Andy.k, fue, 2006 grafts, 9/12/2015

andy.k

Active member
Το ίδιο λέμε όλοι...θέλουμε να παίρνουμε αυτό για το οποίο πληρώνουμε. Αν διαπιστωνα οτι αυτο που συνέβη, εγινε με κακη προθεση θα εκανα τρελο θεμα... Αλλα αν αυτη ειναι η μεθοδος που ακολουθει η εταιρεια και οσα αποτελεσματα εχουμε δει προεκυψαν ετσι, τοτε ολα οκ.Αυτό με νοιάζει εμενα. Εννοείται παίδες ότι όλοι θέλουμε το καλύτερο για όλους εδώ...το ίδιο πρόβλημα έχουμε όλοι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Παιδια ποτέ ξεκινούν συνήθως να πέφτουν οι μεταμοσχευμενες τρίχες μετά τη μμ. Μεγαλωνουν μέχρι κάποιο μήκος και μετά πεφτουν? Πεφτουν μαζί με τα "κακαλακια" στο λούσιμο? Εφοσον βγαίνουν κ μεγαλώνουν κανονικά μετά τη μμ υπάρχει περίπτωση να μη ξαναβγούν μετά την πτώση τους και αν ναι εξαρτάται αυτό από κάτι που πρέπει να κάνουμε εμείς?
 

Δημητρης38

Active Member
Συνηθως παιφτουνε ολα nady.k
Στους 2 μηνες θα εισαι αδειος.
Πεφτουν μαζι με τα κακαδια στο λουσιμο, πεφτουνε και μονα τους...γενικα πεφτουν ολα.
Μην αγχωνεσαι και μην ασχολεισαι με το θεμα, εσυ το μονο που μπορεις να κανεις πλεον ειναι να ακολουθεις τις μεταγχειρητικες οδηγιες του Γιατρου σου.
 

aeratos28

Just aeratos
όλα δεν πέφτουν..ανάλογα είναι..όπως και ο dimitris50423..δεν του έπεσαν όλα..αντίθετα νομίζω..κράτησε ένα πολύ μεγάλο μέρος των μοσχευμάτων που έβαλε..
 

andy.k

Active member
Εμένα πάντως από τα 10 κακαδια που βγαίνουν το πολύ 1-2 έχουν κ την τρίχα μαζί...Παίδες ξέρει κανείς τι να βάλω στη δοτρια για να ηρεμήσει? Βεβαια δε φαίνεται σχεδόν τπτ 6 μέρες μετά τη μμ...αλλά από θέμα αφής...τρελή φαγούρα και είναι λες κ μου έχει κολλήσει άμμος στο κεφάλι...
 

Stripar

Established Member
Ψάξου ρε @andy.k
Μπήκες για μτχ χωρίς καμία στοιχειώδη οργάνωση?...

Δές για παράδειγμα ένα Gel που προτείνουν πολλοί γιατροί για τις δότριες περιοχές.
Αloe Gel με 100% βιολογική aloe και με επιπλέον Βιταμίνη Α,C,E τις καλύτερες
αντιοξειδωτικές & επουλωτικές βιταμίνες για το δέρμα μας:
1.jpg
2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Φυσιολογικο ορο οσο φαγουριζει και τραβαει. Ψεκαζεις οποτε χρειαζεται. Εγω δεν ειχα βαλει αλοιφες. Αλλα τον φυσ ορο τον ειχα σκισει. 2 μπουκαλια λιτρου απο το φαρμακειο ειχα αδειασει
 

andy.k

Active member
Thanks stripar. Ρε φιλέ ψαχνομαι, αλλά όταν ρωτησα κ την κλινική, μου ειπαν ότι οκ δε χρειάζεται κάτι, είναι οκ ή δοτρια όπως την ειδανε, και θα περάσει το τσούξιμο συντομα...Προσπαθώ να μη κάνω κάτι το οποίο δε μου λέει ή κλινική για ευνόητους λόγους. Από μόνος μου δε θα μπορούσα να ψαχτω περισσότερο από το να ρώτησω κάποιους εμπειροτερους εδώ μέσα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Thanks Δημήτρη, αυτό κάνω για την ώρα...Απλά ρωτησα για καλύτερα αν υπάρχει κάτι άλλο έξτρα, που να επιταχύνει τη διαδικασια.
 

Stripar

Established Member
Αν έχεις...
...τρελή φαγούρα και είναι λες κ μου έχει κολλήσει άμμος στο κεφάλι...

και παρόλο τις οδηγίες της κλινικής:
Φυσιολογικο ορο οσο φαγουριζει και τραβαει.

Thanks Δημήτρη, αυτό κάνω για την ώρα...Απλά ρωτησα για καλύτερα αν υπάρχει κάτι άλλο έξτρα, που να επιταχύνει τη διαδικασια.

Εξακολουθείς να βασανίζεσαι...έχεις δύο επιλογές:

α) πέρνεις ένα aloe vera gel όπου δέν θα σου κοστίσει πάνω απο 6 euro ,
και κατα ομολογία χρηστών θα σωθείς , ενώ σύμφωνα με γιατρούς μόνο καλό κάνει

β) εξακολουθείς να βασανίζεσαι...
 

zotrix

Active Member
φίλε εύχομαι να σου πάνε όλα καλά. Ωστόσο αυτά που μας περιγράφεις είναι απίστευτα. Το άνοιγμα των οπών στη λήπτρια είναι τεράστιας σημασίας, ίσως το πιο βασικό στην επέμβαση και πρέπει να γίνεται εξ'ολοκλήρου από τον γιατρό. Πέραν τούτου, από εμπειρία πολύ καλού φίλου που έκανε πρόσφατα σε πολυ γνωστό γιατρό στο Βέλγιο, τα μοσχεύματα (με FUE) επίσης τα πήρε όλα ο γιατρός και οι βοηθοί του μόνο έκαναν τον διαχωρισμό σε μονότριχα κλπ αλλά και τις ενέσεις πριν την επέμβαση. Βέβαια αυτός έκανε μονο 822 grafts επομένως ίσως αν ήταν μεγαλύτερη η μεταμόσχευση να αναλάμβαναν οι βοηθοί αν κουραζόταν ο γιατρός. Ωστόσο το άνοιγμα των οπών γίνεται 100% από τον γιατρό και όχι από κάποια άγνωστη βοηθό.
 

zotrix

Active Member
και μου έδειξε
φωτός στο κινητό από
περιπτωσεις που είχε αναλάβει,με τεράστιο προβλημα και τους έβαλε από
αθλια δοτρια, στήθος κ γενια
και επαθα ευχάριστο σοκ από το αποτελεσμα...

Φίλε συγνώμη αλλά αν εγώ σου δείξω από το κινητό μου φωτογραφίες της Δούκισσας Νομικού, της Εύης Αδάμ και της Σασας Μπάστα και σου πω ότι τα είχα μαζί τους θα με πιστέψεις; Και πάλι μακάρι πάντως να σου πήγαν όλα καλά.
 

andy.k

Active member
Φίλε συγνώμη αλλά αν εγώ σου δείξω από το κινητό μου φωτογραφίες της Δούκισσας Νομικού, της Εύης Αδάμ και της Σασας Μπάστα και σου πω ότι τα είχα μαζί τους θα με πιστέψεις;

Zotrix εάν μου έδειχνες τις φωτό που προανεφερες και
σε έβλεπα στις φωτο μαζί τους
αγκαλιτσες κλπ,
κ επισης σαν τυπακι σε
έβλεπα ότι το
έχεις το θέμα με τα
γκομενακια, θα σε πιστευα ρε
φιλέ! Αν μου εδειχνες τις φωτο που ειχε το maxim
εξωφυλο, ε δε θα σε
πιστευα...Πάντως αν δε σε
πιστευα, σίγουρα δε θα σε
επερνα στα σοβαρά από
εκείνη τη στιγμή κ μετά, και
σίγουρα δε θα έβγαινα μαζί
σου να χτυπησουμε γκομενες!

Πάντως αυτό για τις φωτό
που είπα ότι είδα, δεν έγινε
στο πλαίσιο "ανάκρισης"
σχετικά με τις ικανότητες της
κοπέλας...επειδή μιλαγαμε για
αποτελεσματα σχετικά με μμ
από στήθος γένεια κλπ έγινε στο διάλειμμα επειδή το είχα
απορια σχετικά με την % φυτρωση σε τέτοιες περιπτωσεις.
Ηταν συγγενεις της απ οσο
καταλαβα που ειχε αναλαβει εξ ολοκληρου αυτη, γιατι δε μιλάμε για φωτός τύπου
"πριν κ μετά" που έχουν οι
κλινικες.
Σε καμία περίπτωση δεν ζήτησα να δω φωτός απο κινητο για να δω αν είναι
καλή στη δουλεία της ή
κοπέλα, θα ήταν αφελές πιστεύω,
και επ ουδενι δεν άφησα να
εννοηθεί κατά τη διάρκεια
της διαδικασίας ότι δεν έχω
εμπιστοσύνη στο
συγκεκριμένο άτομο.
Παρεμπιπτόντως τα κεφάλια που είδα δεν ήταν επ ουδενί
αντίστοιχα με τα κομμάτια
που ανέφερες. Δε μιλάμε για Δούκισσα κ Εύη Αδάμ των κεφαλιων, απλά ωραία
αποτελέσματα ειπα!
Σε κάθε περίπτωση θα δείξει το αποτέλεσμα. Ευχαριστώ για τις ευχες.
 

