Detumescence Therapy of Human Scalp for Natural Hair Regrowth'

hairz

New Member
Oταν διαβαζω>Οταν βλεπω tv>
Aν η περιοχη επουλωνει δεν μπορειs να το κανειs στο ιδιο σημειο>

Γενικα χρονοs υπαρχει για αυτο>Και φευγει χωριs να το καταλαβαινειs>

Δεν εχω προγραμμα>Παω αυθορμητα και κοσμικα>
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
hairz είπε:
Δεν εχω προγραμμα>Παω αυθορμητα και κοσμικα>

patrick-stewart-facepalm.jpg
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
thx για τον κόπο hairz....

Κάτι άλλο, που μεν είναι παλιό, από το 2003 αλλά το είχαμε αναφέρει κάποια στιγμή επιγραμματικά σε άλλο θέμα.

Αφορά μεταμόσχευση φυσιολογικών θυλάκων από δότρια περιοχή αλλά και θυλάκων που είχαν υποστεί Α.Α. οι οποίοι τοποθετήθηκαν σε θυληκά αλλά και αρσενικά ποντίκια.
Οι θύλακες που είχαν μετατραπεί σε vellus hair λόγω της Α.Α. προέρχονταν και από γυναίκες αλλά και από άντρες.

Το γενικό συμπέρασμα είναι αυτό

In summary, this report demonstrates that balding, miniaturized follicles possess the potential to
quickly regenerate once removed from the human
scalp and that the phenomenon applies equally to
follicles from both men and women with AGA.

Όλη η έρευνα εδώ

http://www.hairlosshelp.com/pdf/transplant_balding_scalp.pdf

Οι θύλακες που έφεραν vellus hair, δηλαδή θύλακες καθαρής Α.Α. αναπτύχθηκαν με πολύ πιο γοργούς ρυθμούς από τους κανονικούς θύλακες, μέσα σε 6 μήνες, δίνοντας κανονικές τρίχες.
Επίσης, η έρευνα αναφέρει ότι ενδεχομένως το ένζυμο 5ar στους γειτονικούς ιστούς των ποντικιών να ήταν μειωμένο, γι αυτό και οι θύλακες να αναπτύχθηκαν κανονικά, αλλά οι γυναίκες που είχαν Α.Α. δεν είχαν ούτε αυξημένη τεστοστερόνη ούτε αυξημένα ανδρογόνα. Στο τέλος έμειναν μόνο με υποθέσεις, αλλά αυτό που φαίνεται, ταιριάζει καλύτερα στο ότι το περιβάλλον γίνεται ακατάλληλο για την ανάπτυξη των θυλάκων και όχι οι ίδιοι οι θύλακες, οι οποίοι παραμένουν ζωντανοί και μπορούν να αναπτυχθούν ανα πάσα στιγμή όπως φαίνεται.

Ίσως λοιπόν το συγκεκριμένο μασάζ όντως να έχει αποτέλεσμα σε κάποιους, αφού αυτό που φαίνεται να κάνει, είναι να επιδιορθώνει το περιβάλλον.
 

vag25

Well-Known Member
Σε πολλους φαινεται να εχει αποτελεσμα.Ειμαι στο τσακ να το ξεκινησω, απλα φοβαμαι οτι θα γεμισω πληγες στο κεφαλι λογο φλεγμονης.
Αυτο που συμβαινει στο κεφαλι μου ειναι οτι εχω σιγουρα περισσοτερη φαγουρα(ή φλεγμονη) απο ολους εδω,καθως δεν βλεπω πολλους να παραπονιουνται, αλλα τα μαλλια δινουν μαχη καλη και με 10+ χρονια τριχοπτωσης και απιστευτης εντονης φαγουρας , ειναι ακομα σε αρκετα καλη κατασταση.Το παλευουν.

Αναρωτιεμαι ,αν με ω3 αρχικα και μετα απο 2-3 μηνες αρχη detu θα ηταν μια καλη στρατηγικη κυριως για συντηρηση και λιγα αποτελεσματα.
Δηλαδη για να μην γεμισω πληγες, να δωσω βοηθεια με τα ω3 στην φλεγμονη και μετα αφου δημιουργησω περιβαλλον με την detu που δεν θα την ευνοει, να αρχισω να κοβω τα ω3.
Kαμια αποψη?

Gomi.

