2

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

feanor

Active Member
εξαιρετικο αποτελεσμα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:
1. Τιμη
2. Ποσο καιρο ειδες να εχει αποτελεσμα
3. Ποσα τριχοθυλακια χρειαστηκαν
4. Θα ηθελα να μαθω τελικα ποια ειναι η καλυτερη τεχνικη και ως προς τα σημαδια αλλα και ως προς τα μοσχευματα που λαμβανονται ανα συνδερια.
5. Αν ειχες καποια effects και αν ναι αν ξεπερνιουνται μονιμα
Ευχαριστω πολυ
 

tol

Well-Known Member
Με Norwood 6 + ξεκίνησα πριν περίπου 2 χρόνια την 1η μμ, στην Θεσσαλονίκη με την μέθοδο fut. 7 μήνες μετά κάνω την 2η πάλι στον ίδιο γιατρό κ πάλι fut. Το αποτέλεσμα με ικανοποιεί αφού από κασιδιαρης έγινα ελαφρώς μαλλιας. Σημαντικό είναι ότι δεν καταστράφηκε η δοτρια περιοχή γεγονός που μου επιτρέπει να κάνω κ την πολυπόθητη 3η μμ. Η ελαστικότητα στο πίσω μέρος είναι καλή, οπότε είμαι έτοιμος. Η τακτική του γιατρού νομίζω ότι είναι εξαιρετική. Πύκνωση μπροστά, γέμισμα στην μέση κ λίγα πίσω. Φυσικά συνεχίζω το τοπικ αλλά πλέον βάζω ελάχιστο κ κυρίως πίσω. Η 3η μμ θα κατεβάσει ελαφρώς το hair line , θα καλύψει λίγο περισσότερο το πίσω μέρος κ τα υπόλοιπα θα μπούνε μπροστά κ στην μέση. Κάποιοι μιλάνε για doll effect κ απουσία στροβιλισμου σε μμ που γίνονται στην Ελλάδα. Θα συμφωνήσω, αλλά προσωπικά δεν με πειράζει καθόλου. Είμαι ευχαριστημένος από την πορεία των μμ μέχρι τώρα κ εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να φεύγουμε στο έξωτερικο αλλά να κάνουμε σωστή έρευνα αγοράς. Για εμένα προσωπικά, ο γιατρός μου, είναι πλέον κ φίλος αφού από την 1η στιγμή με αντιμετώπισε με ειλικρίνεια κ σεβασμό αναφέροντας τα θετικά κ τα αρνητικά των μμ, τόσο της FUT όσο κ της FUE. Αναφερω τέλος ότι έχω αφήσει μακρύ μαλλί για να καλύψω τα κενα στα πλάγια κ πίσω. Ευχαρίστως να απαντήσω σε κάθε λογική κ καλοπροαιρετη ερώτηση.


Φιλε Βαγγελη, καλως ηρθες παλι, μετα απο καιρο, στο forum.

Καταρχας σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα κατ' ευχην στην τριτη μεταμοσχευση σου και να εχεις το ποθουμενο αποτελεσμα.

Καποιες παρατηρησεις/επισημανσεις:

Αν μπορεις, δωσε καποια στοιχεια και για τη δευτερη μεταμοσχευση τον Αυγουστο. Ενω ξερουμε τα στοιχεια της πρωτης (Ιανουαριος 2021), δεν αναφερεις τιποτα για τη δευτερη. Γραψε ποσα συνολικα grafts μπηκαν και το κοστος και των δυο μεταμοσχευσεων.

Επισης, εχω ξαναγραψει στο παρελθον οτι ο κ. Μπρεντας ακολουθει μια πολυ καλη τιμολογιακη πολτικη και δεν επιδιωκει την οικονομικη αφαιμαξη των πελατων. Ειναι πολυ τιμιος και ευσυνειδητος σε σχεση με αυτο που προσφερει. Κοστος κατω απο ενα ευρω ανα graft ειναι μια πολυ τιμια υπηρεσια.

