τριχόπτωση σε φρύδια και μούσια

basilhs

New Member
λοιπόν χαίρεται,έχω πρόβλημα τριχόπτωσης εδώ και 1 χρόνο, είμαι 21 ετών. έχω δοκιμάσει μινοξιδίλη 1 φορα την ημερα ( hairway και regaine υγρό), το τελευταίο διάστημα το regaine υγρό με δημιούργησε κνησμό και δερματίτιδα, η δερματίτιδα με είπε ο γιατρός είναι λόγω angxoys ένας άλλος με είπε λόγω ότι πλένομαι στο γυμναστήριο.(εγώ πιστεύω λόγω regaine). λοιπόν το άλλαξα σε regaine afro και μετά με παράλληλη θεραπεία της δερματίτιδας p με έγραψε. μετά από δυο εβδομάδες τα ξύρισα τελείως τα μαλλιά μου. και όσο ξαναμεγαλόνουν , πιο αραιέ από ποτε, μειώθηκε σημαντικά η τριχόπτωση.. αλλά τον τελευταίο 1 με ,1μισή μίνα παρατηρώ ότι φεύγουν και γενιά και βλεφαρίδες και έχω τρελαθεί ... πήγα σε 3 γιατρούς και με είπαν ότι δεν έχω πρόβλημα και πως είναι από το angxos ένας με έδωσε και και βιταμίνες pill food και με είπε πάρτα για 1.5 μίνα και θα σταματήσει ... αλλά εγώ πάλι ανησυχώ πες είναι δυνατών να πειράζω το μούσι μου και να με μένουν τρίχες στα χέρια η στο "μαξιλάρι " κάθε πρωί.. ξέχασα να πω ότι έκανα εξετάσεις αίματος και olla κομπλέ , τώρα περιμένω να βρω άμα έχω θυρεοειδή. επίσης παίρνω εδώ και 2 μήνες rechelet συμπλήρωμα για τα μαλλιά.... το έχει πάθει κανείς αυτό??? πως από το angxwn να συμβαίνει aytoo ?? μήπως με προκαλούν αλλεργία η μείνω και οι βιταμίνες??? help>>> ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΎ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΏ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Παίζει να μεγαλοποιείς το πρόβλημα στο μυαλό σου, κάνε λίγο υπομονή να δεις πως θα εξελιχθεί και βλέπεις.
Η διατροφή σου πώς είναι; Η ψυχολογία σου; Παίρνεις δυνατά φάρμακα για άλλο λόγο;
 

basilhs

New Member
άλλο φάρμακο όχι φίλε μου, διατροφή δεν θα έλεγα και καλή για αυτό και παίρνω βιταμίνες.. Από ψυχολογία τέρμα χάλια...


Soralteno είπε:
Παίζει να μεγαλοποιείς το πρόβλημα στο μυαλό σου, κάνε λίγο υπομονή να δεις πως θα εξελιχθεί και βλέπεις.
Η διατροφή σου πώς είναι; Η ψυχολογία σου; Παίρνεις δυνατά φάρμακα για άλλο λόγο;

άλλο φάρμακο όχι φίλε μου, διατροφή δεν θα έλεγα και καλή για αυτό και παίρνω βιταμίνες.. Από ψυχολογία τέρμα χάλια...
 

hairz

New Member
εκτοπο λιποs >

Πεs μου αν βλεπειs ασπραδια εκει που πεφτουν οι τριχεs>
Kατι σαν ασβεστοποιησειs>
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
αν κανεις ενα χάιδεμα στα μαλλιά και στο μούσι και σου μένουν αρκετές τρίχες στα χέρια συνεχώς, αυτο σημαινει οτι ο οργανισμός εχει φάει ήττα, συνήθως απο κατι που έγινε ξαφνικά οπως δυνατά φάρμακα, αλλαγή τρόπου ζωής, αλλαγή στο ορμονικό προφίλ κτλ.
Ασε τα regaine προς το παρόν και όσον αφορά τα συμπληρώματα το πολυ-πολυ μια πολυβιταμινη για max 1 τρίμηνο. Αθλείσαι; Ξεκουράζεσαι σωστά;
 

basilhs

New Member
hairz είπε:
εκτοπο λιποs >

Πεs μου αν βλεπειs ασπραδια εκει που πεφτουν οι τριχεs>
Kατι σαν ασβεστοποιησειs>
τι εννοείς?? δεν σε έχω καταλάβει πλήρως , ασπράδια βλέπω μερικές φορες κολλημένες στις τρίχες πάνω από εκεί p ξεκινα η ριζα τους
 

hairz

New Member
δεs μια πωs ειναι το δερμα κατω απο εκει που πεφτουν οι τριχεs>


ψαξε και κανε για μασαζ detumescence>

Αν εχειs υποθυρεοδισμο βοηθησε το θυρεοειδη με φυκια και β βιταμινεs απο τσουκνιδα
κεφιρ και κομπουχα>

