fina και αντρισμος τα παντα ολα

gianniskritikos2

Active Member
http://www.mikemahler.com/online-library/articles/hormone-optimization/dihydrotestosterone-king-of-male-androgens.html τσεκαρεται εδω... καλο ειναι να το δουνε αυτο το θεμα και νεα μελοι να μην προσπαθησουν να πεξουν με τις ορμονες τους ιδικα με την Δυτ που θα επρεπε να αγαπαμε ολοι εδωμεσα αλλα ριχνουμε το φτεξημο σε αυτη για τα προβληματικα τριχωθυλακια μας... λες και φτεει αυτη και οχι οι θυλακες μας.... το ειχαμε αναφερει καποτε οτι χτυποντας την δυτ δεν χτυπαμε το προβλημα..... η δυτ ειναι απο 3-10 φορες ποιο ισχυρη της τεστο ειναι η ορμονη που μας κανει αντρες συμβαλει στην μυικη αναπτυξη 100 ηθελα να βρω ενα θεμα να σιγουρευτω αν επηρεαζει την μυικη αναπτυξη και οχι απλα την επιρεαζει αλλα η πτωση της δυτ καταστρεφει τους μυες μας οποτε οποιος αποφασιζει να παρει φινα και ας μην δει παρενεργειες το σιγουρο ειναι 1 γινεται γλομπος οτι και να κανει... και οπως ελεγε και ο φιλος πανοςλιδος κατι ξερει και λεει δεν εχει νοημα να πεζεται με τις ορμονες σας.... η λογικη να πειραξω την ορμονη που με κανει αντρα ειναι φρικη μακρια απο αυτην την αιδια! καποιοι θα στραβωσουν που μιλαω τοσο ασχημα για την φινα αλλα για μενα ειναι η αληθια που πιστευω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
κοιτα ειμενα με ενδιαδερουν οι μυς μου πολι οχι οτι δεν με νοιαζει το πουλι μου αλλα επιδει εχω μαθει στο γυμ στην ιδεα να γινομε λαπας ειναι τρελα και οχι απλα χαλια ψιχολογια θα εχω αλλα δεν ξερω και εγω τι... εσενα μπορει να μην σε νοιαζει αμα εισαι για τον πουτσο οι αντρικες ορμονες σου εχουν μιδενιστει και το σωμα σου εξελιζεται χωρις αντρισμο... το σωμα και αυτο δεν το λεω μονο εγω ειναι το 80% της εμφανισεις οπως ειχαμε πει και καπου οτ γυμ καλυπτει σε καποιο βαθμο την καραφλα δεν την εξαφανιζει τωρα αν για σενα τα μαλλια σου ειναι ποιο σημαντικα απο το πουλι σου αλλα και το σωμα σου αλλα και τον αντρισμο σου τοτε πασο κανε οτι θες αλλα παλι δεν χτυπας την αιτια... εσυ κατλαβες αυτο απο οτι ανεβασα και εγραψα την σημασια των μυων μου για μενα.... το ζουμι δεν ειμαι εγω αλλα στο τι προκαλει η φινα την δυτ πρεπει να την αγαπαμε!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
κοιτα ειμενα με ενδιαδερουν οι μυς μου πολι οχι οτι δεν με νοιαζει το πουλι μου αλλα επιδει εχω μαθει στο γυμ στην ιδεα να γινομε λαπας ειναι τρελα και οχι απλα χαλια ψιχολογια θα εχω αλλα δεν ξερω και εγω τι... εσενα μπορει να μην σε νοιαζει αμα εισαι για τον πουτσο οι αντρικες ορμονες σου εχουν μιδενιστει και το σωμα σου εξελιζεται χωρις αντρισμο... το σωμα και αυτο δεν το λεω μονο εγω ειναι το 80% της εμφανισεις οπως ειχαμε πει και καπου οτ γυμ καλυπτει σε καποιο βαθμο την καραφλα δεν την εξαφανιζει τωρα αν για σενα τα μαλλια σου ειναι ποιο σημαντικα απο το πουλι σου αλλα και το σωμα σου αλλα και τον αντρισμο σου τοτε πασο κανε οτι θες αλλα παλι δεν χτυπας την αιτια... εσυ κατλαβες αυτο απο οτι ανεβασα και εγραψα την σημασια των μυων μου για μενα.... το ζουμι δεν ειμαι εγω αλλα στο τι προκαλει η φινα την δυτ πρεπει να την αγαπαμε!

Δοκίμασες φίνα και έγινες τραβέλι? Δοκίμασες φίνα και έπαθε shedding το πέος σου? Δοκίμασες φίνα και έπεσαν οι μυς σου? Όχι..

Αυτό που θέλω να πω.. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να κατηγορείτε κάτι για το οποίο ΜΟΝΟ ακούσατε - διαβάσατε.. Υπάρχουν άνθρωποι που είδαν τρομερά αποτελέσματα από φιναστερίδη και είναι μια χαρά άντρες και πατέρες υγειών παιδιών..

Η φιναστερίδη ΔΕΝ είναι άγια ουσία.. είναι ελεηνό φάρμακο.. αλλά το τονίζω ΟΧΙ για όλους..

Επίσης έχει μέγιστη σημασία το πόσο σημαντικά για εσένα είναι τα μαλλιά..
Εγώ πίνω φιναστερίδη 1,25 mg κιόλλας με τρομερά αποτελέσματα στο μαλλί και πρόσφατα έκανα σχέση δόξα τον γεραμπή είμαι ντούρος ακόμη.. στο μέλλον αν αλλάξει κάτι είδωμεν..
 

baldy

Member
gianniskritikos2 είπε:
κοιτα ειμενα με ενδιαδερουν οι μυς μου πολι οχι οτι δεν με νοιαζει το πουλι μου αλλα επιδει εχω μαθει στο γυμ στην ιδεα να γινομε λαπας ειναι τρελα και οχι απλα χαλια ψιχολογια θα εχω αλλα δεν ξερω και εγω τι... εσενα μπορει να μην σε νοιαζει αμα εισαι για τον πουτσο οι αντρικες ορμονες σου εχουν μιδενιστει και το σωμα σου εξελιζεται χωρις αντρισμο... το σωμα και αυτο δεν το λεω μονο εγω ειναι το 80% της εμφανισεις οπως ειχαμε πει και καπου οτ γυμ καλυπτει σε καποιο βαθμο την καραφλα δεν την εξαφανιζει τωρα αν για σενα τα μαλλια σου ειναι ποιο σημαντικα απο το πουλι σου αλλα και το σωμα σου αλλα και τον αντρισμο σου τοτε πασο κανε οτι θες αλλα παλι δεν χτυπας την αιτια... εσυ κατλαβες αυτο απο οτι ανεβασα και εγραψα την σημασια των μυων μου για μενα.... το ζουμι δεν ειμαι εγω αλλα στο τι προκαλει η φινα την δυτ πρεπει να την αγαπαμε!

σου εχω ξαναπει τις γκομενες δεν τις νοιαζουν τα μουσκουλα,πατσοκιλα να μην εχεις.Ενα μετριο σωμα,αν νομιζεις οτι οι γκομενες κοιταν τα μουσκουλα εισαι γελασμενος.Ενα γυμνασμενο ειναι ωραιο αλλα δεν προσθετει οσο νομιζεις
 

edyuser1

Active Member
παιδια καιεγω παιρνω φινα αλλα ολα καλα πανε και στο γυμναστηριο ανοδο εχω και το πουλι σηκωνεται κανονικα και το σπερμα κανονικο ειναι.στην αρχη ναι ειδα διαφορα και στο μαλλι και στο πουλι τωρα το μαλλι δεν το βλεπω τοσο καλα σαν να μην με πιανει τωρα θα παω 1/4 προσκαρ
 

Bouklas

Well-Known Member
Μπορώ να καταλάβω τον gianniskritikos2 πως το λέει γιατί έχω περάσει και γω από τέτοια φάση με το γυμναστήριο, όταν απέκτησα κάτι που δεν είχα σκεφτόμουν ότι δεν πρέπει να το χάσω, και όντως βοηθάει κατά πολύ στην εξωτερική εμφάνιση! Στο μονο που διαφωνώ με τον γιάννη είναι ότι αν χάσει το μυϊκό του σύστημα θα είναι για να φουντάρει και να πλακωθεί στα αντικαταθλιπτικά, δεν έχει πει αυτές τις φράσεις αλλά είναι αυτό που μου έχει περάσει εμενα σαν μια ιδέα για εκείνον. Όμως ok ο καθένας έχει τις δικες του επιλογές και τι θεωρεί για εκείνον σημαντικότερο.
 

