι μπορεί να κριθεί κάποιος γιατρός γι’ αυτό. Γι’ αυτό που μπορεί να κριθεί ο γιατρός είναι που ενώ ήξερε ότι αυτά τα μοσχεύματα φτάνουν δεν φτάνουν για την Α ζώνη, «υποχώρησε» στην επιθυμία του ασθενή να τα διασπείρει σε όλο το κεφάλι. Το θέμα είναι τι ποσοστά φύτρωσης είχε αυτή η μμ. Όπως και να έχει είμαι σίγουρος ότι η δεύτερη μμ σου θα βελτιώσει πολύ την εικόνα σου (είτε την έκανες στην DHI είτε τώρα που θα την κάνεις στην HDC. Για μένα, έχοντας πλέον δει πολλά περιστατικά από κοντά και από φωτογραφίες, θεωρώ πως και οι δύο κλινικές κάνουν καλή δουλειά). Σου εύχομαι λοιπόν καλή επιτυχία και υπομονή…
 

Flosk

Well-Known Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Φυσικα και πρεπει να κριθει ο συγκεκριμενος γιατρος για την επιλογη του οπως ολοι οι αλλοι εδω μεσα .Μπορουσε απλα να αρνηθει..
 

n094

Active Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

το λέω και εγώ... κατά λέξη λέω (αντιγράφω από την παραπάνω ανάρτηση μου): "...Γι’ αυτό που μπορεί να κριθεί ο γιατρός είναι που ενώ ήξερε ότι αυτά τα μοσχεύματα φτάνουν δεν φτάνουν για την Α ζώνη, «υποχώρησε» στην επιθυμία του ασθενή να τα διασπείρει σε όλο το κεφάλι..."
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Ναι ,χαχαχα και γω απλα το επιβεβαιωσα λεγοντας "..φυσικα και πρεπει να κριθει.." Ειναι σαν να σου εκανα like
 

galan

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Φίλοι μου αν και προσπάθησα, ίσως να μην έγινα κατανοητός,νομιζω ότι γραφώ το ίδιο ποστ με αλλά λόγια.
1)Δεν τα έριξαν διάσπαρτα σε δυο περιοχές, αλλά πίσω έβαλαν 200grafts από το σύνολο των 1200grafts, δηλαδή πιστεύω ότι αν έμπαιναν αλλά 200 μπροστά δεν θα είχα και την ΔΙΑΦΟΡΑ.
2)Σε καμία περιπτώσει δεν ρίχνω βάρος στην d.. και πρέπει να πάρω μονός μου την ευθύνη στο θέμα κατανομής των grafts, επειδή ΕΠΕΜΕΝΑΝ να τα βάλω όλα μπροστά, εγώ δεν ήθελα. Μάλλον θα έφευγα, εξηγώ ποιο πάνω τον λόγο.
Εδώ να αναφέρω ότι και αυτήν την φορά βάλαμε περίπου 100grafts σε δυο σημεία πίσω επειδή η αραίωση έχει 2 σημεία που θα έβλεπα από μπροστά. Αυτο σημαίνει ότι μπροστά μπήκαν 2420grafts αν δεν γινόταν αυτό θα πηγαίναμε κάποια χιλιοστά πιο πίσω, δεν άλλαξε η πυκνότητα. Έτσι ήθελα και πάλι εγώ, αλλά συμφώνησε και ο γιατρός. Μιλάμε για 100 από τα 2520 ίσως και ποιο λίγα.
Μια και συζητάμε αυτό, αν έχει μια ευθύνη η d.. στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι ότι έπρεπε να μου πει, με ένα mega session δεν μπορείς να καλύψεις το μπροστινό μέρος πρέπει να κάνεις 2μερες, αν δεν θέλεις η δεν μπορείς στην παρούσα φάση φεύγεις και ξαναέρχεσαι όταν είσαι έτοιμος. Αλλά πώς να το πει αυτό αφού η πολιτική της εταιρείας είναι, βάζω τώρα και ξαναέρχεσαι μετά για πυκνώσει, ακριβός το αντίθετο από ότι η άλλες κλινικές. ποιο σωστά η h..γιατί δεν ξέρω για της άλλες, που κάνει το εξής. ”πιέζει” κάθε φορά ένα μέρος και τελειώνει με αυτό, εδώ η πλακά είναι ότι η δική μου λογική βρίσκει πιο σωστή την τεχνική της d.. λόγο sock loss και ότι καλυτέρα να είναι λίγο ποιο αραιά τα μαλλιά σε μεγαλύτερο εύρος και ξανακάνεις, έλα όμως που στην πράξη είδα τα αποτελέσματα του john john και του Παύλου από εδώ μέσα και ενός φίλου μου live και αναίρεσα την δική μου λογική![attachment=4221][attachment=4220]
Η δυο επάνω είναι πάλι πριν την δεύτερη μεταμόσχευση ίσως αυτές να είναι ποιο αντικειμενικές, γιατί δεν είναι στης προθέσεις μου να κατηγορήσω κανέναν άλλο με προβληματίζει με την d..για αυτό δεν πήγα εκεί.Αυτές είναι από την καινούργια μμ[attachment=4222][attachment=4223][attachment=4224]
 

Συνημμένα

  • DSCN0608..jpg
    DSCN0608..jpg
    203.4 KB · Προβολές: 1,106
  • ΜΕΤΑΜ..JPG
    ΜΕΤΑΜ..JPG
    199.3 KB · Προβολές: 1,064
  • 20130119_115720...jpg
    20130119_115720...jpg
    234.4 KB · Προβολές: 1,182
  • 20130122_122921..jpg
    20130122_122921..jpg
    170.4 KB · Προβολές: 1,215
  • 20130121_140930..jpg
    20130121_140930..jpg
    152.2 KB · Προβολές: 1,127

klimaser

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Σου εύχομαι καλή επιτυχία φίλε μου. Φαίνεται αρκετά καλή η δουλιά που σου έκαναν!!!
Έχεις πει ότι είχες ξανακάνει και παλιότερα μια επέμβαση με 1200 μοσχεύματα.
Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να διαθέτεις αρκετά μοσχεύματα ακόμη.
Κατά συνέπεια, τα 2500 μοσχεύματα αυτήν την φορά ήταν επιλογή δική σου ή σου το πρότειναν από την κλινική;
 

n094

Active Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Έχει δίκιο σε αυτά που αναφέρεις. Σίγουρα 1200 δεν φτάνουνε για μια γυμνή μπροστινή περιοχή (από ότι βλέπω Α και λίγο Β ζώνη), αλλά με 1200 +2.500 τώρα θα είσαι 100% σουπερ... Εύχομαι καλή φύτρωση και όλα θα πάνε καλά...
 

galan

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

klimaser είπε:
Σου εύχομαι καλή επιτυχία φίλε μου. Φαίνεται αρκετά καλή η δουλιά που σου έκαναν!!!
Έχεις πει ότι είχες ξανακάνει και παλιότερα μια επέμβαση με 1200 μοσχεύματα.
Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να διαθέτεις αρκετά μοσχεύματα ακόμη.
Κατά συνέπεια, τα 2500 μοσχεύματα αυτήν την φορά ήταν επιλογή δική σου ή σου το πρότειναν από την κλινική;
Να είσαι καλά klimaser ευχαριστω. Αλλα για να είμαι και εγώ καλά, βαλε ένα (ότι)έγραψες: Φαίνεται αρκετά καλή η δουλειά που σου έκαναν.. Επρεπε: Φαίνεται αρκετά ότι, καλή η δουλειά που σου έκαναν.. Αχαχαχαχαχαχα. Να κάνουμε και λίγο πλάκα, είναι πολλή νωρίς ακόμη για τα αποτελέσματα αλλα θα συμφωνήσω μαζί σου στο ΤΩΡΑ φαίνετε να εχουν παει ολα καλα. Σε αυτό που με ρώτησες τωρα, είναι αρκετά εύστοχη η ερώτηση.Επειδη εχω αρκετο προβλημα εγω ηθελα παραπάνω, για να βάλω λίγα πίσω, να βελτιωθεί η εικόνα μέχρι να έχω την δυνατότητα να το κανω κανονικά. (ε… αν δεν βάλω σε δυο σημεία θα σκάσω) από την κλινικη μου ειπαν ότι χρειάζομαι περίπου τοσα για να γινει η δουλεία μπροστα και θα βλέπαμε τα νουμερα απο κοντά. οταν ηρθα όμως μου ειπαν ότι το μαξημουμ που μπορουν να παρουν εκτιμούν ότι είναι 2500 και τελικα τα πηραν με το ζορι. Αν και ειδα την δοτρια με καθρεφτη, θελω να παρω της φωτο της κλινικης αυριο να σιγουρευτώ και μάλλον θα ξαναέρθουμε σε αυτό το θεμα.


peter13 είπε:
Καλη επιτυχια φιλε,μοιαζει λιγο με την μμ του rooney..
Η αλήθεια είναι ότι όταν εισαι σε αυτήν την θεση(στην αρχη)και ένα καλη επιτυχία είναι……………. Σε ευχαριστώ πολλη φιλε μου. Να σε ρωτήσω όμως επειδή δεν ξερω, εννοείς το σχημα της hairline η κατι άλλο. Εχεις καμια διεύθυνση από youtube να δω? Ε ρε λες να βλεπουν τον rooney και να λεν: Aυτος δεν είναι που μοιάζει σε ένα παιδι στην ελλαδα. Με συγχωρείτε ρε παιδια αλλα εχω κατι κεφια σημερα… και με την μεταμόσχευση αλλα και επειδή γυρίζω αυριο………………….