Πρεπει να καθαρισειs τουs λεμφαδενεs >Oi μαλακιεs που τρωμε παιζουν μεγαλο ρολο>
 

basilhs

New Member
Soralteno είπε:
αν κανεις ενα χάιδεμα στα μαλλιά και στο μούσι και σου μένουν αρκετές τρίχες στα χέρια συνεχώς, αυτο σημαινει οτι ο οργανισμός εχει φάει ήττα, συνήθως απο κατι που έγινε ξαφνικά οπως δυνατά φάρμακα, αλλαγή τρόπου ζωής, αλλαγή στο ορμονικό προφίλ κτλ.
Ασε τα regaine προς το παρόν και όσον αφορά τα συμπληρώματα το πολυ-πολυ μια πολυβιταμινη για max 1 τρίμηνο. Αθλείσαι; Ξεκουράζεσαι σωστά;

ναι παw γυμναστήριο, εντάξει πιστεύω πως κανονονικά ξεκουραζομαι... τώρα όταν χάιδευα τα μαλλιά έμεναν στα χερια 2 με 3, από τότε που τα ξύρισα και άλλαξα σε regaine afro δεν συμβαίνει αυτό στα μαλλιά η σπανια να με φεύγουν τρίχες... τώρα για τα μουσία όταν τα χαϊδεύω ναι με μένει μερικές φορες μια με 2 τρίχες.. τώρα δεν ξέω λες να έχω πρόβλημα με regaine... ? λες να με πείραξε η richelet βιταμίνες για μαλλιά ?? τι να πω


hairz είπε:
δεs μια πωs ειναι το δερμα κατω απο εκει που πεφτουν οι τριχεs>


ψαξε και κανε για μασαζ detumescence>

Αν εχειs υποθυρεοδισμο βοηθησε το θυρεοειδη με φυκια και β βιταμινεs απο τσουκνιδα
κεφιρ και κομπουχα>

Πρεπει να καθαρισειs τουs λεμφαδενεs >Oi μακακιεs που τρωμε παιζουν μεγαλο ρολο>



ο δέρμα κανονικό είναι , και οι δερματολόγοι p με είδανε με μεγενθυτικό φακό δεν είδαν κάτι στα φρύδια η στα γενιά..
 

thmanou

Member
όταν πέφτει τρίχα από τα μαλλιά με άσπρο μπιλάκι στη ρίζα δεν είναι από νορμάλ σέντινγκ προέρχεται από άλλους παράγοντες, πχ όταν χρησιμοποίησα φανγκοραλ 3 φορές την εβδομάδα δεν μου έκατσε καλά στο κεφάλι και έχανα 200 τρίχες την ημέρα με το παραπάνω.. όταν προστέθηκε το άγχος +βιταμίνες για τα μαλλιά προστέθηκαν άλλες 50 στις προηγούμενες.. πριν από όλα αυτά δεν έχανα πάνω από 10 τρίχες την ημέρα.. τα έκοψα όλα και μείωσα το άγχος όσο μπορούσα και σε περίπου 3 μήνες το μαλλί επανήλθε.. κόψε τα όλα λούσου με ένα απαλό σαμπουάν μόνο και χαλάρωσε φίλε μου μέχρι να σταθεροποιηθείς.. αν η τριχόπτωση σου εμφανίζει συγκεκριμένο πάτερν ανδρογενής αλωπεκίασης και όχι κάτι άλλο αποφασίζεις ανάλογα πώς θα κινηθείς..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairz

New Member
Samba είπε:
Κάνε αιματολογικές εξετάσεις για αρχή.

Ειναι κατι πολυ απλο> αλλα δεν προκειται
να σαs βγει απο το μυαλο οτι εχετε κατι σοβαρο>

οποτε γιατι να προσπαθησω να σαs πεισω?

Δε μιλαω ερημην>ξερω τι λεω γιατι το ειχα αυτο το προβλημα οχι ομωs πλεον>
 

Samba

Member
Α οκ τότε. Μπορεί να θέλει καμία εξέταση πιο συγκεκρυμένη όμως. Άποψη μου είναι πως πρόκειτε για κάτι που θα περάσει οπότε χαλάρωσε, ξέχασέ το και θα δεις που μετά απο λίγο καιρό θα είσαι οκ.
 

