ApofasismenosPsyxakias, FUE, 4550 grafts, Dr. Yaman 6/9/22

Panoschania

Active Member
Είναι πραγματικά δύσκολο να πω. Μπροστά-μπροστά νομίζω πως ναι. Πίσω πρέπει να παίζει 35-40. Γενικά υποπτεύομαι ένα τελικό ποσοστό φύτρωσης γύρω στο 75-80%. Αλλά και πάλι, είναι σχεδόν αδύνατο ως νορμάλ τύπος να πω με ακρίβεια τί φύτρωσε και πόσο. Έχουμε καραφλομαχητές που κόβουν χαρτάκια και μετράνε μιλιμέτρ αλλά είμαι απασχολημένος να τρώω ξύλο και να με τσιμπάνε μπάμπουρες και τζιτζιφιόγκοι για να μπω σε τέτοια διαδικασία :D

Με 45 και κανονική τρίχα (50μm) και μέσο λόγο (2,2) θα ήταν:

45Χ2,2Χ0,050=4,95 CV σηλαδη κοντά στο να μην φαίνεται δέρμα με μαλλί 5-6cm μάκρος., με μακρύτερο μαλλί (10cm) πιθανόν δεν θα φαινόταν δερμα και έτσι (πιο πίσω που γίνεται το layering γιατί μπροστά θα φαινόταν λίγο).

Μάλλον είναι λίγο πιο κάτω, προς το 40 εκτός αν έχει χαμηλό λόγο, γιατί η τριχα του είναι σίγουρα 50μm μην πω και λίγο παραπάνω…..

Αλλά όλα αυτά είναι εικασίες με το μάτι, χωρίς πραγματικές μετρήσεις (όπως αυτές που μου έκανε ο @CVIAL) δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς.
o yaman εν το μεταξύ μετράει πάχος δεκαδικά πχ έμενα με έβγαλε αν δεις το ποστ το αρχικό στο χαρτί 5,6μ χοντρή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Κοιτάζω πάντως πλάι πλάι φωτό Ιουνίου 2022-Ιουνίου 2023 και παθαίνω λίγο πλάκα. Δείτε πώς ήταν πριν σε Κ.Σ και πως είναι τώρα.
Συγκριτικά σε αυτές τις 2 φωτογραφιες πριν-μετά φαίνεται μεγάλη η αλλαγή στην εικόνα σου μετά την επέμβαση και γύρισες τον χρόνο πίσω…να χαίρεσαι τη νέα σου εικόνα…
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Πώς περνάει έτσι ο καιρός συναγωνιστές; 11ος μήνας και πλέον ενημερώσεις καθαρά για το τυπικό της υπόθεσης.

Αισθάνομαι πως παχαίνουν ακόμη τρίχες και νιώθω μικρά τριχάκια να αναπτύσσονται στο μέσο-crown ακόμη, σε συνδυασμό με ένα ευχάριστο αίσθημα αιμάτωσης του σκάλπ που νιώθω όλο και πιο συχνά. Μπορεί βέβαια να είναι η υψηλή πίεση από τα παιδιά και την παντόφλα που τρώω κάθε μέρα:D

Βάσει της χειρότερης καράφλας στο οικογενειακό δέντρο -πάντα παίρνουμε για μπούσουλα τη χείριστη περίπτωση- θα 'μουν φουλ πεντάρης στα 55-60 και θα κλείσω ως NW6 στα 80κάτι. Όσο περνάνε οι μήνες τόσο σιγουρεύομαι πως η ΜΜ έριξε ό,τι 'μαμίσιο' είχα πάνω στην καρκάλα μου στη NW5 περιοχή και είμαι μόνο με τις μεταμοσχευμένες. Με το Saw Palmetto/Rosemary παρατηρώ μηδενική έως ελάχιστη τριχόπτωση, αλλά πρώτον είμαι γέρος και δεύτερον, μπορεί να μην πέφτει τίποτε γιατί ό,τι ήταν να πέσει πάνω έπεσε και μείναν τα μεταμοσχευμένα.

Τα 'χουμε πει περί του VfM που είναι ο Γιαμάν, θα ρίξω άλλη μια τελική ενημέρωση τον επόμενο μήνα και μετά θα επανέλθω μόνο αν γίνει καμιά διαστημική μαγκιά και φουντώσει το mid-crown μέσα στους επόμενους μήνες. Ό,τι παραπάνω έρθει από 'δω και πάνω, το θεωρώ καθαρό δωράκι.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κοινότητα, που με τη γνώση και την καθοδήγησή της, βοηθά Αδελφούς Άνδρες να επανέλθουν από την άθλια και ύπουλη αδικία της καράφλας.
 

