Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2552 grafts, 24-25/8/2015

Tasmania

Active Member
εγω πιστευω μολις δεις το τελικο αποτελεσμα Α&Β ζωνης δεν θα θες να ριξεις πιο λιγα γραφτς C zone αλλα θα το τερματισεις με βαση το αρχικο Plan :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
ωραιες οι φωτο cvial. η προοδος σου ειναι αργη αλλα σταθερη. και στην καθημερινοτητα σου σιγουρα θα φαινεται καλυτερα.
να σε ρωτησω κατι. υπαρχει περιπτωση καποιος που δεν βαζει μινοξιδιλη σε σχεση με αν εβαζε να χασει σε τελικη φυτρωση? η απλα θα αργησει περισσοτερο αλλα θα φτασει στο σημειο που θα εφτανε και με τη μινοξιδιλη?
ειχα σκεφτει και εγω να μη βαλω αλλα δεν ημουν σιγουρος για αυτο, και ετσι εβαλα.. ηδη την εχω αραιωσει και στο 12μηνο θα την κοψω.
καλη συνεχεια στη φυτρωση. :)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ Δημητρη. Η απάντηση ειναι όχι, δεν κερδίζει σε τελική φύτρωση γιατί απλούστατα αν το graft ειναι ζωντανό στις πρώτες 7-10 μέρες κάποια στιγμή θα "βγει", αν εχει πεθάνει όσο οξυγόνο και να του δώσεις δεν θα αναστηθεί...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

LARIOSO

Active Member
Λοιπον εισαι σε πολυ καλο δρομο χωρις 'ντοπα", φυσικότατα και ωραια ,θα εισαι μια χαρα και σε παιζω ασσο στανταρ απο πρωτο ημιχρονο γιατι απ οτι εχεις πει πας και για δευτερο το οποιο θα το ευχαριστηθεις γιατι θα φτιαξεις οτιδηποτε σου λειπει.Επισης εισαι και παραδειγμα για τους πενηνταρηδες γιατι εδω στο φορουμ δεν νομιζω να εχουμε αλλον τουλαχιστον απο οτι θυμαμαι και πιστευω οτι εχει ενδιαφερον για την επισκεψιμοτητα υποψηφίων στην ηλικια σου.Αντε και το αλλο με ολους εμας που βαζουμε μινοξ ή φινα ή οτι αλλο βαζει ο καθενας και θα εχουμε το φοβο καποια στιγμη οτι αν τα κοψουμε θα χαθει οτι "κερδήθηκε" κατι που εσυ δε θα το ζησεις.Καλη συνεχεια ρε φιλε.
 

akishellas3

Well-Known Member
Cvial σου εύχομαι ακόμα καλύτερα αποτελέσματα, θέλω να μου πεις το εξής σταδιακά σου πεφτανε η κοβοντουσαν τα μεταμόσχευμενα μάλια έτσι κ ταυτόχρονα βγαίνανε; διότι σε μένα ενώ πέφτουμε που κ που δηλαδή λες κ κοβοντε βγαίνουν άλλες οπότε έτσι γίνεται ε; στάνταρ δεν θα παραμείνουν μερικές από τις μεταμόσχευμενες χωρίς να πέσουν;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ Ακη, οχι πέσανε όλα μεχρι την τριακοστή μερα (95%), και μετα άρχισαν να βγαίνουν στους περίπου 3,5 μήνες. Φυσικά κάποιες τρίχες είχαν παραμείνει αλλα ήταν νεκρές και έφευγαν με το λούσιμο η έκαναν σπυράκια.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λοιπον εισαι σε πολυ καλο δρομο χωρις 'ντοπα", φυσικότατα και ωραια ,θα εισαι μια χαρα και σε παιζω ασσο στανταρ απο πρωτο ημιχρονο γιατι απ οτι εχεις πει πας και για δευτερο το οποιο θα το ευχαριστηθεις γιατι θα φτιαξεις οτιδηποτε σου λειπει.Επισης εισαι και παραδειγμα για τους πενηνταρηδες γιατι εδω στο φορουμ δεν νομιζω να εχουμε αλλον τουλαχιστον απο οτι θυμαμαι και πιστευω οτι εχει ενδιαφερον για την επισκεψιμοτητα υποψηφίων στην ηλικια σου.Αντε και το αλλο με ολους εμας που βαζουμε μινοξ ή φινα ή οτι αλλο βαζει ο καθενας και θα εχουμε το φοβο καποια στιγμη οτι αν τα κοψουμε θα χαθει οτι "κερδήθηκε" κατι που εσυ δε θα το ζησεις.Καλη συνεχεια ρε φιλε.

Ευχαριστω LARIOSO, ωραίο σχόλιο!
 

piros75

Well-Known Member
CVIAL, το βασικότερο ανεξαρτήτως φύτρωσης στην περίπτωσή σου είναι ότι το αποτέλεσμά σου είναι απολύτως φυσικό. Στο τέλος θα δεις και το ποσοστό φύτρωσης και με δεδομένο ότι θα επαναλάβεις μια μικρότερη για να καλύψεις και το κέντρο καλό θα ήταν να καλύψεις και οποιαδήποτε περιοχή μπροστά παρουσιάζεται πιο αραιή. Είμαι σίγουρος ότι με τη δεύτερη θα είσαι 100% έτοιμος και ευτυχισμένος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ σωστά τα είπες Piro. Βέβαια εδώ πρέπει να διαχωρήσουμε τον εαυτό μας και τον γιατρό. Όσον αφορά την περιπτωσή μου πιστεύω ότι με την εικόνα μου όπως είναι σήμερα ακόμα και αν δεν υπάρξει άλλη φύτρωση και με το δεδομένο της δεύτερης επέμβασης θα φτάσω εκεί που θέλω. Από την άλλη πρέπει να αξιολογηθεί και η πρώτη επέμβαση από μόνη της με βάση την φύτρωση, το φυσικό αποτέλεσμα, κλπ. Μέχρι στιγμής είμαι απολύτως ευχαριστημένος από την φυσικότητα που για μένα ήταν και το πρώτο ζητούμενο ξέροντας ότι με την δεύτερη θα μπορούσα να διορθώσω την πυκνότητα (αν χρειαζόταν). Όσον αφορά την φύτρωση, για να είμαστε ειλικρινείς, δεν έχει δώσει με ομοιογένεια το 90% που θα κάνει την επέμβαση (από πλευράς φύτρωσης) επιτυχημένη. Επ' αυτού όπως είπα θα περιμένω μερικούς μήνες ακόμα πριν τοποθετηθώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
κυριε Cvial(Μιας κ εχετε την ηλικια του πατερα μου,αλλα ΕΙΧΑΤΕ πανω κατω κ την καραφλα του:)). πολυ ωραιο αποτελεσμα,κ ευχομαι με την επομενη επεμβαση να τελειωσετε με το θεμα μαλλι.Καποιες ερωτισουλες εχω.
-απο θεμα φυτρωσης μεχρι τωρα πως τα πατε?Πανω κατω 90%???
-ποσο ακομα πιστευετε οτι θα βελτιωθει το αποτελεσμα της πρωτης μεταμοσχευσης,με περαιτερω φυτρωση, παχυνση κ βελτιωση της υφης της τριχας???Αν δωσει ενα 15-20% ακομα θα ειναι σουπερ.
- O Lorenzo κανει μικροεπεμβασεις του στυλ 1000-1500 grafts ή εχει καποιο ελαχιστο αριθμο ως πλαφον για να κατσει στο τραπεζι???

Η τελευταια ερωτηση ηταν πιο πολυ για τη παρτυ μου βεβαια,μιας κ σε 3-4 χροννακια που θα τριανταριζω θα εχει ερθει η σειρα μου για ΜΜ,κ ο Lorenzo ειναι ισως ο καλυτερος του κοσμου σε Fue και με τα μεχρι τωρα δεδομενα αυτος που θα απευθυνθω πρωτα απο οποιονδηποτε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ,
- Οχι, δεν ειμαι στο 90% ειδικα στην hairline
- Το 15-20% που αναφέρεις ειναι πολυ πιθανό
- Ναι κανει και μικροεπεμβάσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

sadel

Active Member
Cvial, αν κουρεψεις τη δοτρια γουλι, θα φαινεται καποια διαφορα; Εννοω αν εχει αραιωσει η περιοχη ή αν εχουν δημιουργηθει νεοι θυλακες στα σημεια που αφαιρεθηκαν οι μεταμοσχευμενοι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα σου πω τον Ιουλιο αν φαινεται διαφορά. Σιγουρα πάντως δεν μπορούν να δημιουργηθούν νέοι θύλακες εκει που έχουν αφαιρεθεί, δυστυχως, αλλιώς θα είχαμε λύσει όλοι το προβλημα μας [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
cvial που χαθηκες? δουλειες? κανε καμια ανανεωση οποτε μπορεσεις. βλεπεις διαφορες πλεον στο μηνα που εισαι?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συνεχόμενα ταξίδια, και τωρα εξωτερικο ειμαι, αρχές Ιουνίου όταν επιστρέψω απο Lorenzo απο το consultation θα κανω εκτενή αναλυση. Να σου πω την αλήθεια τον τελευταιο ενάμιση μηνα τρέχω τόσο πολυ που δεν εχω ασχοληθεί καθόλου για να δω αλλαγές, πάντως ειναι σαφές ότι εχω πιάσει ενα επίπεδο που αρέσει στους άλλους, αυτο μου λένε διάφοροι που είχαν να με δουν καιρό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα