Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

krotaf

Member
Μακαρι ολα να πανε καλα.Το θεμα τωρα ειναι οτι ξεγραφτηκε και η Κυπρος απο τον χαρτη και πρεπει οποιος θελει μμ να τρεχει στις Αμερικες και στα εξωτερικα και να τα'ι'ζει δεκαχιλιαρα για πλακα.Κριμα γιατι η αναλογια κοστος/αποτελεσμα ηταν καλο μεχρι που ετυχαν αυτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
και στους μεγαλους γιατρους της αμερικα κ της ευρωπης τυγχαινουν αναλογα αποτελεσματα
 

gkast

Active Member
και στους μεγαλους γιατρους της αμερικα κ της ευρωπης τυγχαινουν αναλογα αποτελεσματα
Ναι αλλα το θέμα έιναι οτι έχουν και κλινικές που ντρέπεσαι να μπείς.....φίλε tasos33..
Ρε συ.... ΤΑΣΟ o benjamin button έισαι και παραμένεις στα 33...για λέγε ποιο έιναι το μυστικό και δεν μας το λές....
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Γιατί ρε παιδιά ξεγράφτηκε η Κύπρος, ακόμη και αν δεν θεωρούν αρκετοι εδώ μέσα πλέον αξιόπιστο τον Γεω...., η M**C δεν έχει δείξει κάτι κακό. Για μένα η Κύπρος εξακολουθεί να ειναι χρυσή τομή και με απείρως περισσότερο feedback απο το ελάχιστο του Καναδά και το μηδενικό της Τουρκίας.
 

Bouklas

Well-Known Member
Το να έχει κάποιος άσχημα αποτελέσματα ok μπορεί να συμβεί σε όλους, εκεί που πρέπει να σταθούμε είναι στο τι είναι ικανή να σου προσφέρει η κλινική στο θέμα της εγγύησης.

Τα λάθη είναι για τους ανθρώπους, το άλλο όμως δεν επιδέχεται λάθος, ούτε δικαιολογίες. Το σαββατοκύριακο θα βρεθώ με τον γιατρό και θα έχετε νέο feedback.
 

tasos33

Well-Known Member
Ναι αλλα το θέμα έιναι οτι έχουν και κλινικές που ντρέπεσαι να μπείς.....φίλε tasos33..
Ρε συ.... ΤΑΣΟ o benjamin button έισαι και παραμένεις στα 33...για λέγε ποιο έιναι το μυστικό και δεν μας το λές....
gkast το μυστικο ειναι ακρως απορρητο..πρεπει να πληρωσεις τα μαλλια της κεφαλης σου χαχα...
το θεμα δεν ειναι να ντρεπεσαι να μπεις στην κλινικη αλλα να μην ντρεπεσαι να δειξεισ την κουρουπα σου μετα το δωδεκαμηνο
 

gkast

Active Member
Ακριβώς έτσι έιναι ρε φίλε οπως τα λες.......
Πάντος για το αλλο..... το μυστικο θα το μάθω που θα μου πάει ...
 

Bouklas

Well-Known Member
Μπουκλας τι νεα; τον ειδες τελικα το γιατρο;
Συναντήθηκα με τον γιατρό. Κάναμε μια ωραία και ήρεμη συζήτηση, είδε το τωρινό αποτέλεσμα, του έδειξα το παλιό και κατάλαβε αμέσως την διαφορα. Πρότεινε να κάνω κάποιες εξετάσεις να δούμε τι φταίει και να ξεκινήσω για λίγο καιρό μια θεραπεία με χάπια κορτιζόνης, διότι όπως μου είπε είχε ένα άλλο περιστατικό σαν εμενα και με αυτή την θεραπεία του πήγαν όλα καλά. Να δώσει μια ώθηση μήπως και ξαναφουντώσει. Εάν το μαλλί μετά το πέρας της θεραπείας ξαναπέσει στα ίδια τότε ο γιατρός όπως μου είπε πως θα με αποζημιώσει!

Επειδή αυτές οι εξετάσεις γίνονται σε χημείο και σε έναν άλλο χώρο που τώρα μου διαφεύγει εγώ δεν γνώριζα που να πάω. Προς τιμήν του όμως ο γιατρός προσφέρθηκε να πάω Κύπρο πληρώνοντας εκείνος αεροπορικά και έξοδα!
 