Φαινεται οτι οι Θεσσαλονικεις (δες και Τυρκαλα) λειτουργουν πολυ διαφορετικα απο τους Αθηναιους που προσπαθουν να απομυζησουν τους πελατες τους. :p ;)

Ακομη φαινεται οτι το αποτελεσμα των 2 μεταμοσχευσεων ειναι σχετικα καλο.

Αλλωστε, η γνωμη των γυναικων μετρα πανω απ' ολα, οπως ειχες γραψει στο παρελθον για την απολυτα ικανοποιημενη συζυγο σου. Αφου αυτη ειναι χαρουμενη, πλεον ο στοχος επιτευχθηκε!!! :D:cool:

Ωστοσο, θα ηθελα να επισημανω το εξης...

Αν δει καποιος αδαης τις φωτογραφιες που ανεβασες, ισως θεωρησει τον κ. Μπρεντα ισαξιο του Λορεντζο!!! Θα εκπλαγει που μπορεσε να μεταμορφωσει ριζικα ενα NW6. Πολλοι θα τρεξουν σαν τον Βεγγο να προλαβουν να κλεισουν ραντεβου θεωρωντας οτι θα γινουν θαυματα (οπως το Χριστουγεννιατικο θαυμα της γεννησης του Θεανθρωπου).

Ομως, για οσους εχουν εμπειρια, φιλε Βαγγελη, ειναι ξεκαθαρο οτι οι φωτογραφιες εχουν τοπικ (μικροϊνες)...

Screenshot_20211227-135933.png



Η παραπανω φωτογραφια ειναι ξεκαθαρη αποδειξη.

Επομενως, θα σε παρακαλουσα, για να αποφευχθουν παρεξηγησεις, εσφαλμενα συμπερασματα, παραπλανηση μελων και για να μπορεσουμε να κρινουμε με εγκυροτητα και αντικειμενικοτητα το αποτελεσμα, να ανεβασεις φωτογραφικο υλικο χωρις τη χρηση μικροϊνων.

Αυτο επιβαλλει η λογικη του forum και η σωστη ενημερωση των συμμετεχοντων σε αυτο.

Σου ευχομαι για αλλη μια φορα καλη επιτυχια, υγεια, οικογενειακη ευτυχια και καλες γιορτες!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
εξαιρετικο αποτελεσμα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:
1. Τιμη
2. Ποσο καιρο ειδες να εχει αποτελεσμα
3. Ποσα τριχοθυλακια χρειαστηκαν
4. Θα ηθελα να μαθω τελικα ποια ειναι η καλυτερη τεχνικη και ως προς τα σημαδια αλλα και ως προς τα μοσχευματα που λαμβανονται ανα συνδερια.
5. Αν ειχες καποια effects και αν ναι αν ξεπερνιουνται μονιμα
Ευχαριστω πολυ

Νεαρε φιλε μου, διαβασε το παραπανω σχολιο μου. Δεν εχεις εμπειρια και παρασυρεσαι σε εσφαλμενα συμπερασματα.

Για να σου λυθουν πολλες απο τις αποριες που εχεις, χρειαζεται ΠΟΛΥΩΡΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.

Το παρον forum ειναι μια εξαιρετικη πηγη γνωσης. Μην περιμενεις τη γνωση ως "μαννα εξ ουρανου". Η μεταμοσχευση δεν ειναι μια τυχαια και επιπολαιη αποφαση, χωρις προγενεστερη γνωση. Μελετησε τα εκατονταδες νηματα που υπαρχουν, ωστε μετα απο αρκετο καιρο να εισαι σε θεση να παρεις σωστες αποφασεις και να εχεις ρεαλιστικες προσδοκιες οσον αφορα στα πιθανα αποτελεσματα των μεταμοσχευσεων.

Καλες γιορτες να εχεις!
 

