αύξηση τρίχας στην περιοχή του προσώπου

weznem

Well-Known Member
δεν κραταγα υλικο για τα γεννια..ειχα βγαλει αρκετα αλλα σε καποια σημεια σαν κερμα ειχα πιο λιγες και εβαζα εκει..,σε ενα διαστημα 6μνηου ειδα διαφορα εγω.. δεν νομιζω οτι βολευει ο αφρος στο μαγουλο λυιζεις το κεφαλι απο την αντιθετη πλευρα για να μην τρεξει προς τα κατω το υγρος δηλαδη ο λαιμος δεξια οσο παει και μετα ενα τακ με το κεφαλι μονο ριχνεις απλωνεις το ιδιο και απο την αλλη πλευρα..
το οτι δεν ειχες προβλημα μεχρι τωρα δεν σημαινει οτι δεν θα εχεις τωρα η στο μελλον..δεν υπογραφουμε συμβολαια με την υγεια μας.. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baldy

Member
jhmmys είπε:
Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτούς που θέλουν να βγάλουν γένια;;; αυξάνονται και πληθύνονται τις τελευταίες μέρες η μου φαίνεται ; (εκτός και αν είναι το ίδιο άτομο με άλλο name)


baldy είπε:
βαλε ψευτικο.

αλλο προβλημα αλλο ιδιοτροπια

φίλε baldy συμφωνώ μαζί σου πραγματικά σε όλα τα προηγούμενα ποστ αλλά σε αυτό θα διαφωνήσω . Πρόβλημα για κάποιον είναι η αδυναμία του να εκπληρώσει ή να επιτύχει ένα στόχο του . Τώρα αν αυτός ο στόχος είναι να βγάλει γένια με γειά του με χαρά του! εμείς εδώ σαν φόρουμ είμαστε για να τον ενημερώσουμε για το τι μπορεί να κάνει (τι υπάρχει) και με τι παρενέργειες , δεν είμαστε εδώ για να του πούμε τι να θέλει από τον εαυτό του .

Στα λέω αυτά εγώ που έκραξα λίγο το nonname (νομίζω έτσι λεγόταν το παιδί ) που ήταν 17 και θέλει να βγαλέι γένια, όμως εν τέλη του είπα αυτή είναι η μινόξ με τα καλά της και τα κακά της!

Εμείς τον ενημερώνουμε και από εκεί και πέρα ας κάνει ότι θέλει :)
τοτε ας τον ενημερωσουμε οτι δεν μπορεις να βγαλεις γενια με κατι.Οποτε ας βαλει ψευτικο.Ανθρωποι που σκεφτονται με αυτο τον τροπο εχουν ψυχολογικο-ψυχιατρικο προβλημα και αν τους τυχει κατι χειροτερο την βαψανε.Το λεω απο ιδια γνωση.
 

outopistis21

New Member
χαλάρωσε ρε φίλε...μια ερώτηση έκανα δεν θα πεθάνω κιολας...οτι ν ναι άκου ψυχιατρικό θέμα.....το ψυχιατρικό θέμα μάλλον το χεις εσύ που κρίνεις κάποιον πίσω απο ένα πισί χωρίς να ξέρεις καν τις προτεραιοτητές του....επίσης αν δεν μπορείς να βοηθήσεις σε κάτι απλά μην απαντάς...δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις από το να σχολιάζεις ειρωνικά κάποιο θέμα ενός αγνώστου??αν δεν κάνω λάθος παιδιά τα φόρουμ είναι για να ερχόμαστε σε επαφή και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον....
 

dimos18

Member
Παιδιά έλεος ,τι αφύσικο έχει το αίτημα του παιδιού ;21ος χρονών είναι και ρώτησε αν μπορεί να κάνει τίποτε για τα γένια που δεν έχει.Του βγάλατε αμέσως φουλ ψυχιατρικό προφίλ.

Φίλε μου δοκίμασε μινοξιδίλη αν θες.Έχω δει φωτογραφίες ατόμων που ενώ δεν είχαν σχεδόν τρίχα στο πρόσωπο μέσα σε δύο μήνες συστηματικής χρήσης έβγαλαν κανονικό γένι.Μπορείς να πάρεις από το φαρμακείο ή από το ίντερνετ.Όπως σου προανέφερα ίσως να δεις(μπορεί και να μη δεις) πρησμένο πρόσωπο ή μαύρους κύκλους κάτω από τα μάτια.Αυτές οι παρενέργειες βέβαια θα φύγουν όταν σταματήσεις την χρήση.
 

baldy

Member
μια δοση την εχει. η μινοξ ειναι για μονιμη βαση, ακομα και για αυτους που ραφλιαζουνε ειναι δυσκολο να το αποφασισουν και τωρα λεει να την βαζει για γενια? απλως λεω σε περιπτωση που αρχισει να χανει μαλλια τι θα κανει εαν κανει ετσι για το γενη.