Για τον Ντειμον που εβαλες στην προηγουμενη σελιδα.
Εχω την εντυπωση οτι εχει καποιο προβλημα, καπου ειχα δει φωτο.Ακομα και στην αρχη του να ειναι θα δικαιολογουσε το εξωγκομα.
Θελω να πω οτι προφανως γινεται πρωτα αυτο και σιγα σιγα χανεις τα μαλλια σου μαλλον.Δηλαδη ακομα και ενας με full μαλλι που καποτε ειναι να κανει φαλακρα, ισως το εχει.
 

mimis giova

Active Member
εγω δεν το ειχα το εξογκομα sigoura ..exw fwtografia fantaros ksoura....κ τωρα ειναι σαν αυγο το κεφαλι μ.norwood 4 k kati...diaxito.
 

hairz

New Member
Παιδια αυτη ειναι η λυση χωριs πλακα>

Οκ παιχτηκαν φλεγμονεs και ορμονικεs ανισορροπιεs που οδηγησαν οπου οδηγησαν
αλλα τωρα περασαν αυτα και εφοσον ξερουμε τι μαs κανει φλεγμονεs και το αποφευγουμε τοτε σε ενα εωσ χρονια θα παρουμε ολα τα μαλλια μαs πισω ειτε τα χασαμε απο dht ειτε απο ξηροδερμια και σμηγμα ειτε και απο τα δυο>

Παλι εκανα το μασαζ και ξαναβγηκε και αλλο υγρο>
Θα πηρε πολυ καιρο σε μενα γιατι ειχα ξηροδερμια τρελη απο την εκτη δημοτικου >
Μονο με το vag καταλαβαινομαστε πραγματικα>

Τα μαλλια ολοενα και ολοενα δειχνουν καλυτερα>
Σκεψου κιολαs οτι οχι μονο το αιμα θα θρεψει τα μαλλια και θα κανει τη τριχα πιο παχυα
αλλα και φερνονταs τα εξογκωματα στην επιφανεια τα μαλλια φαινονται πυκνοτερα και μονο απο αυτο>
Με εξογκωματα στο κεφαλι λογικο να φαινεσαι πιο καραφλοs >

Σαs αγαπαω
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
vag25 είπε:
Σε πολλους φαινεται να εχει αποτελεσμα.Ειμαι στο τσακ να το ξεκινησω, απλα φοβαμαι οτι θα γεμισω πληγες στο κεφαλι λογο φλεγμονης.
Αυτο που συμβαινει στο κεφαλι μου ειναι οτι εχω σιγουρα περισσοτερη φαγουρα(ή φλεγμονη) απο ολους εδω,καθως δεν βλεπω πολλους να παραπονιουνται, αλλα τα μαλλια δινουν μαχη καλη και με 10+ χρονια τριχοπτωσης και απιστευτης εντονης φαγουρας , ειναι ακομα σε αρκετα καλη κατασταση.Το παλευουν.

Αναρωτιεμαι ,αν με ω3 αρχικα και μετα απο 2-3 μηνες αρχη detu θα ηταν μια καλη στρατηγικη κυριως για συντηρηση και λιγα αποτελεσματα.
Δηλαδη για να μην γεμισω πληγες, να δωσω βοηθεια με τα ω3 στην φλεγμονη και μετα αφου δημιουργησω περιβαλλον με την detu που δεν θα την ευνοει, να αρχισω να κοβω τα ω3.
Kαμια αποψη?

Gomi.

Για τον Ντειμον που εβαλες στην προηγουμενη σελιδα.
Εχω την εντυπωση οτι εχει καποιο προβλημα, καπου ειχα δει φωτο.Ακομα και στην αρχη του να ειναι θα δικαιολογουσε το εξωγκομα.
Θελω να πω οτι προφανως γινεται πρωτα αυτο και σιγα σιγα χανεις τα μαλλια σου μαλλον.Δηλαδη ακομα και ενας με full μαλλι που καποτε ειναι να κανει φαλακρα, ισως το εχει.


Ναι vag, με τους διάσημους δεν μπορείς να βγάλεις και άκρη, αλλά σχετικά έχει οκ μαλλί αν και σε μερικές φοτο που είδα στο νετ, μια αραίωση μπροστά αρχίζει να την έχει.

Πάνω κάτω μιλάμε γι αυτό το σχήμα, που όπως αναφέρει ο φίλος mimis giova, ούτε εγώ το είχα στα 22 μου που τα είχα ξυρίσει όλα. Το θυμάμαι γιατί έχω φότο.
Πάνω κάτω μιλάμε για τέτοιο σχήμα σιγά σιγά (Sagittal keel)

patrick_stewart_5137743.jpg


Νομίζω ότι ο φίλος μας εδώ έχει αυτό το θέμα και φαίνεται ότι η έντονη αραίωση είναι κάπου εκεί κοντά

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9237-page-4.html

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=fNkd6hpTbcMYQ3cNn4qRwIh4l5k2TGxc#.U2JQWvl_uHt

Ζητώ συγνώμη που χρησιμοποιώ το θέμα του, αλλά μου έκανε εντύπωση γιατί φαίνεται χαρακτηριστικά. Αν υπάρχει πρόβλημα, ας μου πει να το αφαιρέσω το λινκ.

Γενικά αν όντως τίθεται θέμα εναπόθεσης ασβεστίου και αν όντως είναι βασική αιτία τριχόπτωσης, υπάρχουν και καλύτερα πράγματα από τα ω-3.

Εδώ αναφέρει πως οι πρώτοι στόχοι της εναπόθεσης ασβεστίου, είναι οι Τένοντες.

Calcific Tendonitis is a condition where calcium gathers at and in a tendon.

Also called 'calcified tendonitis', this can happen anywhere in the body, but most commonly shows up in the shoulder cuff tendons.


Said another way, I have never seen Calcific tendonitis of the shoulder in anyone that didn't -already- have a Rotator Cuff Tendonitis dynamic in one or more tendons.

And for the record, tendons don't really get 'calcified'. If they did they would be solid bone.

Despite what doctors tend to think, calcification of a tendon doesn't just show up out of the blue. It is not a random occurrence, nor really a mystery. There are -reasons- that it shows up. They ignore those reasons.

Tendonitis leaves clues....Make sure that you understand the tendonitis dynamic. If you don't, you won't understand calcific tendonitis.

See: What Is Tendonitis?



Clues like tight connective tissue, tight muscles, muscle pain and ache, etc. Tight muscles cause increased use of Calcium and Magnesium, and less circulation in and out.

This can leave a person deficient in Magnesium. And, Magnesium deficiency, interestingly enough, is a known cause of Calcific Tendinitis, and adding Magnesium in is a treatment for Calcific Tendinitis.

Tight muscles and connective tissue also trap normal metabolic waste product in the area. This causes more tightness.


And what do tight muscles also do? They put more constant tension on their tendons. This is partly how you get tendon inflammation and Tendonitis, all the -constant- extra tension pulling on the tendons.

Think you'd get unhappy if someone was constantly pulling on your hair 2/7? I'm pretty sure you would. And your tendons get unhappy too.

And when tendons sense more tension, they try to get stronger. What is stronger then tendon? Ligament. And bone. Thus the body gets the call to send strengthening agents, aka Calcium.



The body is amazing, but not particularly smart. If it thinks it needs to get stronger, it will get stronger. This works for us, and can work against us.

So the body can pull nutrients in to make things stronger, but it's safe to say that if a person is experiencing calfific tendonitis, then there is some issue with too much Calcium and/or not enough magnesium.

Here is an article from a peer of mine in New Zealand, Gary Moller. I respect what he has to offer and watch his blog for interesting tidbits.

This short article is a discussion, with charts, about excess calcium and its relationship with magnesium, and issues like osteoporosis. Think about this article from a Calcific Tendonitis perspective as you read it.

http://www.tendonitisexpert.com/calcific-tendonitis.html
 

giannis25

Member
Παντως πολλοι πριν κανουν μασαζ πολλοι ειδικοι μασερ για να μην προκαλεσουν φλεγμονες στο δερμα ωστε το μασαζ να δρασει χρησιμοποιουνε παντα ενυδατικη nivea ωστε οι κινησεις αυτες να μην προκαλεσουν φλεγμονη αλλα να γινει το μασαζ που πρεπει. Ωστε ο οργανισμος να παρει τα μεγιστα οφελη και να γινει το μασαζ οπως πρεπει να γινει.
 

Ntoon91

Member
Έχω αρχίσει να πιστεύω αρκετά στα manuals και ειδικά σε αυτό, περιμένω με αγωνία το επόμενο update του drexxx στο immortal. Θα αναφέρω κάτι που μπορεί να μην έχει και σημασία. Τον Γενάρη έβαζα για καιρό αλοιφή leontos στους κρότάφους, έπειτα για καμία 15αριά μέρες, άρχισα και έκανα detu σε κάποια σημεία στους κροτάφους και μετά το άφησα. Μετά από κάποιο καιρό παρατήρησα κάποιες τρίχες στους κροτάφους που δεν είχα για χρόνια, ελάχιστες μεν, πρέπει να κολλήσεις στο καθρέφτη. Έχω ξαναρχίσει εδώ και κάποιες μέρες πάλι detu κροτάφους μαζί με βούρτσισμα και headstands και θα το συνεχίσω τουλάχιστον μέχρι το σεπτέμβρη. Έχω βγάλει και φωτογραφίες μήπως υπάρξει κάποιο ελάχιστο regrowth. Θυμάμαι μια φωτογραφία που είχε ανεβάσει ο Gomi, σχετικά με τα σπυράκια και την συγκεκριμένη μέθοδο, βγάζω 2-3 κάθε φορά που κάνω το επόμενο πρωί. Έστω και ένα 30% growth να δίνει, απ' το 95 που υπόσχεται για εμένα θα είναι επιτυχία.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Νομίζω πως εκτός των όποιων θεωριών αναφέρονται για το μασάζ αυτό, (αιμάτωση, ασβεστοποίηση, αποσυμφόρηση θυλάκων κλπ) αυτό είναι κάτι στο οποίο ελπίζω πολύ περισσότερο απ όλα τ αλλα.

Some sensory receptors are activated when they are bent, squished, or disturbed in some way. Others are activated by chemicals. Others by temperature. And others by light. Whatever the outside world influence is, we can call it a stimulus for the receptor.


When the skin is pressed or tightly stretched, this sensory receptor gets deformed.


pacinianact.gif




pacinianrest.gif


This is shown in this figure. Note that both the blue and the red areas are deformed in this picture... that occurs if the pressure (the stimulus) is great enough. The deformation of the dendrite is what activates this sensory neuron. If the stimulus is weak, like a light touch, it would just bend the layers of tissue (blue areas) around the dendrite, but not the dendrite itself... One has to push really hard to actually deform the dendrite.


http://faculty.stcc.edu/AandP/AP/AP2pages/Units14to17/unit15/sensory.htm

Ενδεχομένως κάπως έτσι να δουλεύουν οι λεγόμενες manual methods, λέιζερ, dermaroller, κλπ.

Ερεθίζοντας του αισθητήριους υποδοχείς του δέρματος, διεγείρονται και οι αισθητήριοι νευρώνες. Η διέγερση των αισθητήριων νευρώνων, είναι αυτό που εμποδίζεται από την dht και δεν αφήνει τον igf-1 να δεσμευτεί στα dp κύτταρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairz

New Member
Kαλα ρε Gomi

Με αυτο το σχημα που εβαλεs απεδειξεs κατι το αντιστροφο του οποιου το εχουμε φαει ωs παραδεδεγμενη αληθεια.
Και αφορα το συμπαν.

Δεν θα προχωρησω γιατι θα με βγαλετε τρελο.

Απεδειξεs την πραγματικοτητα οπως ειναι.Δεν σου κανω πλακα.
Οχι μονο στο μικρο κοσμο αλλα και στον μακροκοσμο.

Καθομαι και σε χαζευω .Δεν σε κρινω.Εισαι εναs ηλιοs.
Κατσε εδω να σε βλεπουμε και να σε χαζευουμε.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σημασία έχει να αρχίσει επιτέλους κάτι να δουλεύει φίλε hairz...αν και φαίνεται ότι η ηλικία με όλα όσα τη συνοδεύουν έχει και αυτή το μερίδιο της.

Για να βγάλεις κάποιον τρελό, πρέπει να γνωρίζεις περισσότερα από τον ίδιο...αρκετά πράγματα που λες, (όχι όλα) ξέρω ότι είναι έτσι ακριβώς, αλλά όπως είχαμε πει και αρκετά παλιότερα, προτίμησα για προσωπικούς λόγους να τα απορρίψω, αλλά φυσικά δεν τα υποτιμώ.
 

hairz

New Member
Kαμια σχεση gomi>Δεν αναφερομουν στο μεταφυσικο>
αλλα στο φυσικο>

Εγω σου λεω παρε το προηγουμενο ποστ που εκανεs και διεδωσε το σε ολα τα φορουμs>
Οι ανοητοι δεν θα το καταλαβουν>
Οι σκεπτομενοι θα παρουν το κλειδι >Μαs το εδωσεs >Ακομη και εαν δεν το πιστευειs>

Ειναι η ΒΑΣΗ ΠΛΕΟΝ>

Να προσθεσω οτι οι αισθητηρεs δεν ειναι μονο παγιδευμενοι απο τα ανωτερω αλλα
και σε κατασταση παρακμασμενη λογω "προηγουμενηs" υπερδιεγερσηs>
Προφανωs και δεν ειναι φτιαγμενοι για να διεγειρονται τοσο>Συμβαινει λογω του ψευτικου πολιτισμου που μαs εχει πλασαριστει>

Ολα ειναι εναs νομοs>
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
hairz, αν έχεις διάθεση και χρόνο κάποια στιγμή, ανέλυσε το σκεπτικό σου πάνω σ αυτό. Τι εννοείς "προηγουμενηs" υπερδιεγερσηs ?

Έχω και την δική μου άποψη που θα την αναλύσω κάποια στιγμή, αφού τεκμηριώσω κάποια πράγματα ακόμα. Από χθες άλλαξα τον τρόπο που κάνω μασάζ, που πλέον δεν λέγεται φυσικά μασάζ, αλλά πίεση, το λεγόμενο trigger point με κίνηση των δαχτύλων μπρος πίσω στο τελείωμα της πίεσης.

Σήμερα το πρωί, είδα για πρώτη φορά ένα ελαφρύ ξεφλούδισμα του δέρματος και ένιωσα τσούξιμο όταν με είδε ο ήλιος. Προφανώς μέχρι τώρα, ο τρόπος ο δικός μου ήταν λάθος.
 

Ntoon91

Member
Θέλω πολύ να συνεχίσω την μέθοδο, το μετανιώνω που την είχα ξεκινήσει πάλι κάποτε και την άφησα, αλλά έχω πρόβλημα. Με αφήνουν τα δάχτυλα μου, κάnω 20 λεπτά x2 μόνο κροτάφους 10+10, τις πρώτες μέρες όταν τελειώνα το μασάζ ήταν κατακόκκινα το δέρμα, αλλά όσο περνάει ο καιρός το δέρμα σιγά σιγά δε νιώθει. Το αποδίδω ότι δεν μπορώ να ασκήσω την ίδια πίεση στα δάχτυλα. Είχε κανένας τέτοιο θέμα; Σχετικά με το δέρμα στους κροτάφους μου ήταν πανέυκολο να το τσακίζω πολύ μαλακό, τώρα νομίζω ότι αρχίζει να μαζεύει ελαφρά δε ξέρω... Πάντως το δέρμα στην n6 περιοχή άρχησε να μαλακώνει χώρις να κάνω μασάζ εκεί ήταν πέτρα το τσακίζω τώρα ελαφρά. Πάντως τα δάχτυλα δεν παλεύονται, θα πιάσω πένσα μου φαίνεται :p
 
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτο http://www.hairloss-reversible.com/my_approach.htm ?
Προκειται για εκγυμναση των frontalis kai ocipitalis δηλαδη των μυων που περιβαλουν το κεφαλι.
Μου φαινεται λογικοτερο να δουλευει αυτο παρα το μασαζ γιατι αυτο ενεργοποιει τους μυες και επιτυγχανεται κινηση του galea.
 

vag25

Well-Known Member
fousekisss είπε:
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις αυτο http://www.hairloss-reversible.com/my_approach.htm ?
Προκειται για εκγυμναση των frontalis kai ocipitalis δηλαδη των μυων που περιβαλουν το κεφαλι.
Μου φαινεται λογικοτερο να δουλευει αυτο παρα το μασαζ γιατι αυτο ενεργοποιει τους μυες και επιτυγχανεται κινηση του galea.

Eγω, εδω και 7 μηνες.

Δεν πιστεύω οτι είναι καλύτερη μέθοδος απο detu.Σίγουρα ομως ειναι πιό εύκολη και βοηθάει στο να μαλακώσει το πανω μέρος.
Μετά απ τοσους μήνες ,βελτίωση στην τριχόπτωση δεν είδα, αλλά δεν ειναι πλέον τόσο σφιχτο το δέρμα.Οπότε κατι γίνεται.
 
Συνεχιζει κανεις το μασαζ; εγω ειμαι στις 20 μερες. Εχω παρατηρησει το εξης. Εχω πολυ λιπαρο δερμα και καθε φορα που τσιμπουσα το δερμα, αυτο ξερνουσε λαδι. Εδω και τρεις μερες δεν συμβαινει αυτο. Οσο δυνατα και να τσιμπησω το δερμα δεν βγαινει λαδι πια. Επισης το δερμα στους κροταφους ειναι πιο μαλακο τωρα. Θα ειναι θαυμα αν μπορεσουμε να βγαλουμε τα μαλλια μας ετσι. Υπαρχουν κατι χνουδακια στους κροταφους ομως περιμενω ακομα να δω τι θα γινει. Εχω κοψει φινα εδω και 9 μηνες. Παιζω μπαλα με ω3, detumescence και στο τελος βουρτσιμα για επιπλεον αιματωση. Το παω ετσι κι οτι κατσει!
 

Ntoon91

Member
Έχω περάσει τον μήνα και αρχίζω και βγάζω κάποια συμπεράσματα.
Τον περασμένο Δεκέμβριο είχα ξαναρχίσει detu το πολύ για 15 μέρες
και το παράτησα. Αυτό που παρατήρησα έναν μήνα περίπου αργότερα,
είναι ότι στον αριστερό κρόταφο, σημείο με πολλά ξανθά χνουδάκια και
μια τρίχα λίγο μεγαλύτερη ξέμπαρκη, πετάχτηκαν και άλλες σαν αυτή.
Στο δεξί κρόταφο, που δεν είχα καν χνουδάκια, λόγω ότι η δεξιά μου πλευρά
στο crown είναι πολύ πιο διαλυμένη εμφανίστηκαν. Απ' ό,τι έχω δει μέχρι στιγμής,
υπόψιν ότι κολλάω στο καθρέφτη προσπαθώντας να παρατηρώ το παραμικρό, το χνουδάκι από ένα σημείο και μετά αντικαθηστάτε από σκούρα τριχάκια. Αν και κάνω μόνο στους κροτάφους είδα γενική αλλαγή στο να τσιμπήσω ακόμα και την n6 επιφάνεια έχει γίνει πιο χαλαρό το δέρμα, πιστεύω δηλαδή, πως αν έκανα όλο το κεφάλι θα μπορούσα τώρα να το τσιμπήσω άνετα, από πέτρα που ήταν. Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι στους κροτάφους που δεν έχω μαλλιά, με το crown αν ψιλαφήσεις με το δάχτυλό σου είναι σαν να σχηματίζεται ξαφνικά ένα βουνό στο κρανίο μου, σαν να οδηγείς και να περάσεις σαμαράκι. Αυτό στην αριστερή πλευρά που έχω περισσότερα μαλλιά τείνει να εξαλειφθεί, ενώ στην δεξιά έχει μειωθεί αισθητά. θα το συνεχίσω τουλάχιστον μέχρι το 6 μηνο και θα δείξει. Και κάτι τελευταίο, εγώ κάνω 40 λεπτά την ημέρα μόνο κροτάφους όσο πιο δυνατά εγώ μπορώ, πολλές φορές χτυπάω το ίδιο σημείο πιέζοντας και με τα δύο χέρια, άρα ίσως κάποιος που κάνει ολόκληρη την n6, να αργήσει να δει και αυτά τα μικροπράγματα. Πιστεύω ότι έχει μέλλον το πράγμα αν και για αυτούς που έχασαν μαλλί με detu, έπρεπε να επιμένουν και ότι θα έβγαιναν ξανά. Το συνεχίζω όσο πάει, ακόμη οι τρίχες που έχει βγάλει ο drex στο im, δε μου λένε τίποτα, αν δε καταφέρει στα σημεία που ήθελε να γεμίσει να πετύχει πυκνότητα και όχι διάσπαρτα πράγματα, βγάζοντας ένα πριν και μετά από την ίδια απόσταση αναμένοντας μέχρι τότε και μαρτυρίες άλλων θα δω πως θα κινηθώ. Υπάρχουν άτομα εδώ, που έχουν καταφέρει να περάσουν ας πούμε τους 5 μήνες;
 
Μπλουζα