Gianney

Well-Known Member
Συμφωνώ με τον Tol.Αν κάποιος βάλει φωτογραφίες φτιαγμένες η με τοπικ και τις παρουσιάσει χώρις να πει τίποτα θα πάρει μερικά μπράβο, κάνα λαικ κτλ.Ομως προκαλεί βλάβη και διαστρέβλωση πραγματικότητας και μπορεί να παρασύρει μέλη σε λάθος επιλογή.Ευγε παλικάρι μου
 

chris1908

Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και σε όλες, να ευχηθώ επιπλέον στον φίλο μας να πάρει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα και να ξεπεράσει τις προσδοκίες του. θα συμφωνήσω απόλυτα στο προηγούμενο post του φίλου Τol και θα συμπληρώσω μερικά πράγματα ακόμη, δεν γνωρίζω σε ποιο μήνα είναι η εξέλιξη αλλά εμένα προσωπικά η hairline του μου μοιάζει αραιή δεν γνωρίζω αν ενισχύθηκε η έμεινε από την πρώτη μμ, και ο σχεδιασμός της μου κάνει αρκετά τριγωνικός για τα δικά μου γούστα. Υποκειμενικό βέβαια, επιπλέον σε κάποια από τις φωτογραφίες βλέπω και στο πίσω μέρος ένα προχώρημα της αραίωσης το οποίο καλύπτεται με το μακρύτερο μαλλί και χτένισμα + τοπικ όπως αναφέρει ο φίλος μας αλλά δεν ξέρω την προοπτική να ανοίξει και περαιτέρω για αυτό συμφωνώ απόλυτα με προλαλίσαντες ότι έπρεπε να περιμένει τουλάχιστον 12 μήνες για την δεύτερη και τρίτη μμ. έτσι ώστε να δει ολοκληρωμένη την κατάσταση έτσι ώστε να δει που χρειάζεται ενίσχυση κλεισίματα και πυκνότητες αν και εφόσον η δότρια το επιτρέπει. Βέβαια είχε μια τεράστια έκταση κάλυψης ΝW6 και σαφώς η εικόνα του δεν έχει καμία σχέση με το πριν, στοιχείο που τον χαροποιεί. όμως σε τόσο μεγάλα NW κατά την γνώμη μου είναι απόλυτα απαραίτητο το κάθε βήμα (2,3 μμ) να γίνουν με κάθε προσοχή προς όλες τις παραμέτρους δεδομένου ότι χρειάζονται πάρα πολλά grafs και η κάβα δεν είναι απεριόριστη.....
 

alex7

Well-Known Member
Δεν είναι παρουσίαση αυτό αλλά ένα μάτσο χάλια .Hairline αραιή και χάλια .Τοπικ.Το μήκος μαλλιών είναι τέτοιο που καλύπτει έντεχνα όλη την καραφλή περιοχή πίσω .Να βγει το τοπικ .Να κουρευτεί κανονικά και μετά να έρθει να κάνει παρουσίαση εδώ για να την σξιολογησουμε σωστά
 

jersey

Well-Known Member
Συμφωνώ με τον Tol.Αν κάποιος βάλει φωτογραφίες φτιαγμένες η με τοπικ και τις παρουσιάσει χώρις να πει τίποτα θα πάρει μερικά μπράβο, κάνα λαικ κτλ.Ομως προκαλεί βλάβη και διαστρέβλωση πραγματικότητας και μπορεί να παρασύρει μέλη σε λάθος επιλογή.Ευγε παλικάρι μου
Συμφωνώ. Πάντως το ίδιο ισχύει και για μέλη που επεξεργάζονται φωτογραφίες σε παρουσιάσεις τους και θολώνουν σημεία, ή με κλινικές που κάνουν επίσημες παρουσιάσεις με χαμηλούς φωτισμούς ή τοπικ και αλλάζουν την πραγματικότητα. Όλα αυτά πρέπει να αποδοκιμάζονται.
 

vlafo

Well-Known Member
Οι κλινικές δικαιολογούνται για ευνόητους λόγους,όχι ότι είναι αποδεκτό.
Αλλά για τα μέλη να κάνουν επεξεργασία,αυτό είναι πάνω από τη φαντασία.
Ε ρε Ιούλιε άνοιξες δουλειές..:p
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Οι κλινικές δικαιολογούνται για ευνόητους λόγους,όχι ότι είναι αποδεκτό.
Αλλά για τα μέλη να κάνουν επεξεργασία,αυτό είναι πάνω από τη φαντασία.
Ε ρε Ιούλιε άνοιξες δουλειές..:p
Ναι! Αλλά ουδέν κρυπτόν υπό των αετομάτιδων ;)
 
D

Deleted member 24312

Φιλε Βαγγελη, καλως ηρθες παλι, μετα απο καιρο, στο forum.

Καταρχας σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα κατ' ευχην στην τριτη μεταμοσχευση σου και να εχεις το ποθουμενο αποτελεσμα.

Καποιες παρατηρησεις/επισημανσεις:

Αν μπορεις, δωσε καποια στοιχεια και για τη δευτερη μεταμοσχευση τον Αυγουστο. Ενω ξερουμε τα στοιχεια της πρωτης (Ιανουαριος 2021), δεν αναφερεις τιποτα για τη δευτερη. Γραψε ποσα συνολικα grafts μπηκαν και το κοστος και των δυο μεταμοσχευσεων.

Επισης, εχω ξαναγραψει στο παρελθον οτι ο κ. Μπρεντας ακολουθει μια πολυ καλη τιμολογιακη πολτικη και δεν επιδιωκει την οικονομικη αφαιμαξη των πελατων. Ειναι πολυ τιμιος και ευσυνειδητος σε σχεση με αυτο που προσφερει. Κοστος κατω απο ενα ευρω ανα graft ειναι μια πολυ τιμια υπηρεσια.

Φαινεται οτι οι Θεσσαλονικεις (δες και Τυρκαλα) λειτουργουν πολυ διαφορετικα απο τους Αθηναιους που προσπαθουν να απομυζησουν τους πελατες τους. :p ;)

Ακομη φαινεται οτι το αποτελεσμα των 2 μεταμοσχευσεων ειναι σχετικα καλο.

Αλλωστε, η γνωμη των γυναικων μετρα πανω απ' ολα, οπως ειχες γραψει στο παρελθον για την απολυτα ικανοποιημενη συζυγο σου. Αφου αυτη ειναι χαρουμενη, πλεον ο στοχος επιτευχθηκε!!! :D:cool:

Ωστοσο, θα ηθελα να επισημανω το εξης...

Αν δει καποιος αδαης τις φωτογραφιες που ανεβασες, ισως θεωρησει τον κ. Μπρεντα ισαξιο του Λορεντζο!!! Θα εκπλαγει που μπορεσε να μεταμορφωσει ριζικα ενα NW6. Πολλοι θα τρεξουν σαν τον Βεγγο να προλαβουν να κλεισουν ραντεβου θεωρωντας οτι θα γινουν θαυματα (οπως το Χριστουγεννιατικο θαυμα της γεννησης του Θεανθρωπου).

Ομως, για οσους εχουν εμπειρια, φιλε Βαγγελη, ειναι ξεκαθαρο οτι οι φωτογραφιες εχουν τοπικ (μικροϊνες)...

Προβολή συνημμένου 43600


Η παραπανω φωτογραφια ειναι ξεκαθαρη αποδειξη.

Επομενως, θα σε παρακαλουσα, για να αποφευχθουν παρεξηγησεις, εσφαλμενα συμπερασματα, παραπλανηση μελων και για να μπορεσουμε να κρινουμε με εγκυροτητα και αντικειμενικοτητα το αποτελεσμα, να ανεβασεις φωτογραφικο υλικο χωρις τη χρηση μικροϊνων.

Αυτο επιβαλλει η λογικη του forum και η σωστη ενημερωση των συμμετεχοντων σε αυτο.