Συνημμένα

  • Month 11-1.jpg
    Month 11-1.jpg
    762.2 KB · Προβολές: 473
  • Month 11-2.jpg
    Month 11-2.jpg
    926.9 KB · Προβολές: 385
  • Month 11-3.jpg
    Month 11-3.jpg
    905 KB · Προβολές: 339
  • Month 11-4.jpg
    Month 11-4.jpg
    183.7 KB · Προβολές: 313
  • Month 11-5.jpg
    Month 11-5.jpg
    747.7 KB · Προβολές: 285
  • Month 11-6.jpg
    Month 11-6.jpg
    239.4 KB · Προβολές: 275
  • Month 11-7.jpg
    Month 11-7.jpg
    251.1 KB · Προβολές: 259
  • Month 11-8.jpg
    Month 11-8.jpg
    259 KB · Προβολές: 299
  • Month 11-9.jpg
    Month 11-9.jpg
    521.6 KB · Προβολές: 331

Panoschania

Active Member
Πώς περνάει έτσι ο καιρός συναγωνιστές; 11ος μήνας και πλέον ενημερώσεις καθαρά για το τυπικό της υπόθεσης.

Αισθάνομαι πως παχαίνουν ακόμη τρίχες και νιώθω μικρά τριχάκια να αναπτύσσονται στο μέσο-crown ακόμη, σε συνδυασμό με ένα ευχάριστο αίσθημα αιμάτωσης του σκάλπ που νιώθω όλο και πιο συχνά. Μπορεί βέβαια να είναι η υψηλή πίεση από τα παιδιά και την παντόφλα που τρώω κάθε μέρα:D

Βάσει της χειρότερης καράφλας στο οικογενειακό δέντρο -πάντα παίρνουμε για μπούσουλα τη χείριστη περίπτωση- θα 'μουν φουλ πεντάρης στα 55-60 και θα κλείσω ως NW6 στα 80κάτι. Όσο περνάνε οι μήνες τόσο σιγουρεύομαι πως η ΜΜ έριξε ό,τι 'μαμίσιο' είχα πάνω στην καρκάλα μου στη NW5 περιοχή και είμαι μόνο με τις μεταμοσχευμένες. Με το Saw Palmetto/Rosemary παρατηρώ μηδενική έως ελάχιστη τριχόπτωση, αλλά πρώτον είμαι γέρος και δεύτερον, μπορεί να μην πέφτει τίποτε γιατί ό,τι ήταν να πέσει πάνω έπεσε και μείναν τα μεταμοσχευμένα.

Τα 'χουμε πει περί του VfM που είναι ο Γιαμάν, θα ρίξω άλλη μια τελική ενημέρωση τον επόμενο μήνα και μετά θα επανέλθω μόνο αν γίνει καμιά διαστημική μαγκιά και φουντώσει το mid-crown μέσα στους επόμενους μήνες. Ό,τι παραπάνω έρθει από 'δω και πάνω, το θεωρώ καθαρό δωράκι.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην κοινότητα, που με τη γνώση και την καθοδήγησή της, βοηθά Αδελφούς Άνδρες να επανέλθουν από την άθλια και ύπουλη αδικία της καράφλας.
Το crown έως και 14 μήνες δίνει τρίχες λένε οι γιατροί , οπότε υπάρχει ελπίδα
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε μου «ψυχάκια» τεράστια η αλλαγή σου και με την ωρίμανση της τρίχας και των πολύ τριχών θα βελτιωθεί κι άλλο μέχρι τον 1,5 χρόνο. Εγώ στην θέση σου θα περίμενα να περάσει η διετία και θα πήγαινα ξανά στον ΥΑΜΑΝ ή αλλού (που θα μπορούσε να μπει για πύκνωση) να κάνω μια καθολική πυκνωσούλα την τάξεως των 2000 γκραφτ για να το τελειοποιήσω. Μετά θα τα κούρευα σαν το αβαταρ σου και απολάμβανα την μαλλούρα μου χωρίς άλλες επεμβάσεις…..
 

Συνημμένα

  • 76E7004F-DE4D-4D79-8E23-5FC7E9B8A301.jpeg
    76E7004F-DE4D-4D79-8E23-5FC7E9B8A301.jpeg
    482.5 KB · Προβολές: 353

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Δεν το κλείνω το ενδεχόμενο, αλλά εντάξει, προς ώρας, νιώθω φουλ κομπλέ, δεν με 'τρώει' ας πούμε να τα κλείσω όλα όπως μ'έκαιγε να φτιάξω τη μόστρα με την πρώτη. Κρατάω την προοπτική ανοιχτή πάντως, υγεία και δουλειά να υπάρχουν και όλα γίνονται :D
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Μύστες, σχεδόν απίστευτο μου φαίνεται πως πριν ένα χρόνο, τέτοια ώρα διάβαινα το κατώφλι του Γιαμάν. Γεμάτος ελπίδα, όσο άγχος χρειαζόταν και τεράστια προσδοκία απέναντι στο Άγνωστο Σπουδαίο που ερχόταν. Το τελικό αποτέλεσμα με δικαίωσε με το παραπάνω. Μερικές σκέψεις, τώρα που κάνουμε ταμείο :

- Η ΜΜ ΔΕΝ είναι το 'μαγικό σουπερουάου' που θα σου αλλάξει τη ζωή. Την αυτοπεποίθηση την χτίζεις σταδιακά μέσα από τις δυσκολίες που ξεπερνάς. Δεν φυτρώνει μαζί με την τρίχα, ούτε κι εξαφανίζεται όταν φεύγει. Το κοσμητικό αποτέλεσμα όμως, κάνει τεράστια διαφορά και ευχαριστεί ΕΣΕΝΑ. Βλέπεις στον καθρέφτη τη φάτσα που βλέπεις και στο κεφάλι σου.

-Η γυναίκα σου θα συνεχίσει να σου κλαίγεται πως καλύτερα να της έπαιρνες σκούπα κι αμάξι αντί να βάλεις μαλλιά, γιατί σιγά μωρέ, ποιός σε γαμεί, εσύ απλώς πληρώνεις για όλα. Ξυπνήσανε οι σκλάβοι, σήκωσε μοϊκάνα ο κομπάρσος; Τζίζ, κακό.

-Ακόμα δεν με τρώει η 'απληστεία της αφάνας' (hair greed για τους Ελληνομαθείς του εξωτερικού). Προφανώς αν πέταγα άλλα 2Κ μοσχεύματα επάνω θα μπέτωναν όλα τα αδύναμα σημεία, αλλά πραγματικά, κλάιν αυτή τη στιγμή. Είναι δύσκολη και επίπονη η διαδικασία -ειδικά στην περίπτωσή μου, με το Κινεζόπροκο μαλλί, που πρέπει να πάει δέκα πόντους για να φαίνεται ανθρώπινο και να μην πετά σαν του Δράκου του Σέιχ Σου. Μπορεί σε καμιά δεκαετία να πάω με όποια τρέντι μέθοδο είναι ντε ριγκέρ το 2033, έτσι, να φρεσκαριστώ για την κρίση των 50.

-Ο Γιαμάν μ'έφτιαξε ωραία από θλιβερό 5άρη σε γοητευτικό ζεν πρεμιέ. Ήμουν όμως, εύκολη περίπτωση. Μια ενδεχόμενη δεύτερη επέμβαση πύκνωσης θα την έψαχνα πολύ περισσότερο και θα κοιτούσα γιατρούς που να έχουν πολλές επιτυχίες σε δεύτερες ΜΜ και περιστατικά πύκνωσης (όχι repair).

-Στα πολύ θετικά, πώς τρελαίνονται παλιοί εχθροί και ερωμένες του χρονοντούλαπου όταν σκας μαγικά ανανεωμένος και δεν μπορούν να προσδιορίσουν τί διάολο παίζει με την πάρτη σου.

Είναι ένα πολύ ωραίο δώρο για τον εαυτό σου το μαλλί. Αρκεί να το βάλεις έχοντας επίγνωση του τί είναι εφικτό, τί αλλάζει και τί δεν αλλάζει.

Καλά μαλλιά σε όλους τους συναγωνιστές!
 

Συνημμένα

  • Month 12-1.jpg
    Month 12-1.jpg
    1 MB · Προβολές: 237
  • Month 12-2.jpg
    Month 12-2.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 223
  • Month 12-3.jpg
    Month 12-3.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 211
  • Month 12-4.jpg
    Month 12-4.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 214
  • Month 12-5.jpg
    Month 12-5.jpg
    787 KB · Προβολές: 304

Antonis80

Member
Μύστες, σχεδόν απίστευτο μου φαίνεται πως πριν ένα χρόνο, τέτοια ώρα διάβαινα το κατώφλι του Γιαμάν. Γεμάτος ελπίδα, όσο άγχος χρειαζόταν και τεράστια προσδοκία απέναντι στο Άγνωστο Σπουδαίο που ερχόταν. Το τελικό αποτέλεσμα με δικαίωσε με το παραπάνω. Μερικές σκέψεις, τώρα που κάνουμε ταμείο :

- Η ΜΜ ΔΕΝ είναι το 'μαγικό σουπερουάου' που θα σου αλλάξει τη ζωή. Την αυτοπεποίθηση την χτίζεις σταδιακά μέσα από τις δυσκολίες που ξεπερνάς. Δεν φυτρώνει μαζί με την τρίχα, ούτε κι εξαφανίζεται όταν φεύγει. Το κοσμητικό αποτέλεσμα όμως, κάνει τεράστια διαφορά και ευχαριστεί ΕΣΕΝΑ. Βλέπεις στον καθρέφτη τη φάτσα που βλέπεις και στο κεφάλι σου.

-Η γυναίκα σου θα συνεχίσει να σου κλαίγεται πως καλύτερα να της έπαιρνες σκούπα κι αμάξι αντί να βάλεις μαλλιά, γιατί σιγά μωρέ, ποιός σε γαμεί, εσύ απλώς πληρώνεις για όλα. Ξυπνήσανε οι σκλάβοι, σήκωσε μοϊκάνα ο κομπάρσος; Τζίζ, κακό.

-Ακόμα δεν με τρώει η 'απληστεία της αφάνας' (hair greed για τους Ελληνομαθείς του εξωτερικού). Προφανώς αν πέταγα άλλα 2Κ μοσχεύματα επάνω θα μπέτωναν όλα τα αδύναμα σημεία, αλλά πραγματικά, κλάιν αυτή τη στιγμή. Είναι δύσκολη και επίπονη η διαδικασία -ειδικά στην περίπτωσή μου, με το Κινεζόπροκο μαλλί, που πρέπει να πάει δέκα πόντους για να φαίνεται ανθρώπινο και να μην πετά σαν του Δράκου του Σέιχ Σου. Μπορεί σε καμιά δεκαετία να πάω με όποια τρέντι μέθοδο είναι ντε ριγκέρ το 2033, έτσι, να φρεσκαριστώ για την κρίση των 50.

-Ο Γιαμάν μ'έφτιαξε ωραία από θλιβερό 5άρη σε γοητευτικό ζεν πρεμιέ. Ήμουν όμως, εύκολη περίπτωση. Μια ενδεχόμενη δεύτερη επέμβαση πύκνωσης θα την έψαχνα πολύ περισσότερο και θα κοιτούσα γιατρούς που να έχουν πολλές επιτυχίες σε δεύτερες ΜΜ και περιστατικά πύκνωσης (όχι repair).

-Στα πολύ θετικά, πώς τρελαίνονται παλιοί εχθροί και ερωμένες του χρονοντούλαπου όταν σκας μαγικά ανανεωμένος και δεν μπορούν να προσδιορίσουν τί διάολο παίζει με την πάρτη σου.

Είναι ένα πολύ ωραίο δώρο για τον εαυτό σου το μαλλί. Αρκεί να το βάλεις έχοντας επίγνωση του τί είναι εφικτό, τί αλλάζει και τί δεν αλλάζει.

Καλά μαλλιά σε όλους τους συναγωνιστές!
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα και πολυ φυσικο που δεν προδίδει μεταμόσχευση, κάτι που ειναι αρκετά σημαντικό νομίζω. Και σίγουρα το γεγονός οτι σου βγηκε και οικονομικά με 3250 ευρώ, ειναι το καλύτερο δώρο που θα μπορούσες να κάνεις στον εαυτό σου !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Μύστες, σχεδόν απίστευτο μου φαίνεται πως πριν ένα χρόνο, τέτοια ώρα διάβαινα το κατώφλι του Γιαμάν. Γεμάτος ελπίδα, όσο άγχος χρειαζόταν και τεράστια προσδοκία απέναντι στο Άγνωστο Σπουδαίο που ερχόταν. Το τελικό αποτέλεσμα με δικαίωσε με το παραπάνω. Μερικές σκέψεις, τώρα που κάνουμε ταμείο :

- Η ΜΜ ΔΕΝ είναι το 'μαγικό σουπερουάου' που θα σου αλλάξει τη ζωή. Την αυτοπεποίθηση την χτίζεις σταδιακά μέσα από τις δυσκολίες που ξεπερνάς. Δεν φυτρώνει μαζί με την τρίχα, ούτε κι εξαφανίζεται όταν φεύγει. Το κοσμητικό αποτέλεσμα όμως, κάνει τεράστια διαφορά και ευχαριστεί ΕΣΕΝΑ. Βλέπεις στον καθρέφτη τη φάτσα που βλέπεις και στο κεφάλι σου.

