fina και αντρισμος τα παντα ολα

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
το ερωτημα παραμενει ομως,τελικα επηρεαζει η οχι τους μυς η δυτ?η μνο η τεστο παιζεο ρολο?διοτι με το φτωχο μου το μυαλο κανω την εξης σκεψη..γιατι η ντοπα ειναι ορμονη τεστο και οχι ορμονη δθτ?αφου βοηθαει τους μυς και εινια και πιο δυνατη ορμονη?οποιος ξερει,μου λυνει τις αποριες..ευχαριστω εκ το προτέρων ..
 

jimys

Member
dimo οριστε ενα φαρμακο το οποιο κυκλοφορησε το 99 και εκγριθηκε απο το πολυθεοποιημενο fda και αποσυρθηκε μετα απο 11 χρονια

http://www.peristerinews.gr/sub/ygeia__diatrofi/aposuretai_to_avandia.html

αυτο για να βαζουμε λιγο το μυαλο μας να σκεφτει και να μην εμπιστευομαστε τυφλα...

και ερωτω εγω..μηπως λεω μηπως ο fda και ο καθε fda περιμενουν το καλυτερο και πιο ασφαλες φαρμακο μετα τη φινα για να καταργησει τη φινα; αλλα ας μη συνομωσιολογουμε δεν κερδιζουμε κατι..

να ενημερωνομαστε θελω σφαιρικα...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
το ερωτημα παραμενει ομως,τελικα επηρεαζει η οχι τους μυς η δυτ?η μνο η τεστο παιζεο ρολο?διοτι με το φτωχο μου το μυαλο κανω την εξης σκεψη..γιατι η ντοπα ειναι ορμονη τεστο και οχι ορμονη δθτ?αφου βοηθαει τους μυς και εινια και πιο δυνατη ορμονη?οποιος ξερει,μου λυνει τις αποριες..ευχαριστω εκ το προτέρων ..

Σύμφωνα με τα όσα έχω ψάξει για τη φιναστερίδη και τους μυς, φαίνεται να ενεργεί θετικά για αυτούς (λόγο τεστοστερόνης), θα ψάξω περισσότερα και θα ποστάρω.
 

dimos18

Member
jhmmys είπε:
dimo οριστε ενα φαρμακο το οποιο κυκλοφορησε το 99 και εκγριθηκε απο το πολυθεοποιημενο fda και αποσυρθηκε μετα απο 11 χρονια

http://www.peristerinews.gr/sub/ygeia__diatrofi/aposuretai_to_avandia.html

αυτο για να βαζουμε λιγο το μυαλο μας να σκεφτει και να μην εμπιστευομαστε τυφλα...

και ερωτω εγω..μηπως λεω μηπως ο fda και ο καθε fda περιμενουν το καλυτερο και πιο ασφαλες φαρμακο μετα τη φινα για να καταργησει τη φινα; αλλα ας μη συνομωσιολογουμε δεν κερδιζουμε κατι..

να ενημερωνομαστε θελω σφαιρικα...


Αυτό το φάρμακο που παρέθεσες δεν αποσύρθηκε γιατί έγιναν γνωστοί κίνδυνοι που δεν τους γνωρίζαμε γι αυτό, όπως λες στο πρώτο πόστ. Το fda είχε καταγράψει όλους τους κινδύνους.Απλώς σε σχέση με τα καινούρια φάρμακα που υπάρχουν το συγκεκριμένο είχε πολλούς κινδύνους( ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΠΑΝΤΑ )και γι αυτό αποσύρθηκε .

Με το να λες εσύ ότι ένα φάρμακο ενδέχεται να έχει κινδύνους που δεν έχει καταγράψει το fda ,και πόσο μάλλον όταν το φάρμακο είναι έξω για 20+ χρόνια ,νομίζω ότι το μόνο που κάνεις είναι να τρομοκρατείς κάποιον που ενδεχομένως να θέλει να δοκιμάσει τη φίνα.