n094 είπε:
Έχει δίκιο σε αυτά που αναφέρεις. Σίγουρα 1200 δεν φτάνουνε για μια γυμνή μπροστινή περιοχή (από ότι βλέπω Α και λίγο Β ζώνη), αλλά με 1200 +2.500 τώρα θα είσαι 100% σουπερ... Εύχομαι καλή φύτρωση και όλα θα πάνε καλά...
Να εισαι καλά ν094 σε ευχαριστώ. Δεν υπάρχει παιδι εδώ μεσα που να μην εγραψες ένα όλα θα πανε καλα κ.τ.λ. μπράβο σου. Ισως επειδη εχεις κανει αρκετές φορες σε συνδυασμό με των χαρακτήρα σου, είναι σαν να τους συμπονάς σε αυτην την φαση, αυτό πιστεύω για εσενα. Οσο για τα νούμερα είναι 2420αυτη την φορα + 800 εκτιμώ της παλιας. (μιλαω παντα για το μπροστινό μερος). Αυτο και εγω πιστευω ο συνδιασμος των 2= 100% σουπερ για να δουμε, κανενας να παει τον χρονο μπροστα για εννια μηνες.. να δουμε και μετα να γυρίσει πισω βεβαια,αλλα προσοχη να μην γυρισει στης19/1 κάθε μισάωρο φσουτ και φσουτ εεε… με τα αστεία μου γλυτώνετε το γραφώ ποιο πάνω..ειναι η ήμερα τετοια.
 
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Φιλε καλή επιτυχία και απο εμένα. να σε ρωτήσω ηθελα αν εβαλες καθόλου τριχοθυλάκια και πισω, γιατι σε καποια απο τις φωτο φαινονται κατι κόκκινα πισω. Και επίσης (αν και σε φιλο που το είχα πει παλιότερα, καταλαβα οτι οι περισσότεροι δε τουσ αρεσει), εχεις σκεφτει όταν με το καλο βγουν τα μαλλακια, ενα κουρεμα με τη ψιλή. Πιστευω οτι με την καινουρια χερλαιν που λογικα θα φυσαει, θα φαινεται πολυ ωραιο, και θα καλυπτεις την οποια αραιωση εχεις στο υπολοιπο κεφαλι. και παλι καλα αποτελέσματα σου ευχομαι.
 

klimaser

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ετοιμάζομαι και εγώ να κάνω την Δεύτερα που μας έρχεται μάλλον θα φύγεις εσύ και θα πάω εγώ χαχαχαχ .και ανησυχώ λίγο για την δότρια μου γι αυτό σε ρώτησα πάντως αν θέλεις ανέβασε και της Φώτο της δότριας να την δούμε.
Και σου πάλη εύχομαι γρήγορα μακρυμάλλης!!!.
 

galan

New Member
RE: 2520 grafts FUE 17&18/1/2013 HDC

sanmartean15 είπε:
Φιλε καλή επιτυχία και απο εμένα. να σε ρωτήσω ηθελα αν εβαλες καθόλου τριχοθυλάκια και πισω, γιατι σε καποια απο τις φωτο φαινονται κατι κόκκινα πισω. Και επίσης (αν και σε φιλο που το είχα πει παλιότερα, καταλαβα οτι οι περισσότεροι δε τουσ αρεσει), εχεις σκεφτει όταν με το καλο βγουν τα μαλλακια, ενα κουρεμα με τη ψιλή. Πιστευω οτι με την καινουρια χερλαιν που λογικα θα φυσαει, θα φαινεται πολυ ωραιο, και θα καλυπτεις την οποια αραιωση εχεις στο υπολοιπο κεφαλι. και παλι καλα αποτελέσματα σου ευχομαι.
Σε ευχαριστώ φιλε μου. Για το πρώτο ερώτημα το έγραψα ποιο πάνω, φυσικά δεν μου είναι δύσκολο για να μην ψάχνεις να κανω μια αντιγραφη: Εδώ να αναφέρω ότι και αυτήν την φορά βάλαμε περίπου 100grafts σε δυο σημεία πίσω επειδή η αραίωση έχει 2 σημεία που θα έβλεπα από μπροστά. Αυτο σημαίνει ότι μπροστά μπήκαν 2420grafts αν δεν γινόταν αυτό θα πηγαίναμε κάποια χιλιοστά πιο πίσω, δεν άλλαξε η πυκνότητα. Έτσι ήθελα και πάλι εγώ, αλλά συμφώνησε και ο γιατρός. Μιλάμε για 100 από τα 2520 ίσως και ποιο λίγα. Στο δεύτερο ερώτημα να σου πω.Εγω θελω να εχω μαλλια επειδη τα θελω μακρια, αλλα μαλλον εχεις δίκιο για το ότι όταν είναι τα μαλλιά κοντα φαίνονται ποιο καλα αν εχεις σε ένα σημείο αραίωση. Την πρωτη φορα που εκανα μεταμόσχευση και τα ξύρισα ολοι λεγάνε ότι μου παει αρα αν και τώρα δεν το σκέφτομαι, ποτε δεν ξέρεις βλέποντας και κάνοντας.
 
Μπλουζα