piros75

Well-Known Member
Για να πω τη μαύρη μου αλήθεια, ενώ τον Β****ή τον είχα μέσα στους 3 που ήθελα να πάω να ξαναδώ, τώρα αρχίζω και το ξανασκέφτομαι λιγάκι με όλα αυτά περί "κοπελιάς" κλπ. Τουλάχιστον είναι όμορφη αυτή η κοπελιά; Αν ωστόσο είχα την πολυτέλεια να δω μερικά αποτελέσματα της "κοπελιάς" (όνομα δεν έχει ρε παιδιά και κοπελιά την ανεβάζουμε κοπελιά την κατεβάζουμε ) και με έπειθε, ίσως να μην είχα αυτούς τους ενδοιασμούς, αλλά από την στιγμή που έχω κανονίσει το πρόγραμμά μου για να γίνει η μμ μου μέσα στον Γενάρη, δεν ξέρω... Τεςπα, μάλλον θα πάω να γνωρίσω και την κοπελιά και ευελπιστώ και τον ίδιο τον γιατρό, μιας και την προηγούμενη φορά με γείωσε και δεν το είδα. Αυτό που επίσης δεν καταλαβαίνω είναι γιατί με την "κοπελιά" είναι πιο φθηνά και με τον Β****ρή πιο ακριβά; Δηλαδή δεν κάνουν την ίδια δουλειά; Ή μήπως ο Β****ρής ως ιδιοκτήτης πρέπει να πάρει περισσότερα;

ΥΓ. παρακαλώ όποιον μπορεί ας μου δώσει τα φώτα του και στο νήμα μου, στις ερωτήσεις που κάνω σχετικά εδώ: http://www.hairlossgr.com/threads/Το-πήρα-απόφαση-και-πάω-για-μμ.10554/page-2
 

andy.k

Active member
Καλημερα σε όλους και καλή χρόνια εύχομαι... Είμαι στις 22 μέρες μετά τη μμ. Δε ποσταρω για να παρουσιασω πρόοδο φυσικά είναι πολύ νωρίς εννοείται...Απλά μια συμβουλή αν κάποιος που εχει κανει μμ γνωρίζει και του έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο...Λοιπόν το
κεφάλι νομίζω έχει αδειάσει σε
ποσοστό...50-60%? Προσωπική
εκτιμηση πάντα...Τώρα δε
πέφτουν πολλές
τρίχες...Φυσιολογική και θεμιτή
ή πτωση- δε με ανησυχεί...Αυτό που με χάλασε είναι ότι εβγαλα ένα σπυράκι που έκανε κύστη- καρουμπαλακι και όταν έφυγε το κακαλακια του με μικρή πίεση, ίσα ίσα να φφύγει το αίμα βγηκε ένα μπιλακι σε μέγεθος κεφαλιού καρφίτσας στερεοποιημένη πύον. Οκ έκτοτε εφυγε το καρουμπαλακι και ή φλεγμονιτσα, αλλά μάλλον θα έφυγε ίσως μαζί της και το/τα grafts που επηρεάστηκαν...ok δε θα πεθάνουμε για 1-2 grafts. Ωστόσο γνωρίζει κάποιος πως θα ήταν σωστό να αντιμετωπισει κανεις τέτοιες καταστάσεις...Ανεβαζω φωτό από κινητό...Αν κάποιος γνωρίζει και μπορει να εχει εικονα απο τη φωτο ας πει γνώμη...
 

Συνημμένα

  • PHOTO_20151231_092734~01.jpg
    PHOTO_20151231_092734~01.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 483

dimitris50423

Well-Known Member
ελπιζω να μην το πιεσες με τα δαχτυλα να το σπασεις.. αν το εκανες μπορει να ζορισες και το μοσχευμα και να εφυγε.. μην τα πειραζεις καθολου.. και εγω εβγαζα απο κανενα και εφευγαν σε 2-3 μερες
 
Μπλουζα