αν ειχε και προβλημα ραφλας τοτε αλλαζε το γενη θα βοηθουσε
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Παιδιά.. προσοχή στο τι προτείνετε και που.. Ότι τρίχες βγάλει από μινοξιδίλη θα πέσουν αστραπή με την διακοπή της..
Και όταν το πρόσωπο του γίνει σαν ανάποδο γαμώτο από τις παρενέργειες, τότε θα θυμηθεί πολλά που προσπερνούσε..
 

dimos18

Member
Chs, επειδή το ''παιδιά'' πάει προφανώς σε μένα,το παιδί ρώτησε πληροφορίες για τα γένια του σε ένα σάιτ που εξειδικεύεται σε τρίχες.Του απάντησα σοβαρά,του παρέθεσα λεπτομέρειες και παρενέργειες για να τις λάβει υπ'όψιν του και να αποφασίσει.Ο ίδιος είναι 21 και του συμπεριφέρεστε λες και είστε η μαμά του.

Και πάνω στο θέμα τώρα ,οι τρίχες που θα βγάλει στο πρόσωπο δεν είναι απαραίτητο ότι θα πέσουν όλες όπως στα μαλλιά,πολλές φορές μένουν αρκετές από τις καινούριες τρίχες ,άλλες φορές μένουν όλες και άλλες φορές λιγότερες.
 

outopistis21

New Member
λοιπόν μόλις πριν λίγο πήγα φαρμακείο και αγόρασα regain ελπίζω όλα να πάνε καλά χωρίς παρενέργειες...:)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
dimos18 είπε:
Chs, επειδή το ''παιδιά'' πάει προφανώς σε μένα,το παιδί ρώτησε πληροφορίες για τα γένια του σε ένα σάιτ που εξειδικεύεται σε τρίχες.Του απάντησα σοβαρά,του παρέθεσα λεπτομέρειες και παρενέργειες για να τις λάβει υπ'όψιν του και να αποφασίσει.Ο ίδιος είναι 21 και του συμπεριφέρεστε λες και είστε η μαμά του.

Όχι Δήμο μίλησα γενικά προς όλους, και όχι συγκεκριμένα για εσένα.

Επειδή ξέρω πολύ καλά τι μπορεί να κάνει η μινοξιδίλη, γιαυτό και τα λέω.
Βλέπω έναν νέο άνθρωπο να θέλει να βάλει στο πρόσωπο του μινοξιδίλη για να βγάλει γένια που στην ουσία δεν είναι ακόμα η ώρα τους, όπως πολλοί άνθρωποι βγάζουν γένια αργότερα. Και εγώ γένια πολλά έβγαλα στα 22,5 μου απότομα, πριν είχα 5 τρίχες.

Ε δεν μπορώ λοιπόν να μην πω τίποτα, όταν γίνει χάλια από παρενέργειες δεν θα είναι καθόλου καλό. Δεν φέρομαι σαν την "μητέρα" του, μιλάω μέσα από την δική μου εμπειρία και την εμπειρία άλλων μελών, να γλιτώσω τα χειρότερα.


outopistis21 είπε:
λοιπόν μόλις πριν λίγο πήγα φαρμακείο και αγόρασα regain ελπίζω όλα να πάνε καλά χωρίς παρενέργειες...:)

Αφού τελικά αποφάσισες να ακολουθήσεις regaine φίλε outopisth, να ευχηθώ ολόψυχα καλή επιτυχία :)
 

outopistis21

New Member
ευχαριστω...και να στε σιγουροι πως αν δω καποια σημαντικη παρενεργεια θα το σταματησω...δεν παιζουνε με αυτα....φιλε τι ακριβως εννοεις βουρτσισμα????σορρυ αλλα δεν σε επιασα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

outopistis21

New Member
παιδια έχει περίπου ένα μήνα που κάνω χρήση του regaine και έχω να πω πως τα αποτελέσματα είναι εμφανή.....οι τρίχες που ειχα στο μουστακι και στο πηγουνι εχουν γινει πιο χοντρες και σκουρες και στα μαγουλα έχω ενα πλήθος από σκούρες τρίχες που πριν ηταν ξανθές....επιπλέον δεν έχω δεί σημάδι πανερνέργειας....ένα είναι το σίγουρο θα συνεχίσω την χρήση μέχρι ν είμαι ικανοποιημένος....καλό βράδυ σε όλους
 

outopistis21

New Member
παιδιά πριν από λίγες μέρες έκανα εγχείσηση αμυγδαλών και θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται η χρήση του regaine γτ αυξάνει την πίεση του αίματος(αν δν κάνω λάθος) και φοβαμαι για τυχον αιμοραγγίες.....ας μου απαντήσει καποιος που ξερει παρακαλω...επισης αν σταματησω την χρηση του προιοντος για 2 βδομαδες υπαρχει περιπτωση να πεσουν οι τριχες που εχω βγαλει??ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
outopistis21 είπε:
παιδιά πριν από λίγες μέρες έκανα εγχείσηση αμυγδαλών και θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται η χρήση του regaine γτ αυξάνει την πίεση του αίματος(αν δν κάνω λάθος) και φοβαμαι για τυχον αιμοραγγίες.....ας μου απαντήσει καποιος που ξερει παρακαλω...επισης αν σταματησω την χρηση του προιοντος για 2 βδομαδες υπαρχει περιπτωση να πεσουν οι τριχες που εχω βγαλει??ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας

Φίλε outopisti για 2 εβδομάδες δεν τίθεται θέμα, μην ανησυχείς, μπορείς να συνεχίσεις κανονικά μετά, όμως, ρώτα κάποιον γιατρό για σιγουριά αν υπάρχει πραγματικά θέμα, μην διακόψεις τζάμπα την θεραπεία σου.
 

weznem

Well-Known Member
outopistis21 είπε:
παιδιά πριν από λίγες μέρες έκανα εγχείσηση αμυγδαλών και θα ήθελα να ρωτήσω αν επιτρέπεται η χρήση του regaine γτ αυξάνει την πίεση του αίματος(αν δν κάνω λάθος) και φοβαμαι για τυχον αιμοραγγίες.....ας μου απαντήσει καποιος που ξερει παρακαλω...επισης αν σταματησω την χρηση του προιοντος για 2 βδομαδες υπαρχει περιπτωση να πεσουν οι τριχες που εχω βγαλει??ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας

η μινοξιδιλη ειναι υποτασσικο φαρμακο οχι υπερτασικο φιλε,οποτε το αντιθετο γινεται ριχνει και δεν ανεβαζει την πιεση απο οσο γνωριζω..δεν νομιζω οτι κανω λαθος αλλα ψαχτω λιγο καλου κακκου..!!
 

outopistis21

New Member
ευχαριστώ για τις αμεσες απαντησεις παιδια...θα ρωτησω την γιατρο μου αν και ντρεπομαι λιγο γτ ειναι οικογενειακη γιατρος και δν ξερω πως ακριβως να της το θεσω.....απλα ειχα δει κατι βιντεακια που μετα απο 2 εβδομαδες μη χρησης ειχαν πεσει αρκετες τριχες....τεσπα....ευχαριστω πολυ...καλημερα παιδια :)
 

gus333

New Member
Καλησπέρα παιδιά!Μπορείτε να μου απαντήσετε τι επιπτώσεις που έχει το minoxidil στο πρόσωπο και αν τυχόν δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα,κατά την διάρκεια χρήσης του;Επίσης,πρέπει το συγκεκριμένο προϊόν να χορηγηθεί απ'τον δερματολόγο;Απαντήστε μου σας παρακαλώ.
 

weznem

Well-Known Member
gus333 είπε:
Καλησπέρα παιδιά!Μπορείτε να μου απαντήσετε τι επιπτώσεις που έχει το minoxidil στο πρόσωπο και αν τυχόν δημιουργήσει σοβαρά προβλήματα,κατά την διάρκεια χρήσης του;Επίσης,πρέπει το συγκεκριμένο προϊόν να χορηγηθεί απ'τον δερματολόγο;Απαντήστε μου σας παρακαλώ.

δεν δημιουργει σοβαρα προβληματα το πολυ καμια δερματιτιτιδα αν εισαι ευαισθητος να σου ξηρανει το δερμα.. δεν χρειαζεται συνταγη γιατρου απλα κανε εναν κοπο να ενημρωθεις για το προιον καλα.. δες στο φορουμ.. :blush:
 

gus333

New Member
Έχεις συναντήσει κάποιο παράδειγμα;Δηλαδή άτομα που χρησιμοποιούν το παρόν προϊόν και να μην έχει πέσει η τρίχα στο πρόσωπο μετά την παύση του φαρμάκου;Γιατί άμα είναι να το χρησιμοποιήσω και μετέπειτα να υπάρξει τριχόπτωση στο πρόσωπο,μετά από 3 μήνες χορήγησης θα είναι χάσιμο χρόνου!Πόσο κοστίζει το προϊόν αυτό;
 

gus333

New Member
δεν δημιουργει σοβαρα προβληματα το πολυ καμια δερματιτιτιδα αν εισαι ευαισθητος να σου ξηρανει το δερμα.. δεν χρειαζεται συνταγη γιατρου απλα κανε εναν κοπο να ενημρωθεις για το προιον καλα.. δες στο φορουμ.. :blush:
http://grigoragenia.blogspot.gr/ ισχυουν αυτα που λεει το παρων site;Κι αλλη μια ερωτηση,το αιθεριο ελαιο ευκαλυπτου βοηθαει στην τριχοφυια ή ειναι χασιμο χρονου κι αυτό;
 
Μπλουζα