μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Άκης

Administrator
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

tatini είπε:
Άκη, όντως respect... αλλά έχω μια διαφωνία. Εκεί που αναφέρει για το tribulus λέει "πριν μια βδομάδα που το χρησιμοποίησα (...)". Δεν λέει ότι το χρησιμοποιούσε παράλληλα με τη φιναστερίδη, τουλάχιστον το συγκεκριμένο σκεύασμα. Μάλλον το πήρε για να αυξήσει την τεστοστερόνη του με κάποιο τρόπο μετά τα προβλήματα που του εμφανίστηκαν.
Βασικά, όπως το λέει "1-2 μέρες μετά το tribulus τη περασμένη βδομάδα", δεν αναφέρει συγκεκριμένα αν έπαιρνε ή όχι παράλληλα και φινα. Μπορεί ναι, να είναι όπως το λες. Αλλά δεν παύει να είναι πείραμα ορμονικό από μέρους του, χωρίς (?) να ρωτήσει το γιατρό του.
Άλλωστε, αν δεις κάπου λέει ότι τον είπε ο γιατρός του να μην πάρει αντί -οιστρογόνο (δεν θυμάμαι αν οιστρογόνο αναφέρει).
Μιλάμε για πειράματα μόνος του, το παλικάρι. Πιθανών πάνω στην απελπισία του να έπαιρνε ότι του έλεγαν.

Επίσης, σε παλιό του πάλι ποστ λέει "γενικά όποτε εμφανίζω αυτό το πόνο στους όρχεις σκέφτομαι πως πάλι έκανα μλκια και θα υποστώ και άλλη μείωση μεγέθους".
Τι να πεις; Πιστεύω ότι απλά έπαιρνε ότι ήθελε και δεν είναι απλά "πήρα φινα για ένα μήνα και έπαθα πολλά".

Μερικά quotes:
Μπα δοκίμασα και 1/8 arimidex και κόντεψε να σπάσει το κεφάλι μου από το πονοκέφαλο. Μου έχει κάνει μεγάλη ζημία η φιναστερίδη. Ούτε αντιβίωση δε μπορώ πλέον να πάρω. Δεν υπάρχει ορμόνη που να μην έχει πειραχτεί και μερικές σε μεγάλο βαθμό μάλιστα.
Εχω γυρίσει το πλανήτη σε απίστευτα πανεπιστημιακά ερευνητικά κέντρα, είδα ενδοκρινολόγους γιατρούς αντιγήρανσης, βιοχημικούς κανένας δε μπόρεσε να με βοηθήσει, το μόνο που κάνανε είναι να με δώσουν εξωγενός όλες τις ορμόνες (πρεγνενολόνη, κορτιζόνη, θυρορμόνες, τεστο κτλ κτλ) σε μία ανέλπιστη προσπάθεια να μπορώ τουλάχιστον να ζώ και να αναπνέω.
Ρε γμτ ένα ATD σαν το inhibit-e δε θα μπορούσε να δουλέψει ως ελαφρύ pct εφόσον είναι και αντι-οιστρογόνο, και να ανεβάσει την Τεστοστερόνη αρκετά ώστε να μετατραπεί σε DHT???

Τι άλλο να κάνω δεν έχω ιδέα γμτ
έτσι για μια ιδέα το τι έχει κάνει στο σώμα του.

Η διαφορά με εμάς τουλάχιστον και γιαυτό τα αναφέρω, για να μην ταραζόμαστε, είναι ότι παίρνουμε ότι λένε οι επίσημες οδηγίες, nothing more...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Για να είμαστε αντικειμενικοί, δεν προκύπτει από πουθενά ότι παράλληλα με τη φιναστερίδη το άτομο έπαιρνε και κάτι άλλο, ούτε ότι είναι μπόντι μπίλντερ επειδή άφησε 19 μηνύματα σε ένα φόρουμ του μπόντι μπίλντινκ (μπορεί να άνοιξε λογαριασμό μόνο και μόνο για να βρει πληροφορίες για κάποιο φάρμακο για το πρόβλημά του). Αλλά από την άλλη θεωρώ ύποπτη την εξειδικευμένη γνώση του πάνω στο θέμα των ορμονών, των φαρμάκων για τις ορμόνες, της ορολογίας, κ.λπ. σε συνδυασμό με κάποιες υπερβολές (με αποκορύφωμα το "3 χρόνια παράλυτος από τη χρήση propecia επί 1 μήνα").
 