basilhs

New Member
Samba είπε:
Α οκ τότε. Μπορεί να θέλει καμία εξέταση πιο συγκεκρυμένη όμως. Άποψη μου είναι πως πρόκειτε για κάτι που θα περάσει οπότε χαλάρωσε, ξέχασέ το και θα δεις που μετά απο λίγο καιρό θα είσαι οκ.
τι αλλη εξεταση ?? εχω κανει και θυροειιδη και περιμενω να βγουν αποτελεσ.. αυτο θα κανω θα το ξσεχασω, ........ κα μπορει να ειναι και απο το ανγχοσ αλλα δεν ξερω... να σε καλα παντος για το ενδιαφερον
 

bakakas

New Member
Καλησπέρα παιδιά!! Έχω και εγώ πολλά να πω αλλά ας μιλήσω για αυτό που λέει ο Βασίλης, λοιπόν φίλε Βασίλη εδώ και λίγους μήνες άρχισα να έχω φαγούρα στα μούσια και μου έφευγαν και εμένα τρίχες εγώ έχω και ξηρό δέρμα. Λοιπόν στην αρχή και εγώ τρελάθηκα γιατί λέω Εντάξει χάνω τα μαλλιά αλλά την γενειάδα μου την θέλω!! Τεσπα να μην στα πολυλογώ έκατσα και σκέφτηκα και λέω με το άγχος μόνο χαμένος θα βγω έτσι κοιτάξω να μην αγχώνομαι καθόλου και μετά πήρα ένα κρεμωδη αφρό καθαρισμού, δεν είδα μεγάλη διαφορά με τον αφρό, ακόμα βρίσκω μερικές τρίχες από μούσια και από φρύδια. Πάντως αν μάθεις κάτι που το προκαλεί αυτό πες το γιατί δεν παίζουν και λεφτά να πάω στον γιατρό, οπότε πειραματιζομαι μόνος μου

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

basilhs

New Member
bakakas είπε:
Καλησπέρα παιδιά!! Έχω και εγώ πολλά να πω αλλά ας μιλήσω για αυτό που λέει ο Βασίλης, λοιπόν φίλε Βασίλη εδώ και λίγους μήνες άρχισα να έχω φαγούρα στα μούσια και μου έφευγαν και εμένα τρίχες εγώ έχω και ξηρό δέρμα. Λοιπόν στην αρχή και εγώ τρελάθηκα γιατί λέω Εντάξει χάνω τα μαλλιά αλλά την γενειάδα μου την θέλω!! Τεσπα να μην στα πολυλογώ έκατσα και σκέφτηκα και λέω με το άγχος μόνο χαμένος θα βγω έτσι κοιτάξω να μην αγχώνομαι καθόλου και μετά πήρα ένα κρεμωδη αφρό καθαρισμού, δεν είδα μεγάλη διαφορά με τον αφρό, ακόμα βρίσκω μερικές τρίχες από μούσια και από φρύδια. Πάντως αν μάθεις κάτι που το προκαλεί αυτό πες το γιατί δεν παίζουν και λεφτά να πάω στον γιατρό, οπότε πειραματιζομαι μόνος μου

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
adelfe ακριβός το ίδιο, και εγώ έχω φαγούρα-κνισμό με εσένα και εγώ, και εγώ πήρα αφρό.. Η τους δερματολόγους τους τους έχω σιχαθεί , γιατι σπάνια θα πετύχεις έναν που να ξέρει....
 

bakakas

New Member
Βασιλη να σου πω ποσο καιρο εχεις να παρεις τα γενια σου με ξυραφάκι; έχεις και ξηροδερδια;; έγω έχω κάπου στα 3 χρόνια να τα πάρω με ξυραφάκι μόνο με την κουρευτικη μηχανή τα παίρνω, και έχω ξηροδερμια στα μούσια κάτω στο σαγόνι

Στάλθηκε από το GT-I9195 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

vaggos92

New Member
γεια σ όλους,καινούργιος στο σίτε.
έχω και εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα,στο ένα φρύδι πριν περίπου 4-5μήνες διέκρινα ότι αραιώνει και έτσι πήγα σε μία δερματολόγο και μου είπε πως έχω γυροειδη αλωπεκία,μου έδωσε 2αλοιφές(ελιδελ και θιλοδεχινε κάπως έτσι)συνεχίζω κανονικά με αυτές και τώρα άλλα επισκέφτηκα ξανά εκεί γτ στο πηγούνι έκανε ένα κενό σαν κύκλο και έτσι διακρίνεται εύκολα όταν αφήνω τα γένια να μεγαλώσουν,έχει κάνει ανάλογο πρόβλημα να μου πει μία λύση κάτι?μου έγραψε ένα σπρέι και έναν αφρό που μου είπε ότι μπορώ το σπρέι να το χρησιμοποιώ και στο φρύδι σ/κ(κλαρελυχ και bοταφεχ)ελπίζω με τις θεραπείες αυτές να ξαναφτιάξει το πρόσωπο μου..ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω αν κάποιος είναι γνωστής να μου πει κάτι!!!
 
Μπλουζα