Bluearmy, fue, 3247 grafts, 22-23/12/2014

Νικολας νικ

Well-Known Member
φιλε πας πολυ καλα... για 100η ημερα,πραγματικα πολυ καλα, ευτυχως ξεπεραστηκε γρηγορα εκεινη η ασχημη εικονα,
εχεις ξεκινήσει θεραπεία με φίνα μηπως?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Όχι.... regain μόνο.. το οποίο χρησιμοποιούσα εδώ και 6 χρόνια και έιχα ελαττώσει τελευταία... όμως τώρα ξανάρχισα πιο συστηματικά...

Στο 4 μηνο όταν θα μεγαλώσουν πιο πολύ και στέκονται τα μαλλιά θα βγάλω και από μπροστά...
 

traccas

Active Member
Άρχισε να δίνει φίλε μου και θα δεις μέχρι να ολοκληρωθεί ο τέταρτος θα δεις κι άλλη διαφορά.Καλή συνέχεια σου εύχομαι!
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Mονο μινοξ? ωραια ...μιλησες καθολου με την κλινική απο τότε? τους ειχες πει για την αραίωση? ξερω οτι πιθανον να μην εχεις το χρόνο να απαντησεις σε ολα τα ερωτήμα που σου εχω κάνει σε προηγούμενο πόστ, αλλα θα ήταν πολυ αλληλέγγυο εκ μερους σου να δώσεις κάποιες λεπτομέρειες, αν δεν τα καταφέρεις πάλι δε πειραζει, θα περιμενουμε νέο πόστ..
 

BLuEArMy

Member
Δεν τους μίλησα όχι... δε ξέρω αν υπάρχει λόγος επικοινωνίας μιας και ότι είναι να γίνει θα γίνει.. το αποτέλεσμα δεν αλλάζει... Μόνο μίνοξ και emu oil που χρησιμοποιούσα παλιά και βοηθά με τυχών φλεγμονές...! Συμπληρώματα διατροφής από το στόμα αν και δε πιστεύω να κάνουν μεγάλη διαφορά! Η αραίωση είναι πιθανή λόγω shock loss έπεσαν πολλές αδύναμες τρίχες... αλλά δε πιστεύω να χάθηκαν γέρες τρίχες...! Ίσως επίσης να έχει να κάνει και με την επανέναρξη μινοξιδίλης πιο συστηματικά που είχα σταματήσει εδώ και τουλάχιστον 6-9 μήνες.. Πάντως όπως βλέπω είμαι ήδη σε καλύτερο σημέιο από ότι πριν τη μεταμόσχευση. Τα πιο πρόωρα μεταμοσχευμένα δεν είναι μεγαλύτερα από 1.5cm ακόμα και επίσης βλέπω πολύ μεγάλο αριθμό πολύ λεπτών τριχών (χνουδιών) όταν κοιτάζω κοντά στον καθρέφτη...! Όπως είπα πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο αλλά μόνο ο χρόνος θα δείξει...! Με την κλινική θα επικοινωνήσω με το καλό στο χρόνο, για να προχωρήσω με τη μεταμόσχευση στο crown αν όλα πάνε καλά με αυτή πρώτα!
 

BLuEArMy

Member
1117 ΗΜΕΡΕΣ (ΠΕΡΙΠΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ)

Μερικές φορές νιώθω ότι πάει καλά και κάποιες φορές απογοητεύομαι.. Φαντάζομαι είναι κατι κοινό μιας και αυτή η αναμονή είναι για όλους δύσκολη ειδικά όταν τα πράγματα δεν κυλάνε πολύ γρήγορα. Προσθέτω 7 αντιπροσωπευτικές φωτογραφίες κοντά στο παράθυρο με φυσικό φως ημέρας. Να υπενθυμίσω ότι είχα κάποια μαλλιά που κάλυπταν την περιοχή. Οι φωτογραφίες πριν τη μεταμόσχευση δείχνουν το πρόβλημα πολύ χειρότερο από ότι ήταν λόγω και του χτενίσματος που έγινε και του φλας. Επίσης έχω προσθέσει ένα αρκετά ικανοποιητικό αριθμό τριχοθυλακίων για τη καλυψη της περιοχής. Από την άλλη δεν έχει κλείσει πλήρως ούτε ο 4ος μήνας. Γι'αυτό όπως είπα μια είμαι θετικός , μια αρνητικός...! Στην αριστερή πλευρά της hairline τα πράγματα κινούνται πολύ πιο αργά. Πάντως μόνο ο χρόνος θα δείξει πώς θα πάει. Τί πιστεύετε; Πάει καλά ή μήπως θα 'πρεπε να ήμουν λίγο καλύτερα με τα δεδομένα αυτά; Τα μόνα μαλλιά που έχω κουρέψει από τη μέρα της μεταμόσχευσης είναι τα πλάινά.