gianniskritikos2

Active Member
baldy δεν εχει νοημα να απαντας βαση γυμναστιριου δεν θα νοιοσεις ποτε πως νοιοει καποιος που αθλητε σοβαρα 5 φορες την εβδομαδα 5 χρονια οταν το κανεις ελα να μου πεις .... οι κοπελες που κολανε δεν καταλαβαινω ...μην αρχισουμε τα ιδια οτι ολα τ ακανουμε για τις γκομενες....τα εχουμε συζητησει γενικα ολοι σχεδων εδω μεσα αυτα... απλα εσυ αμα σε νοιαζει να εισαι αδυνατος με μαλλι και εισαι ικανοποιημενος πασο... εγω που προσεχω την εμφανιση μου και για να γυμναζομαι με κοπο 5 χρονια δεν θελω να πανε χαμενα και μαλιστα ο κοπος μου θελο να φανει... και οχι μονο για τους αλλους αλλα για μενα εσυ δεν θυσιαζεσαι καθολου απο οτι φενεται για να εχεις κατι καλυτερο απο τους αλλους... αυτο που μετραει για σενα ειναι οκ εχω ενα σωμα μετριο χωρις μυς αλλα εμφανισιμο και μαλλι αρα οκ... φιλε το γυμναστιριο σου φτιαχνει την κορμοστασια τον τριοπο που κινησε τα παντα τον αερα που εκπεμπεις το στυλ σου ολα τωρα αν δεν το καταλαβαινεις.. ενας καλογυμνασμενος με μαλλι και μετρια φατσα κερδιζει εναν αγυμναστο με μαλλι και τελεια φατσα οπως εσυ βλεπεις που λες για γυναικες της κοπελες με κορμαρες και τρελενεσε ετσι και αυτες οταν εχεις ωραιο σωμα τα παιζουν γουστρουν...... η αισθηση που σε κοιτανε οι αλλοι για το ποσο γαματο σωμα εχεις δεν την εχεις νειωσει γιαυτο το λες... το παν φιλε δεν ειναι το μαλλι αλλα ουτε και το σωμα... αλλα ειναι και τα 2 πραγματα που δημιουργουνε μπονους.. οταν ενας καραφλος βαλει μαλλια εχει περαση μεγαλυτερη οταν ενας αγυμναστος γυμναστει καλα παλυ εχει μεγαλυτερη περαση.... και εγω απλα αναφερω πως αν η φινα που οντως αυτο αποδικνυεται πως κανει επιρεαζει σε μεγαλο βαθμο την μυικη αναπτυξη βγαζεις μαλλια και ιστερεις σε σωμα... αρα οτι χανεις περνεις.. αμα δεν βγαλει παρενεργειες και εκτως βεβαια αν εισαι αγυμναστος οπως εσυ λογου χαρη εκει ναι δεν σε νοιαζει καν οποτε μονο κερδιζεις.
 

jimys

Member
οταν μπηκα πρωτη φορα στο φορουμ και εβλεπα τα αποτελεσματα της φινας ειχα ενθουσιαστει.. και πιστεψα οτι βρηκα θεραπεια.. ψαχνωντας περισσοτερο αλλα κυριως σκεπτομενος περισσοτερο..
ειδα οτι
- η φινα "παιζει " με τις ορμονες και εμφανιζει αμεσα σχεδον σε ολους σε μικρο η μεγαλο βαθμο sides αρα ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα εχει και μακροπροθεσμα sides (τα οποια ειναι και μη αναστρεψιμα)
-ειναι ενα χαπι που κυκλοφορει λιγα σχετικα χρονια.. συνεπως τα αποτελεσματα του σε βαθος 20 ετιας για να μη πω περισσοτερο δεν εχουν ακομα γινει ορατα..
-σκεφτειτε ποσα φαρμακα βγηκαν τη δεκαετια του 50-60 και καταργηθηκαν μετα απο 30 40 χρονια γιατι τοτε εμφανιστηκαν τα μακροπροθεσμα αποτελεσματα που δεν μπορουσαν τοτε να προβλεψουν...
- το αν θα παρει φινα ο καθενας ειναι δικο του θεμα , οπως η καθε αποφαση που παιρνουμε καθημερινα αλλα το ρισκο για μενα οταν μιλαμε για ορμονες δεν ειναι τοσο τα sides που εμφανιζονται και εξαφανιζονται βραχυπροθεσμα... ο οργανισμος μας δεν ειναι διακοπτης on-off ουτε εχει reboot οταν κατι δεν παει καλα..