Αυτά φιλικά πάντα .
 

jimys

Member
dimos18 είπε:
jhmmys είπε:
dimo οριστε ενα φαρμακο το οποιο κυκλοφορησε το 99 και εκγριθηκε απο το πολυθεοποιημενο fda και αποσυρθηκε μετα απο 11 χρονια

http://www.peristerinews.gr/sub/ygeia__diatrofi/aposuretai_to_avandia.html

αυτο για να βαζουμε λιγο το μυαλο μας να σκεφτει και να μην εμπιστευομαστε τυφλα...

και ερωτω εγω..μηπως λεω μηπως ο fda και ο καθε fda περιμενουν το καλυτερο και πιο ασφαλες φαρμακο μετα τη φινα για να καταργησει τη φινα; αλλα ας μη συνομωσιολογουμε δεν κερδιζουμε κατι..

να ενημερωνομαστε θελω σφαιρικα...


Αυτό το φάρμακο που παρέθεσες δεν αποσύρθηκε γιατί έγιναν γνωστοί κίνδυνοι που δεν τους γνωρίζαμε γι αυτό, όπως λες στο πρώτο πόστ. Το fda είχε καταγράψει όλους τους κινδύνους.Απλώς σε σχέση με τα καινούρια φάρμακα που υπάρχουν το συγκεκριμένο είχε πολλούς κινδύνους( ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΠΑΝΤΑ )και γι αυτό αποσύρθηκε .

Με το να λες εσύ ότι ένα φάρμακο ενδέχεται να έχει κινδύνους που δεν έχει καταγράψει το fda ,και πόσο μάλλον όταν το φάρμακο είναι έξω για 20+ χρόνια ,νομίζω ότι το μόνο που κάνεις είναι να τρομοκρατείς κάποιον που ενδεχομένως να θέλει να δοκιμάσει τη φίνα.

Αυτά φιλικά πάντα .
το συγκεκριμενο παραδειγμα ηταν το πρωτο που βρηκα γκουγκλαρωντας και στο εβαλα απλα για να δουμε οτι και ο fda μπορει να παρει πισω φαρμακα για χ,ψ λογους..

σου ειπα κ εξαρχης οτι οσα πιστευω ειναι σκεπτικισμος.. δηλαδη καχυποψια αμφιβολιες σε συνδυασμο.. σε ενα τοπικ εδω στο φορουμ ειχα δει οτι ειχε φτασει μεχρι και στο ευρωκοινοβολιο το θεμα.. αλλα τες πα τα βλεπουμε διαφορετικα. .

οσον αφορα το θεμα τρομοκρατιας.. δεν βγηκα να πω η φινα φερνει καρκινο ...! οπως εχουν κανει αλλοι εδω μεσα.. απλα ειπα οτι εγω προσωπικα δεν ειμαι σιφουρος τι θα ξημερωσει μετα απο 30-40 χρονια σε καποιον που παιρνει χρονια φινα ..

εννοειται ολα αυτα φιλικα ετσι κι αλλιως μακαρι το λεω ειλικρινα να βγει μια ερευνα και να καθυσηχασει τις αμφιβολιες μου.. θα δοκιμασω κ εγω φινα τοτε .. :)
 

gianniskritikos2

Active Member
chs σε παρακαλω και εγω αμα βρεις κατι στο οποιο να εισαι βεβαιος οτι δεν επειρεαζει η οτι κανει καλο πες το μου με ενδιαφερει πολυ ...τοτε θα μπω στην διαδικασια να δοκιμασω αν βγαλει παρενεργειες την κοβο αλλα ειναι τουλαχιστονμια δοκιμη ... ενω τωρα δεν θελω ουτε να την βλεπω... οποτε αμα βρεις κατι καλο ποσταρε το.ty
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Εντάξει γιάννη ;)

Από ότι βλέπω γενικά κάποιοι λένε κάνει κακό εμποδίζοντας την ανάπτυξη στους μυς, άλλοι λένε δεν κάνει κακό και ότι το αντίθετο τους βοήθησε κιολλας... Αυτό που θα κοιτάξω να βρω είναι κάποια ξεκάθαρη έρευνα περι του θέματος Φινα & μυς. Αν και κάτι το απόλυτα ξεκάθαρο δεν νομίζω να υπάρχει σε αυτό το θέμα.. και πάλι έχει να κάνει πιστεύω το ότι η ουσία δρα διαφορετικά από άνθρωπο σε άνθρωπο.. Θα το ψάξω και άλλο για κάτι πραγματικά ξεκάθαρο και με πολλές περιπτώσεις.
 

weznem

Well-Known Member
Chs είπε:
Εντάξει γιάννη ;)

Από ότι βλέπω γενικά κάποιοι λένε κάνει κακό εμποδίζοντας την ανάπτυξη στους μυς, άλλοι λένε δεν κάνει κακό και ότι το αντίθετο τους βοήθησε κιολλας... Αυτό που θα κοιτάξω να βρω είναι κάποια ξεκάθαρη έρευνα περι του θέματος Φινα & μυς. Αν και κάτι το απόλυτα ξεκάθαρο δεν νομίζω να υπάρχει σε αυτό το θέμα.. και πάλι έχει να κάνει πιστεύω το ότι η ουσία δρα διαφορετικά από άνθρωπο σε άνθρωπο.. Θα το ψάξω και άλλο για κάτι πραγματικά ξεκάθαρο και με πολλές περιπτώσεις.

ενας γενετιστης θα ηξερε λογικα να μας απαντησει, η λαλακια ειπα?
χρησταρα μια ερωτηση εσυ δεν εχεις δει καμια διαφορα πριν και μετα φινα?δηλαδη ειναι ολα οπως πριν?εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι τι κανει η φινα στις νευροορμονες..κυριως,διοτι κατα πολυ μεγαλο ποσοστο αν δεν εχεις καποιο θεμα που δεν γνωριζεις,και να παρεις φινα μολις δεις κατι την κοβεις και επανερχεσαι...επισης μην ξεχναμε δυο πραγματα σημαντικα..
α η φινα εχει χρονο ζωης κοντα στην ημερα οποτε αν δεν παρεις καθε μερα ηδη ο οργανισμος ξεκιναει διαδικασιες ανεβασματος της δυτ..
β η φινα εχει σημαντικα αοτελσματα μετα το 6μηνο..προφανως διοτι ριχνει την δυτ σταδιακα και οχι ραγδαια μπαμ και εξω οποτε μεσα σε 1-2 μηνες αν δεις κατι και την κοψεις δεν νομιζω οτι θα εχεις σημαντικες μειωσεις στην δυτ.. μιλαω παντα βαση λογικης ετσι..ενδοκρινολογος δεν ειμαι..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
Chs είπε:
Εντάξει γιάννη ;)

Από ότι βλέπω γενικά κάποιοι λένε κάνει κακό εμποδίζοντας την ανάπτυξη στους μυς, άλλοι λένε δεν κάνει κακό και ότι το αντίθετο τους βοήθησε κιολλας... Αυτό που θα κοιτάξω να βρω είναι κάποια ξεκάθαρη έρευνα περι του θέματος Φινα & μυς. Αν και κάτι το απόλυτα ξεκάθαρο δεν νομίζω να υπάρχει σε αυτό το θέμα.. και πάλι έχει να κάνει πιστεύω το ότι η ουσία δρα διαφορετικά από άνθρωπο σε άνθρωπο.. Θα το ψάξω και άλλο για κάτι πραγματικά ξεκάθαρο και με πολλές περιπτώσεις.

ενας γενετιστης θα ηξερε λογικα να μας απαντησει, η λαλακια ειπα?
χρησταρα μια ερωτηση εσυ δεν εχεις δει καμια διαφορα πριν και μετα φινα?δηλαδη ειναι ολα οπως πριν?εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι τι κανει η φινα στις νευροορμονες..κυριως,διοτι κατα πολυ μεγαλο ποσοστο αν δεν εχεις καποιο θεμα που δεν γνωριζεις,και να παρεις φινα μολις δεις κατι την κοβεις και επανερχεσαι...επισης μην ξεχναμε δυο πραγματα σημαντικα..
α η φινα εχει χρονο ζωης κοντα στην ημερα οποτε αν δεν παρεις καθε μερα ηδη ο οργανισμος ξεκιναει διαδικασιες ανεβασματος της δυτ..
β η φινα εχει σημαντικα αοτελσματα μετα το 6μηνο..προφανως διοτι ριχνει την δυτ σταδιακα και οχι ραγδαια μπαμ και εξω οποτε μεσα σε 1-2 μηνες αν δεις κατι και την κοψεις δεν νομιζω οτι θα εχεις σημαντικες μειωσεις στην δυτ.. μιλαω παντα βαση λογικης ετσι..ενδοκρινολογος δεν ειμαι..

Με την φίνα είδα όχι απλά διαφορά.. αλλά γιγάντια.. η οποία ξεκίνησε να γίνεται εντονότατη μετά το 7 μηνο.. και ειδικά μόλις μπήκα σε 1,25 και μετά.. ε δεν το συζητώ..

Α) Σωστά, αν δεν παίρνεις κάθε μέρα υπάρχει θέμα.. (ως προς τα αποτελεσμάτα φυσικά) μόνο με ντουτα μπορείς να το πας ανα 2η μέρα π.χ. που σχεδόν μηδενίζει την dht στο σώμα και έχει τεράστιο χρόνο ζωής..

Β) Η φίνα αρχίζει να δουλεύει με την μια, απλά χρειάζεται χρόνο να δείξει τι μπορεί να κάνει, όταν αρχίσει ο θύλακας και ανασάνει σιγά σιγά αρχίζει και γίνεται η δουλειά.. Αυτό θέλει χρόνο όμως και υπομονή.. σε άλλους θέλει 8 μηνο σε άλλους 12 μήνες σε άλλους 14 μήνες, και σε μερικές περιπτώσεις που έχω δει έκανε ακόμη και 17 μηνο να λειτουργήσει με τα όλα της.. Τώρα περί των παρενεργειών.. ακόμη και ένας μήνας είναι αρκετός για να μηδενίσει την λίμπιντο..
 

weznem

Well-Known Member
α ναι?αρα μαλακια ειπα..ενας μηνας και την μηδενιζει? ωρε μπραβο..οποτε γραψτε λαθος παιδες ακουστε οτι ειπε ο χρηστος..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
weznem είπε:
α ναι?αρα μαλακια ειπα..ενας μηνας και την μηδενιζει? ωρε μπραβο..οποτε γραψτε λαθος παιδες ακουστε οτι ειπε ο χρηστος..

Είναι ανάλογα τον άνθρωπο φυσικά... σε άλλους μπορεί να μην την ρίξει σε ένα μήνα. Σε άλλους μπορεί όμως..

Εγώ π.χ. στην αρχή είχα τρελές και brutal παρενέργειες όμως στην πορεία έφυγαν όλα, μετά πάλι είχα κάτι ψιλά όμως όταν το γύρισα σε 1,25, και πάλι υποχώρησαν άμεσα.. και κανονικά ντούρος και ορεξάτος. Παίζει ρόλο και πόσο dht έχει κάποιος, πως αντιδρά το σώμα του κλπ κλπ διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο αυτό..
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Χρηστάρα εμείς το χουλαντρίζουμε το χάπι!!!! Καλά εισαι..? Πότε έγινες μοντ και δεν πήρα πρέφα!!!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Χρηστάρα εμείς το χουλαντρίζουμε το χάπι!!!! Καλά εισαι..? Πότε έγινες μοντ και δεν πήρα πρέφα!!!

Καλά αδερφέ μου μια χαρούλα! Το χουλαντρίζουμε δεν λες τίποτα... Η φινα είναι μια σχέση πάθους και μίσους ταυτόχρονα...