Βρεγμένα μαλλιά:

3.png

7.png

Στεγνά μετά από λούσιμο:

4.png

5.png

1.png

2.png

6.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Νικολας νικ

Well-Known Member
φιλε καλη δουλεια δειχνει, λιγο στα δεξια οπως φαινεται απο τη φωτο οπου ξεκινα η β ζωνη εχει ενα θεματακι πανω απο τον κροταφο αλλα εννοειται ειναι νωρις ακομα, παντως μεγαλη φυσικοτητα μπροστα, ουτε κοκκινιλες...πρεπει να εχεις αλλαξει η φυσιογνωμια σου αρκετα..τι λεει ο περιγυρος? καταλαβανε διαφορα?
 

tasos33

Well-Known Member
ειναι πολυ νωρις αδερφε ..δν εισαι ουτε καν στον πρωτο μηνα φυτρωσης..δν υπαρχει λογος να εισαι αρνητικος κ να αγχωνεσαι γιατι εχεις πεντε μηνακια μπροστα σου..παντως εχει αρχισει η φυτρωση...relax
 

Δημητρης38

Active Member
Ειναι νωρις ακομα μην αγχωνεσαι.
Η αναμονη ειναι το χειροτερο κομματι της μεταμοσχευσης.
Αυτο που αισθανεσαι εσυ, το παθαινουν ολοι στους μηνες που εισαι.
Δεν παιρνεις και σκευασματα π Boostaroon το αποτελεσμα οποτε χαλαρωσε και απολαυσε το.
Την επεμβαση σου την εκανε εμπειρος γιατρος, προβληματα φλεγμονης δεν ειχες, μεγαλο αριθμο μοσχευματων σου τοποθετησαν, αρα υπαρχουν ολες οι προυποθεσεις να εχεις ενα καλο αποτελεσμα.


-------------------
Στην μια πλευρα της hairline δειχνεις να εχεις μεγαλυτερη πυκνοτητα.
Αυτο μπορει να οφειλεται σε πολλους λογους αλλα ας περιμενουμε τον χρονο να δειξει τι συμβαινει.

Στο crown γιατι δεν εβαλες μοσχευματα ?
Εστω λιγα για να μην γυαλισει ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Περιμενε να δουμε σε ενα μηνα τι θα γινει.Υπομονη.
Ρε παιδια μονο σε εμενα αργει να φορτωσει τις φωτος η και σε σας?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Στην μια πλευρα της hairline δειχνεις να εχεις μεγαλυτερη πυκνοτητα.
Αυτο μπορει να οφειλεται σε πολλους λογους αλλα ας περιμενουμε τον χρονο να δειξει τι συμβαινει.

Στο crown γιατι δεν εβαλες μοσχευματα ?
Εστω λιγα για να μην γυαλισει ?

Την πρώτη μέρα της μεταμόσχευσης τα πρώτα 1600 μπήκαν στα 3/4 της hairline από τον αριστερό κρόταφο μέχρι κε τα 3/4 της hairline (γύρω στα 2.5 cm βάθος). την επόμενη μέρα με τα υπόλοιπα 1600 καλύφθηκε το άλλο 1/4 δεξιά και η πιο πίσω περιοχή. Από τη πρώτη μέρα και με γυμνό μάτι έβλεπα ότι η hairline που σχηματίστηκε τη πρώτη μέρα ήταν πιο πυκνή από το 1/4 που της δεύτερης. Αυτό με ανησύχησε όμως θεώρησα ότι ίσως ο γιατρός το έκανε λόγω της φοράς της τρίχας; Λόγω του ότι χρειάζεται λιγότερη κάλυψη εκεί; Τελικά το 1/4 της hairline στη δεξιά μου πλευρά εξελίσσεται πολύ καλά αντίθετα με το υπόλοιπο που αργεί.. Ακόμα και οι τρίχες που βγήκαν είναι πολύ λεπτές αντίθετα με το 1/4 στα δεξιά. Εύχομαι ΑΠΛΑ να καθυστερούν περισσότερο λόγω λιγότερης αιμάτωσης που μπορεί να είχαν αρχικά και όχι κάτι άλλο. Τα μονότριχα στην αριστερή πλευρά που έβλεπα με γυμνό μάτι ότι ήταν πιο πυκνά ακριβώς μετά τη μ/μ είναι για την ώρα πολύ λιγότερα και πολύ πιο αδύναμα συγκριτικά με τη δεξιά... Ο χρόνος θα δείξει! Από την άλλη πάλι στη δεξιά πλευρά όπως είναι το χτένισμα η τρίχες αλληλοκαλύπτονται ενώ από την αριστερή κάνουν στροφή προς τα πάνω.. οπότε αυτό κάνει τη διαφορά φαινομενικά μεγαλύτερη από ότι έιναι στην πραγματικότητα...

Η πραγματικότητα είναι ότι είμαι αρκετά καλύτερα από πριν αλλά ακόμα χρειάζεται πολύ βελτίωση..

Για το crown έχω σκοπό να κάνω μια δεύτερη επέμβαση μετά το χρόνο αν όλα πάνε καλά με αυτή πρώτα...

Ρε παιδια μονο σε εμενα αργει να φορτωσει τις φωτος η και σε σας?

Είναι 3mb η μια, ίσως γι'αυτό..
 
Τελευταία επεξεργασία:

filtros

Member
Tην ίδια στρατηγική (στο θέμα του crown) ακολουθώ και εγώ. Καλά έκανες. Πρώτα τα μπροστά και μετά πίσω. Καλή επιτυχία φιλαράκι και ο Θεός μαζί μας ;-)
 

tasos33

Well-Known Member
εχει αρχισει να δινει...εισδικα h hairline μπροστα εχει δυναμωσει πολυ....σε ενα μηνα μεσα εχει αρκετη διαφορα παντως.keep going υπομονη τρια μηνακια ακομα
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Μου αρεσει φιλε!!! Πολυ φυσικο το αποτελεσμα, μπροστα δειχνει να εχεις στον 5ο μηνα φουλ φυτρωσ. Μονο εκει στο μεσο της Β ζωνης πρεπει να δυναμωσουν κι αλλο για να κρυβουν το δερμα αλλα πιστευω οτι αυτο θα γινει μιας κ θεωρητικα εχεις αλλους 3,4 μηνες προοδου..παντως πολυ καλη η εικονα , καλη συνεχεια να εχει!
Εσενα ποια ειναι η αποψη σου; εισαι ικανοποιημενος;
 

Flosk

Well-Known Member
Bluearmy πας να γινεις τουμπανο πραγματικα.. Ευχομαι να εχεις την αναλογη συνεχεια απο εδω και περα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eκει πισω απο την hairline θα θελα να δω πραγματικα τι θα γινει γιατι της hairline μας της κανουν δυνατες.
Αν και εσυ ειχες περισσοτερα μαλακια λιγο.
Θα θελα να δω αν κλεισει εκεινο το κενο αλλα με σηκωμενο μαλλι θα θελα να το δω αργοτερα γιατι οσο να ναι αν το ριξω και εγω κατω και τα αφησω λιγο μακρια δε φενεται δερμα.
 

gkast

Active Member
Eκει πισω απο την hairline θα θελα να δω πραγματικα τι θα γινει γιατι της hairline μας της κανουν δυνατες.
Αν και εσυ ειχες περισσοτερα μαλακια λιγο.
Θα θελα να δω αν κλεισει εκεινο το κενο αλλα με σηκωμενο μαλλι θα θελα να το δω αργοτερα γιατι οσο να ναι αν το ριξω και εγω κατω και τα αφησω λιγο μακρια δε φενεται δερμα.
Eκει πισω απο την hairline θα θελα να δω πραγματικα τι θα γινει γιατι της hairline μας της κανουν δυνατες.
Αν και εσυ ειχες περισσοτερα μαλακια λιγο.
Θα θελα να δω αν κλεισει εκεινο το κενο αλλα με σηκωμενο μαλλι θα θελα να το δω αργοτερα γιατι οσο να ναι αν το ριξω και εγω κατω και τα αφησω λιγο μακρια δε φενεται δερμα.
Ωραίο δουλειά τα μεταμοσχευμένα μαλλιά τώρα που έισαι στο5μηνο στο χτενισμά στρώνουν εύκολα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα