Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
ωραία,μακάρι ρε boukla να δεις τι έγινε και να βρεθεί ή λύση που πρέπει!να σε ρωτησω,σε τι ειδικό έστειλε τα τριχοθυλάκια??και τι είδους εξέταση θα γίνει τώρα?? γνωρίζεις μήπως?
Να είσαι καλά ρε φιλε ευχαριστώ. :)

Από ότι θυμάμαι σε κάποιον μικροβιολόγο, σε έναν δικό του άνθρωπο. Αυτός θα κάνει μια βιοψία να δει τι συμβαίνει και μετά θα έχουμε τα αποτελέσματα. Ήδη ο Γιατρός από μονος του καθώς με εξέτασε λίγο στην αρχή είχε παρατηρήσει μια μη φυσιολογική ανάπτυξη των τριχών, εκτος από το εμφανές αραιωμένο αποτέλεσμα.

Εδώ να πω επίσης ότι τα αεροπορικά εισιτήρια ήταν πληρωμένα από τον γιατρό, όπως επίσης και οι μετακινήσεις Λάρνακα/Λευκωσία με ταξί.

boukla υπαρχει περιπτωση να παρεις λεφτα?Η να σε ξανακανει μεταμοσχευση?
Πως σε ειδε?ποσα περιπου μαλλια εχασες τα ειπατε αυτα?

Του έχω ξεκαθαρίσει πως δεν θα ήθελα μεταμόσχευση μιας και η πρώτη δεν πήγε καλά, αλλα και γιατί αν σε περίπτωση τελικά υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή τότε ποιος ο λόγος δεύτερου ρίσκου. Μου είχε συμφωνήσει πως θα με αποζημιώσει χρηματικός, τώρα τιμές και λοιπά όχι, ας έρθουν τα αποτελέσματα με το καλο και το θέμα θα προχωρήσει λογικά. Τον ρώτησα και για ποσα πιστεύει πως έχω χάσει, πως βλέπει την αραίωση, τι μπορεί να ευθύνεται, εάν είναι μονο μεταμοσχευμένα, εάν είναι μονο μαμά μαλλιά, πολλά αλλα δεν μπορεί να πει με σιγουριά. Μου είπε μονο ότι παρόλο που έχασα αρκετά σε σύγκριση με παλιές φωτογραφίες έχω ακόμα πολλά μαλλιά, βέβαια του είπα πως εξαρχής δεν είχα μεγάλο πρόβλημα και πήγα απλά να το εξαφανίσω.

Πραγματικα σαν σιριαλ...και με τη σωστη συνταγη, παει αργα κ μας κραταει σε αγωνια...σαν game of thrones ενα πραμα...
Μακάρι να έχει και happy end. :D

Εγω φοβαμαι την περιπτωση να σου πει κανα εμπειριδικο τυπου πασχεις απο μια σπανια δερματικη ασθενεια που δημιουργησε την απωλεια των μοσχευματων και η κλινικη δεν ευθυνεται για αυτο.
Μετα πως εισαι ατυχος και ανηκεις σε ενα μικρο ποσοστο που ειναι ακαταλληλο για μμ και μπλα μπλα μπλα. Τι θα κανεις εκει;
Πως θα το επαληθευσεις; Δεν μπορεις απλα να το πιστεψεις..σωστα;

Αυτό το "δεν ευθύνεται η κλινική ή ο γιατρός" συζητήθηκε πέρυσι το καλοκαίρι. Αρχικά προτάθηκε η λύση της δεύτερης επέμβασης αλλα εγώ αναρωτήθηκα και ρώτησα δηλαδή η εγγύηση της κλινικής είναι ξανά επέμβαση? Δεν έχω δικαίωμα επιστροφής χρημάτων όπως γίνετε σε κάθε συναλλαγή παγκοσμίως? Επίσης έχω χάσει grafts που αυτά δεν πληρώνονται με όσα λεφτά και να πάρω. Ο Γιατρός συμφώνησε για επιστροφή χρημάτων, ακόμα και το καλοκαίρι που συναντηθήκαμε με εξέτασε λίγο και πρότεινε μονο επιστροφή, δεν ειπώθηκε κουβέντα για δεύτερη επέμβαση, όπως και τώρα που ξανα συναντηθήκαμε. Είτε φταίει είτε όχι, οι εξετάσεις και όλα αυτά γίνονται για να δούμε τι πραγματικά συνέβη.
Τώρα εάν ο γιατρός με δικαιώσει, τηρήσει όσα συμφωνήσαμε και εγώ μάθω ότι έχω πρόβλημα και δεν μπορώ να κάνω γενικά μεταμοσχεύσεις, ε εκεί μετά θα δω πως θα πορευθώ. :D
 

Flosk

Well-Known Member
Μακάρι να σου ξηγηθει σπαθί ο γιατρος και να τηρήσει το λόγο του Boukla. Θα ειναι πρωτόγνωρο να συμβεί κάτι τέτοιο αλλα απολύτως δίκαιο..
 