Ναι έγινα modεράτορας ανεβήκανε οι δουλειές μας 8)

τελικά έδωσες 2η ευκαιρία σε 1/3 fin?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φιλαράκο οχι δεν το δοκίμασα γιατί ειμαι σε λίγο στρεσογόνα περίοδο και είπα να μην με επιβαρύνω άλλο, είδα και λίγο βελτίωση ίσως είχα και εποχιακή πριν απο μέρες, έβαλα και original regain γιατί νομίζω ήταν μούφα η φτιαχτή!! Απο εσένα κάτι περιμένω αφεντικό!!!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
danceworld_2001 είπε:
Φιλαράκο οχι δεν το δοκίμασα γιατί ειμαι σε λίγο στρεσογόνα περίοδο και είπα να μην με επιβαρύνω άλλο, είδα και λίγο βελτίωση ίσως είχα και εποχιακή πριν απο μέρες, έβαλα και original regain γιατί νομίζω ήταν μούφα η φτιαχτή!! Απο εσένα κάτι περιμένω αφεντικό!!!

Και εγώ τα περιμένω, έρχονται ;) Σε μερικές μέρες θα ναι εδώ
 

kidd

Member
παντως να πω κ εγω τη γνωμη απο κατι ξενα σιτε που διαβαζα παλιοτερα για bodybuildig κτλ. ελεγαν οτι η φινα δινει στους μυες. Αλλα και να μην ισχυει αυτο υπαρχουν τοσα αλλα πραγματα που θα σου δωσουν μυικο ιστο που δε πιστευω η φινα να επιρρεασει τοσο το μυικο συστημα ωστε να χασεις κατι και να φανει. Τωρα δε ξερω αν ο γιαννηςκριτικος μιλαει για αγωνιστικο bodybuildivg οπου εκει παιζει ρολο η καθε λεπτομερια. γιαννηςκριτικος ΒCAA να παιρνεις φιλε τωρα που προσπαθεις να κοψεις για να μην χασεις μιυκο ;)
 

gianniskritikos2

Active Member
δεν ειανι το επαγγελματικο κομματι φιλε μονο οταν ανεβασεις την τεστο σου ακομα και 5% η το αναποδο εχει τεραστια σημασεια στους μυες σου... αμα η δυτ επηρεαζει τους μυες τοτε το να την ριξει 70% και βαλε με φινα δεν ειναι κατι που δεν θα φενεται μυικα ακομα και σε αρχαριο....
 

kidd

Member
gianniskritikos2 είπε:
δεν ειανι το επαγγελματικο κομματι φιλε μονο οταν ανεβασεις την τεστο σου ακομα και 5% η το αναποδο εχει τεραστια σημασεια στους μυες σου... αμα η δυτ επηρεαζει τους μυες τοτε το να την ριξει 70% και βαλε με φινα δεν ειναι κατι που δεν θα φενεται μυικα ακομα και σε αρχαριο....

παντως πιο παλια ειχα διαβασει, τωρα δε μπορω να το ψαξω, σε ενα blog ενος που ειχε κερδισει τιτλο Mr Hellas που εγραφε συμβουλες για κυκλους και ποτε πρεπει να χρησιμοποιεις το καθε φαρμακο. Και στο τελος εγραφε για τις παρενεργειες. Οποτε ελεγε πχ για το συκοτι προβιρον, για τη τριχοπτωση φιναστεριδη. Δλδ ο τυπος μεσα στο κυκλο προτεινε φινα αν ειχες θεμα με τριχοπτωση.
 

weznem

Well-Known Member
εχθες πανω στην δουλεια ειχα μια κουβεντα με εναν γιατρο,ουρολογο,θα παω να με δεις και για ενα θεμα κιρσοκειλης που ισως εχω κτλ..τελος παντων θελω να αναφερω απλα οτι πηγα την κουβεντα στην φινα.. δεν αναλυσαμε πολυ το θεμα οπως θα θελα,πραγμα που θα κανω στο νοσοκομειο οταν παω να με δει..δεν ηταν αντιθετος αρχικα το 1mg ειναι μικρη ποσοτητα μου λεει ,ναι αλλα μειωνει σε πολυ υψηλα ποσοστα την δυτ και καποιοι εουν παρενεργειες σοβαρες κτλ του λεω,του ανεφερα για τις νευροορμονες και μου υποσχεθηκε να τα συζητησουμε απο κοντα στο νοσοκομειο,οποτε επιφυλάσσομαι για νεα...απο βδομαδα..
 
Μπλουζα