Bluearmy, fue, 3247 grafts, 22-23/12/2014

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

BLuEArMy

Member
Συγγνώμη για τη καθυστέρηση, περίμενα να παραλάβω τις φωτογραφίες τις οποίες πήρα με μια καθυστέρηση.

776 Μονά
1708 Διπλά
763 Τριπλά

ΣΥΝΟΛΟ: 3247

8200 Ευρώ


Αν σε ~8 μήνες έχω το αποτέλεσμα της 13ης μέρας που έχουν βγει προς τα έξω τα μεταμοσχευμένα και μεγαλώσει λίγο τα δικά μου, θα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τώρα απλά υπομονή.

ΠΡΙΝ:
DSC_4697.JPG DSC_4698.JPG DSC_4699.JPG DSC_4700.JPG
ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ 2ΗΣ ΜΕΡΑΣ:
DSC_4726.JPG DSC_4727.JPG DSC_4728.JPG DSC_4729.JPG
DSC_4730.JPG DSC_4731.JPG
 

tasos33

Well-Known Member
blue army οι φωτο της ημερας της μεταμοσχευσης οταν εισαι ακουρευτος σε σχεση με την 50η μερα μου δινει την εντυπωση οτι εχει χασει πολλα μαμα μαλλια,ειχες shedding? η δουλεια μου φαινεται καλη και οι συνολικα 6500 τριχες θα γεμισουν την περιοχη
παντως η περιπτωση σου με ενδιαφερει γιατι ειμαστε πανω κατω στα ιδια, εκταση αραιωσης( λιγο μικροτερη η δικια μου) ,ιδιο χρωμα μαλλιων και ιδια τριχα μαλλον
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Πολύ ωραία φαίνεται η δουλίτσα, καλή φύτρωση φιλαράκο!!! Στις τελευταίες φωτογραφίες όντως φαίνεσαι πιο αραιός, αλλά ειναι φυσιολογικό μιας και αν θυμάμαι καλά θεραπεία δεν κάνεις και πρέπει να είχες και λίγο shockloss και τριχόπτωση σε εξέλιξη. Θα πας πολύ καλά μπροστά αλλά σύντομα θα σε απασχολήσει και το πίσω λόγω μη υποστήριξης με θεραπεία (αν μιλω σωστά πως δεν κάνεις).
 

Δημητρης38

Active Member
Ενδιαφερουσα περιπτωση αν δεν κανει θεραπεια. Εδω θα μπορει να κριθει το αποτελεσμα της επεμβασης και η δουλεια που εγινε ανεξαρτητα απο το Boostαρισμα που δινουν οι φιναστεριμινοξιδιλες!!!

Shock loss επαθε γιατι μπηκανε στην ληπτρια που ειχε λιγα μαλλακια, τα οποια του πεσανε μετα την επεμβαση χωρις να λαμβανει θεραπεια. Οσον αφορα τον Μαρα καπου διαβασα τους 10 καλυτερους γιατρους στον κοσμο και τον ειχε μεσα. Για να δουμε ....

Καλα αποτελεσματα να εχεις αδερφε !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

petrospap

Active Member
ναι ειναι πολυ φανερο οτι ειναι χειροτερα στο μετα μαλλον λογω shock loss αλλα γυρω στον 4-5 μηνα θα εισαι αλλος ανθρωπος
 

BLuEArMy

Member
Είχα σταματήσει τα πάντα καιρό πριν την μεταμόσχευση.
Άρχισα μινοξιδίλη ξανά 3 εβδομάδες μετά την επέμβαση την οποία θα συνεχίσω για την ώρα.
Συμφωνώ ότι είμαι πολύ πιο αραιός τώρα από ότι πριν την επέμβαση. Είναι η πρώτη φορά που νιώθω εντελώς άδειος στο κεφάλι και νιώθω ακόμα καλύτερα που αποφάσισα να κάνω την επέμβαση.
Δε νομίζω να εξελίχθηκε η τριχόπτωση σε 2 μήνες μιας και ήταν αργή και σταθερή η εξέλιξη όλα αυτά τα χρόνια, αλλα σίγουρα έχασα αρκετά από shock loss. Μετά τις 3 εβδομάδες που πέσανε όλα τα μεταμοσχευμένα δε πέφτει ούτε τρίχα. Ούτε στο μαξιλάρι ούτε στο χέρι μένει τίποτα. Τα τελευταία 8 χρόνια πάντα πέφτανε αρκετές τρίχες με κάθε πέρασμα του χεριού ή στο μαξιλάρι. Οπότε φαντάζομαι ότι μεγάλος αριθμός έπεσε ταυτόχρονα μετά την επέμβαση και εύχομαι να επανέλθουν μαζί με τα μεταμοσχευμένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