Bouklas

Well-Known Member
Χαίρετε σε όλους, ένα μικρό update.
Το αποτέλεσμα της βιοψίας όπως μου είπε ο γιατρός έδειξε πως έχω γυροειδής αλωπεκία! Ορίστε και το έγγραφο, Αγγλικά βεβαια ξέρω σχετικά καλά όμως αυτά εδώ δεν τα βγάζω τι λένε σαν νόημα.

Τώρα περιμένω να πάρει απάντηση ο γιατρός σε ένα email που έχει στείλει σε Ισπανό γιατρό για την θεραπεία που θα ακολουθήσω. Το θέμα είναι πως πάω να κλείσω 1 μηνα για να έχω την απάντηση του Ισπανού και με έχει εκνευρίσει αρκετά που το όλο θέμα γενικά προχωράει με βήματα χελώνας.
 

Συνημμένα

  • biopsy.jpg
    biopsy.jpg
    291.1 KB · Προβολές: 355

grg19.ggls

New Member
Χαίρετε σε όλους, ένα μικρό update.
Το αποτέλεσμα της βιοψίας όπως μου είπε ο γιατρός έδειξε πως έχω γυροειδής αλωπεκία! Ορίστε και το έγγραφο, Αγγλικά βεβαια ξέρω σχετικά καλά όμως αυτά εδώ δεν τα βγάζω τι λένε σαν νόημα.

Τώρα περιμένω να πάρει απάντηση ο γιατρός σε ένα email που έχει στείλει σε Ισπανό γιατρό για την θεραπεία που θα ακολουθήσω. Το θέμα είναι πως πάω να κλείσω 1 μηνα για να έχω την απάντηση του Ισπανού και με έχει εκνευρίσει αρκετά που το όλο θέμα γενικά προχωράει με βήματα χελώνας.

τελικα πηρες κορτιζονη οπως σου ειχε πει?
Μετα απο ενα γρηγορα googlarisma γενικα σαν θεραπεια για την alopecia areata προτεινεται :
Αρχικα να περιμενεις μηπως υποχωρησει μονη της
Στη συνεχεια κορτικοστεροειδη , σε ενεσεις στη πασχουσα περιοχη καθως η κρεμα δε μπορει να εισχωρησει αρκετα βαθεια.
Παντως τα "χαπια κορτιζονης" αποτελουν τελευταια επιλογη λογω σοβαρων παρενεργειων και εφαρμοζονται πολυ σπανια!!
Προταση μου : αν σου προτεινει χαπια κορτιζονης λογω ευκολιας(για αυτον εξαιτιας της αποστασης), αντιπροτεινε να πας σε καποιο δερματολογο να σου κανει τις ενεσεις!
Επιπλεον, αν δεν σου απαντησει συντομα, μπορεις να πας σε ενα δερματολογο να του δειξεις το χαρτι και να σε βαλλει αυτος σε καποια θεραπεια για την alopecia areata!!δεν ειναι κατι σπανιο απο οσο ξερω και γενικα "αντιμετωπιζεται"
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkast

Active Member
Χαίρετε σε όλους, ένα μικρό update.
Το αποτέλεσμα της βιοψίας όπως μου είπε ο γιατρός έδειξε πως έχω γυροειδής αλωπεκία! Ορίστε και το έγγραφο, Αγγλικά βεβαια ξέρω σχετικά καλά όμως αυτά εδώ δεν τα βγάζω τι λένε σαν νόημα.

Τώρα περιμένω να πάρει απάντηση ο γιατρός σε ένα email που έχει στείλει σε Ισπανό γιατρό για την θεραπεία που θα ακολουθήσω. Το θέμα είναι πως πάω να κλείσω 1 μηνα για να έχω την απάντηση του Ισπανού και με έχει εκνευρίσει αρκετά που το όλο θέμα γενικά προχωράει με βήματα χελώνας.
Συγνωμή ρε συ Μπούκλα για να καταλάβω στον Ισπανό γιατρό πήγες απο μόνο σου ή στον συνέστησε ο γιατρός που έκανες την μεταμόσχευση.....
 

Bouklas

Well-Known Member
Συγνωμή ρε συ Μπούκλα για να καταλάβω στον Ισπανό γιατρό πήγες απο μόνο σου ή στον συνέστησε ο γιατρός που έκανες την μεταμόσχευση.....
Φιλε τον Οκτώβριο πήγα στον Γεω***ίου να μου πάρει δείγμα-μοσχεύματα, εκείνος τα έστειλε σε έναν δικό του άνθρωπο να κάνει την βιοψία. Η βιοψία έδειξε πως έχω γυροειδής αλωπεκία. Ο γιατρός μετά έστειλε ένα email σε έναν Ισπανό γιατρό για να τον πληροφορήσει και να πάρει συμβουλές από εκείνον, πιθανόν για το τι θεραπεία πρέπει να ακολουθήσω. Περιμένω εδώ και 1 μηνα σχεδόν να απαντήσει ο Ισπανός! Κατάλαβες πως έχει η δουλειά φιλε? γα...σε τα!
τελικα πηρες κορτιζονη οπως σου ειχε πει?
Μετα απο ενα γρηγορα googlarisma γενικα σαν θεραπεια για την alopecia areata προτεινεται :
Αρχικα να περιμενεις μηπως υποχωρησει μονη της
Στη συνεχεια κορτικοστεροειδη , σε ενεσεις στη πασχουσα περιοχη καθως η κρεμα δε μπορει να εισχωρησει αρκετα βαθεια.
Παντως τα "χαπια κορτιζονης" αποτελουν τελευταια επιλογη λογω σοβαρων παρενεργειων και εφαρμοζονται πολυ σπανια!!
Προταση μου : αν σου προτεινει χαπια κορτιζονης λογω ευκολιας(για αυτον εξαιτιας της αποστασης), αντιπροτεινε να πας σε καποιο δερματολογο να σου κανει τις ενεσεις!
Επιπλεον, αν δεν σου απαντησει συντομα, μπορεις να πας σε ενα δερματολογο να του δειξεις το χαρτι και να σε βαλλει αυτος σε καποια θεραπεια για την alopecia areata!!δεν ειναι κατι σπανιο απο οσο ξερω και γενικα "αντιμετωπιζεται"
Όχι φιλε ακόμα περιμένω να απαντήσει ο Ισπανός γιατρός για να δω τι θεραπεία θα ακολουθήσω. Έχεις δίκιο για την κορτιζόνη, δεν είναι παίξε γέλασε. Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkast

Active Member
Φιλε τον Οκτώβριο πήγα στον Γεω***ίου να μου πάρει δείγμα-μοσχεύματα, εκείνος τα έστειλε σε έναν δικό του άνθρωπο να κάνει την βιοψία. Η βιοψία έδειξε πως έχω γυροειδής αλωπεκία. Ο γιατρός μετά έστειλε ένα email σε έναν Ισπανό γιατρό για να τον πληροφορήσει και να πάρει συμβουλές από εκείνον, πιθανόν για το τι θεραπεία πρέπει να ακολουθήσω. Περιμένω εδώ και 1 μηνα σχεδόν να απαντήσει ο Ισπανός! Κατάλαβες πως έχει η δουλειά φιλε? γα...σε τα!

Όχι φιλε ακόμα περιμένω να απαντήσει ο Ισπανός γιατρός για να δω τι θεραπεία θα ακολουθήσω. Έχεις δίκιο για την κορτιζόνη, δεν είναι παίξε γέλασε. Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες. ;)
Ρε συ Μπούκλα με όλο το σεβασμό δεν ΘΕΛΩ να στο παίξω έξυπνος ....και ΕΣΥ το έχαψες αυτό που σου είπε μια ιδιωτική κλινική απο ένα χ ...ιδιωτικό κέντρο ....
ΕΣΥ παληκάρι μου εχεις πάει σε κάποιο δερματολόγο για να βγει ΑΥΤΟ το συμπέρασμα ...
 

Bouklas

Well-Known Member
Ρε συ Μπούκλα με όλο το σεβασμό δεν ΘΕΛΩ να στο παίξω έξυπνος ....και ΕΣΥ το έχαψες αυτό που σου είπε μια ιδιωτική κλινική απο ένα χ ...ιδιωτικό κέντρο ....
ΕΣΥ παληκάρι μου εχεις πάει σε κάποιο δερματολόγο για να βγει ΑΥΤΟ το συμπέρασμα ...