-Η γυναίκα σου θα συνεχίσει να σου κλαίγεται πως καλύτερα να της έπαιρνες σκούπα κι αμάξι αντί να βάλεις μαλλιά, γιατί σιγά μωρέ, ποιός σε γαμεί, εσύ απλώς πληρώνεις για όλα. Ξυπνήσανε οι σκλάβοι, σήκωσε μοϊκάνα ο κομπάρσος; Τζίζ, κακό.

-Ακόμα δεν με τρώει η 'απληστεία της αφάνας' (hair greed για τους Ελληνομαθείς του εξωτερικού). Προφανώς αν πέταγα άλλα 2Κ μοσχεύματα επάνω θα μπέτωναν όλα τα αδύναμα σημεία, αλλά πραγματικά, κλάιν αυτή τη στιγμή. Είναι δύσκολη και επίπονη η διαδικασία -ειδικά στην περίπτωσή μου, με το Κινεζόπροκο μαλλί, που πρέπει να πάει δέκα πόντους για να φαίνεται ανθρώπινο και να μην πετά σαν του Δράκου του Σέιχ Σου. Μπορεί σε καμιά δεκαετία να πάω με όποια τρέντι μέθοδο είναι ντε ριγκέρ το 2033, έτσι, να φρεσκαριστώ για την κρίση των 50.

-Ο Γιαμάν μ'έφτιαξε ωραία από θλιβερό 5άρη σε γοητευτικό ζεν πρεμιέ. Ήμουν όμως, εύκολη περίπτωση. Μια ενδεχόμενη δεύτερη επέμβαση πύκνωσης θα την έψαχνα πολύ περισσότερο και θα κοιτούσα γιατρούς που να έχουν πολλές επιτυχίες σε δεύτερες ΜΜ και περιστατικά πύκνωσης (όχι repair).

-Στα πολύ θετικά, πώς τρελαίνονται παλιοί εχθροί και ερωμένες του χρονοντούλαπου όταν σκας μαγικά ανανεωμένος και δεν μπορούν να προσδιορίσουν τί διάολο παίζει με την πάρτη σου.

Είναι ένα πολύ ωραίο δώρο για τον εαυτό σου το μαλλί. Αρκεί να το βάλεις έχοντας επίγνωση του τί είναι εφικτό, τί αλλάζει και τί δεν αλλάζει.

Καλά μαλλιά σε όλους τους συναγωνιστές!
Μπράβο ρε μάγκα!
 

Marios1982

Well-Known Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα και πολυ φυσικο που δεν προδίδει μεταμόσχευση, κάτι που ειναι αρκετά σημαντικό νομίζω. Και σίγουρα το γεγονός οτι σου βγηκε και οικονομικά με 3250 ευρώ, ειναι το καλύτερο δώρο που θα μπορούσες να κάνεις στον εαυτό σου !
Και χωρίς θεραπεία παρακαλώ!
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
E ας πούμε θεραπεία-light : Saw Palmetto, Rosemary Extract (κάψουλα) και MSM, μηδέν παρενέργειες, μηδέν κόπος και αν προσφέρουν κάποιο όφελος στο μαλλί, καλοδεχούμενο!
 

Panoschania

Active Member
E ας πούμε θεραπεία-light : Saw Palmetto, Rosemary Extract (κάψουλα) και MSM, μηδέν παρενέργειες, μηδέν κόπος και αν προσφέρουν κάποιο όφελος στο μαλλί, καλοδεχούμενο!
Παράτα τα όλα όταν βαρεθείς και πας για σέρβις σε μερικά χρόνια αν θες.. Σημασία έχει ότι είσαι χαρούμενος.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Μπόνους ποστάκι μιας και πέρασα από το φόρουμ για να δω την πρόοδο του Πάνου. 16 μήνες μετά, το μαλλί έχει γυρίσει στα 25 μου και το καγκουροχαίρομαι :D

Συνεχίζω να βλέπω πάχυνση και βελτίωση της ποιότητας της τρίχας, ειδικά σε σημεία που φαίνονταν πιο αδύναμα επάνω στο δωδεκάμηνο.

Καλά μαλλιά σε όλους αδέρφια!

Συνεχίζω πάντα 320mg Saw Palmetto/700mg Rosemary Extract/MSM 3000mg/Onion Extract 400mg.
 

Συνημμένα

  • 20231221_104054.jpg
    20231221_104054.jpg
    323.4 KB · Προβολές: 165
  • 20231221_104048.jpg
    20231221_104048.jpg
    306 KB · Προβολές: 159
  • 20231221_104046.jpg
    20231221_104046.jpg
    304.5 KB · Προβολές: 171
Μπλουζα