traccas

Active Member
Από δω και πέρα αρχίζει η φύτρωση φίλε μου και σου εύχομαι ολόψυχα να είναι όπως την έχεις φανταστεί!
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Πως παει bluearmy? Σου εύχομαι καλή επιτυχία.Πες μας εντυπώσεις απο τον γιατρό και την επέμβαση αν θέλεις (σήμερα ειδα για πρωτη φορα το θεμα σου;)) . Γιατί όμως πήγατε σε τόσο μεγαλο αριθμό γκραφτς εφόσον παιζει να κάνεις και μελλοντικά για το κρόουν? Σου είπαν ότι ενδέχεται να υποστούν τα υπάρχοντα μαλλια σοκ λόγω του πολυ μεγαλου αριθμού που προσθέσανε? η εικόνα απο τη 47η ημέρα ειναι αποκαρδιωτική....αλλα μάλλον φυσιολογική για να μη τη σχολιαζουν μέλη που εχουν υποβληθεί σε μμ. ,όμως αν ο μάρρας ειναι απο τους καλύτερους, οπως λεει ο δημηρης και γνωρίζω και εγω, ...δικαιολογείται το σοκλος της φωτο? μηπώς και με 2800 που ουτως ή αλλως δεν ειναι λίγα γκραφτς , δεν ειχαμε τοσο αρνητικό φαινόμενο? συγνώμη αλλά κολλάω στο μεγαλο αριθμό( κατα την αποψη μου παντα) γκραφτς που προστέθηκαν σε μια περιοχή που δεν ήταν και άδεια...πόσο μικρότερη πυκνότητα θα ύπήρχε ανα τετρ. εκατοστό με 500 λιγότερα?τοσο σημαντική ωστε ο γιατρος να ρισκαρει την περίπτωση του σοκ? Ελπίζω να καταλάβεις τις απορίες ενός ανθρώπου που έχει σχεδόν καταλήξει μετα απο πολύ ερευνα στην συγκεκριμένη κλινική-γιατρο για την δική του επέμβαση και την προσδοκία μου για τα όσο το δυνατόν καλυτερα αποτελέσματα σε εσενα.
 

tasos33

Well-Known Member
νικολα οι ανησυχιες σου ειναι δικαιολογημενες, σιγουρα το σοκ λος εχει να κανει με τον αριθμο των graft αλλα δεν αρκει μονο αυτο, εμενα προσωπικα με 800 grafts στην b.k πριν πολλα χρονια με επιασε για τα καλα το σοκ λοσ αλλα οι περισσοτερες μου βγηκαν παλι, φαντασου μονο 800 που να μου εβαζαν 3000, ακομα σοκ λος θα ειχα μετα απο 8 χρονια, παρατηρωντας τις φωτο ομως θεωρω αν δεν ξεγελουν οι φωτο οτι δεν τιθεται θεμα σοκ λος διοτι περαιτερω αραιαωση υπαρχει και στο υπολοιπο κεφαλι το οποιο δεν πειραχτηκε οποτε το πιθανοτερο ειναι οτι προχωραει η τριχοπτωση
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Ισως Τασο, η φωτογραφια να με παραπλανεί..περιμένω νεο ποστ με φωτο απο τον bluearmay, αλλα και την άποψη του γιατί θα μας βοηθήσει πολυ μια αναφορα στόν σχεδιασμό της επέμβασης του
 

BLuEArMy

Member
Ημέρα 100: Κάτω από φως ήλιου
20150404_104617(1).jpg


100: Φυσικό φως κοντά σε παράθυρο.
20150405_091840(1).jpg

Το ότι ήταν πιο αραιά τη μέρα 50 ισχύει. Περαιτέρω τριχόπτωση δεν είναι δυνατόν να το προκάλεσε... είναι παράλογο να λέμε ότι προκλήθηκε λόγω της τριχόπτωσης σε 1.5 μήνα... Άρχισαν να επιστρέφουν και αυτή τη στιγμή πιστεύω είμαι αρκετά καλύτερα από πριν... Θέλω να πιστεύω ότι αυτό δεν είναι πέραν του 30% του αποτελέσματος... αλλά πιστεύω ότι είμαι στο σωστό δρόμο και πρέπει να συνεχίσω να κάνω υπομονή... Είμαι εκεί που ανέμενα στους 3 1/2μήνες... Τι πιστεύετε εσείς;
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω βλεπω οτι ξεκινησε το φουντωμα...σιγουρα στο 5μηνο θα βγαλουμε ποιο ασφαλη συμπερασματα
αλλα δειχνει να πηγαινει καλα...αφησε τα πανω να δουμε hairline
 
Μπλουζα