αυτα ειναι η γνωμη μου προσωπικη.. ειμαι φοβιτσιαρης-σκεπτικιστης και γι αυτο δεν παιρνω αλλα οταν ακουω οτι διακοπτωντας μετα απο 5 χρονια φινα σε 2-3 μηνες επανερχεσαι αρνουμαι να το πιστεψω .....
 

dimos18

Member
jhmmys είπε:
οταν μπηκα πρωτη φορα στο φορουμ και εβλεπα τα αποτελεσματα της φινας ειχα ενθουσιαστει.. και πιστεψα οτι βρηκα θεραπεια.. ψαχνωντας περισσοτερο αλλα κυριως σκεπτομενος περισσοτερο..
ειδα οτι
- η φινα "παιζει " με τις ορμονες και εμφανιζει αμεσα σχεδον σε ολους σε μικρο η μεγαλο βαθμο sides αρα ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα εχει και μακροπροθεσμα sides (τα οποια ειναι και μη αναστρεψιμα)
-ειναι ενα χαπι που κυκλοφορει λιγα σχετικα χρονια.. συνεπως τα αποτελεσματα του σε βαθος 20 ετιας για να μη πω περισσοτερο δεν εχουν ακομα γινει ορατα..
-σκεφτειτε ποσα φαρμακα βγηκαν τη δεκαετια του 50-60 και καταργηθηκαν μετα απο 30 40 χρονια γιατι τοτε εμφανιστηκαν τα μακροπροθεσμα αποτελεσματα που δεν μπορουσαν τοτε να προβλεψουν...
- το αν θα παρει φινα ο καθενας ειναι δικο του θεμα , οπως η καθε αποφαση που παιρνουμε καθημερινα αλλα το ρισκο για μενα οταν μιλαμε για ορμονες δεν ειναι τοσο τα sides που εμφανιζονται και εξαφανιζονται βραχυπροθεσμα... ο οργανισμος μας δεν ειναι διακοπτης on-off ουτε εχει reboot οταν κατι δεν παει καλα..


αυτα ειναι η γνωμη μου προσωπικη.. ειμαι φοβιτσιαρης-σκεπτικιστης και γι αυτο δεν παιρνω αλλα οταν ακουω οτι διακοπτωντας μετα απο 5 χρονια φινα σε 2-3 μηνες επανερχεσαι αρνουμαι να το πιστεψω .....

Είσαι νέο μέλος και δικαιολογείται να μην ξέρεις κάποια πράγματα αλλά τα σημεία που παραθέτεις περιέχουν ανακρίβειες

1)Τα sides ως επί το πλείστον είναι αναστρέψιμα .

2)Η φίνα δεν είναι καθόλου νέα.Για τα μαλλιά χρησιμοποιείται μπορεί και πάνω από 15ετία από κάποιους ενώ για τον προστάτη ακόμα περισσότερα.

3)Ποιά είναι τα φάρμακα που αποσύρθηκαν μετά από 60 χρόνια (και δεν αποσύρθηκαν γιατί βγήκαν καινούρια ) ;

4)Ο μακροπρόθεσμος ορίζοντας για τα φάρμακα θεωρείται 5-10 χρόνια.Δηλαδή για το εάν ένα φάρμακο μπορεί να προκαλέσει καρκίνους κλπ.Για αυτό το λόγο γίνεται και η έγκριση του fda που περνάει διάφορες φάσεις και διαρκεί πολλές φορές 5-10 χρόνια.Όπως προείπα η φίνα είναι στην αγορά 20 χρόνια .

5)Λες ότι δεν μπορείς να δεχθείς ότι μετά από 5 χρόνια χρήσης φίνας ,εάν σταματήσεις θα χάσεις τα αποτελέσματά της.Και αυτό σε ενοχλεί .Μόνο που αυτή η λογική δεν στέκει διότι ούτως ή άλλως σε αυτή την 5ετία θα έχανες τα μαλλιά σου.

Δεν υποστηρίζω ότι κάποιος πρέπει να πάρει φίνα ,ούτε ότι δεν υπάρχουν και άλλες λύσεις .Απλώς παιδιά ,η φίνα δεν είναι και ο διάβολος.
 

gianniskritikos2

Active Member
για τον προστατι ρε συ ακομα περισσοτερα το περνουνσ τα 70 τους μεχρι τα 90 αντε 100 εχουν φυγει ... τι να δουμε εκει και αλλο να περνεις στα 20 και μαλιστα στα 70 δεν εχεις τις ορμονες που εχεις στα 20 γιαυτο και δεν εχεις πονους στους ορχεις και και και... καμια σχεση.. εδω μιλαμε για 20 χρονον παλικαρια και 30 και 15 χρονια που δοκιμαζεται δεν ειναι τιποτα.... εγω απλα ειπα να ανοιξω ενα θεμα για να γνωριζουν καποιοι νεοι καποια πραγματα οτι η φινα εκτως των παρενεργειων που προκαλει σεχουαλικα προκαλει και μυικα για καποιους clain για καποιους αλλους οπως εγω ειναι σημαντικο...οποτε αν ανοικουν στην πρωτη κατηγορια ας δοκιμασουν και αν δεν δουνε sides ας την παρουν οσο θελουν...οσοι ομως ασχολουντε με γυμ μακρια αυτο θελω να πω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
dimos18 είπε:
jhmmys είπε:
οταν μπηκα πρωτη φορα στο φορουμ και εβλεπα τα αποτελεσματα της φινας ειχα ενθουσιαστει.. και πιστεψα οτι βρηκα θεραπεια.. ψαχνωντας περισσοτερο αλλα κυριως σκεπτομενος περισσοτερο..
ειδα οτι
- η φινα "παιζει " με τις ορμονες και εμφανιζει αμεσα σχεδον σε ολους σε μικρο η μεγαλο βαθμο sides αρα ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα εχει και μακροπροθεσμα sides (τα οποια ειναι και μη αναστρεψιμα)
-ειναι ενα χαπι που κυκλοφορει λιγα σχετικα χρονια.. συνεπως τα αποτελεσματα του σε βαθος 20 ετιας για να μη πω περισσοτερο δεν εχουν ακομα γινει ορατα..
-σκεφτειτε ποσα φαρμακα βγηκαν τη δεκαετια του 50-60 και καταργηθηκαν μετα απο 30 40 χρονια γιατι τοτε εμφανιστηκαν τα μακροπροθεσμα αποτελεσματα που δεν μπορουσαν τοτε να προβλεψουν...
- το αν θα παρει φινα ο καθενας ειναι δικο του θεμα , οπως η καθε αποφαση που παιρνουμε καθημερινα αλλα το ρισκο για μενα οταν μιλαμε για ορμονες δεν ειναι τοσο τα sides που εμφανιζονται και εξαφανιζονται βραχυπροθεσμα... ο οργανισμος μας δεν ειναι διακοπτης on-off ουτε εχει reboot οταν κατι δεν παει καλα..


αυτα ειναι η γνωμη μου προσωπικη.. ειμαι φοβιτσιαρης-σκεπτικιστης και γι αυτο δεν παιρνω αλλα οταν ακουω οτι διακοπτωντας μετα απο 5 χρονια φινα σε 2-3 μηνες επανερχεσαι αρνουμαι να το πιστεψω .....

Είσαι νέο μέλος και δικαιολογείται να μην ξέρεις κάποια πράγματα αλλά τα σημεία που παραθέτεις περιέχουν ανακρίβειες

1)Τα sides ως επί το πλείστον είναι αναστρέψιμα .

2)Η φίνα δεν είναι καθόλου νέα.Για τα μαλλιά χρησιμοποιείται μπορεί και πάνω από 15ετία από κάποιους ενώ για τον προστάτη ακόμα περισσότερα.

3)Ποιά είναι τα φάρμακα που αποσύρθηκαν μετά από 60 χρόνια (και δεν αποσύρθηκαν γιατί βγήκαν καινούρια ) ;

4)Ο μακροπρόθεσμος ορίζοντας για τα φάρμακα θεωρείται 5-10 χρόνια.Δηλαδή για το εάν ένα φάρμακο μπορεί να προκαλέσει καρκίνους κλπ.Για αυτό το λόγο γίνεται και η έγκριση του fda που περνάει διάφορες φάσεις και διαρκεί πολλές φορές 5-10 χρόνια.Όπως προείπα η φίνα είναι στην αγορά 20 χρόνια .

5)Λες ότι δεν μπορείς να δεχθείς ότι μετά από 5 χρόνια χρήσης φίνας ,εάν σταματήσεις θα χάσεις τα αποτελέσματά της.Και αυτό σε ενοχλεί .Μόνο που αυτή η λογική δεν στέκει διότι ούτως ή άλλως σε αυτή την 5ετία θα έχανες τα μαλλιά σου.

Δεν υποστηρίζω ότι κάποιος πρέπει να πάρει φίνα ,ούτε ότι δεν υπάρχουν και άλλες λύσεις .Απλώς παιδιά ,η φίνα δεν είναι και ο διάβολος.

1)Μπορεις να το εγγυηθεις αυτο; (εκει ειναι η διαφωνια μου ) {θυμαμαι καποιο χρηστη του φορουμ που ελεγε οτι του εμεινε αραιο σπερμα και χρονια μετα }

2) 15 ετια ... αυτο εννοω οτι ειναι κανουριο.. ακομα κ αν καποιος το πηρε τη πρωτη μερα που βγηκε πριν απο 15 χρονια ,.. ακομα δεν εχει δει παρενεργειες του στυλ καρκινος.. κλπ

3)υπαρχουν. μπορω να γκουγκλαρω και να γραψω μια ολοκληρη λιστα.. φαρμακα που αποσυρθηκαν και λογικα αντικαταταθηκαν με νεα..
4) αυτο το διαστημα το εχει οριοθετησει καποιος αρμοδιο οργανισμος;
5)συμφωνω και γι αυτο κανουμε ολη την κουβνετα για τα βαζουμε στη ζυγαρια να δουμε τι ειναι τελικα προτιμοτερο..

dimo φιλικα ολα ατα μη παρεξηγηθουμε , συζηταμε για να βγαλουμε ισως ενα συμπερασμα ,.. το ρεζουμε το δικο μου ειναι οτι προσωπικα θεωρω οτι δεν εχουν στη πραξη ελεγχθει οολες οι παρενεργειες αμεσες και εμμεσες της φινα.. προφανως και δεν ειναι ο διαβολος απλα πιο πολυ παρεθεσα μια αποψη πιο καχυποπτη οπως η δικη μου ..

πραγματικα μπορει και μακαρι!!(γιατι θα με σωσει και εμενα) να κανω λαθος,, απλα να παραθετουμε ολες τις πλευρες αισιοδοξες και απαισιοδοξες ,,
ολα αυτα σε εποικοδομητικο κλιμα :)
 

Panos1982

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
κοιτα ειμενα με ενδιαδερουν οι μυς μου πολι οχι οτι δεν με νοιαζει το πουλι μου αλλα επιδει εχω μαθει στο γυμ στην ιδεα να γινομε λαπας ειναι τρελα και οχι απλα χαλια ψιχολογια θα εχω αλλα δεν ξερω και εγω τι... εσενα μπορει να μην σε νοιαζει αμα εισαι για τον πουτσο οι αντρικες ορμονες σου εχουν μιδενιστει και το σωμα σου εξελιζεται χωρις αντρισμο... το σωμα και αυτο δεν το λεω μονο εγω ειναι το 80% της εμφανισεις οπως ειχαμε πει και καπου οτ γυμ καλυπτει σε καποιο βαθμο την καραφλα δεν την εξαφανιζει τωρα αν για σενα τα μαλλια σου ειναι ποιο σημαντικα απο το πουλι σου αλλα και το σωμα σου αλλα και τον αντρισμο σου τοτε πασο κανε οτι θες αλλα παλι δεν χτυπας την αιτια... εσυ κατλαβες αυτο απο οτι ανεβασα και εγραψα την σημασια των μυων μου για μενα.... το ζουμι δεν ειμαι εγω αλλα στο τι προκαλει η φινα την δυτ πρεπει να την αγαπαμε!

Γιαννη καλα κανεις και σε ενδιαφερει το σωμα σου, ειναι πολυ ωραιο συναισθημα αυτο που νιωθεις οταν αγαπας κ σου αρεσει αυτο που βλεπεις στον καθρεφτη...ειτε εισαι μεσα στο σπιτι ειτε εξω...ειτε εχει να κανει με το σωμα σου ειτε με τα μαλλια σου ειτε με οτιδηποτε επανω στον εαυτο σου....αν εσενα σε γεμιζει το να εχεις καλο σωμα...καντο και μην ακους κανεναν....εγω ειμαι κατα της φινας για πολλους αλλους βασικοτερους λογους παρα για τους μυες....και κατα καποιον ανεξηγητο λογο οταν πηγαινα γυμναστηριο και ειχα αρχισει την φιναστεριδη πριν 4 χρονια θυμαμαι ειχα δει αυξηση στην δυναμη σχεδον σε ολες τις ασκησεις...και πολυ αμεσα μαλιστα...μετα απο μια βδομαδα....και καθως συνεχισα για αλλα 2 χρονια με φινα το σωμα μου τοτε συνεχισε να ειναι σε πολυ καλη κατασταση...οποτε θα ελεγα οτι αν τελικα η φινα επηρεασε τους μυες μου σε κατι αυτο θα ηταν σιγουρα υπερ των μυων μου και οχι κατα...αυτο ειχα καταλαβει εγω....
 

baldy

Member
Γιαννη κανεις μεγαλο λαθος.Ενα γυμνασμενο σωμα με μια κακη φατσα δεν λεει απολυτως τιποτα.Ολλα ειναι μεσα στο μυαλο σου.Οι περισσοτεροι εξω εχουν ενα τυπικο σωμα.Ουτε ιδιαιτερα γυμνασμενο ουτε αγυμναστο.Αν νομιζεις οτι οι μυς θα σε κανουν ωραιο γελιεσαι αν εχεις σκατοφατσα παντα σκατοφατσα θα μεινεις.
 

gianniskritikos2

Active Member
φιλε μπαλντι ο καθε ενας εχει αλλη αποψη μην το αναλυουμε πολυ οπως ειπες ολοι εχουν ενα τυπικο σωμα αν εσυ θες να ανηκεις στο κοινο πληθος μαγκια σου εγω θελω να ξεχοριζω κομπλεξ μου και ιδιοτροποια μου...εμενα αυτο μαρεσει αλλος ξυριζει το κεφαλι του γιατι ετσι νομιζει οτι ειναι γαματος και εσυ δεν μπορεις να σκεφτεσαι τον εαυτο σου με ξουρα... ο καθε ενας εχει αλλη αποψη εγω ξαναλεω το θεμα το ανεβασα για να φυγουν καποιες αποροιες για το αν η φινα επιρεαζει τους μυες να το ξερουν οσοι κανουν γυμ... και οτι οχι μονο τα σεξουαλικα επιρεαζει αλλα ολον τονα ντρισμο καθως η δυτ ειναι ειναι ο βασιλιας των αντρικων ορμονων μας
 

gianniskritikos2

Active Member
μιλας πολυ γενικα και εγω ειμαι συγκερκημενος αναφερομαι στους μυες... προ ενα μηνα ρωταγα εδω και κανενας δενε λεγε με σιγουρια ναι η οχι κανενας δεν ηξερε...αρα ειναι κατι νεο για καποιους... !
 

osfp91

New Member
καλα φιλε εχουμε δει απειρους σκατοφατσες με σωματαρα να χουν τρελες γκομενες διπλα τους..οπως σε μας μετραει το ωραιο σωμα στη γυναικα ετσι μετραει και σ'αυτες..παντως το τουμπανιασμενο σωμα οπως και να το παρεις μετραει...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
μιλας πολυ γενικα και εγω ειμαι συγκερκημενος αναφερομαι στους μυες... προ ενα μηνα ρωταγα εδω και κανενας δενε λεγε με σιγουρια ναι η οχι κανενας δεν ηξερε...αρα ειναι κατι νεο για καποιους... !

Τι είναι νέο?
 

dimos18

Member
jhmmys είπε:
dimos18 είπε:
jhmmys είπε:
οταν μπηκα πρωτη φορα στο φορουμ και εβλεπα τα αποτελεσματα της φινας ειχα ενθουσιαστει.. και πιστεψα οτι βρηκα θεραπεια.. ψαχνωντας περισσοτερο αλλα κυριως σκεπτομενος περισσοτερο..
ειδα οτι
- η φινα "παιζει " με τις ορμονες και εμφανιζει αμεσα σχεδον σε ολους σε μικρο η μεγαλο βαθμο sides αρα ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα εχει και μακροπροθεσμα sides (τα οποια ειναι και μη αναστρεψιμα)
-ειναι ενα χαπι που κυκλοφορει λιγα σχετικα χρονια.. συνεπως τα αποτελεσματα του σε βαθος 20 ετιας για να μη πω περισσοτερο δεν εχουν ακομα γινει ορατα..
-σκεφτειτε ποσα φαρμακα βγηκαν τη δεκαετια του 50-60 και καταργηθηκαν μετα απο 30 40 χρονια γιατι τοτε εμφανιστηκαν τα μακροπροθεσμα αποτελεσματα που δεν μπορουσαν τοτε να προβλεψουν...
- το αν θα παρει φινα ο καθενας ειναι δικο του θεμα , οπως η καθε αποφαση που παιρνουμε καθημερινα αλλα το ρισκο για μενα οταν μιλαμε για ορμονες δεν ειναι τοσο τα sides που εμφανιζονται και εξαφανιζονται βραχυπροθεσμα... ο οργανισμος μας δεν ειναι διακοπτης on-off ουτε εχει reboot οταν κατι δεν παει καλα..


αυτα ειναι η γνωμη μου προσωπικη.. ειμαι φοβιτσιαρης-σκεπτικιστης και γι αυτο δεν παιρνω αλλα οταν ακουω οτι διακοπτωντας μετα απο 5 χρονια φινα σε 2-3 μηνες επανερχεσαι αρνουμαι να το πιστεψω .....

Είσαι νέο μέλος και δικαιολογείται να μην ξέρεις κάποια πράγματα αλλά τα σημεία που παραθέτεις περιέχουν ανακρίβειες

1)Τα sides ως επί το πλείστον είναι αναστρέψιμα .

2)Η φίνα δεν είναι καθόλου νέα.Για τα μαλλιά χρησιμοποιείται μπορεί και πάνω από 15ετία από κάποιους ενώ για τον προστάτη ακόμα περισσότερα.

