Derma roller 1,5mm μονο του.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

leas

Well-Known Member
Παιδιά καλησπέρα, παρθενικό μου ποστ σήμερα.Αρχικά συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε και ελπίζω όλοι να ανταμειφθείτε, να προσθέσω πως παρακολουθώ αρκετά χρόνια το φόρουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που δοκιμάζουν την συγκεκριμένη θεραπεία εάν λειτουργεί μόνο για επανέκφυση ή αν μειώνει και την τριχόπτωση.,.,
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά καλησπέρα, παρθενικό μου ποστ σήμερα.Αρχικά συγχαρητήρια για την δουλειά που κάνετε και ελπίζω όλοι να ανταμειφθείτε, να προσθέσω πως παρακολουθώ αρκετά χρόνια το φόρουμ. Θα ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που δοκιμάζουν την συγκεκριμένη θεραπεία εάν λειτουργεί μόνο για επανέκφυση ή αν μειώνει και την τριχόπτωση.,.,
εννοειτε οτι μειωνει την τριχοπτωση.
εγω γι αυτο ξεκινησα σε ολο το μαλλι παρολο που δεν υπαρχει ορατή αραιωση ακομα εκει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Καπάκι τι έχεις να πεις σε όλες αυτές τις καινούργιες θεωρίες;για καστορελαιο τι λες;
δεν ξερω lalaki,η αληθεια ειναι οτι ολα τα τοπικα θα χασουν σε αποδοση.
σωστα το ειπε ο GOMI ο οργανισμος μας θα βρει τον τροπο να ξεφυγει.
ακομα και οι ουσιες που ειχαν φοντα να δωσουν τρελά πραγματα χασανε και αυτα σε αποδοση.μιλαω γι αυτα που δοκιμασε ο GOMI.
το προβλημα στην ΑΑ ειναι οτι το σωμα αποβαλει την θεραπεια,αν δεν γινοταν αυτο θα βαζαμε ολοι μινοξιδιλη και θα ειχαμε μαλλια για τα επομενα 50 χρονια.
τωρα αν θες να πειραματιστεις μπορεις να βαζεις καστορελαιο τις υπολοιπες 6 μερες.
το καστορελαιο δουλευει στην ΑΑ αλλα δεν ξερω κατα πόσο.
ενα μελος σε πμ μου ειχε πει οτι ειδε αποτομη επανεκφυση με αυτο http://www.chemistdirect.co.uk/zinc-and-castor-oil-cream/prd-pe6
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Μακάρι φίλε καπα να λειτουργεί, σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
καλη αρχη,υπομονη μεχρι μεθαυριο να κανουμε παρεα την πρωτη αναισθησια,με φωτο,δεν θα πονεσεις καθολου,στο υπογραφω;)
 

poseidonas77

Well-Known Member
Πολλά υποσχόμενες οι photo..... δείχνει να κλείνει τους κροτάφους του. Για πειραματισμούς δεν είμαστε αλλα μπορούμε να δοκιμάσουμε κάποια πράγματα που έχει αναφέρει ο Γιώργος στο φορουμ για τις pgs. Και το καστορελαιο δε νομίζω να κάνει καμια ζημιά!!!
Μια ερώτηση όσον αφορά τους μικροτραυματισμούς... ξέρουμε τι ρόλερ χρησιμοποιεί? Να κάνουμε μια σύγκριση με τα παιδιά που χρησιμοποιούν εδω μέσα

o τυπος λεει οτι χρησιμοποιει:I use an electrical dermastamp, the "derminator" from owndoc. 2.5mm once a week until the skin turns purple. Mechanical wounding is extremely important. It's one of the 4 points you have to address for regrowth.
 

le2der

Active Member
o τυπος λεει οτι χρησιμοποιει:I use an electrical dermastamp, the "derminator" from owndoc. 2.5mm once a week until the skin turns purple. Mechanical wounding is extremely important. It's one of the 4 points you have to address for regrowth.
Ηλεκτρικό μια φορα την εβδομάδα με 2.5μμ? Παρακολουθώ τον kapa και αυτά που κανει και λεω χαρα στο κουράγιο του.... +0,5 απο το maximum που εχουμε δει εδω ειναι υπερβολικο!!!!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ηλεκτρικό μια φορα την εβδομάδα με 2.5μμ? Παρακολουθώ τον kapa και αυτά που κανει και λεω χαρα στο κουράγιο του.... +0,5 απο το maximum που εχουμε δει εδω ειναι υπερβολικο!!!!!

Το derminator δεν πονάει σχεδόν καθόλου σε σχέση με το κλασσικό ρολλερ και μπορείς άνετα να πας σε 2,5mm. Ουσιαστικά αυτό που πονάει στο ρολλερ δεν είναι τόσο η βελόνα που εισχωρεί στο δέρμα, αλλά το σύρσιμο που ακολουθεί (ρολλάρισμα) . Εννοείται πως ο τρόπος που δουλεύει το derminator είναι κλάσης ανώτερο για το λόγο που το θέλουμε. Το κακό είναι πως το θυμάμαι σε χαμηλότερη τιμή από τα 175 ευρώ που ζητάνε τώρα.

Mια μέση λύση είναι αυτό

-http://www.ebay.com/itm/Mini-NEW-Electric-Derma-Pen-Stamp-Auto-Anti-Aging-Skin-Therapy-Micro-Needle-Wand-/361016419544?hash=item540e4164d8-
 
Τελευταία επεξεργασία:

lalakis

Active Member
Kapa.σκρφτομαι να το πάρωαυτο με τα 31 ευρω.Την ίδια δουλειά κάνει με το ρολερ;η καλυτερη;το συγκεκριμένο πιο πάνω γιατί είναι τόσο φτηνο; αυτό θέλω να παρω.η να προτιμήσω καλύτερα τα ρολερ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jalex

New Member
GOMI θα μπορούσες να μας εξηγήσεις γιατί το derminator είναι καλύτερο από το roller; Που έγκειται η διαφορά τους;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Kapa.σκρφτομαι να το πάρωαυτο με τα 31 ευρω.Την ίδια δουλειά κάνει με το ρολερ;η καλυτερη;το συγκεκριμένο πιο πάνω γιατί είναι τόσο φτηνο; αυτό θέλω να παρω.η να προτιμήσω καλύτερα τα ρολερ;
αν σου κανει κλικ παρτο
αλλα εχει και τα μειονεκτηματα του...θα χρειαστεις πολυ περισσοτερο χρονο να τραυματισεις,η επιφανεια του ειναι μικρη.
εγω θα προτιμουσα roller
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI θα μπορούσες να μας εξηγήσεις γιατί το derminator είναι καλύτερο από το roller; Που έγκειται η διαφορά τους;

Η διαφορά είναι στο είδος τραυματισμού που επιτυγχάνει το καθένα. Πονάς πολύ λιγότερο, άρα φτάνεις βαθύτερα ενώ ο χρόνος αποκατάστασης είναι πολύ μικρότερος. Για να καταλάβεις τι εννοώ, δες εδώ από το 2:30 και μετά

 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gomi εαν βρεις λιγο χρονο μελετησε λιγο την περιπτωση του ελβετου και πες μας τη γνωμη σου

Το είδα εχθές. Περιμένω να γράψει επ ακριβώς τι κάνει (The Prostaglandin protocol) Φαίνεται πάντως πως οι προσταγλανδίνες παίζουν πολύ πιο σημαντικό ρόλο απ ότι πιστεύουμε στο θέμα μαλλί....
 

lalakis

Active Member
Γκομι άμα πάρω το παραπάνω που κάνει 31 ευρώ. Πόση να ώρα χρειάζεται για να κάνω σε όλο το κεφάλι ;είναι πολύ πιο χρονοβωρο απτο ρολερ;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γκομι άμα πάρω το παραπάνω που κάνει 31 ευρώ. Πόση να ώρα χρειάζεται για να κάνω σε όλο το κεφάλι ;είναι πολύ πιο χρονοβωρο απτο ρολερ;

Nαι, παίρνει αρκετά παραπάνω από το ρολλερ, ανάλογα και με την ταχύτητα που έχει βέβαια. Φαντάσου πως το ρολλερ έχει 192 βελόνες, ενώ αυτό 12 ή 36. (12 πιστεύω είναι προτιμότερο)

Εγώ έχω απλό dermapen, αλλά παρήγγειλα και αυτό να το δοκιμάσω....
 
Μπλουζα