Σου ευχομαι για αλλη μια φορα καλη επιτυχια, υγεια, οικογενειακη ευτυχια και καλες γιορτες!
γειά σου φίλε μου. Δεν προσπαθώ να παραπλάνησω κανένα. ΝΑΙ, η συγκεκριμένη φωτογραφία έχει ελάχιστο τοπικ που έμεινε από την προηγούμενη ημέρα. Καμία σχέση όμως με τους τόνους τοπικ που εβαζα πριν τις μμ. Οι "πισινες " φώτο ΔΕΝ έχουν τοπικ. Σε κάθε μμ βάλαμε περίπου 2500 - 3000 grafts .Το συνολικό κόστος αν υπολογίσουμε κ την 3η που θα κάνω ανέρχεται περίπου στις 8.000 + , ευρώ. Επειδή μου αρέσει που είσαι ευγενικός κ γνώστης καλός, θα πω ευγενικά ότι δεν θέλω να πείσω κάποιον να πάει στο δικό μου γιατρό κ γι αυτό δεν αναφέρω σε αυτή την ανάρτηση το όνομα του. Θεωρώ καλό το αποτέλεσμα με δεδομένο ότι ήμουν τελείως άδειος. Αυτό που ίσως έχει σημασία να αναφέρω είναι ότι κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή κ η επιτυχία εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Επίσης, οπως φαίνεται, έχω αφήσει μακρύ μαλλί, αλλιώς αν το είχα κοντό το αποτέλεσμα δεν θα φαινόταν το ίδιο. Θέλω να πω ότι σε ένα άδειο κεφάλι προσπαθούμε να δώσουμε την εικόνα ότι έχουμε πλούσιο μαλλί γιατί φίλε μου γνωρίζεις εξ ίσου καλά ότι όταν σε ένα κεφάλι που χρειάζεται 40.000 τρίχες, βάζουμε στην καλύτερη περίπτωση 15.000, το αποτέλεσμα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί " καλό "..Είμαι στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία κ χάρηκα που τα ξανα είπαμε..
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

D

Deleted member 24312

εξαιρετικο αποτελεσμα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:
1. Τιμη
2. Ποσο καιρο ειδες να εχει αποτελεσμα
3. Ποσα τριχοθυλακια χρειαστηκαν
4. Θα ηθελα να μαθω τελικα ποια ειναι η καλυτερη τεχνικη και ως προς τα σημαδια αλλα και ως προς τα μοσχευματα που λαμβανονται ανα συνδερια.
5. Αν ειχες καποια effects και αν ναι αν ξεπερνιουνται μονιμα
Ευχαριστω πολυ
γειά σου φίλε μου..Λοιπόν, κατ αρχήν, ευχαριστώ πολύ.
1. Κάθε μμ στοιχίζει λίγο κάτω από 3000 ευρώ. Συνολικό κόστος για τις 3 μμ, λίγο πάνω από 8000ευρω.
2. Πρέπει οπωσδήποτε να κλείσει χρόνος ώστε η τρίχα όχι μόνο να βγει κ να μακρύνει αλλά κ να αποκτήσει το ανάλογο πάχος.
3. 2500 - 3000 τριχοθυλακια / μμ, ανάλογα φυσικά με την δοτρια περιοχή.
4. Για εμένα που ήμουν άδειος, FUT πανηγυρικά.
5. Πόνος για 10 ημέρες σίγουρα, κ μετά από ένα χρόνο, σχετικό μούδιασμα στο κεφάλι. Δεν με ενοχλεί καθόλου, απλά το αναφέρω..
Το όνομα του γιατρού μου δεν το λέω για να μην νομίζει κάποιος ότι κάνω διαφήμιση. Ότι άλλο χρειαστείς, πες μου σε παρακαλώ κ εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα κ για εσένα..
 