Άκης

Administrator
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Σωστός, γι'αυτό και είπα ότι πρέπει να βλέπουμε το θέμα από όλες τις απόψεις, προτού βγάλουμε συμπεράσματα.
Αλλά και δεν ξέρουμε το τι έχει πάρει και τι έχει κάνει στο σώμα του, πάλι.

Το ότι έχει καλές γνώσεις του θέματος, μπορεί και να είναι ότι επειδή έπαθε κάποιο πρόβλημα, να διάβασε περισσότερα για να βρει λύση στο πρόβλημα του. Όπως και πολλοί από εμάς που έχουμε τριχόπτωση.
Αλλά πάλι δεν κολλάει το ότι ξέρει τόσα πολλά, όσο και ο γιατρός του.
Αλλά όπως και να έχει και μόνο που έπαιρνε κάτι χωρίς (?) να του το πουν, ειδικά ότι έχει να κάνει με ορμόνες, δεν είναι και ότι καλύτερο.

Επαναλαμβάνω, δεν το κάνω για να "αποκαλύψω" τι έπαιρνε το παλικάρι. Απλά για να μην τρομοκρατούμαστε αμέσως (εμείς), χωρίς να γνωρίζουμε περισσότερα.
 

tatini

New Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Στην ουσία λέει: πήρα επί ένα μήνα προπέσια για την τριχόπτωση, το σταμάτησα, αλλά η ζημιά που προκάλεσε στις ορμόνες μου είναι μη αναστρέψιμη και όσο περνά ο καιρός εξελισσόμενη. Ήρθα τώρα μετά από κάποια χρόνια, αφού έψαξα σε γιατρούς αποδώ κι αποκεί, στο φόρουμ σας για να ρωτήσω για το τάδε φάρμακο σε μια ύστατη προσπάθεια να μην έχω όλα αυτά τα προβλήματα που μου προκάλεσε η φίνα.

Εφόσον δεν ξέρουμε τι θα γίνει στο μέλλον, δεν μπορούμε και να τον αμφισβητούμε... αυτό που σίγουρα ξέρω είναι ότι αν η φίνα του 1mg προκαλεί τέτοια προβλήματα είναι τραγικό που δεν έχει απαγορευτεί...
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

χωρίς φυσικά να είμαι σίγουρος και να έχω αποδείξεις, η αίσθηση που αποκόμισα ειναι πως ο τύπος ασχολείται με body building και έχει κουμπώσει πολλά σιροπάκια για να γίνει τζόβενο. Είναι αδύνατος με 1 μήνα φίνα 1 mg να βγάλει όλα αυτά, ο τύπος πίνει τρελούς χυμούς και μάλλον σακατεύτηκε απο τις μίξεις αυτές, και ίσως η φίνα να του έβγαλε και περισσότερες ζημιές, το μόνο σίγουρο... σε body building forum, με τέτοιες γνώσεις, και με τέτοια ξύδια που έχει πιει, δεν ειναι ένας αθώος χρήστης φίνας για τριχόπτωση.

Κλασσικό πειραματόζωο ειμαι εγώ. 2μιση χρόνια φίνα 1/4 και 1μιση χρόνο 1/3, δεν έπαθα τίποτα απο όσα λέει, ποτέ πόνο μόνο μειωμένη λίμπιντο, και σταμάτησα (και το τονίζω σταμάτησα) την φίνα για 1 χρόνο, που κατα τις δηλώσεις του ΠΑΝΤΑ ΤΟΤΕ βγάζεις το πρόβλημα, και όντως έβγαλα, μόνο που δεν είχε καμία σχέση με όσα λέει αυτός αλλά με ελαφρά σμύκρινση του προστάτη που στην προσπάθεια του να γυρίσει στο κανονικό είχα συμπτώματα μη βακτηριακής προστατίτιδας. Οι παρενέργειες της φίνας σε κάθε περίπτωση ειναι αναστρέψιμες, όπως και σε εμένα που έκανα μεγάλη υπερβολή με 1/3 αντι για 1/5 (67% μεγαλύτερη δόση ημερισίως κύριοι!!!). Παίρνω 5 και παω στα 6 χρόνια με μεγάλες δόσεις παλιά, 1 έτος διακοπή και αδιαμφισβήτητα αποτέλεσμα, οπότε και εμένα τα λόγια μου έχουν βαρύτητα, και μεγαλύτερη απο τον φαρμακοτρίφτη.

Όσο για το πόσους βλάκες θα βρεις να παίρνουν οτι ναναι, πιστέψτε με θα δείτε πολλά παράλογα παραδείγματα. Έχουμε τύψεις που λαμβάνουμε φάρμακο που μας έδωσε ο γιατρός στο κάτω κάτω, τι να πούν γνωστοί μου κατεβαίνουν σε αγώνες BB και λαμβάνουν οτι μπορεί να πάρει ένας άνθρωπος. Γνωστός μου αγοράζει αυξητικές και άλλα πολλά, δίνει 1000 το μήνα για θεραπείες θανάσιμες ώστε να παει αγώνες, το ρωτάω δεν φοβάσαι.. και λέει... οτι βρέξει ας κατεβάσει. Άλλος ειναι λιπόσαρκος και πήρε φάρμακα για να γίνει καλά, και κούμπωνε μήνες και κοιμόταν, δεν πήγαινε καν gym, τι να πεις τώρα, κουβαλάει μερικός κόσμος τέτοιο μυαλό που απλά λές ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
 

Hairboost

Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

ζητησα στον συγκεκριμενο χρηστη να μπει στο φορουμ και να ποσταρει
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

boost είπε:
ζητησα στον συγκεκριμενο χρηστη να μπει στο φορουμ και να ποσταρει

εγω δε καθησα να διαβασω τι εχει γραψει ο συγκεκριμενος τυπος......
αλλα διαβασα μερικα δικα σας ποστ.....
πρακτικα.....μου φανταζει αρκετα δυσκολο να παθεις τοσο μεγαλη ζημια στα γεννητικα οργανα με ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ χρησης φινας.....
πρωτον γιατι η φινα σου μειωνει την dht 70% .....αλλα για να το κανει αυτο χρειαζετε να περασουν πρωτα περιπου 20 μερες.....δε το κανει απ το πρωτο χαπι....η dht πεφτει σταδιακα μερα με την μερα....δε πεφτει απ την πρωτη μερα μπαμ και κατω.....
Και δευτερον.....αφου συμβαινει αυτο που ειπα πιο πανω.... αρα στην ουσια το παιδι αυτο....ειχε μειωμενη dht για 10 μερες....
γεγονος που στο δικο μου μυαλο και την δικη μου λογικη φανταζει ανικανο να σου προκαλεσει ολικη καταστροφη οπως λεει οτι επαθε.....

** επειδη κι εγω ασχολουμε με γυμναστηρια......πολυ αθλητες χρησιμοποιουν ενεσεις τεστοστερονης......η στεροειδη....κτλ κτλ....για αυξηση μυικης μαζας....ομως αυτα τα "φαρμακα" προκαλουν σε μακροχρονια χρηση ακομα και στειροτητα.....και ειναι πολυ πιο επικυνδινα απ την φιναστεριδη......εκτινασουν στην τεστοστερονη στον θεο....και γενικα προκαλουν παρα πολλες μεταβολες στην χημεια και τα ορμονικα του οργανισμου...ακομα και στον τροπο που στελνει το αιμα τροφοδοσια στους μυς....ακομα και στον τροπο που καις λοιπος....ανακατευει δλδ και θυροειδη...κτλ...και γενικα βρισκεται ολο το σωμα σε ενα μεγαλο μπαχαλο διαφορετικο απ αυτο που εχει ορισει η φυση με αποτελεσμα να μπορεσεις να χτησεις αυτο το τρελο σωμα....αλλα η μακροχρονια διαρκεια αυτης της καταστασης ειναι ακρως επικυνδινη για πολλα ζωτικα σημεια οχι μονο του πεους και της ανικανοτητας......και γι αυτο ισως το παιδι δε μπορουσε ουτε να σηκωθει απ το κρεβατι.....
ισως η φινα ηταν το κερασακι στην τουρτα......
Δεν γνωριζω αν το παιδι επερνε στεροειδη......αλλα μιλαω συμφωνα με οσα ακουσα να λετε.....**

Προσωπικα δε πιστευω οτι 1 μηνας φινα σου προκαλει το παραμικρο προβλημα.......
 

Άκης

Administrator
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

boost είπε:
ζητησα στον συγκεκριμενο χρηστη να μπει στο φορουμ και να ποσταρει
Καλά έκανες. Αναμένουμε...

tatini είπε:
Στην ουσία λέει: πήρα επί ένα μήνα προπέσια για την τριχόπτωση, το σταμάτησα, αλλά η ζημιά που προκάλεσε στις ορμόνες μου είναι μη αναστρέψιμη και όσο περνά ο καιρός εξελισσόμενη. Ήρθα τώρα μετά από κάποια χρόνια, αφού έψαξα σε γιατρούς αποδώ κι αποκεί, στο φόρουμ σας για να ρωτήσω για το τάδε φάρμακο σε μια ύστατη προσπάθεια να μην έχω όλα αυτά τα προβλήματα που μου προκάλεσε η φίνα.
Ναι αυτό λέει. Αν έλαβε και κάτι άλλο, δεν λέει και ελπίζω αν έρθει, να μας λύσει την απορία.

tatini είπε:
Εφόσον δεν ξέρουμε τι θα γίνει στο μέλλον, δεν μπορούμε και να τον αμφισβητούμε... αυτό που σίγουρα ξέρω είναι ότι αν η φίνα του 1mg προκαλεί τέτοια προβλήματα είναι τραγικό που δεν έχει απαγορευτεί...
Καταρχάς δεν τον αμφισβήτησε κανείς, στο ότι μπορεί να "τραβάει" ότι αναφέρει. Απλά το θέμα είναι το έπαθε από την φινα ή από την μίξη άλλων ουσιών μαζί με φίνα;

danceworld_2001 είπε:
χωρίς φυσικά να είμαι σίγουρος και να έχω αποδείξεις, η αίσθηση που αποκόμισα ειναι πως ο τύπος ασχολείται με body building και έχει κουμπώσει πολλά σιροπάκια για να γίνει τζόβενο. Είναι αδύνατος με 1 μήνα φίνα 1 mg να βγάλει όλα αυτά, ο τύπος πίνει τρελούς χυμούς και μάλλον σακατεύτηκε απο τις μίξεις αυτές, και ίσως η φίνα να του έβγαλε και περισσότερες ζημιές, το μόνο σίγουρο... σε body building forum, με τέτοιες γνώσεις, και με τέτοια ξύδια που έχει πιει, δεν ειναι ένας αθώος χρήστης φίνας για τριχόπτωση.
Κάπως έτσι το βλέπω και εγώ, από μια πρώτη ματιά.

danceworld_2001 είπε:
Κλασσικό πειραματόζωο ειμαι εγώ. 2μιση χρόνια φίνα 1/4 και 1μιση χρόνο 1/3, δεν έπαθα τίποτα απο όσα λέει, ποτέ πόνο μόνο μειωμένη λίμπιντο, και σταμάτησα (και το τονίζω σταμάτησα) την φίνα για 1 χρόνο, που κατα τις δηλώσεις του ΠΑΝΤΑ ΤΟΤΕ βγάζεις το πρόβλημα, και όντως έβγαλα, μόνο που δεν είχε καμία σχέση με όσα λέει αυτός αλλά με ελαφρά σμύκρινση του προστάτη που στην προσπάθεια του να γυρίσει στο κανονικό είχα συμπτώματα μη βακτηριακής προστατίτιδας. Οι παρενέργειες της φίνας σε κάθε περίπτωση ειναι αναστρέψιμες, όπως και σε εμένα που έκανα μεγάλη υπερβολή με 1/3 αντι για 1/5 (67% μεγαλύτερη δόση ημερισίως κύριοι!!!). Παίρνω 5 και παω στα 6 χρόνια με μεγάλες δόσεις παλιά, 1 έτος διακοπή και αδιαμφισβήτητα αποτέλεσμα, οπότε και εμένα τα λόγια μου έχουν βαρύτητα, και μεγαλύτερη απο τον φαρμακοτρίφτη.
Όταν την έκοψα την φινα για 1η φορά "μαχαίρι", μετά από 6 μήνες χρήσης, τα ίδια είδα για κάμποσο διάστημα. Είναι το ότι ο οργανισμός δεν είχε πλέον το "φρένο" της φινας και άρχισε να φέρνει στα παλιά επίπεδα την DHT.
Την 2η φορά, την μείωσα πιο αργά και δεν είδα το παραμικρό.

danceworld_2001 είπε:
Όσο για το πόσους βλάκες θα βρεις να παίρνουν οτι ναναι, πιστέψτε με θα δείτε πολλά παράλογα παραδείγματα. Έχουμε τύψεις που λαμβάνουμε φάρμακο που μας έδωσε ο γιατρός στο κάτω κάτω, τι να πούν γνωστοί μου κατεβαίνουν σε αγώνες BB και λαμβάνουν οτι μπορεί να πάρει ένας άνθρωπος. Γνωστός μου αγοράζει αυξητικές και άλλα πολλά, δίνει 1000 το μήνα για θεραπείες θανάσιμες ώστε να παει αγώνες, το ρωτάω δεν φοβάσαι.. και λέει... οτι βρέξει ας κατεβάσει. Άλλος ειναι λιπόσαρκος και πήρε φάρμακα για να γίνει καλά, και κούμπωνε μήνες και κοιμόταν, δεν πήγαινε καν gym, τι να πεις τώρα, κουβαλάει μερικός κόσμος τέτοιο μυαλό που απλά λές ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Καλά εδώ δεν τίθεται θέμα. Το τι παίρνουν πολλοί, δεν λέγεται. Ειδικά αν το βλέπουν επαγγελματικά και όχι ερασιτεχνικά, εκεί γίνεται το "σώσε".

Panos1982 είπε:
πρακτικα.....μου φανταζει αρκετα δυσκολο να παθεις τοσο μεγαλη ζημια στα γεννητικα οργανα με ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ χρησης φινας.....
πρωτον γιατι η φινα σου μειωνει την dht 70% .....αλλα για να το κανει αυτο χρειαζετε να περασουν πρωτα περιπου 20 μερες.....δε το κανει απ το πρωτο χαπι....η dht πεφτει σταδιακα μερα με την μερα....δε πεφτει απ την πρωτη μερα μπαμ και κατω.....
Και δευτερον.....αφου συμβαινει αυτο που ειπα πιο πανω.... αρα στην ουσια το παιδι αυτο....ειχε μειωμενη dht για 10 μερες....
γεγονος που στο δικο μου μυαλο και την δικη μου λογικη φανταζει ανικανο να σου προκαλεσει ολικη καταστροφη οπως λεει οτι επαθε.....
Σωστός. Η μείωση της, κινείται στα "safe" (το safe κατά την Merck πάντα) επίπεδα για το σώμα.
Επίσης, τόσο ακραία γεγονότα δεν έχουν αναφερθεί ούτε στο propeciahelp.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

1 μήνας φίνα ειναι αδύνατον να σου προκαλέσει τέτοιο πρόβλημα, εκτός αν έπαιρνε 14 χαπια την μέρα για 1 μήνα ίσως επειδή του είπαν πως θα κάνει τα δικέφαλα τετρακέφαλα.

Panos1982 είπε:
[quote author=boost link=topic=2386.msg42747#msg42747 date=1291405571]
ζητησα στον συγκεκριμενο χρηστη να μπει στο φορουμ και να ποσταρει

εγω δε καθησα να διαβασω τι εχει γραψει ο συγκεκριμενος τυπος......
αλλα διαβασα μερικα δικα σας ποστ.....
πρακτικα.....μου φανταζει αρκετα δυσκολο να παθεις τοσο μεγαλη ζημια στα γεννητικα οργανα με ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ χρησης φινας.....
πρωτον γιατι η φινα σου μειωνει την dht 70% .....αλλα για να το κανει αυτο χρειαζετε να περασουν πρωτα περιπου 20 μερες.....δε το κανει απ το πρωτο χαπι....η dht πεφτει σταδιακα μερα με την μερα....δε πεφτει απ την πρωτη μερα μπαμ και κατω.....
Και δευτερον.....αφου συμβαινει αυτο που ειπα πιο πανω.... αρα στην ουσια το παιδι αυτο....ειχε μειωμενη dht για 10 μερες....
γεγονος που στο δικο μου μυαλο και την δικη μου λογικη φανταζει ανικανο να σου προκαλεσει ολικη καταστροφη οπως λεει οτι επαθε.....

** επειδη κι εγω ασχολουμε με γυμναστηρια......πολυ αθλητες χρησιμοποιουν ενεσεις τεστοστερονης......η στεροειδη....κτλ κτλ....για αυξηση μυικης μαζας....ομως αυτα τα "φαρμακα" προκαλουν σε μακροχρονια χρηση ακομα και στειροτητα.....και ειναι πολυ πιο επικυνδινα απ την φιναστεριδη......εκτινασουν στην τεστοστερονη στον θεο....και γενικα προκαλουν παρα πολλες μεταβολες στην χημεια και τα ορμονικα του οργανισμου...ακομα και στον τροπο που στελνει το αιμα τροφοδοσια στους μυς....ακομα και στον τροπο που καις λοιπος....ανακατευει δλδ και θυροειδη...κτλ...και γενικα βρισκεται ολο το σωμα σε ενα μεγαλο μπαχαλο διαφορετικο απ αυτο που εχει ορισει η φυση με αποτελεσμα να μπορεσεις να χτησεις αυτο το τρελο σωμα....αλλα η μακροχρονια διαρκεια αυτης της καταστασης ειναι ακρως επικυνδινη για πολλα ζωτικα σημεια οχι μονο του πεους και της ανικανοτητας......και γι αυτο ισως το παιδι δε μπορουσε ουτε να σηκωθει απ το κρεβατι.....
ισως η φινα ηταν το κερασακι στην τουρτα......
Δεν γνωριζω αν το παιδι επερνε στεροειδη......αλλα μιλαω συμφωνα με οσα ακουσα να λετε.....**

Προσωπικα δε πιστευω οτι 1 μηνας φινα σου προκαλει το παραμικρο προβλημα.......
[/quote]
 

tatini

New Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι πήρε propecia για ένα μήνα, ένα την ημέρα, και έφτασε στο σημείο να ψάχνει ένα φάρμακο ώστε να καταφέρει έστω "να ζει και να αναπνέει". Πάντως ναι μεν ο ίδιος δεν ανέφερε αν έπαιρνε και κάτι άλλο παράλληλα με τη φιναστερίδη (ίσως από "ντροπή"), αλλά ένας φουσκωτός εκεί μέσα δεν σκέφτηκε να του ζητήσει να διευκρινίσει αν όλα αυτά τα έπαθε μόνο και μόνο από τη φιναστερίδη (ή αν την συνδύαζε με κάτι άλλο).
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

δεν έπαθε τίποτα απο την φιναστερίδη ο τύπος εκτός αν νόμιζε πως του έκανε. Εχει κάνει χρήση ουσιών, πολλών. Είμαστε που είμαστε προβληματισμένοι απο την χρήση του φαρμάκου που παίρνουμε, μόλις ακούσουμε μια τυχάρπαστη ιστορία απο εναν τυχάρπαστο και ανευ αποδείξεων, σπεύδουμε να χεστούμε. Έχω ρωτήσει 4 δερματολόγους και μου λένε για φίνα στο 1mg άφοβα, με φίλο νεφρολόγο τα ίδια, με ογκολόγο τα ίδια, με 3 ουρολόγους τα ίδια, με παθολόγο τα ίδια. Μέλλημα τους ήταν το φιλτράρισμα απο συκώτι παρα τα άλλα που φοβόμαστε. Και μην ξεχνάμε, ο κάθε οργανισμός διαφορετικός, όμως μην τρελαθούμε που καν σχολιάζουμε πως με 30 mg φίνας σε 1 μήνα ο άνθρωπος ειναι παράλυτος κτλ. Παράλυτο ειναι το μυαλό του που κούμπωσε της παναγιάς τα φάρμακα και τα μάμησε όλα μεσα σου. Κρίμα όμως για το παλικάρι, αν λέει αλήθεια και δεν ειναι απλά χαβαλές και μυθομανής που θέλει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις η απλά καταθλιπτικός - κομπλεξικός που θέλει να συγκεντρώσει την προσοχή.

tatini είπε:
Ο ίδιος ισχυρίζεται ότι πήρε propecia για ένα μήνα, ένα την ημέρα, και έφτασε στο σημείο να ψάχνει ένα φάρμακο ώστε να καταφέρει έστω "να ζει και να αναπνέει". Πάντως ναι μεν ο ίδιος δεν ανέφερε αν έπαιρνε και κάτι άλλο παράλληλα με τη φιναστερίδη (ίσως από "ντροπή"), αλλά ένας φουσκωτός εκεί μέσα δεν σκέφτηκε να του ζητήσει να διευκρινίσει αν όλα αυτά τα έπαθε μόνο και μόνο από τη φιναστερίδη (ή αν την συνδύαζε με κάτι άλλο).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bark1979

New Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

και ολα αυτα γιατι παρακαλω??για να εχεις ενα σωμα τουμπανο,που μολις σταματησεις ενα μηνα 8α χασεις το ενα τριτο απο αυτο που παλευες επι χρονια....και για να κρατησεις με το ζορι 100 τριχες που ειναι καταδικασμενες.απο την αλλη οπως την βρισκει κανεις.....αλλα το να τραβας απο 21 δεν ειναι τολμη αλλα κατι αλλο
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

ίσως φανώ υπερβολικός, όμως ακόμη και το nickname του στο εν λόγω φόρουμ με βάζει σε έντονες σκέψεις. Samson = Σαμψών, ταυτοποιεί τον εαυτό του με την δύναμη. Είναι πιστεύω μεγάλος λάτρης του body building και έχει δοκιμάσει αρκετά πράγματα και έχει πολλές γνώσεις σίγουρα. Είναι ψαγμένος, όχι τυχάρπαστος. Τρέχει τώρα με χίλια δυο άλλα φάρμακα και ορμόνες να φτιάξει το κακό που του έκαναν τα αναβολικά. Ίσως λόγω αναβολικών που σε κάποιες περιπτώσεις ρίχνουν τα μαλλιά, να πήγε σε γιατρό και του δώσε φίνα για να μην τα χάσει, και έπαιξε και αυτη το ρόλο της, αλλά το λέμε ξανά και ξανά προς καθ ησυχασμό των φινάδων εδώ μέσα, 1 κουτί propecia (ουτε καν proscar) δεν γίνεται να σου δώσει τέτοια ακραία φαινόμενα.
 

geofish

New Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Καιρό είχα να μπω στο φόρουμ, για χαρά σε όλους τους φαλακρομαχητές.
Ο συγκεκριμένος χρηστής από αυτά που έχω διαβάσει χωρίς να αμφισβητώ την ιστορία του πρέπει κατά 99,9 % να είναι ο innoteck, οι παλιοί εδώ μέσα τον ξέρουν.
Οι γνώσεις που έχει ο τρόπος που γράφει αλλά και το όλο ιστορικό του αυτά μας δείχνουν.
Είναι από τις περιπτώσεις που τα φάρμακα του έκαναν μεγάλη ζημιά, είναι όμως από τις σπάνιες ή έτσι θέλω να πιστεύω από αυτά που έχω διαβάσει.
Ανεξαρτήτου όμως αν είναι αυτός ή όχι του εύχομαι περαστικά και να γίνει όπως παλιά.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Kαλημερα το παληκαρι καλα να ειναι στην υγεια του αλλα ειναι σχετικος με φαρμακα κτλ κ το ψαχνει οπως φαινεται επισης δεν ξερω αν ειδατε ,η εγγραφη του ειναι 26 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2009 Κ ΑΣ ΕΧΕΙ 19 ΠΟΣΤ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ :-* .
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Παιδιά ηρεμία.Εδώ εμένα κάτι μου βρωμάει.Ρε μην ποινικοποιήσουμε τώρα την φίνα.Εδώ μιλάμε ο τύπος το μόνο fda approved φάρμακο που έπαιρνε ήταν η φιναστερίδη...
Και στο φινάλε όπως είπαν και νωρίτερα κάποιοι θα 'μασταν όλοι τάβλα τώρα αν έπαιζε θέμα με φίνα.Το παλληκάρι έχει ρίξει πολύ καρκίνο μέσα του.Και είναι λογικό να τσακώθηκαν οι ουσίες μέσα του.Και σκεφτείτε και κάτι άλλο:Είπε ότι πάει σε πανεπιστήμια και ψάχνεται και τα λοιπά και τα λοιπά...Εσείς τι πιστεύετε; Καθηγητής πανεπιστημίου έστω και ένας από τους τόσους δεν θα έβρισκε τι είχε;;;Εκτός αν δεν έχει δώσει κάποια δεδομένα ο τύπος...

Συμβουλή από παλιό αθλητή: Ο μόνος υγιής τρόπος για να χτίσεις σώμα είναι να ιδρώσεις.Και αν θες όγκο να μαγειρέψεις πρωτεινούχο φαγητό.Όλα τα άλλα αποδεδειγμένα σου κόβουν κάτι.

Ηρεμία...
 

tatini

New Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Εγώ σκέφτομαι ότι ο τύπος κατά τα λεγόμενά του δοκίμασε το μίνιμουμ της θεραπείας (ένα κουτί), τη στιγμή που οι δερματολόγοι δίνουν πλέον αβέρτα το propecia... δεν μπορεί να μην έχουν εμφανιστεί κι άλλα τέτοια περιστατικά και να μην έχουν αναφερθεί με αποτέλεσμα να κυκλοφορεί η φίνα ελεύθερη...
 

badday

New Member
Απ: μεγάλη ζημία στα γεννητικά όργανα

Μαρεσει ρε παιδια που οι περισσοτεροι εδω μεσα βγαλατε το συμπερασμα οτι επαιρνε χιλια δυο φαρμακα μονο και μονο επειδη ποσταρε σε ενα site bodybuilding η επειδη επελεξε το ονομα samson ...πολυ ευκολα βγαζεται συμπερασματα και μαλιστα με κατακριτεο υφος. Σιγουρα για να καθυσηχασουμε τους εαυτους μας για την επιλογη της χρησης της φιναστερινης προσπαθουμε να σκεφτουμε - εφευρουμε οποιοδηποτε αιτια εκτος της φιναστερινης.

Αν οντως αυτα που γραφει ο τυπος ειναι αληθινα και προερχονται απο την χρηση της φιναστερινης ...ειναι μια παρα πολυ σπανια περιπτωση, που μπορει να οφειλονται σε πολλους παραγοντες εκτος της χρησης φιναστερινης (πχ γενετικους). Αν ηταν ολα αυτα συχνες παρενεργειες στους χρηστες φιναστερινης οπως και ο ιδιος αναφερει ...απλα το φαρμακο οσο και αν το ηθελε η ΜΕΡΚ δεν θα κυκλοφορουσε.

Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα κανουν χρηση φιναστερινης και ειναι φοβερα αγχωμενοι και φοβισμενοι με αυτην. Το θεμα ειναι αξιζει η χρηση της, ολο αυτο το αγχος, τον φοβο και τις συνεχεις υποψιες παρενεργειων, επ αοριστον, για τα πολλες φορες αμφιβολα - μετρια αποτελεσματα της.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα