Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2552 grafts, 24-25/8/2015

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H τρύπα ειναι το μισό προς τα μπρος, το μισό προς τα πισω ειναι το crown


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στο αεροδρόμιο της Μαδρίτης περιμένοντας την μεταμεσονύχτια πτήση της Aegean. Τελευταίος απο τους 27 που είδε σήμερα ο Lorenzo. Τα είπαμε αρκετά, χαράξαμε και την στρατηγική της επόμενης επέμβασης. Αλλα 2500graft, 1200 πισω καμμία 300 για το fine tuning της hairline και τα υπόλοιπα για full restoration των temporal points.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
συφνωνω για 2500 να παμε στην τελειοτητα αφου αντεχει και η τσεπη του φιλου μας εγω ειμαι υπερ.
Αν ειχα το μασουρι θα κανα crown 2000grafts θα βαζα temple points απο 300grafts θα κλεινα κροταφους και ισως κατεβαζα και Hairline.Αααα και μια πυκνωσουλα β,γ ζωνη...λυσεις υπαρχουν λεφτα θελουμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Mikegad, τωρα το graft παει 2.5€, κάποια στιγμή το είχε θίξει και ο Stripar, τα temporal points ειναι πολυ σημαντικά και πολυ δυσκολα, ο Lorenzo ειναι μανούλα σε αυτα, ειναι κρίμα να μην το εκμεταλλευτώ...

Η αλήθεια ειναι ότι αυτός είναι ένας απο τους λόγους που ήρθα στον Lorenzo. Ότι και αν κάνω στην hairline αν δεν γίνει καλή αποκατάσταση των temporal points το έργο θα ειναι ημιτελές.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
100% συμφωνω με αυτό που θες να κάνεις ,όντως temple points σημαίνει νέο πρόσωπο..!;) θα αλλάξει τελείως όλο το πρόσωπο σου..ή μόνη ερώτηση που θέλω να κάνω είναι μήπως είναι πολλά τα 1000 grafts για τα temple points.?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γυρω στα 700-800 θα χρειαστώ για το restoration των temporal points (ειναι αρκετά πίσω), αλλα 200 θα ρίξω στα πλαγια γιατι εχω μόνο άσπρες τριχες έτσι ώστε να γίνει ομογενοποίηση με τα νέα points και να μην φαίνεται η διαφορά


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
οκ νομίζω είναι εντάξει τότε τα grafts..όντως πολύ δύσκολο σημείο τα temple points..έχουν μεγάλη σχετικά δυσκολία ως προς την φορά τοποθέτησης τους,να είναι ευθεία προς τα κάτω οι τρίχες και να μην πετάνε ,καταλάβες τι εννοώ.;) νομίζω θα είναι οκ όμως ,ο lorenzo θα τα φτιάξει.!για ποτε λες να την κάνεις?
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
20/7, δεν ειναι μόνο ότι οι γωνίες είναι πολύ επίπεδες ειναι και ότι πρέπει να αλλάζουν φορά σε πολύ μικρή απόσταση, γενικά θέλουν μεγάλη μαστοριά...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
άστα να πάνε είναι το σημείο αυτό.για εμένα δυσκολότερο κατά πολύ και από crown που λένε οι περισσότεροι..anyway με το καλό εύχομαι ,ότι καλυτερο cvial.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ, εννοείται ότι ειναι πολυ δυσκολότερο απο crown, εκεί κάθε ατέλεια φαίνεται


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
ακριβώς.! θέλει πολλά μονα τριχοθυλακια,γενικά τα baby grafts όπως λέγονται,που είναι λεπτά ώστε να δένουν με τα υπόλοιπα και να μην κάνει διαφορά..θα φτιαξεις μόνο τα τριγωνακια που λέμε η θα ανέβει και πιο πάνω ώστε να δέσουν με hairline?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφού ειπα full restoration, θα ξεκινήσει απο hairline και θα κατέβει μέχρι κάτω για αυτό θέλει και αυτόν τον αριθμό


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aeratos28

Just aeratos
οκ τώρα κατάλαβα το full restoration.!έτσι όπως το βλέπω εγώ τώρα,νομίζω θα έχει πολύ περισσότερο ενδιαφέρον αυτή η επέμβαση σου..όχι ότι δεν είχε η προηγούμενη,προς θεού,απλά τώρα θα φανεί και το καλλιτεχνικό κομμάτι του γιατρού και για ποιο λόγο έφτασε εδώ που είναι!;)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για αυτο και το άφησα για την 2η, ήθελα να δω τι θα χρειαστεί η τρύπα έτσι ώστε να είμαι σίγουρος ότι εχω ικανό αριθμό graft για μπροστά, ίδωμεν...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Μπράβο ρε Cvial.,αν όλα πάνε καλά και στην δεύτερη θα είναι πολύ εντυπωσιακό το αποτέλεσμα σου.,Η δότρια θα έχει να δώσει κάτι παραπάνω ή θα την εξαντλήσετε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάτι θα εχει (500-600g) αλλα πλέον για μένα στην ηλικία που ειμαι δεν θα εχει και πρακτικό νόημα. Την είδαμε αναλυτικά σε μεγέθυνση την δότρια, ειναι σε άριστη κατάσταση λες και δεν εχεις παρει τίποτα, ουτε white dots, άψογη ομογενοποίηση. Ο Lorenzo ήταν εντυπωσιασμένος απο την κατάσταση της, βέβαια για να λέμε και την αλήθεια σε αυτόν οφείλεται σε μεγάλο βαθμό. Το θεμα δεν ειναι τι υπόλοιπο έχεις, το θεμα είναι πως φαίνεται όταν πάρεις αυτά που πρέπει να πάρεις. Είχαμε και μια αναλυτική συζήτηση για αυτά τα "τετράγωνα" harvesting areas που βλέπουμε στο φόρουμ. Κάποια στιγμή θα γράψω τις απόψεις του για το θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Κάτι θα εχει (500-600g) αλλα πλέον για μένα στην ηλικία που ειμαι δεν θα εχει και πρακτικό νόημα. Την είδαμε αναλυτικά σε μεγέθυνση την δότρια, ειναι σε άριστη κατάσταση λες και δεν εχεις παρει τίποτα, ουτε white dots, άψογη ομογενοποίηση. Ο Lorenzo ήταν εντυπωσιασμένος απο την κατάσταση της, βέβαια για να λέμε και την αλήθεια σε αυτόν οφείλεται σε μεγάλο βαθμό. Το θεμα δεν ειναι τι υπόλοιπο έχεις, το θεμα είναι πως φαίνεται όταν πάρεις αυτά που πρέπει να πάρεις. Είχαμε και μια αναλυτική συζήτηση για αυτά τα "τετράγωνα" harvesting areas που βλέπουμε στο φόρουμ. Κάποια στιγμή θα γράψω τις απόψεις του για το θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cvial και πάλι μπράβο.,.Και κάτι ακόμη μιας και το ανέφερες, τα white dots αν ξυρίσεις με σίδερο στην μηχανή το κεφάλι σου δεν φαίνονται; Και αυτό εξαρτάται απο την διάμετρο του εργαλείου εξαγωγής και την τεχνική κατάρτιση του γιατρού μόνο;
 
Μπλουζα