3)Ποιά είναι τα φάρμακα που αποσύρθηκαν μετά από 60 χρόνια (και δεν αποσύρθηκαν γιατί βγήκαν καινούρια ) ;

4)Ο μακροπρόθεσμος ορίζοντας για τα φάρμακα θεωρείται 5-10 χρόνια.Δηλαδή για το εάν ένα φάρμακο μπορεί να προκαλέσει καρκίνους κλπ.Για αυτό το λόγο γίνεται και η έγκριση του fda που περνάει διάφορες φάσεις και διαρκεί πολλές φορές 5-10 χρόνια.Όπως προείπα η φίνα είναι στην αγορά 20 χρόνια .

5)Λες ότι δεν μπορείς να δεχθείς ότι μετά από 5 χρόνια χρήσης φίνας ,εάν σταματήσεις θα χάσεις τα αποτελέσματά της.Και αυτό σε ενοχλεί .Μόνο που αυτή η λογική δεν στέκει διότι ούτως ή άλλως σε αυτή την 5ετία θα έχανες τα μαλλιά σου.

Δεν υποστηρίζω ότι κάποιος πρέπει να πάρει φίνα ,ούτε ότι δεν υπάρχουν και άλλες λύσεις .Απλώς παιδιά ,η φίνα δεν είναι και ο διάβολος.

1)Μπορεις να το εγγυηθεις αυτο; (εκει ειναι η διαφωνια μου ) {θυμαμαι καποιο χρηστη του φορουμ που ελεγε οτι του εμεινε αραιο σπερμα και χρονια μετα }

2) 15 ετια ... αυτο εννοω οτι ειναι κανουριο.. ακομα κ αν καποιος το πηρε τη πρωτη μερα που βγηκε πριν απο 15 χρονια ,.. ακομα δεν εχει δει παρενεργειες του στυλ καρκινος.. κλπ

3)υπαρχουν. μπορω να γκουγκλαρω και να γραψω μια ολοκληρη λιστα.. φαρμακα που αποσυρθηκαν και λογικα αντικαταταθηκαν με νεα..
4) αυτο το διαστημα το εχει οριοθετησει καποιος αρμοδιο οργανισμος;
5)συμφωνω και γι αυτο κανουμε ολη την κουβνετα για τα βαζουμε στη ζυγαρια να δουμε τι ειναι τελικα προτιμοτερο..

dimo φιλικα ολα ατα μη παρεξηγηθουμε , συζηταμε για να βγαλουμε ισως ενα συμπερασμα ,.. το ρεζουμε το δικο μου ειναι οτι προσωπικα θεωρω οτι δεν εχουν στη πραξη ελεγχθει οολες οι παρενεργειες αμεσες και εμμεσες της φινα.. προφανως και δεν ειναι ο διαβολος απλα πιο πολυ παρεθεσα μια αποψη πιο καχυποπτη οπως η δικη μου ..

πραγματικα μπορει και μακαρι!!(γιατι θα με σωσει και εμενα) να κανω λαθος,, απλα να παραθετουμε ολες τις πλευρες αισιοδοξες και απαισιοδοξες ,,
ολα αυτα σε εποικοδομητικο κλιμα :)

Σου απαντώ σε όσα ανέφερες :

1)Σου λέω ότι οι παρενέργειες είναι ως επί το πλείστον αναστρέψιμες ,τι να σου εγγυηθώ ;Πωλητής της φιναστερίδης είμαι ;Μία ιατρική αλήθεια σου λέω.
2)15ετία θεωρείται στην ιατρική τεράστιο διάστημα .Εάν ήταν να προκαλεί καρκίνους μακροπρόθεσμα αυτό γίνεται αντιληπτό στην κλινική έρευνα σε πολύ λιγότερα χρόνια.Ο καρκίνος δεν είναι κάτι που σου εμφανίζει μια ουσία ''μαγικά''.Είναι ένας όγκος ,μια υπερπλασία των κυττάρων που προκαλείται από ένα συγκεκριμένο λόγο.Η διαδικασία έγκρισης ενός φαρμάκου από το fda δεν είναι τυχαία τόσο χρονοβόρα.Αυτό ακριβώς θέλουν να προλάβουν.
3)Ο αρμόδιος οργανισμός είναι το fda.Το fda ή αλλιώς ο παγκόσμιος οργανισμός φαρμάκων έχει βάλει διαδικασίες συγκεκριμένες και χρονικά όρια για τις κλινικές μελέτες.Για να εγκριθεί μια φαρμακευτική ουσία θέλει πολύ χρονοβόρες διαδικασίες.Και μιλάω για διαδικασίες που πολλές φορές μπορεί να πλησιάσουν και ορίζοντα 10ετίας.
 
Μπλουζα