Flag17

Well-Known Member
γειά σου φίλε μου. Δεν προσπαθώ να παραπλάνησω κανένα. ΝΑΙ, η συγκεκριμένη φωτογραφία έχει ελάχιστο τοπικ που έμεινε από την προηγούμενη ημέρα. Καμία σχέση όμως με τους τόνους τοπικ που εβαζα πριν τις μμ. Οι "πισινες " φώτο ΔΕΝ έχουν τοπικ. Σε κάθε μμ βάλαμε περίπου 2500 - 3000 grafts .Το συνολικό κόστος αν υπολογίσουμε κ την 3η που θα κάνω ανέρχεται περίπου στις 8.000 + , ευρώ. Επειδή μου αρέσει που είσαι ευγενικός κ γνώστης καλός, θα πω ευγενικά ότι δεν θέλω να πείσω κάποιον να πάει στο δικό μου γιατρό κ γι αυτό δεν αναφέρω σε αυτή την ανάρτηση το όνομα του. Θεωρώ καλό το αποτέλεσμα με δεδομένο ότι ήμουν τελείως άδειος. Αυτό που ίσως έχει σημασία να αναφέρω είναι ότι κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή κ η επιτυχία εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Επίσης, οπως φαίνεται, έχω αφήσει μακρύ μαλλί, αλλιώς αν το είχα κοντό το αποτέλεσμα δεν θα φαινόταν το ίδιο. Θέλω να πω ότι σε ένα άδειο κεφάλι προσπαθούμε να δώσουμε την εικόνα ότι έχουμε πλούσιο μαλλί γιατί φίλε μου γνωρίζεις εξ ίσου καλά ότι όταν σε ένα κεφάλι που χρειάζεται 40.000 τρίχες, βάζουμε στην καλύτερη περίπτωση 15.000, το αποτέλεσμα δεν μπορεί να χαρακτηριστεί " καλό "..Είμαι στην διάθεσή σου για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία κ χάρηκα που τα ξανα είπαμε..
Καλησπέρα φίλε μου θα μπορούσες να μας ανεβάσεις καθαρές φώτο με το μαλλί βρεγμένο και όλο πίσω και μπροστά; εδώ στο φόρουμ θέλουμε να δούμε το πραγματικό αποτελεσμα μια μεταμόσχευσης καταλαβαίνεις πως το 20 πόντους μαλλί συν τοπικ δεν μας βοηθάει σίγουρα σου δίνει ένα καλό illusion για να βγεις έξω σε σχέση με πριν αλλά θα θέλαμε τη γυμνή αλήθεια
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν υπάρχει λόγος να μην αναφέρεις το όνομα του γιατρού σου ....πρέπει να να το αναφέρεις για να υπάρχουν πάντα εναλλακτικές....όχι ότι έχει σημασία η γνώμη μου ειδικά αφού είσαι ευχαριστημένος και αυτό εναι τι ζητούμενο αλλά για 6000 μοσχεύματα και βάση των φωτογραφιών με τοπικ αλλά και μαλλί κάλυψη απόκριψη παρατηρώντας τις προσεκτικά πιστεύω ότι η φύτρωση δεν πρέπει να ήταν σε ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά η η στρατηγική δεν ήταν η καλύτερη δυνατή.... Γνώμη μου πάντα και με κάθε επιφύλαξη.... Αν βγάλεις φωτό κουρεμένος εξωτερικές χωρίς τοπικ θα ακούσεις και τις αλήθειες.....
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε μου θα μπορούσες να μας ανεβάσεις καθαρές φώτο με το μαλλί βρεγμένο και όλο πίσω και μπροστά; εδώ στο φόρουμ θέλουμε να δούμε το πραγματικό αποτελεσμα μια μεταμόσχευσης καταλαβαίνεις πως το 20 πόντους μαλλί συν τοπικ δεν μας βοηθάει σίγουρα σου δίνει ένα καλό illusion για να βγεις έξω σε σχέση με πριν αλλά θα θέλαμε τη γυμνή αλήθεια
Μας ζητάει να αξιολογήσουμε την απάτη με τη δικαιολογία ότι χρειάζονται 40000 τρίχες για να καλυφθεί το κεφάλι .Σιγά να μην χρειάζονται 1 εκατομμύριο
 
D

Deleted member 24312

Δεν υπάρχει λόγος να μην αναφέρεις το όνομα του γιατρού σου ....πρέπει να να το αναφέρεις για να υπάρχουν πάντα εναλλακτικές....όχι ότι έχει σημασία η γνώμη μου ειδικά αφού είσαι ευχαριστημένος και αυτό εναι τι ζητούμενο αλλά για 6000 μοσχεύματα και βάση των φωτογραφιών με τοπικ αλλά και μαλλί κάλυψη απόκριψη παρατηρώντας τις προσεκτικά πιστεύω ότι η φύτρωση δεν πρέπει να ήταν σε ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά η η στρατηγική δεν ήταν η καλύτερη δυνατή.... Γνώμη μου πάντα και με κάθε επιφύλαξη.... Αν βγάλεις φωτό κουρεμένος εξωτερικές χωρίς τοπικ θα ακούσεις και τις αλήθειες.....
γειά σου φίλε μου. Θα μου επιτρέψεις να έχω διαφορετική άποψη. Το αποτέλεσμα με ικανοποιεί μέχρι τώρα κ νομίζω ότι αυτό έχει σημασία. Αν είναι τέλειο ή όχι, είναι επίσης υποκειμενικό..Τώρα, αν περιμένει κάποιος να κουρευτω μετά από 2 χρόνια μόνο κ μόνο για να του αποδείξω αν πέτυχε η μμ που έκανα ή όχι, μάλλον έχει πολλά προσωπικά θέματα να λύσει..Το γεγονός κ μόνο ότι μου ζητάει να κάνω κάτι τέτοιο, δείχνει την ελαφρότητα του μυαλού του κ φυσικά γι αυτό κ δεν ασχολούμαι να απαντήσω. Ευχαριστώ κ ευχαρίστως να απαντήσω σε οποιαδήποτε άλλη ερώτηση σου..
 

platanos

Well-Known Member
Δεν υπάρχει λόγος να μην αναφέρεις το όνομα του γιατρού σου ....πρέπει να να το αναφέρεις για να υπάρχουν πάντα εναλλακτικές....όχι ότι έχει σημασία η γνώμη μου ειδικά αφού είσαι ευχαριστημένος και αυτό εναι τι ζητούμενο αλλά για 6000 μοσχεύματα και βάση των φωτογραφιών με τοπικ αλλά και μαλλί κάλυψη απόκριψη παρατηρώντας τις προσεκτικά πιστεύω ότι η φύτρωση δεν πρέπει να ήταν σε ιδιαίτερα υψηλά ποσοστά η η στρατηγική δεν ήταν η καλύτερη δυνατή.... Γνώμη μου πάντα και με κάθε επιφύλαξη.... Αν βγάλεις φωτό κουρεμένος εξωτερικές χωρίς τοπικ θα ακούσεις και τις αλήθειες.....
Φίλε @Giorgos-3 δεν χρειάζεται ο φίλος να κουρευτεί για να φανεί η αλήθεια.
Μπορεί πολύ απλά (χωρίς toppik) να βγάλει κάποιες φώτος σε εξωτερικές συνθήκες με διάχυτο φως και λίγο βρεγμένα.
Νομίζω θα βγάλουμε άκρη.
 
D

Deleted member 24312

Φίλε @Giorgos-3 δεν χρειάζεται ο φίλος να κουρευτεί για να φανεί η αλήθεια.
Μπορεί πολύ απλά (χωρίς toppik) να βγάλει κάποιες φώτος σε εξωτερικές συνθήκες με διάχυτο φως και λίγο βρεγμένα.
Νομίζω θα βγάλουμε άκρη.
φίλε μου, το τοπικ είναι ελάχιστο κ περισσότερο βοήθαει τους κακοπροαιρετους να έχουν κάτι να πούνε κ να ασκήσουν άτοπη κριτική. Επίσης η κάμερα έχει φλας, πιο δυνατό φως από αυτό δεν υπάρχει. Όμως, μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία χωρίς καθόλου τοπικ οπότε θα βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.
 

Flag17

Well-Known Member
φίλε μου, το τοπικ είναι ελάχιστο κ περισσότερο βοήθαει τους κακοπροαιρετους να έχουν κάτι να πούνε κ να ασκήσουν άτοπη κριτική. Επίσης η κάμερα έχει φλας, πιο δυνατό φως από αυτό δεν υπάρχει. Όμως, μπορώ να ανεβάσω φωτογραφία χωρίς καθόλου τοπικ οπότε θα βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.
Για να βγαλει ο καθένας τα συμπεράσματα του είναι απλό βάζεις φώτο με 0 τοπικ κάνε τα μαλλιά μπροστά και βγάλε πανοραμική να φανεί η κατάσταση πίσω. Γιατί δεν βρέχεις το μαλλί; Θέλεις να βοηθήσεις όντως στο φόρουμ ή να δείξεις ένα ωραιοποιημενο αποτελεσμα; Γιατί το 2ο δεν έχει καμία θέση εδώ
 
D

Deleted member 24312

γε
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους και σε όλες, να ευχηθώ επιπλέον στον φίλο μας να πάρει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα και να ξεπεράσει τις προσδοκίες του. θα συμφωνήσω απόλυτα στο προηγούμενο post του φίλου Τol και θα συμπληρώσω μερικά πράγματα ακόμη, δεν γνωρίζω σε ποιο μήνα είναι η εξέλιξη αλλά εμένα προσωπικά η hairline του μου μοιάζει αραιή δεν γνωρίζω αν ενισχύθηκε η έμεινε από την πρώτη μμ, και ο σχεδιασμός της μου κάνει αρκετά τριγωνικός για τα δικά μου γούστα. Υποκειμενικό βέβαια, επιπλέον σε κάποια από τις φωτογραφίες βλέπω και στο πίσω μέρος ένα προχώρημα της αραίωσης το οποίο καλύπτεται με το μακρύτερο μαλλί και χτένισμα + τοπικ όπως αναφέρει ο φίλος μας αλλά δεν ξέρω την προοπτική να ανοίξει και περαιτέρω για αυτό συμφωνώ απόλυτα με προλαλίσαντες ότι έπρεπε να περιμένει τουλάχιστον 12 μήνες για την δεύτερη και τρίτη μμ. έτσι ώστε να δει ολοκληρωμένη την κατάσταση έτσι ώστε να δει που χρειάζεται ενίσχυση κλεισίματα και πυκνότητες αν και εφόσον η δότρια το επιτρέπει. Βέβαια είχε μια τεράστια έκταση κάλυψης ΝW6 και σαφώς η εικόνα του δεν έχει καμία σχέση με το πριν, στοιχείο που τον χαροποιεί. όμως σε τόσο μεγάλα NW κατά την γνώμη μου είναι απόλυτα απαραίτητο το κάθε βήμα (2,3 μμ) να γίνουν με κάθε προσοχή προς όλες τις παραμέτρους δεδομένου ότι χρειάζονται πάρα πολλά grafs και η κάβα δεν είναι απεριόριστη.....
γειά σου φίλε Χρήστο, χρόνια πολλά και ευτυχισμένα..Σε πολλά σημεία είσαι σωστός. Δεν έχω να προσθέσω ή να αφαιρέσω πολλά. 1,2 παρατηρήσεις μόνο. Έχω βάλει ελάχιστο τοπικ μόνο μπροστά , πίσω δεν έχω καθόλου. Για τις φωτογραφίες χρησιμοποίησα φλας με τον φακό του κινητού σε απόσταση 30 εκ. Άρα φαίνεται κ η παραμικρή λεπτομέρεια ειδικά στο hair line. Συμφωνώ με το σχόλιο σου για την αραιή περιοχή στο πίσω μέρος του κεφαλιού, αλλά όπως είδες ήμουν τελείως φαλακρός κ δώσαμε προσοχή στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού. Για το λόγο αυτό κάνω την 3η μμ. Ένα από τα θετικά, είναι ότι η δοτρια περιοχή είναι ακόμα δυνατή με καλή ελαστικότητα κ πύκνωση. Όπως λες πολύ σωστά κ εσύ, η κάβα δεν είναι απεριόριστη κ χρειάζεται προσοχή. Ευχαριστώ κ ευχαρίστως να απαντήσω σε οποιαδήποτε άλλη ερώτηση σου.
 
Μπλουζα