poseidonas77

Well-Known Member
μπραβο μπουκλα.ο γιατρος δεν θα σε αφηνε ετσι...
αναμενουμε νεα διοτι το θεμα ειναι σοβαρο και μπορει να την πατησει και καποιος αλλος στο μελον..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι ολα καλα αλλα τα χαπια αντε σε καναν δουλεια οταν τα κοψεις τι γινεται παλι?
Για μενα 2 επιλογες πλεον υπαρχουν.
1.Η καποια λεφτα πισω
2.Η επιδιωρθωση του προβληματος
 

gkast

Active Member
Ναι ολα καλα αλλα τα χαπια αντε σε καναν δουλεια οταν τα κοψεις τι γινεται παλι?
Για μενα 2 επιλογες πλεον υπαρχουν.
1.Η καποια λεφτα πισω
2.Η επιδιωρθωση του προβληματος
Εγω την φοβαμαι την κορτιζονη μηπως υπαρχει κανα παρατραγουδο με φουσκωματα
 

sadman73

Member
τι να μην προτρεχουμε..τη μια του λεει να αλαξει διατροφη, την αλλη του λεει οτι ειχε προβλημα υγειας και δ μπορουσε να επικοινωνησει,κ.τ.λ μονο ο ερμης δε του ειπε οτι ειναι αναδρομος!!!..τωρα του λεει πανε στο χημειο,μετα παρε κορτιζονη κ.τ.λ κ.τ.λ ...δε βγαινει ακρη, αμα εχει μαθει να δουλεευει(me εισαγωγικα και χωρις)ετσι νταξι,τι να πεις...
 

geo-90

New Member
μπουκλα...πηγαινε ..κανε τις εξετασεις...αλλα αμα δεν βγαλλουν κατι "αξιολογο", μη δεχτεις ευκολα να παρεις χαπι κορτιζονης.
προτεινε να βαλεις για κανενα μηνα λοσιον κορτιζονουχα, οχι χαπια...παει πολυ
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Συναντήθηκα με τον γιατρό. Κάναμε μια ωραία και ήρεμη συζήτηση, είδε το τωρινό αποτέλεσμα, του έδειξα το παλιό και κατάλαβε αμέσως την διαφορα. Πρότεινε να κάνω κάποιες εξετάσεις να δούμε τι φταίει και να ξεκινήσω για λίγο καιρό μια θεραπεία με χάπια κορτιζόνης, διότι όπως μου είπε είχε ένα άλλο περιστατικό σαν εμενα και με αυτή την θεραπεία του πήγαν όλα καλά. Να δώσει μια ώθηση μήπως και ξαναφουντώσει. Εάν το μαλλί μετά το πέρας της θεραπείας ξαναπέσει στα ίδια τότε ο γιατρός όπως μου είπε πως θα με αποζημιώσει!

Επειδή αυτές οι εξετάσεις γίνονται σε χημείο και σε έναν άλλο χώρο που τώρα μου διαφεύγει εγώ δεν γνώριζα που να πάω. Προς τιμήν του όμως ο γιατρός προσφέρθηκε να πάω Κύπρο πληρώνοντας εκείνος αεροπορικά και έξοδα!
τι εξετασεις? μπορεις να τις αναφερεις? ρωτω επειδη θεωρω πως ισως αυτες οι εξετασεις θα μπορουσαν να γινονται απο ολους τους υποψηφιους (απο πριν) για μμ, χωρια απο αυτες που μας βαζουν να κανουμε, ωστε να φανει αν μελλοντικα υπαρξει θεμα οπως στην περιπτωση τη δικη σου. Παντως εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι προθυμος να βοηθησει ο γιατρος, τωρα αν αυτο καταληξει επιτυχως και σε ικανοποιει εχει καλως,,,παντως τον χρονο δεν τον γυρνα κανεις πισω φιλε ειναι μια ταλαιπωρια που μαλλον θα υποστεις και το πιθανοτερο ειναι οτι θα γινει η δουλεια σου και οφειλει να γινει δηλαδη, διοτι ειναι ρισκο για το μελλον της κλινικης μιας και εχει παρει δημοσιοτητα το θεμα, θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα
 

Bouklas

Well-Known Member
Καταρχάς ευχαριστώ όλους για τα μηνύματα και το ενδιαφέρον σας.

χαπια κορτιζονης? για ποσο καιρο?
Δεν μπήκα σε τέτοιες λεπτομέρειες φιλε, λογικά για πολύ μικρό χρονικό διάστημα, δεν πιστεύω πάνω από μηνα, μιλάμε για κορτιζόνη πιο δυνατό δεν πάει.

μπραβο μπουκλα.ο γιατρος δεν θα σε αφηνε ετσι...
αναμενουμε νεα διοτι το θεμα ειναι σοβαρο και μπορει να την πατησει και καποιος αλλος στο μελον..
Να είσαι καλά ρε φιλε, ότι νέο έχω θα ενημερώσω. ;)

Ναι ολα καλα αλλα τα χαπια αντε σε καναν δουλεια οταν τα κοψεις τι γινεται παλι?
Για μενα 2 επιλογες πλεον υπαρχουν.
1.Η καποια λεφτα πισω
2.Η επιδιωρθωση του προβληματος
Το έγραψα πιο πάνω φιλε, ξεκινάω, φουντώνει, το κόβω, και αν το αποτέλεσμα με φέρει ξανά στα άσχημα τότε με αποζημιώνει. Την επιδιόρθωση την έβαλε σε δεύτερη μοίρα λέγοντας μου ότι είναι δικη μου απόφαση εάν στο μέλλον θέλω να πάω κάπου.

τι να μην προτρεχουμε..τη μια του λεει να αλαξει διατροφη, την αλλη του λεει οτι ειχε προβλημα υγειας και δ μπορουσε να επικοινωνησει,κ.τ.λ μονο ο ερμης δε του ειπε οτι ειναι αναδρομος!!!..τωρα του λεει πανε στο χημειο,μετα παρε κορτιζονη κ.τ.λ κ.τ.λ ...δε βγαινει ακρη, αμα εχει μαθει να δουλεευει(me εισαγωγικα και χωρις)ετσι νταξι,τι να πεις...
Κυριακή κοντή γιορτή φιλε δεν έχει μείνει κάτι άλλο για να γίνει. Είναι η πρώτη φορα που μου λέει κανε αυτό και εάν δεν πάει καλά τότε σε αποζημιώνω. Μέχρι πρότινος περιμέναμε πως θα εξελιχθεί η καταστροφή, τώρα σταθεροποιήθηκε και πλέον αφού με είδε (γιατί δεν έχω κάνει ποτε και καμια εξέταση τι φταίει) θα κοιτάξουμε μήπως βρούμε τι φταίει. Εάν δεν γίνετε τοτε αποζημίωση. Δεν έχει μείνει κάτι άλλο.
μπουκλα...πηγαινε ..κανε τις εξετασεις...αλλα αμα δεν βγαλλουν κατι "αξιολογο", μη δεχτεις ευκολα να παρεις χαπι κορτιζονης.
προτεινε να βαλεις για κανενα μηνα λοσιον κορτιζονουχα, οχι χαπια...παει πολυ
Έχεις δίκιο, η κορτιζόνη είναι το τελευταίο, δεν έχει πιο πέρα. Θα παίξει ρολο το χρονικό διάστημα γιατί πάνω από 2 εβδομάδες πάει παρα πολύ. Του είπα για lotion αλλα μου λέει όχι καμια σχέση, χάπι.

τι εξετασεις? μπορεις να τις αναφερεις? ρωτω επειδη θεωρω πως ισως αυτες οι εξετασεις θα μπορουσαν να γινονται απο ολους τους υποψηφιους (απο πριν) για μμ, χωρια απο αυτες που μας βαζουν να κανουμε, ωστε να φανει αν μελλοντικα υπαρξει θεμα οπως στην περιπτωση τη δικη σου. Παντως εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ειναι προθυμος να βοηθησει ο γιατρος, τωρα αν αυτο καταληξει επιτυχως και σε ικανοποιει εχει καλως,,,παντως τον χρονο δεν τον γυρνα κανεις πισω φιλε ειναι μια ταλαιπωρια που μαλλον θα υποστεις και το πιθανοτερο ειναι οτι θα γινει η δουλεια σου και οφειλει να γινει δηλαδη, διοτι ειναι ρισκο για το μελλον της κλινικης μιας και εχει παρει δημοσιοτητα το θεμα, θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα

Ακόμα δεν γνωρίζω φιλε, πρώτα είναι οι εξετάσεις για την θεραπεία, μόλις μάθω θα ενημερώσω. Δε νομίζω όμως ότι ενδείκνυται για υποψηφιους, μιλάμε για κορτιζόνη. Θα γράψω πιο κάτω σε ξεχωριστό μήνυμα μια σημαντική πληροφορία πάνω σε αυτό, για την φιναστερίδη όμως για να το διαβάσουν όλοι πιο εύκολα.

Ναι είναι πρόθυμος, εδώ με διευκόλυνε προτείνοντας μου να πάω Κύπρο για τις εξετάσεις, και γενικά όσα είπαμε.
Να είσαι καλά φιλε, μακάρι!
 

Bouklas

Well-Known Member
Λοιπόν η ξεχωριστή πληροφορία που πήρα από τον γιατρό στο θέμα των υποψηφιων για μεταμόσχευση και τη λήψη φιναστερίδης για βοήθεια, είναι κάτι άκυρο, δεν βοηθάει σε τίποτα. Μου λέει, τι να βοηθήσει από την στιγμή που μετά θα την κόψεις. Ο μοναδικός λόγος είναι ότι με την λήψη της φίνας το αποτέλεσμα του υποψηφιου θα μοιάζει καταπληκτικό γιατί οι μάμα τρίχες θα τουμπανιάσουν . Φιναστερίδη παίρνεις μονο για μόνιμα όχι για μικρά χρονικά διαστήματα.
 
Μπλουζα