Δεν υπάρχει θέμα φιλε, ξέρω πως τα λες και γιατί. Δεν έχω λόγο να μην πιστέψω την βιοψία οπότε περιμένω νεότερα. Εξάλλου το όλο θέμα είναι στα τελειώματα του (παρόλο την μεγάλη καθυστέρηση), μετά την θεραπεία έχουμε τελικές απαντήσεις όπως μου υποσχέθηκε ο γιατρός, εκεί λήγει και η δικη μου υπομονή. Εύχομαι μονο να λήξει θετικά όλο αυτό, κανεις δεν θα ήθελε το αντίθετο.
 

zotrix

Active Member
Μπούκλα, εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε 1-2 από τους καλύτερους γιατρούς (δεν ξέρω ποιοι είναι, άνοιξε νήμα και ρώτησε) στην Ελλάδα, το συντομότερο δυνατό για εξέταση του κατά πόσο έχω alopecia areata. Εννοώ δεν θα καθόμουν να περιμένω ένα μήνα (!) για την απάντηση του άλλου γιατρού ύστερα από αναμονή τόσων μηνών ήδη. Και πέραν τούτου, είναι αδιανόητο ο γιατρός να σε στέλνει 1.5 ώρα ταξίδι στην Κυπρο για εξετάσεις όταν μπορείς να τις έκανες στην Αθήνα και να σου έκανε refund το κόστος τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
παντως μπουκλα εαν ισχυει αυτο που σου ειπαν εχεις σοβαρες πιθανοτητες να επανερθεις...
καλη επιτυχια συντροφε!!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
μπουκλα μακαρι να παρεις τα χρηματα που εδωσες πισω φιλε. τα μοσχευματα που χαθηκαν βεβαια και η ολη ταλαιπωρια δυστυχως δεν αποζημιωνονται. πολλες καθυστερησεις ομως.. τετοια θεματα οι κλινικες θα επρεπε να τα λυνουν αμεσα. δωστε πισω τα χρηματα και μετα ψαξτε το οσο θελετε με εξετασεις κτλ. αυτο ειναι επαγγελματισμος.
 

Bouklas

Well-Known Member
Μπούκλα, εγώ στη θέση σου θα πήγαινα σε 1-2 από τους καλύτερους γιατρούς (δεν ξέρω ποιοι είναι, άνοιξε νήμα και ρώτησε) στην Ελλάδα, το συντομότερο δυνατό για εξέταση του κατά πόσο έχω alopecia areata. Εννοώ δεν θα καθόμουν να περιμένω ένα μήνα (!) για την απάντηση του άλλου γιατρού ύστερα από αναμονή τόσων μηνών ήδη. Και πέραν τούτου, είναι αδιανόητο ο γιατρός να σε στέλνει 1.5 ώρα ταξίδι στην Κυπρο για εξετάσεις όταν μπορείς να τις έκανες στην Αθήνα και να σου έκανε refund το κόστος τους.
Φιλε δεν γνωρίζω ποσο χρεώνουν τέτοιες βιοψίες, εγώ είμαι άνεργος και οικονομικά στενεύομαι αρκετά. Έχω πάει ήδη 2 φορες Αθηνα για τον γιατρό και όλο αυτό μου έχει στοιχήσει 100 ευρώ, την δεύτερη φορα πήγα με δανεικά. Και μακάρι να ήταν 1.5 ώρα ταξίδι, για να προλάβω την πτήση των 11.00 είχα ξεκινήσει από τις 3 το πρωί!
Ξημερώματα της άλλης μέρας γύρισα σπίτι, μιλάμε για ταλαιπωρία.
παντως μπουκλα εαν ισχυει αυτο που σου ειπαν εχεις σοβαρες πιθανοτητες να επανερθεις...
καλη επιτυχια συντροφε!!!
Μακάρι ρε φιλε, να είσαι καλά! Tο θέμα μου καθυστερεί παρα πολύ! Θα είχα ήδη τελειώσει και θα ήξερα πως να πορευτώ από δω και στο εξής. Το είχα ζητήσει και από τον ίδιο, γίνετε ή δεν γίνετε να ξέρω τι να κάνω από εδώ και πέρα.
μπουκλα μακαρι να παρεις τα χρηματα που εδωσες πισω φιλε. τα μοσχευματα που χαθηκαν βεβαια και η ολη ταλαιπωρια δυστυχως δεν αποζημιωνονται. πολλες καθυστερησεις ομως.. τετοια θεματα οι κλινικες θα επρεπε να τα λυνουν αμεσα. δωστε πισω τα χρηματα και μετα ψαξτε το οσο θελετε με εξετασεις κτλ. αυτο ειναι επαγγελματισμος.
Σε ευχαριστώ ρε φιλε, μακάρι! A μπράβο γεια στο στόμα σου, είσαι ακριβώς στο μυαλό έτσι πρέπει να γίνονται τα πράγματα.
 

Stripar

Established Member
Boukla…

Παρόλο που δεν πολύ γράφω τελευταίως θα πω κάποια πράγματα γιατί βλέπω πολλούς πολύ εύκολα
να γράφουν ευχολόγια για τους γιατρούς τους και τις μτχ τους.

Η διαφορά ενός γιατρού με ένα πάρα πολύ καλού είναι Η ΔΙΑΡΚΕΙΆ του σε συνεχή και επαναλαμβανόμενα ΚΑΛΑ αποτελέσματα...
και κυρίως το Business Ethics με το οποίο επιχειρεί και την ιατρική δεοντολογία που τον διακατέχει.

Ο γιατρός υπεκφεύγει συστηματικά για πολύ καιρό...άν ήτανε να είχε επιστρέψει χρήματα πίσω θα το είχε κάνει είδη...
Ξέρω άτομα που χειρουργήθηκαν μετά από εσένα και έχουν πάρει τα λεφτά τους πίσω είδη!!!.

Τώρα γιατί του αρέσει να σε ταλαιπωρεί και να ταλαιπωρεί και τον ίδιο του τον εαυτό ΔΕΝ το καταλαβαίνω.
Άσε δέ που δέν τον τιμάει η στάση αυτή και ίσως δυσφημείται και στο Forum?...?

Η μήπως αυτός είναι και ο λόγος που ΔΕΝ έχει προχωρήσει σε μια μερική ή ολική αποζημίωσή σου?

Δηλ. σου λέει:
Τα έκανα που τα έκανα μαντάρα με τον boukla
(όπως και με άλλους 4-5 εκείνη την περίοδο αλλά μόνο ο Bouklas το ξεψαχνίζει) ,
κάνει σε ευγενή ύφος αρνητική κρητική στο νήμα του , ποιός ο λόγος να τον αποζημιώσω κιόλας?
Θα βρώ και έναν δικό μου γιατρό εδώ στην Κύπρο να μου κάνει ένα
"Iconic Evaluation" & θα ρίξω αλλού την ευθύνη π.χ γυρωειδή αλωπεκία
Συνεπώς απαλλάσσομαι τον μετεγχειρητικών ευθυνών μου!

Δέν είναι λίγο τρελό , όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω να σε τραβάει Κύπρο με αεροπορικά εισητήρια κ.τ.λ για μιά απλή Βιοψία που θα μπορούσες να την κάνεις σε ένα οποιοδήποτε εργαστήριο παθολογοανατομίας της περιοχής σου και απλά να τιμολογούσαν τον γιατρό αντί εσένα?

Συνήθως (και επειδή έχω δει άπυρα πράγματα στον Ιατρικό χώρο) αυτή είναι μια πρακτική κάποιον γιατρών όταν προσπαθούνε να συγκαλύψουν κάποιες αστοχίες τους σε ΤΟΠΙΚΟ επίπεδο λόγω γνωριμιών.

Όπως λένε κάποια παιδιά ΊΣΩΣ θα πρέπει να το ψάξεις και εσύ απο την δική σου μεριά και να διασταυρώσεις τα ευρήματα.

Τον γιατρό ΔΕΝ νομίζω να τον ενδιαφέρει η φήμη του στα διεθνή forum , γιατί πολύ απλά δέν έχει πελάτες από εκεί (και άν έχει ένα 5%) αλλά απο αυτό το Forum
...όμως σε αυτό το forum όπως βλέπεις και παρόλο το χαμό που είχε γίνει εκείνη την περίοδο με ταυτόχρονα περιστατικά απώλειας μοσχευμάτων πολλών μελλών που χειρούργησε ο συγκεκριμένος γιατρός όπως και εσένα ,

[ένα απίστευτο ποσοστό αποτυχίας της κλίνικής αυτής ,την περίοδο εκείνη (της τάξης του 75-80%) στην ουσία απο τα 7 μέλλη που μτχ μόνο τα 2 είχαν καλό αποτέλεσμα]

Ο γιατρός συνεχίζει και βασιλεύει και κλίνει νέες μτχ γιατί ΔΥΣΤΗΧΩΣ αρκετά μέλη μας πάνε σαν πρόβατα επί σφαγής , ΔΕΝ κοιτάνε το δάσος αλλά το δέντρο , πόσο μάλλον όταν πλέον στα consultation του ο γιατρός έχει «παραμάσχαλα» το ένα από τα δύο επιτυχή αποτελέσματα εκείνης της περιόδου (danceworld) για να τον "βοηθήσει" να πουλήσει την δουλεία του.

Για όλα τα υπόλοιπα αποτυχή αποτελέσματα ΟΥΤΕ ΛΌΓΟΣ!.
Κάνουμε σαν να μην τα ξέρουμε , σαν να μην έγιναν ποτέ , σαν να μην ταλαιπωρήθηκαν μέλη…
ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΑΜΝΗΣΙΑ με λίγα λόγια

Ουδέποτε έδωσε ο γιατρός μια εμπεριστατωμένη άποψη , (έστω μέσω τρίτων) για το τί πήγε στραβά εκείνη την περίοδο και βέβαια όσοι πάνε να διεκδικήσουν το δίκιο τους του παίζει ψιλό-γαζί.

Ελπίζω να μήν παρεξηγείς τα όσα σου γράφω , ποιό πολύ στα γράφω για να σε αφυπνίσω...εγώ στην θέση σου θα είχα ενεργήσει πολύ διαφορετικά καιρό τώρα!.

Υ.Γ: Τελικά ο μόνος κερδισμένος από όλη την η υπόθεση είναι ο dance...ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ του
 

Bouklas

Well-Known Member
Boukla…

Παρόλο που δεν πολύ γράφω τελευταίως θα πω κάποια πράγματα γιατί βλέπω πολλούς πολύ εύκολα
να γράφουν ευχολόγια για τους γιατρούς τους και τις μτχ τους.

Η διαφορά ενός γιατρού με ένα πάρα πολύ καλού είναι Η ΔΙΑΡΚΕΙΆ του σε συνεχή και επαναλαμβανόμενα ΚΑΛΑ αποτελέσματα...
και κυρίως το Business Ethics με το οποίο επιχειρεί και την ιατρική δεοντολογία που τον διακατέχει.

Ο γιατρός υπεκφεύγει συστηματικά για πολύ καιρό...άν ήτανε να είχε επιστρέψει χρήματα πίσω θα το είχε κάνει είδη...
Ξέρω άτομα που χειρουργήθηκαν μετά από εσένα και έχουν πάρει τα λεφτά τους πίσω είδη!!!.

Τώρα γιατί του αρέσει να σε ταλαιπωρεί και να ταλαιπωρεί και τον ίδιο του τον εαυτό ΔΕΝ το καταλαβαίνω.
Άσε δέ που δέν τον τιμάει η στάση αυτή και ίσως δυσφημείται και στο Forum?...?

Η μήπως αυτός είναι και ο λόγος που ΔΕΝ έχει προχωρήσει σε μια μερική ή ολική αποζημίωσή σου?

Δηλ. σου λέει:
Τα έκανα που τα έκανα μαντάρα με τον boukla
(όπως και με άλλους 4-5 εκείνη την περίοδο αλλά μόνο ο Bouklas το ξεψαχνίζει) ,
κάνει σε ευγενή ύφος αρνητική κρητική στο νήμα του , ποιός ο λόγος να τον αποζημιώσω κιόλας?
Θα βρώ και έναν δικό μου γιατρό εδώ στην Κύπρο να μου κάνει ένα
"Iconic Evaluation" & θα ρίξω αλλού την ευθύνη π.χ γυρωειδή αλωπεκία
Συνεπώς απαλλάσσομαι τον μετεγχειρητικών ευθυνών μου!

Δέν είναι λίγο τρελό , όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω να σε τραβάει Κύπρο με αεροπορικά εισητήρια κ.τ.λ για μιά απλή Βιοψία που θα μπορούσες να την κάνεις σε ένα οποιοδήποτε εργαστήριο παθολογοανατομίας της περιοχής σου και απλά να τιμολογούσαν τον γιατρό αντί εσένα?

Συνήθως (και επειδή έχω δει άπυρα πράγματα στον Ιατρικό χώρο) αυτή είναι μια πρακτική κάποιον γιατρών όταν προσπαθούνε να συγκαλύψουν κάποιες αστοχίες τους σε ΤΟΠΙΚΟ επίπεδο λόγω γνωριμιών.

Όπως λένε κάποια παιδιά ΊΣΩΣ θα πρέπει να το ψάξεις και εσύ απο την δική σου μεριά και να διασταυρώσεις τα ευρήματα.

Τον γιατρό ΔΕΝ νομίζω να τον ενδιαφέρει η φήμη του στα διεθνή forum , γιατί πολύ απλά δέν έχει πελάτες από εκεί (και άν έχει ένα 5%) αλλά απο αυτό το Forum
...όμως σε αυτό το forum όπως βλέπεις και παρόλο το χαμό που είχε γίνει εκείνη την περίοδο με ταυτόχρονα περιστατικά απώλειας μοσχευμάτων πολλών μελλών που χειρούργησε ο συγκεκριμένος γιατρός όπως και εσένα ,

[ένα απίστευτο ποσοστό αποτυχίας της κλίνικής αυτής ,την περίοδο εκείνη (της τάξης του 75-80%) στην ουσία απο τα 7 μέλλη που μτχ μόνο τα 2 είχαν καλό αποτέλεσμα]

Ο γιατρός συνεχίζει και βασιλεύει και κλίνει νέες μτχ γιατί ΔΥΣΤΗΧΩΣ αρκετά μέλη μας πάνε σαν πρόβατα επί σφαγής , ΔΕΝ κοιτάνε το δάσος αλλά το δέντρο , πόσο μάλλον όταν πλέον στα consultation του ο γιατρός έχει «παραμάσχαλα» το ένα από τα δύο επιτυχή αποτελέσματα εκείνης της περιόδου (danceworld) για να τον "βοηθήσει" να πουλήσει την δουλεία του.

Για όλα τα υπόλοιπα αποτυχή αποτελέσματα ΟΥΤΕ ΛΌΓΟΣ!.
Κάνουμε σαν να μην τα ξέρουμε , σαν να μην έγιναν ποτέ , σαν να μην ταλαιπωρήθηκαν μέλη…
ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΗ ΑΜΝΗΣΙΑ με λίγα λόγια

Ουδέποτε έδωσε ο γιατρός μια εμπεριστατωμένη άποψη , (έστω μέσω τρίτων) για το τί πήγε στραβά εκείνη την περίοδο και βέβαια όσοι πάνε να διεκδικήσουν το δίκιο τους του παίζει ψιλό-γαζί.

Ελπίζω να μήν παρεξηγείς τα όσα σου γράφω , ποιό πολύ στα γράφω για να σε αφυπνίσω...εγώ στην θέση σου θα είχα ενεργήσει πολύ διαφορετικά καιρό τώρα!.

Υ.Γ: Τελικά ο μόνος κερδισμένος από όλη την η υπόθεση είναι ο dance...ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ του

Stripar καλά έκανες και τοποθετήθηκες, είσαι ψαγμένο μέλος και μακάρι όλοι όσοι έχουν σκοπό να κάνουν μεταμόσχευση να έχουν τα δικά σου consulation, εμπειρίες και γνώσεις πάνω στο θέμα.

Όσον αφορά το δικό μου θέμα, ουδέποτε ζήτησα από τον γιατρό να κάνουμε βιοψία ή κάτι αντίστοιχο, εκείνος το πρότεινε (αυτό για το ξεψάχνισμα). Επίσης μου πρότεινε να πάω να την κάνω εδώ στην πόλη μου. Η κύπρος προέκυψε όταν του απάντησα πως δεν ξέρω εδώ που να πάω, τότε προσφέρθηκε να μου πληρώσει αεροπορικά να να την κάνω Κύπρο.

Τώρα όσον αφορά το αποτέλεσμα της βιοψίας. Αυτό είναι κάτι που λύνεται εύκολα, αυτό που δεν ξέρω αν θυμάστε κάποιοι είναι η υπόσχεση του γιατρού, εάν μετά την θεραπεία το μαλλί δεν αλλάξει τότε θα με αποζημιώσει. Αυτό ειπώθηκε το καλοκαίρι οταν συναντηθήκαμε και μάλιστα δώσαμε τα χέρια.

Άλλο θέμα. Το αν φταίει εκείνος ή όχι για το αποτέλεσμα που έχω. Αυτό έχει λυθεί εδώ και 1.5 χρόνο, είτε φταίει είτε όχι μου είπε εγώ δεν σε αφήνω θα είμαι διπλα σου. Οποτε το γυροειδής αλωπεκία δεν λέει κάτι πάνω στο θέμα εγγύηση. Όλα αυτά που σου γράφω τώρα είναι κουβέντες που έχω με τον γιατρό.

Στο ότι το θέμα μου πάει με βήματα χελώνας σου δίνω 1000 δίκια γιατί έτσι είναι. Συμφωνώ πως θα μπορούσα να το διαχειριζόμουν αλλιώς, σίγουρα θα είχε πιο σύντομο αποτέλεσμα, όμως, τι αποτέλεσμα θα είχε δεν το γνωρίζω. Για αυτό και πήγα από την πιο safe χρονοβόρα πλευρά. Ούτε τώρα ξέρω ακριβώς αλλα αισθάνομαι ότι ήταν καλύτερη επιλογή και ας άργησε. Πλέον έχουν γίνει όλα, ένα βήμα έμεινε, θεραπεία και τέλος.

Για αυτούς που πήραν τα χρήματα τους πίσω, δεν γνωρίζω κάτι τέτοιο. Μόνο 1 ιστορία ξέρω και αυτήν όχι όπως λογικά θα την φανταζότανε κανείς. Λίγο ευτράπελη κατάσταση. :D


Για το forum και την δυναμική του. Το ποσο μεγάλη δύναμη έχει το δικό μας πάνω στο πρόβλημα μου δεν το γνωρίζω ακριβώς, ότι έχει κάποια σίγουρα έχει. Από τις πρώτες μου δηλώσεις ήταν πως αν δεν δικαιωθώ θα κάνω τα πάντα να μαθευτεί η ιστορία μου, ας είναι καλά το google translate. Όπως και για το forum μας έχω σχέδια. Εγώ είμαι χαμένος ούτως η άλλως, δεν έχω να χάσω κάτι και συνήθως λένε πως ένας τέτοιος άνθρωπος είναι ο πιο επικίνδυνος από όλους. :D

Για πολλοστή φορα εύχομαι όλα να τελειώσουν θετικά, κανείς δεν θέλει το αντίθετο.
 

Stripar

Established Member
@Bouklas χαίρομαι που ξεκαθάρισες κάποια πράγματα , γιατί το νήμα είναι αρκετά μεγάλο για να ψάχνει κάποιος τις πληροφορίες page to page.

Εύχομαι να τελειώσουν όλα γρήγορα και να δώσει ένα τέλος ο γιατρός ,
ειδάλλως τέτοιες πρακτικές-κλινικές-γιατροί ΔΕΝ θα πρέπει να μακροημερεύουν στην χώρα μας ακόμα και άν είμαστε ένα μπάχαλο!

Μην ξεχνάμε ότι εμείς με τις επιλογές μας καθορίζουμε την δυναμική & την βιωσιμότητα του κάθε γιατρού…
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω πιστευω οτι τσιγγουνευετε να επενδυσει λιγο ο γιατρος.
Ακομη 2 ατομα εχει στο ιατρικο πρωσοπικο του?Ετσι δουλεια δε γινεται.Πρεπει να οργανοθει καλα και να μπει και παλι στο παιχνιδι γιατι χανει εδαφος ετσι.
 

Bouklas

Well-Known Member
@Bouklas χαίρομαι που ξεκαθάρισες κάποια πράγματα , γιατί το νήμα είναι αρκετά μεγάλο για να ψάχνει κάποιος τις πληροφορίες page to page.

Εύχομαι να τελειώσουν όλα γρήγορα και να δώσει ένα τέλος ο γιατρός ,
ειδάλλως τέτοιες πρακτικές-κλινικές-γιατροί ΔΕΝ θα πρέπει να μακροημερεύουν στην χώρα μας ακόμα και άν είμαστε ένα μπάχαλο!

Μην ξεχνάμε ότι εμείς με τις επιλογές μας καθορίζουμε την δυναμική & την βιωσιμότητα του κάθε γιατρού…
Ευχαριστώ φίλε, μακάρι να έχει θετική έκβαση όλο αυτό.

Εγω πιστευω οτι τσιγγουνευετε να επενδυσει λιγο ο γιατρος.
Ακομη 2 ατομα εχει στο ιατρικο πρωσοπικο του?Ετσι δουλεια δε γινεται.Πρεπει να οργανοθει καλα και να μπει και παλι στο παιχνιδι γιατι χανει εδαφος ετσι.
Σίγουρα περισσότερο προσωπικό ευκολότερη δουλειά για όλους. Όπως και να έχει από όσο έχω καταλάβει στην Ισπανία έχει την τρελή δουλειά, εδώ λίγα πράγματα.
 

Tasmania

Active Member
Boukla εχει καμια εξελιξη η πορεία σου ? Εννοω ξεκινησες καποια θεραπεια ή/και είδες καποια διαφορα ?
 
Μπλουζα